2008 Judging Results - Open

Sign up for email updates from Walworth County Fair

Home > Walworth County Fair > Exhibit > Judging Results > 2008 Judging Results - Open

2008 Judging Results - Open

of

Open Results

ANTIQUES - COLORED GLASS - VINEGAR CRUET ANY COLOR

1st - Nancy Russell

2nd - Jean Amos

ANTIQUES - COLORED GLASS - CRANBERRY ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - Jean Amos

3rd - Caroline Moore

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - COLORED GLASS - HOBNAIL ITEM

1st - Robert Cole

2nd - Sue Thelen

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - COLORED GLASS - DEPRESSION GLASS ITEM

1st - Judy Nelson

2nd - Denyse Galbreth

3rd - Susan Pruessing

4th - Robert Cole

ANTIQUES - COLORED GLASS - SATIN GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

ANTIQUES - COLORED GLASS - MILK GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - D. M. Voss

3rd - Cynthia K Knutson

4th - Breck Ward

ANTIQUES - COLORED GLASS - WATER PITCHER

1st - John Holt

2nd - Gwen Cole

3rd - Sue Thelen

ANTIQUES - COLORED GLASS - RUBY GLASS ITEM

1st - Judy Nelson

2nd - Robert Cole

3rd - Fran Rodgers

ANTIQUES - COLORED GLASS - CARNIBAL GLASS ITEM

1st - Phyllis Putman

2nd - Robert Cole

3rd - Ann Amera

4th - Nancy Russell

ANTIQUES - COLORED GLASS - TUMBLERS

1st - Shelly Higgins

2nd - Joseph Kompare

3rd - Gwen Cole

ANTIQUES - COLORED GLASS - ART GLASS/DECO ITEM

1st - Caroline Moore

2nd - Nancy Russell

3rd - Katherine Effertz

4th - Denyse Galbreth

ANTIQUES - COLORED GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Keary Gallagher

2nd - Joseph Kompare

3rd - Nancy Russell

4th - Robert Cole

ANTIQUES - CLEAR GLASS - PRESSED GLASS ITEM

1st - Robert Cole

2nd - Ruth Jones

3rd - Christine Thelen

4th - Mariah Amend-Andersen

ANTIQUES - CLEAR GLASS - COMPOTE

1st - Nancy Russell

2nd - Joseph Kompare

3rd - Ruth Jones

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CLEAR GLASS - WATER PITCHER

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Gwen Cole

3rd - Elma Oberla

4th - Margaret Pinnow

ANTIQUES - CLEAR GLASS - COLLECTION OF CLEAR GLASS

1st - Margaret Pinnow

2nd - Dawn Walters

3rd - Joseph Kompare

4th - Gwen Cole

ANTIQUES - CLEAR GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Robert Cole

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS WATER PITCHER

1st - Nancy Russell

2nd - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS VASE

1st - Nancy Russell

2nd - Jean Amos

3rd - Robert Cole

4th - Joyce Deschner

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS BERRY BOWL

1st - Nancy Russell

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Robert Aspinall

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS BOWL

1st - Sue Larkin

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS TUMBLERS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS SUGAR AND CREAM

1st - Peggy Wiswell

2nd - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS PICKLE/CELERY

1st - Nancy Russell

2nd - Marion Morrisey

3rd - Carol Kitzrow

4th - Robert Aspinall

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS TOOTHPICK HOLD

1st - Carol Kitzrow

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS SALT DIPS

1st - Marion Morrisey

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Sandra Busch

ANTIQUES - CUT GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Dawn Walters

2nd - Nancy Russell

3rd - Jean Amos

4th - Elsa Varland

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BLOWN GLASS ITEM

1st - Jean Amos

2nd - Joseph Kompare

3rd - Katherine Effertz

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - VASE

1st - D. M. Voss

2nd - Keary Gallagher

3rd - Shelly Higgins

4th - Gwen Cole

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - OPALESCENT ITEM

1st - Caroline Moore

2nd - Sue Thelen

3rd - Gwen Cole

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BASKET

1st - Gwen Cole

2nd - Sue Thelen

3rd - Joseph Kompare

4th - Barb Moehling

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COLLECTION OF CRUETS

2nd - Doris Eistedt

3rd - Nancy Russell

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - PAPERWEIGHT ITEM

1st - Sue Thelen

2nd - Jean Amos

3rd - Gale Lavota

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - SILVER OVERLAY GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - Caroline Moore

