2005 Judging Results - Open
Facebook Twitter Pinterest Youtube Instagram GooglePlus

Sign up for email updates from Walworth County Fair

Home > Walworth County Fair > Exhibit > Judging Results > 2005 Judging Results - Open

2005 Judging Results - Open

Open Results

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - STALLION, FOAL

1st - David B Soukup

2nd - Gregory G Bagley

3rd - Mike LaCrosse

4th - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 4 & over

1st - Doug Lindsey

2nd - Tony/Deb Wilcenski

3rd - David B Soukup

4th - Mike LaCrosse

5th - Calvin Larson

6th - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 3 & under 4

1st - Mike LaCrosse

2nd - Gregory G Bagley

3rd - David B Soukup

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 2 & under 3

1st - Bob & Rose Henderson

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 1 & under 2

1st - Gregory G Bagley

2nd - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - PRODUCE OF DAM

1st - Bob & Rose Henderson

2nd - David B Soukup

3rd - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - GET OF SIRE

1st - David B Soukup

2nd - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - BREEDERS HERD

1st - David B Soukup

2nd - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, ages 3 & over

1st - David Brown

2nd - Matthew Reichert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, 2 and under 3

1st - Dale View Percherons, LLC

2nd - Hutchinson

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion , 1 and under 2

1st - Roger Utech

2nd - Gary Nampel Family

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, Foal

1st - Black Rose Percherons

2nd - Roger Utech

3rd - Anne Clary

4th - Heier Farms, LLC

5th - Matthew Reichert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 4 & under 5

1st - Dale View Percherons, LLC

2nd - David Brown

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Heier Farms, LLC

5th - Black Rose Percherons

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 3 & under 4

1st - David Brown

2nd - Gary Nampel Family

3rd - Farm Windy Hill

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 2 & Under 3

1st - Hutchinson

2nd - Farm Windy Hill

3rd - Heier Farms, LLC

4th - David Brown

5th - Steven Nampel

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 1 & under 2

1st - Black Rose Percherons

2nd - Gary Nampel Family

3rd - Anne Clary

4th - Roger Utech

5th - David Brown

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Filly Foal

1st - Black Rose Percherons

2nd - Dale View Percherons, LLC

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Matthew Reichert

5th - Gary Nampel Family

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare & Foal

1st - Dale View Percherons, LLC

2nd - Heier Farms, LLC

3rd - Matthew Reichert

4th - Eric Margelowsky

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Produce of Dam

1st - Heier Farms, LLC

2nd - Black Rose Percherons

3rd - Gary Nampel Family

4th - Matthew Reichert

5th - Anne Clary

6th - Sugar Acres Percherons

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Get of Sire

1st - Dale View Percherons, LLC

2nd - Black Rose Percherons

3rd - Heier Farms, LLC

4th - David Brown

5th - Gary Nampel Family

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Breeders Herd

1st - Dale View Percherons, LLC

2nd - Black Rose Percherons

3rd - Hutchinson

4th - David Brown

5th - Heier Farms, LLC

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, Age 3 & over

1st - Dean Reichert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion , 1 and under 2

1st - Hagemann Bros.

2nd - Dennis Garoutte

3rd - Michael Deneen

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, foal

1st - Hagemann Bros.

2nd - Hagemann Bros.

3rd - Dennis Garoutte

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 4 & under 5

1st - Hagemann Bros.

2nd - Dennis Garoutte

3rd - Roger Taylor

4th - Hagemann Bros.

5th - Roger Masher

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 3 & under 4

1st - Hagemann Bros.

2nd - Roger Masher

3rd - Dennis Garoutte

4th - Roger Taylor

5th - Ken Lemke

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 2 & under 3

1st - Country Pride Belgians

2nd - Hagemann Bros.

3rd - Dennis Garoutte

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Filly Foal

1st - Hagemann Bros.

2nd - Dennis Garoutte

3rd - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare & Foal

1st - Hagemann Bros.

2nd - Dennis Garoutte

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Produce of Dam

1st - Hagemann Bros.

2nd - Hagemann Bros.

3rd - Dennis Garoutte

4th - Roger Taylor

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Get of Sire

1st - Hagemann Bros.

2nd - Hagemann Bros.