3rd - Robert Aspinall

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - PERFUME BOTTLE/ATOMIZER

1st - Joseph Kompare

2nd - Ruth Jones

3rd - Carol Kitzrow

4th - Jean Amos

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BOTTLE

1st - Caroline Moore

2nd - Robert Cole

3rd - D. M. Voss

4th - Margaret Pinnow

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - CANNING JAR

1st - Margaret Szlachta

2nd - Peggy Murphy

3rd - Jan Katzman

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - LEMONADE SET

1st - Gwen Cole

2nd - Nancy Russell

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COLLECTION OF GLASS

1st - Gwen Cole

2nd - Fran Rodgers

3rd - Diane Egner

4th - Joseph Kompare

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COCKTAIL SET

1st - Cynthia K Knutson

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - TOOTH PICK HOLDER

1st - Margaret Szlachta

2nd - Gwen Cole

3rd - Sue Thelen

4th - Katie Clark

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Robert Cole

2nd - Robert Wilber

3rd - Sue Larkin

4th - Phyllis Putman

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - BENNINGTON/BROWNWARE

1st - Jan Katzman

2nd - Gwen Cole

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - IRONSTONE CHINA ITEM

1st - Wallace T Rouse

2nd - D. M. Voss

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - CHAMBER POT

1st - Schofield Orchard

2nd - Peggy Murphy

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Vase

1st - Sue Larkin

2nd - Tom Kraus

3rd - Sue Thelen

4th - Nancy Russell

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Majolica Item

1st - Ruth Jones

2nd - Sue Thelen

3rd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Stein

1st - Henry Burmeister

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Ruth Jones

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Stoneware Item

1st - Robert Cole

2nd - Evelyn Ferry

3rd - Joseph Kompare

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Figurine

1st - Nancy Russell

2nd - Ruth Jones

3rd - Ann Amera

4th - Robert Cole

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Oriental

1st - Katherine Effertz

2nd - Gwen Cole

3rd - Michael Mroch

4th - Melanie LaRock-Drall

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Salt & Pepper Shakers

1st - Phyllis Putman

2nd - Robert Cole

3rd - Jan Katzman

4th - Katie Clark

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Cookie Jar

1st - Caroline Moore

2nd - Shelly Higgins

3rd - Peggy Murphy

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Tea or Coffee Pot

1st - Peggy Murphy

2nd - Caroline Moore

3rd - Nancy Russell

4th - Kimberly Brower

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Toothpick Holder

1st - Debi Mancusi

2nd - Katie Clark

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Pitcher

1st - Nancy Russell

2nd - Patricia Smith

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Mustache Cup

1st - Patricia Lauderdale

2nd - Arline L Wolfer

3rd - Sue Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Covered Chees or Butter Dish

1st - Barb Moehling

3rd - Sue Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Flow Blue Item

1st - Nancy Russell

2nd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Creamer and Sugar

1st - Fran Rodgers

2nd - Darlene Langholff

3rd - Lucille Trapp

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Cup and Saucer

1st - Pat Morrisey

2nd - Dawn Walters

3rd - Shelly Higgins

4th - Christine Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Bone Dish

2nd - Gwen Cole

3rd - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - R.S. Prussia Collection

1st - Nancy Russell

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Hat Pin Holder

2nd - Sue Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Fiesta Type Item

1st - Janean Ward

2nd - Carol Kitzrow

3rd - John Holt

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Plate, hand painted

1st - Caroline Moore

2nd - Peggy Wiswell

3rd - Jean Amos

4th - Nancy Russell

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Plate, Sounenir

1st - Sue Larkin

2nd - Susan Pruessing

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Platter

1st - Schofield Orchard

2nd - Caroline Moore

3rd - Fran Rodgers

4th - Evelyn Ferry

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Condiment Dish

1st - D. M. Voss

2nd - Dawn Walters

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Demitasse Cup & Saucer

1st - Martha Cucco

2nd - Jan Katzman

3rd - Gwen Cole

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - No Otherwise Specified Item

1st - Gail Peteler

2nd - Nancy Russell

3rd - Peggy Wiswell

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BUTTER CHURN

1st - Schofield Orchard

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - MECHANICAL KITCHEN ITEM

1st - Barb Moehling

2nd - Carol Behrens

3rd - Katherine Effertz

4th - Joyce Deschner

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BREWERY ITEM

1st - Henry Szlachta

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Katherine Effertz

4th - Christine Thelen

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - HOUSEHOLD/STORE SCALE

1st - Theo M Ryer

2nd - Robert Cole

3rd - Rodney Paulsen

4th - Sue Thelen

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - SPICE COLLECTION BOX

1st - Nancy Russell

2nd - Darlene Langholff

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TEA KETTLE TEA OR COFFEE

1st - Elma Oberla

2nd - Greg Morrisey

3rd - Susan Pruessing

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Kitchenware,

1st - Sue Larkin

2nd - Doris Eistedt

3rd - Schofield Orchard

4th - Susan Pruessing

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - PEWTER TEA/COFFEE/WATER

1st - Ruth Jones

2nd - Schofield Orchard

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - THIMBLE COLLECTION

1st - Jan Katzman

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - DOORSTOP

1st - Patricia Lauderdale

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Keary Gallagher

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TIN COOKIE CUTTERS

1st - Carol Kitzrow

2nd - Sue Thelen

3rd - Margaret Szlachta

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - WOODENWARE ITEM

1st - Sue Thelen

2nd - Sue Larkin

3rd - Margaret Szlachta

4th - Robert Wilber

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - CLOTHES IRON

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Evelyn Ferry

4th - Katie Clark

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TRIVET

1st - Gail Peteler

2nd - D. M. Voss

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BRASS CANDLE STICK

1st - Robert Aspinall

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Sawing Machines

1st - Diane Egner

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Bed Trays

1st - Doris Eistedt

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - SILVERPLATED ITEM

1st - Sharon Yanz

2nd - Schofield Orchard

3rd - Gwen Cole

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - STERLING SILVER

1st - Michael Mroch

2nd - Ruth Jones

3rd - Greg Morrisey

4th - Gail Peteler

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - FLATWARE PLACE SETTING

1st - Wallace T Rouse

2nd - Marion Morrisey

3rd - Schofield Orchard

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - COFFEE AND TEA POT ETC

1st - Gwen Cole

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - COLLECTION OF SPOONS

1st - Sue Larkin

2nd - Gail Peteler

3rd - Wallace T Rouse

4th - Jean Amos

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Margaret Pinnow

2nd - Darlene Langholff

ANTIQUES - PRIMITIVES - SMALL FARM/CARPENTER TOOL

1st - Patricia Smith

2nd - Sue Thelen

3rd - Robert Cole

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - PRIMITIVES - BIRD HOUSE

1st - Sandra Busch

ANTIQUES - PRIMITIVES - SPINNING ITEM

2nd - Susan Pruessing

ANTIQUES - PRIMITIVES - COFFEE GRINDER

1st - Jan Katzman

2nd - Christina Wicyk

3rd - Sue Thelen

4th - Joyce Deschner

ANTIQUES - PRIMITIVES - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Susan Pruessing