3rd - Dennis Garoutte

4th - Roger Taylor

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Breeders Herd

1st - Hagemann Bros.

2nd - Dennis Garoutte

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding age 4 and under-Clyde.

1st - David B Soukup

2nd - Hutchinson

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding, age 4 & under - Per.

1st - Matthew Reichert

2nd - Anne Clary

3rd - Dennis Schwochert

4th - Gary Nampel Family

5th - Dennis Schwochert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding, age 4 & over, Clydesd

1st - Calvin Larson

2nd - David B Soukup

3rd - Calvin Larson

4th - David B Soukup

5th - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding, 4 & over- Percheron

1st - Joseph Volk

2nd - Joseph Volk

3rd - MaryJane Swedberg

4th - Gary Nampel Family

5th - MaryJane Swedberg

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding age 4 & over- Belgians

1st - Ken Lemke

2nd - Ken Lemke

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - SINGLE HORSE 2 WHEEL MAN

1st - MaryJane Swedberg

2nd - David B Soukup

3rd - Joseph Volk

4th - Calvin Larson

5th - Gary Nampel Family

6th - Robert Kwiatkowski

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair hitched show wagon, harn

1st - Joseph Volk

2nd - Calvin Larson

3rd - MaryJane Swedberg

4th - Gary Nampel Family

5th - Robert Kwiatkowski

6th - David B Soukup

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Unicorn HItched show wagon

1st - Ken Lemke

2nd - Gary Nampel Family

3rd - Dennis Schwochert

4th - David B Soukup

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - 4 horses Hitched show wagon

1st - MaryJane Swedberg

2nd - David B Soukup

3rd - Robert Kwiatkowski

4th - Gary Nampel Family

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Single Horse hitched 2 whl. Ca

1st - Heier Farms, LLC

2nd - Roger Utech

3rd - David Brown

4th - Mike LaCrosse

5th - Eric Margelowsky

6th - David B Soukup

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair hitched Show Wagon, Harne

1st - David Brown

2nd - Roger Masher

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Unicorn Hitched Show Wagon,

1st - David Brown

2nd - Roger Masher

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Fran + Karyn Gross

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - 4 Horses Hitched to wagon, har

1st - David Brown

2nd - Roger Masher

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Fran + Karyn Gross

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - 4 Abreast, hitched show wagon

1st - Heier Farms, LLC

2nd - MaryJane Swedberg

3rd - Dennis Schwochert

4th - Fran + Karyn Gross

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched, show wagon, lady

1st - Joseph Volk

2nd - MaryJane Swedberg

3rd - Hagemann Bros.

4th - Gary Nampel Family

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - 6 horse team hitched to wagon

1st - David Brown

2nd - Roger Masher

3rd - MaryJane Swedberg

4th - Gary Nampel Family

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Single Horse hitched 2 W C. JR

1st - Hagemann Bros.

2nd - Fran + Karyn Gross

3rd - Roger Utech

4th - Steven Nampel

ANTIQUES - COLORED GLASS - BRIDE'S BASKET W/METAL

1st - Grace Hanny

ANTIQUES - COLORED GLASS - VINEGAR CRUET ANY COLOR

1st - Wallace T Rouse

ANTIQUES - COLORED GLASS - CRANBERRY ITEM

1st - Dawn Walters

2nd - Carol Kumlien

3rd - Merlin Hegge

ANTIQUES - COLORED GLASS - HOBNAIL ITEM

1st - Cynthia K Knutson

2nd - Gwen Cole

3rd - Darlene Langholff

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - COLORED GLASS - DEPRESSION GLASS ITEM

1st - Mrs. George Schmidter Jr.