2nd - Don Henningfeld

3rd - Ruth Jones

4th - Diane Hinzpeter

ANTIQUES - MECHANICAL - SALESMAN'S SAMPLE

1st - Henry Szlachta

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Gail Peteler

ANTIQUES - MECHANICAL - PHONOGRAPH/MUSIC BOX

1st - Greg Morrisey

2nd - Gale Lavota

ANTIQUES - MECHANICAL - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Ann Amera

2nd - Greg Morrisey

3rd - Katherine Effertz

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - CHRISTMAS ORNAMENT/DECO

1st - Susan Pruessing

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Pat Morrisey

4th - John Holt

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - HOLIDAY COLLECTIBLE

1st - Judy Nelson

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Margaret Szlachta

4th - John Holt

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - HOLIDAY COSTUMES

1st - Greg Morrisey

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Marion Morrisey

2nd - Gale Lavota

ANTIQUES - CHILDREN - INFANT RATTLE/TOY

1st - Sue Larkin

2nd - Gale Lavota

3rd - John Holt

ANTIQUES - CHILDREN - TEDDY BEAR/STUFFED TOY

1st - Gale Lavota

2nd - Susan Pruessing

3rd - Virginia Behrens

4th - Margaret Szlachta

ANTIQUES - CHILDREN - LARGE DOLL

1st - Pat Morrisey

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Rodney Paulsen

4th - Robert Aspinall

ANTIQUES - CHILDREN - SMALL DOLL

1st - Carol Kitzrow

2nd - Gail Peteler

3rd - Gale Lavota

4th - Rodney Paulsen

ANTIQUES - CHILDREN - BRIDE DOLL

1st - Gale Lavota

2nd - Judy Sokolowski

ANTIQUES - CHILDREN - STORYBOOK OR CHARACTER

1st - Margaret Pinnow

ANTIQUES - CHILDREN - TOY

1st - Ann Amera

2nd - Stacey Ambort

3rd - Schofield Orchard

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - CHILDREN - DOLL MINIATURES

1st - Henry Szlachta

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Theo M Ryer

4th - Sue Larkin

ANTIQUES - CHILDREN - ANTIQUE MARBLES

1st - D. M. Voss

2nd - Elma Oberla

3rd - Michael Mroch

4th - Joyce Deschner

ANTIQUES - CHILDREN - TOY MECHANICAL/WIND UP

1st - Margaret Szlachta

2nd - Arline L Wolfer

3rd - Ann Amera

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - CHILDREN - CHILDERN'S BOOKS

1st - Margaret Pinnow

2nd - Kelly K Miller

3rd - Doris Eistedt

4th - Michael Mroch

ANTIQUES - CHILDREN - GAME/BOARD GAME

1st - Schofield Orchard

2nd - Katherine Effertz

3rd - Henry Szlachta

4th - Katie Clark

ANTIQUES - CHILDREN - Children Furniture Item

1st - Ann Amera

2nd - Linda Myers

3rd - Sue Thelen

4th - Pat Morrisey

ANTIQUES - CHILDREN - Rocking Horse, Riding Toy, etc

1st - Sandra Busch

2nd - Susan Pruessing

3rd - Margaret Pinnow

ANTIQUES - FANCY WORK - TABLE LINENS 1

1st - Carol Kitzrow

2nd - Christina Wicyk

3rd - Jean Amos

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - FANCY WORK - DOILIES 3-5

1st - Susan Pruessing

2nd - Joyce Deschner

3rd - Christina Wicyk

4th - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - PILLOW CASES PR

1st - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - CROCHETED ITEM

1st - Jan Katzman

2nd - Kathleen B Tober

3rd - Virginia Behrens

4th - Gale Lavota

ANTIQUES - FANCY WORK - HOOKED ITEM

1st - Wallace T Rouse

2nd - Christina Wicyk

ANTIQUES - FANCY WORK - NEEDLEPOINT ITEM

1st - Wallace T Rouse

ANTIQUES - FANCY WORK - LACE COLLECTION 3-5

1st - Jean Amos

2nd - Ruth Jones

3rd - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - COVERLET/QUILT

1st - Schofield Orchard

2nd - Maureen Weber

3rd - Wallace T Rouse

4th - Theo M Ryer

ANTIQUES - FANCY WORK - COVERLET/QUILT CRIB SIZE

1st - John Holt

2nd - Christina Wicyk

3rd - Ann Amera

4th - Marion Morrisey

ANTIQUES - FANCY WORK - SAMPLER

1st - Wallace T Rouse

2nd - Susan Pruessing

ANTIQUES - FANCY WORK - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Caroline Moore

2nd - Katie Clark

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - BRIDAL GOWN

1st - Susan Pruessing

2nd - Katie Clark

3rd - Robert Aspinall

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - VINTAGE CLOTHING

1st - Gale Lavota

2nd - Theo M Ryer

3rd - Carol Behrens

4th - Carol Matthews

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - VINTAGE CLOTHING CHILD

1st - Caroline Moore

2nd - Theo M Ryer

3rd - Evelyn Ferry

4th - Kimberly Brower

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - ACCESSORY

1st - Joyce Deschner

2nd - D. M. Voss

3rd - Jan Katzman

4th - Theo M Ryer

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - PARASOL OR UMBRELLA

1st - Kimberly Brower

2nd - Jan Katzman

3rd - Ruth Jones

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - FAN

1st - Gale Lavota

2nd - Gwen Cole

3rd - Katie Clark

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - PURSE/BAG

1st - Mary Howard

2nd - Joyce Deschner

3rd - Jan Katzman

4th - Kimberly Brower

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - IVORY ITEM

1st - Sue Larkin

2nd - Caroline Moore

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - CELLULOID

1st - Sandra Busch

2nd - Ruth Jones

3rd - Katherine Effertz

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - COSMETIC COMPACT 1-3

1st - Pat Morrisey

2nd - Kimberly Brower

3rd - Gale Lavota

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - WATCH, POCKET

1st - Wallace T Rouse

2nd - Greg Morrisey

3rd - Mable Comstock

4th - Henry Szlachta

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - JEWELRY

1st - Gail Peteler

2nd - Nancy Russell

3rd - Henry Szlachta

4th - Darlene Langholff

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - JEWELRY CHILD'S

1st - Elma Oberla

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - EYE GLASSES 1-3

1st - Wallace T Rouse

2nd - Jean Amos

3rd - Sue Larkin

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - WALKING CANE/STICK

1st - Rodney Paulsen

2nd - Henry Szlachta

3rd - Ruth Jones

4th - Jean Amos

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - Watch, Pendant

1st - Darlene Langholff

2nd - John Holt

3rd - Wallace T Rouse

4th - Robert Aspinall

ANTIQUES - Wooden Items - BOX

1st - Janean Ward

2nd - Joyce Deschner

3rd - Katherine Effertz

4th - Patricia Smith

ANTIQUES - Wooden Items - SHELF CLOCK

1st - Mable Comstock

2nd - Robert Aspinall

3rd - Pat Morrisey

4th - Melanie LaRock-Drall

ANTIQUES - Wooden Items - ANTIQUE LAMP

1st - Kathleen Gallagher

2nd - D. M. Voss

3rd - Mable Comstock

ANTIQUES - Wooden Items - ELECTRIFIED LAMP

1st - Joyce Deschner

2nd - Marion Morrisey

ANTIQUES - Wooden Items - ELECTRIC LAMP

1st - Katherine Effertz

2nd - Joseph Kompare

3rd - Greg Morrisey

4th - Caroline Moore

ANTIQUES - Wooden Items - LANTERN/MINER'S LAMP

1st - Joseph Kompare

2nd - Elma Oberla

3rd - Sue Larkin

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - Leather Post Card

1st - Robert Wilber

2nd - Jan Katzman

3rd - Martha Cucco

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - DECOY

1st - D. M. Voss

2nd - Susan Pruessing

3rd - Joseph Kompare

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - FISHING PLUGS/LURES

1st - Joseph Kompare

2nd - Darrell Trapp

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - COIN COLLECTION

1st - Wallace T Rouse

2nd - Breck Ward

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - POSTAGE STAMP COLLECTION

1st - Wallace T Rouse

2nd - Peggy Murphy

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - BOX CAMERA

1st - Peggy Murphy

2nd - Henry Burmeister

3rd - Marion Morrisey

4th - Henry Szlachta

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - PHOTOGRAPHY EQUIPMENT

1st - Peggy Murphy

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Shelly Higgins

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - Sporting Equipment

1st - Ann Amera

2nd - Joyce Deschner

3rd - Jodi Leahy

4th - Jan Katzman

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - RAILROAD MEMORABILIA

1st - Sue Larkin

2nd - Jean Amos

3rd - Joseph Kompare

4th - John Holt

ANTIQUES - POTPOURRI - Lunch Box

1st - Kathleen B Tober

2nd - Ann Amera

3rd - Robert Cole

4th - Henry Szlachta

ANTIQUES - POTPOURRI - WAL COUNTY FAIR ITEM

1st - Peggy Wiswell

2nd - Evelyn Ferry

ANTIQUES - POTPOURRI - WAL COUNTY MEMORABILIA

1st - Nancy Russell

2nd - Jean Amos

3rd - Christina Wicyk

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - POTPOURRI - SEWING BUTTONS

1st - Elma Oberla

2nd - Sue Thelen

3rd - Carol Kitzrow

4th - Susan Pruessing

ANTIQUES - POTPOURRI - ANY OTHER BUTTONS

1st - Margaret Szlachta

2nd - Henry Szlachta

3rd - Janean Ward

4th - Carol Kitzrow

ANTIQUES - POTPOURRI - PAPER MACHE ITEM

1st - Katherine Effertz

ANTIQUES - POTPOURRI - FOLK ART ITEM

1st - Michael Mroch

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Gail Peteler

4th - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - BANK STILL OR MECHANICAL

1st - Henry Szlachta

2nd - Tom Kraus

3rd - John Holt

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - POTPOURRI - TOLEWARE ITEM

1st - D. M. Voss

ANTIQUES - POTPOURRI - MUSICAL INSTRUMENT

1st - Elma Oberla

2nd - Schofield Orchard

ANTIQUES - POTPOURRI - PHONOGRAPH RECORD 1-3

1st - Christina Wicyk

ANTIQUES - POTPOURRI - Jack Knife

1st - Nancy Russell

2nd - Schofield Orchard

3rd - D. M. Voss

4th - Darlene Langholff

ANTIQUES - POTPOURRI - BLACK AMERICANA ITEM

1st - Henry Szlachta

2nd - Gail Peteler

3rd - Ann Amera

4th - Jean Amos

ANTIQUES - POTPOURRI - BASKET

1st - Wallace T Rouse

2nd - Gale Lavota

3rd - Jan Katzman

ANTIQUES - POTPOURRI - INDIAN RELIC OR ARTIFACT

1st - D. M. Voss

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Rodney Paulsen

ANTIQUES - POTPOURRI - LICENSE PLATES (3-6)

1st - Greg Morrisey

2nd - Margaret Pinnow

ANTIQUES - POTPOURRI - SMOKING RELATED COLLECT

1st - Margaret Szlachta

2nd - Rodney Paulsen

3rd - Nancy Russell

4th - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - CIGARETTE/CIGAR STORE 1-3