2nd - Cynthia K Knutson

3rd - Vivian Perry

4th - Connie Field

ANTIQUES - COLORED GLASS - MILK GLASS ITEM

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Elma Oberla

3rd - D. M. Voss

4th - Ann Amera

ANTIQUES - COLORED GLASS - WATER PITCHER

1st - Margaret Pinnow

2nd - Cynthia K Knutson

ANTIQUES - COLORED GLASS - RUBY GLASS ITEM

1st - Carol Kumlien

2nd - Vivian Perry

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - COLORED GLASS - CARNIBAL GLASS ITEM

1st - Vivian Perry

2nd - Cynthia K Knutson

ANTIQUES - COLORED GLASS - TUMBLERS

1st - Gwen Cole

2nd - Elma Oberla

3rd - Margaret Pinnow

ANTIQUES - COLORED GLASS - ART GLASS/DECO ITEM

1st - Robert Cole

2nd - Caroline Moore

ANTIQUES - COLORED GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Lawrence Scharine

2nd - Linda Burie

3rd - Judy Nelson

4th - Merlin Hegge

ANTIQUES - CLEAR GLASS - PRESSED GLASS ITEM

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Ruth Jones

3rd - Janean Ward

ANTIQUES - CLEAR GLASS - COMPOTE

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Carol Kumlien

ANTIQUES - CLEAR GLASS - WATER PITCHER

1st - Janis Notz

2nd - Kellee Streib

3rd - Dawn Walters

4th - Ann Amera

ANTIQUES - CLEAR GLASS - COLLECTION OF CLEAR GLASS

1st - Ruth Jones

2nd - Gwen Cole

3rd - Dawn Walters

4th - Lawrence Scharine

ANTIQUES - CLEAR GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Rodney Paulsen

2nd - Jan Katzman

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS BERRY BOWL

1st - Wallace T Rouse

2nd - Mrs. George Schmidter Jr.

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS BOWL

4th - Mrs. George Schmidter Jr.

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS TUMBLERS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS SUGAR AND CREAM

2nd - Lawrence Scharine

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS SALT/PEPPER

1st - Jean Amos

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BLOWN GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - Merlin Hegge

3rd - Jean Amos

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - VASE

1st - Gwen Cole

2nd - Dale Zastrow

3rd - D. M. Voss

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - OPALESCENT ITEM

1st - Cynthia K Knutson

2nd - Merlin Hegge

3rd - Connie Field

4th - Vivian Perry

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COLLECTION OF CRUETS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Jean Amos

3rd - Jan Katzman

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - SILVER OVERLAY GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - Jean Amos

3rd - Merlin Hegge

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - PERFUME BOTTLE/ATOMIZER

1st - Carol Kumlien

2nd - Ann Amera

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BOTTLE

1st - Lawrence Scharine

2nd - Rocky Feeney

3rd - D. M. Voss

4th - Merlin Hegge

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - CANNING JAR

1st - Carol Kumlien

2nd - Robert Cole

3rd - Elma Oberla

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - LEMONADE SET

1st - Gwen Cole

2nd - Jo Anderson

3rd - D. M. Voss

4th - Margaret Pinnow

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COLLECTION OF GLASS

1st - Marion Morrisey

2nd - Vivian Perry

3rd - Lawrence Scharine

4th - Carol Kumlien

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - TOOTH PICK HOLDER

1st - Carol Kumlien

2nd - Merlin Hegge

3rd - Ruth Jones

4th - Darlene Langholff

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Lawrence Scharine

2nd - Kathleen B Tober

3rd - Connie Field

4th - Vivian Perry

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - BENNINGTON/BROWNWARE

1st - Robert Cole

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Ruth Jones

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - IRONSTONE CHINA ITEM

1st - Lawrence Scharine

2nd - Elma Oberla

3rd - Darlene Langholff

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - PITCHER AND BOWL SET

1st - Margaret Pinnow

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - CHAMBER POT

1st - Grace Hanny

2nd - Judy Wildermuth

3rd - Lawrence Scharine

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Vase

1st - Kellee Streib

2nd - Lawrence Scharine

3rd - Michael Olson

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Majolica Item

1st - Jean Amos

2nd - Ruth Jones

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Stein

1st - Mrs. George Schmidter Jr.