1st - Margaret Szlachta

2nd - Ruth Jones

3rd - Ann Amera

4th - Evelyn Ferry

ANTIQUES - POTPOURRI - SLEIGH BELLS

1st - Gale Lavota

2nd - Kathleen B Tober

ANTIQUES - POTPOURRI - RADIO

1st - Greg Morrisey

ANTIQUES - POTPOURRI - COOKBOOKS 1-3

1st - Sue Thelen

2nd - Bonnie Cornue

3rd - John Holt

4th - Peggy Wiswell

ANTIQUES - POTPOURRI - OTHER BOOKS 1-3

1st - Judy Kompare

2nd - Rodney Paulsen

3rd - Darlene Langholff

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - POTPOURRI - TIN ADVERTISING SIGN

1st - Peggy Murphy

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

3rd - Margaret Szlachta

ANTIQUES - POTPOURRI - ADVERTISING ITEM

1st - Margaret Szlachta

2nd - Ann Amera

3rd - Henry Szlachta

4th - Kathleen Gallagher

ANTIQUES - POTPOURRI - REVERSE PAINTING

1st - Peggy Murphy

ANTIQUES - POTPOURRI - PHOTOGRAPHS

1st - Peggy Murphy

ANTIQUES - POTPOURRI - Statue

1st - Joseph Kompare

2nd - Jean Amos

3rd - Sue Larkin

ANTIQUES - POTPOURRI - Military Item, Not Weapon

1st - Gail Peteler

2nd - Rodney Paulsen

3rd - D. M. Voss

4th - John Holt

ANTIQUES - POTPOURRI - Telephone

1st - Nancy Russell

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - TABLE

1st - Schofield Orchard

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Ann Amera

4th - Pat Morrisey

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - TRUNK

1st - Susan Pruessing

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - WICKER ITEM

1st - Sandra Busch

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - FOOT STOOL

1st - Sue Thelen

2nd - Ann Amera

3rd - Peggy Murphy

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - CHAIR

1st - Peggy Wiswell

2nd - Scott Thelen

3rd - Kathleen B Tober

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - BED

1st - Greg Morrisey

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - Plant Stand

1st - Schofield Orchard

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - Magazine Rack

2nd - Virginia Behrens

ANTIQUES - THEME - WAL COUNTY FAIR DISPLAY

1st - Margaret Pinnow

2nd - Cherie Schutt

ANTIQUES - PERIOD POTLUCK - MOOD SETTING

1st - Christina Wicyk

2nd - Mable Comstock

3rd - Schofield Orchard

4th - Dawn Walters

ANTIQUES - PERIOD POTLUCK - HOLIDAY SETTING

1st - Dawn Walters

2nd - Ann Amera

3rd - Christina Wicyk

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - PORTRAIT

1st - Alicia Grzenia

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - Scapes

1st - Mary J Abbott

2nd - Jean Olsen

3rd - Marcia R Koehler

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Marcia R Koehler

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - STILL LIFE

2nd - Jean Olsen

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - FLOWERS

1st - Jean Olsen

2nd - Mary J Abbott

3rd - Marcia R Koehler

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Marcia R Koehler

2nd - Mary J Abbott

3rd - Jean Olsen

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - PORTRAIT

1st - Marilu V Hancock

2nd - Judy Wildermuth

3rd - Norene Watson

4th - Marcia R Koehler

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - Scapes

1st - Ginny Schuld

2nd - Barb Berner

3rd - Marilu V Hancock

4th - Judith G Buzzell

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Norene Watson

2nd - Pat Carravetta

3rd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - STILL LIFE

1st - Barb Berner

2nd - Judy Wildermuth

3rd - Ginny Schuld

4th - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - FLOWERS

1st - Aletha Ludtke

2nd - Ginny Schuld

3rd - Judith G Buzzell

4th - Judy Wildermuth

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Aletha Ludtke

2nd - Judith G Buzzell

3rd - Tyra R Kopf

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - MARINE

1st - Ginny Schuld

2nd - Patricia Cook

3rd - Aletha Ludtke

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - NON-OBJECTIVE - Abstract

1st - Marcia R Koehler

2nd - Norene Watson

3rd - Aletha Ludtke

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - PORTRAIT

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - Scapes

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - WAL COUNTY LANDSCAPE

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - STILL LIFE

2nd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - FLOWERS

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - MARINE

1st - Norene Watson

2nd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - NON-OBJECTIVE - Collection

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - PORTRAIT

1st - Pat Carravetta

2nd - Norene Watson

3rd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - Scapes

1st - Linda Christian

2nd - Norene Watson

3rd - Joyce Ward

4th - Rosie Flores

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - STILL LIFE

2nd - Eldred Anderson

3rd - Norene Watson

4th - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - FLOWERS

1st - Scott Thelen

2nd - Aleasha Nelson

3rd - Janice Davis

4th - Eleanor Borst

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Judy Kompare

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - MARINE

1st - Rosie Flores

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - NON-OBJECTIVE - Abstract

1st - Aleasha Nelson

2nd - Norene Watson

3rd - Rosie Flores

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - PORTRAIT

1st - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Scapes

1st - Audrey Watson

2nd - Tyra R Kopf

3rd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Walworth County Landscape

1st - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - FLOWERS

1st - Geraldine Cook

2nd - Audrey Watson

3rd - Tyra R Kopf

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Sue Boettcher

2nd - Richard Yerkey

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Marine

1st - Geraldine Cook

2nd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - NON-OBJECTIVE - Abstract

1st - Geraldine Cook

2nd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - PORTRAIT

1st - Aleasha Nelson

2nd - Mary J Abbott

3rd - Samantha Piper

4th - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - Scapes

1st - Mary J Abbott

2nd - Katherine Effertz

3rd - Anita L Rosseland

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Geraldine Cook

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - STILL LIFE

1st - Marcia R Koehler

2nd - Norene Watson

3rd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - FLOWERS

1st - Judy Kompare

2nd - Judith G Buzzell

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - ANIMALS AND BIRDS

1st - Anita L Rosseland

2nd - Geraldine Cook

3rd - Norene Watson

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - MARINE

1st - Geraldine Cook

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - NON-OBJECTIVE - Abstract

1st - Judy Kompare

2nd - Norene Watson

3rd - Jennea Boettcher

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - Prints, Block, Silk Screen, et

1st - Alicia Grzenia

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - GREETING CARDS, 4

1st - Aletha Ludtke

2nd - Marcia R Koehler

3rd - Dale Jefchak

4th - Maria Sharpe

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - PORTRAIT

1st - Sarah Swayze

2nd - Aleasha Nelson

3rd - Tyra R Kopf

4th - Autumn Nelson

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - Animals, Birds, Marine

1st - Adam Carter

2nd - Richard Yerkey

3rd - Tyra R Kopf

4th - Alicia Grzenia

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - INK DRAWINGS, 100%

2nd - Lindsey Duesterbeck

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - DRAWINGS

1st - Marlene Wertz

2nd - Sarah Swayze

3rd - Aletha Ludtke

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - MIXED MEDIA

1st - George Caso

2nd - Mary J Abbott

3rd - Richard Yerkey

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - CALLIGRAPHY, 12-18" OR SMALLER

1st - Laura L Osmundsen

2nd - Audrey Watson

3rd - Judith G Buzzell

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - CALLIGRAPHY WITH ART COMBINED,

1st - Judith G Buzzell

2nd - Audrey Watson

3rd - Alicia Grzenia

4th - Laura L Osmundsen

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS FOR FAIR - Rock Around the Fair

1st - Donna Polinski

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

3rd - Kathleen B Tober

4th - Doris Michealson

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS FOR FAIR - Party Animals at the Fair

1st - Denise Murphy

2nd - Alicia Grzenia

3rd - Ruth Polinski

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - WIRE WORK

1st - Liz Abbott

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - Beaded Jewelry

1st - Katherine Effertz

2nd - Megan Hartwig

3rd - Anita L Rosseland

4th - Judy Kompare

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - PAINTING ON METAL OBJECT

1st - Nancy Jacobson

2nd - Nancy Freund

3rd - Mildred Brott

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - FOLK ART FLAT PICTURES

1st - Margo Potter

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - FOLK ART ANY OTHER OBJECT

1st - Nancy Jacobson

2nd - David Buchanan

3rd - Margo Potter

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - DECORATIVE PAINTED MAILBOX

1st - Eileen W Walsh Grzenia

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS POTS/VASES

1st - Scott Thelen

2nd - Alicia Grzenia

3rd - Chrissy Fryar

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS SLIP FORM GLAZED

1st - Jacquelyn Grever

2nd - Sue Schmidt

3rd - George Caso

4th - Autumn Nelson

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS SLIP MOLDS -NOT GLAZE

1st - Jacquelyn Grever

2nd - Kelly Ellertson

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS DOLLS

1st - Jane P Sorenson

2nd - Mary Hulit

3rd - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - ANY OTHER SCULPTURE MED

1st - Aaron Carter

2nd - Fran Rodgers

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - PICTURE DRIED LIVE MATERIAL

2nd - Sue Boettcher

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - PRESSED FLOWER PICTURES

1st - Marlene Wertz

2nd - Sue Boettcher

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - STENCILING ON WOOD

1st - Dale Jefchak

2nd - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - BASKET

1st - Sue Schmidt

2nd - Barb Berner

3rd - Nancy Freund

4th - Judy Wildermuth

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - MINIATURES

1st - Donald Luth

2nd - Janis Anton

3rd - David Buchanan

4th - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOOD BURNINGS

1st - Jodi Grzeczka

2nd - Richard Yerkey

3rd - Audrey Watson

4th - Samantha Piper

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOOD CARVINGS

1st - Richard Yerkey

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOODWORKING

1st - James P Sharpe

2nd - Robert Thelen

3rd - Katie Frederick

4th - Art Styles

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - An article of Creative Design

1st - Frank Bleser

2nd - John Behrens

3rd - Rodney Paulsen

4th - David Buchanan

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - LEATHERWORK ANY OTHER

1st - Richard Yerkey

2nd - Jacquelyn Grever

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - WALL HANGING PAINTING CLOT

1st - Sara Wahlstedt

2nd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - WALL HANGING ANY OTHER

1st - Katherine Effertz

2nd - Jodi Swatek

3rd - Donald Luth

4th - Richard Yerkey

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - CHRISTMAS DECO WREATH

1st - Nancy Jacobson

2nd - Cindy Gruling

3rd - Betty J Rucks

4th - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - Any Wreath

1st - Jodi Swatek

2nd - Karen Raatz

3rd - Judy Kompare

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - CHRISTMAS DECO NO WREATH

1st - Jodi Swatek

2nd - Dorothy Stirmel

3rd - Margo Potter

4th - Richard Yerkey

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - ANY OTHER HOLIDAY DOOR

1st - Nancy Jacobson

2nd - Richard Yerkey

3rd - Betty J Rucks

4th - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - HANDMADE XMAS TREE ORNAM

1st - Richard Yerkey

2nd - Donald Luth

3rd - Janis Anton

4th - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - DECO EGG

1st - Janis Anton

2nd - Audrey Watson

3rd - Margo Potter

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - WOVEN ARTICLES

1st - Mary Hulit

2nd - Jane Kitzrow

3rd - Aleasha Nelson

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - TIFFANY GLASS ARTICLE

1st - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - LEADED GLASS ARTICLE

1st - Rodney Paulsen

2nd - Robert Dobroth

3rd - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - Lump Glass

1st - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - PAINTING ANY MEDIA

1st - Olivia Hancock

2nd - Noah Schreiber

3rd - Thomas Guske

4th - Sage Hudec

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - CRAYONS AND PASTELS

1st - Caitlin Svita

2nd - Heath Dillenbeck

3rd - Emily Faul

4th - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - GRAPHICS AND DRAWINGS

1st - Lucy Perlow

2nd - Thomas Guske

3rd - Olivia Hancock

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - INK DRAWINGS

2nd - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - TEXTILE PAINTINGS

1st - Dylan Swatek

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - 3 DIM ART

1st - Dylan Swatek

2nd - Heath Dillenbeck

3rd - Chuckie Rohner

4th - Emily Faul

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - COMPUTER ART

1st - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - Ceramics/Pottery

1st - Thomas Guske

2nd - Olivia Hancock

3rd - Olivia Peterson

4th - Lucy Perlow

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - PAINTING ANY MEDIA

1st - John Guske

2nd - Nicole Schreiber

3rd - Tessa Dillenbeck

4th - Taylor Ajamian

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - CRAYONS AND PASTELS

1st - John Guske

2nd - Megan Hartwig

3rd - Samantha Piper

4th - Hannah Hartwig

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - GRAPHICS AND DRAWINGS

1st - Aaron Carter

2nd - Adam Carter

3rd - Samantha Piper

4th - Cody Heindl

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - INK DRAWINGS

1st - John Guske

2nd - Maggie Guske

3rd - Trent Sloggett

4th - Clay Wahlstedt

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - TEXTILE PAINTINGS

1st - Nicole Schreiber

2nd - Clay Wahlstedt

3rd - Maggie Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - 3 DIM ART

1st - Lexie Edinger

2nd - Megan Hartwig

3rd - Sarah Counsell

4th - Maggie Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - COMPUTER ART

1st - Sarah Counsell

2nd - John Guske

3rd - Maggie Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - Ceramics/Pottery

1st - Maggie Guske

2nd - Rachel Dunbar

3rd - Sarah Counsell

ARTS AND CRAFTS - Experimental Art - Collage paper, carded only

1st - Judith G Buzzell

2nd - Marcia R Koehler

3rd - Taylor Ajamian

ARTS AND CRAFTS - Experimental Art - Assemblage, found objects

1st - Tony Walton

2nd - Emily Faul

3rd - Gale Lavota

4th - Marcia R Koehler

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HAYLAGE HALF PECK

1st - Frank Henningfeld

2nd - Jenny Junghen

3rd - Ben Clark

4th - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK WINTER WHEAT

1st - David Featherstone

2nd - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK OATS Any Variety

1st - David Featherstone

2nd - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK SOYBEANS

1st - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK SHELLED CORN

1st - Frank Henningfeld

2nd - David Featherstone

3rd - Ben Clark

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS HYBRID CORN 100 -

1st - John Erbentraut

2nd - Don Henningfeld

3rd - Jake Erbentraut

4th - Kim Killoy

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS HYBRID CORN 100 +

1st - David Featherstone

2nd - Jake Erbentraut

4th - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS POPCORN ANY

1st - Jon Hummel

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS ORNAMENTAL/INDIAN

1st - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 GOURDS 5 VARIETY

1st - Kurt Schulz

2nd - John Krismer

3rd - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - BEST SINGLE EAR HYBRID

1st - David Featherstone

2nd - Jake Erbentraut

3rd - Don Henningfeld

4th - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - TALLEST STALK

1st - Emery Featherstone

2nd - Ben Clark

3rd - Henry Burmeister

4th - Walter Jaquith

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - SUNFLOWER TALLEST STALK

1st - Donald Svita

2nd - Barb Berner

3rd - Virginia Behrens

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - LARGEST HEAD SUNFLOWER

1st - Lloyd Behrens

2nd - Mitchell E Considine

3rd - Donald Svita

4th - Barb Berner

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS CORN 100-

1st - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS CORN 100+

1st - David Featherstone

2nd - Don Henningfeld

3rd - Henry Burmeister

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS SUNFLOWER

1st - Henry Burmeister

2nd - Donald Svita

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - SWEEPSTAKES

1st - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRAIN IN SHEAF - OATS ANY VARIETY

1st - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRAIN IN SHEAF - WINTER WHEAT ANY VARIETY

1st - Mitchell E Considine

3rd - Nathan Watson

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - ALFALFA

1st - David Featherstone

2nd - Frank Henningfeld

3rd - Evelyn Ferry

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - Italian Rye Grass

1st - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - RED CLOVER

1st - Frank Henningfeld

2nd - Evelyn Ferry

3rd - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - SOYBEANS ANY VARIETY

1st - Frank Henningfeld

2nd - David Featherstone

3rd - Nathan Watson

4th - Evelyn Ferry

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - ANY OTHER GRASS

1st - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - SWEEPSTAKES

1st - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - ALFALFA HAY

1st - Nathan Watson

2nd - Frank Henningfeld

3rd - Jenny Junghen

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - MIXED HAY

1st - Jenny Junghen

2nd - Mitchell E Considine

3rd - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - SWEEPSTAKES

1st - Nathan Watson

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - KENNEBEC

1st - Emery Featherstone

2nd - Everett Smith

3rd - John Krismer

4th - Virginia Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - NORLAND

1st - Emery Featherstone

2nd - Butch Jacobson

3rd - Delvin Schaeffer

4th - John Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RED PONTIAC

1st - Lloyd Behrens

2nd - Emery Featherstone

3rd - James P Sharpe

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RED WARBA

1st - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RUSSET Any Variety

1st - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - SUPERIOR

1st - Butch Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - ANY OTHER VARIETY

1st - James P Sharpe

2nd - Anna Featherstone

3rd - Emery Featherstone

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - SWEEPSTAKES

1st - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEANS GREEN TEN

1st - James P Sharpe

2nd - Dale & Joan Blackwell

3rd - Dick Golly

4th - John Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEANS YELLOW TEN

1st - Sue Hurkman

2nd - Jean Amos

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Beans, Purple, ten

1st - Judy & Don Paul

2nd - Anna Featherstone

3rd - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEETS Any Variety

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Jean Amos

3rd - Schofield Orchard

4th - Wallace T Rouse

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BROCCOLI BUNCH

1st - James P Sharpe

2nd - Dale & Joan Blackwell

3rd - Kurt Schulz

4th - Ronald Scott

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BRUSSEL SPROUTS TWELVE

1st - James P Sharpe

2nd - Sue Thelen

3rd - Carrin Davis

4th - Ronald Scott

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE WHITE FOR TABLE 2

1st - Ronald Scott

2nd - Emery Featherstone

3rd - John Behrens

4th - Dick Golly

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE RED TWO

1st - Ronald Scott

2nd - Mitchell E Considine

3rd - Robert Vorpagel

4th - Dick Golly

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS HALF LONG SIX

1st - James P Sharpe

2nd - Ronald Scott

3rd - Roger Larsen

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS LONG SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Everett Smith

3rd - Dale & Joan Blackwell

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS SHORT SIX

1st - Jean Amos

2nd - Sue Hurkman

3rd - Ronald Scott

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS DILL SIX

1st - Judy & Don Paul

2nd - James P Sharpe

3rd - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS PICKLING W/G 6

1st - Judy & Don Paul

2nd - Sue Hurkman

3rd - Ronald Scott

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS SLICING W/G 6

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Ronald Scott

3rd - Breann Vogt

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS YELLOW FOUR

1st - Bill Marquart

2nd - James P Sharpe

3rd - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CAULIFLOWER ONE

1st - Becky Sjoerdsma

2nd - Everett Smith

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - EGG PLANT TWO

1st - Jon Hummel

2nd - Sue Hurkman

3rd - Robert Vorpagel

4th - Donald Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - KOHLRABI SIX

1st - Donald Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - LEEKS Three

1st - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - MELONS MUSKMELON TWO

1st - Dale & Joan Blackwell

2nd - Emery Featherstone

3rd - James P Sharpe

4th - Donald Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - MELONS WATERMELON ONE

1st - Elsa Varland

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS Red FOUR

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Robert Vorpagel

3rd - Lloyd Behrens

4th - Everett Smith

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS Spanish, 6

1st - Everett Smith

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Robert Vorpagel

4th - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS White, 6

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Everett Smith

3rd - Robert Vorpagel

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Onions, yellow

1st - Everett Smith

2nd - Robert Vorpagel

3rd - Lloyd Behrens

4th - Butch Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPERS GREEN FOUR

1st - Delvin Schaeffer

2nd - James P Sharpe

3rd - Robert Vorpagel

4th - Everett Smith

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Bell Peppers, Red

1st - Butch Jacobson

2nd - Everett Smith

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Bart Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPER any color

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Bart Jacobson

3rd - Dale & Joan Blackwell

4th - Butch Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Sweet Peppers

1st - Sue Larkin

2nd - Jon Hummel

3rd - Mitchell E Considine

4th - Bart Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Hot Peppers, Blunt jalepeno

1st - Bill Austin

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - James P Sharpe

4th - Jeff Hiemstra

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Hot peppers, 4 tapered

1st - Mitchell E Considine

2nd - Bart Jacobson

3rd - Roger Larsen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Hot PEPPERS small Habenero

1st - Jeff Hiemstra

2nd - Bart Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKIN FIELD ONE

1st - Kurt Schulz

2nd - Bill Marquart

3rd - James P Sharpe

4th - Anna Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Pumpkin Pie

1st - Donald Luth

2nd - James P Sharpe

3rd - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKINS, Largest one

1st - Walter McManawry

2nd - Mikayla Yates

3rd - Dale & Joan Blackwell

4th - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CELERY

1st - Jean Amos

2nd - Roger Larsen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ACORN GREEN TWO

1st - Kurt Schulz

2nd - Jon Hummel

3rd - John Krismer

4th - Roger Larsen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ACORN any other

1st - Sue Thelen

2nd - Kurt Schulz

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BUTTERCUP TWO

1st - Kurt Schulz

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BUTTERNUT TWO

1st - Donald Luth

2nd - Dale & Joan Blackwell

3rd - Lloyd Behrens

4th - Carrin Davis

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH any other winter

1st - James P Sharpe

2nd - Jon Hummel

3rd - Emery Featherstone

4th - Dale & Joan Blackwell

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH, loargest one

1st - Dale & Joan Blackwell

2nd - James P Sharpe

3rd - Tony Flitcroft

4th - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH Spaghetti

1st - Bill Marquart

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH Zycchini, 2 <10"

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Debbie Lynn

3rd - Lloyd Behrens

4th - Dale & Joan Blackwell

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ZUCCHINI

1st - John Behrens

2nd - Roger Larsen

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ANY OTHER VARIETY 2

1st - Lloyd Behrens

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Sue Hurkman

4th - Debbie Lynn

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES GREEN SIX

1st - Sue Hurkman

2nd - Schofield Orchard

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Judy & Don Paul

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES ITALIAN SIX

1st - Bill Austin

2nd - Jon Hummel

3rd - Delvin Schaeffer

4th - John Krismer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES RED SIX

1st - John Krismer

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Dick Golly

4th - Warren Kohnke

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Tomatos, Yellow, Six

1st - Donald Luth

2nd - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES Any Variety

1st - Roberta Pepper

2nd - James P Sharpe

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Jeff Hiemstra

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES Heirloom

1st - Judy & Don Paul