2nd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Stoneware Item

1st - D. M. Voss

2nd - Evelyn Ferry

3rd - Gwen Cole

4th - Jan Katzman

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Figurine

1st - Schofield Orchard

2nd - Darlene Langholff

3rd - Carol Kumlien

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Oriental

1st - Gwen Cole

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Toby Mug

1st - Rodney Paulsen

2nd - Elizabeth Cox

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Salt & Pepper Shakers

1st - D. M. Voss

2nd - Cynthia K Knutson

3rd - Lawrence Scharine

4th - Evelyn Ferry

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Cookie Jar

4th - Merlin Hegge

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Tea or Coffee Pot

1st - Janean Ward

2nd - Phyllis Putman

3rd - Lawrence Scharine

4th - Elizabeth Cox

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Toothpick Holder

1st - Merlin Hegge

2nd - Beth Hollenbeck

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Tureen

1st - Roger Church

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Pitcher

1st - Kellee Streib

2nd - Greg Morrisey

3rd - Aletha Ludtke

4th - Evelyn Ferry

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Mustache Cup

1st - Gwen Cole

2nd - Janis Notz

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Covered Chees or Butter Dish

4th - Vivian Perry

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Flow Blue Item

1st - Wallace T Rouse

2nd - Lawrence Scharine

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Creamer and Sugar

1st - Wallace T Rouse

2nd - Jo Anderson

3rd - Robert Wilber

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Cup and Saucer

1st - Marion Morrisey

2nd - Gwen Cole

3rd - Dale Zastrow

4th - Jan Katzman

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Bone Dish

1st - Margaret Pinnow

2nd - D. M. Voss

3rd - Lawrence Scharine

4th - Jean Amos

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Hat Pin Holder

1st - Phyllis Putman

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Fiesta Type Item

1st - Janean Ward

2nd - Lorraine G Pecnick

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Plate, hand painted

1st - Merlin Hegge

2nd - Mrs. George Schmidter Jr.

3rd - Darlene Langholff

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Plate, Sounenir

1st - Jean Amos

2nd - Jan Katzman

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Matching Candle Holders/bowl

1st - Ann Amera

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Platter

1st - Jan Katzman

2nd - Dale Zastrow

3rd - Elizabeth Cox

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Condiment Dish

1st - Lawrence Scharine

2nd - Gwen Cole

3rd - D. M. Voss

4th - Robert Cole

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Demitasse Cup & Saucer

1st - Janis Notz

2nd - Ruth Jones

3rd - Elizabeth Cox

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - No Otherwise Specified Item

1st - Phyllis Putman

2nd - Mary King

3rd - Vivian Perry

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BUTTER CHURN

1st - Judy Wildermuth

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - MECHANICAL KITCHEN ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Carol Kumlien

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BREWERY ITEM

1st - Christina Wicyk

2nd - Michael Mroch

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - HOUSEHOLD/STORE SCALE

1st - Gwen Cole

2nd - Margaret Pinnow

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TEA KETTLE TEA OR COFFEE

3rd - Linda Dantuma

4th - Lawrence Scharine

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Kitchenware,

1st - Katherine Effertz

2nd - Ruth Jones

3rd - Carol Kumlien

4th - Dale Zastrow

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - PEWTER TEA/COFFEE/WATER

1st - Wallace T Rouse

2nd - Ruth Jones

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - THIMBLE COLLECTION

1st - Lawrence Scharine

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - DOORSTOP

1st - Merlin Hegge

2nd - Rodney Paulsen

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TIN COOKIE CUTTERS

1st - Darlene Langholff

2nd - Elma Oberla

3rd - Connie Field

4th - Katie Clark

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - WOODENWARE ITEM

1st - Linda Dantuma

2nd - Vivian Perry

3rd - Schofield Orchard

4th - Jan Katzman

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - CLOTHES IRON

1st - Judy Wildermuth

2nd - Bonnie Deutsch

3rd - Ann Amera

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TRIVET

3rd - D. M. Voss

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BRASS CANDLE STICK

3rd - Mrs. George Schmidter Jr.

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - SILVERPLATED ITEM

1st - Janis Notz

2nd - Ruth Jones

3rd - Gwen Cole

4th - Wallace T Rouse

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - STERLING SILVER

1st - Bonnie Deutsch

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Schofield Orchard

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - FLATWARE PLACE SETTING

1st - Wallace T Rouse

2nd - Dorothy Scharine

3rd - Margaret Pinnow

4th - Marion Morrisey

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - COFFEE AND TEA POT ETC

1st - Bonnie Deutsch

2nd - Aletha Ludtke

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - COLLECTION OF SPOONS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Bonnie Deutsch

3rd - Grace Hanny

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Bonnie Deutsch

2nd - Schofield Orchard

ANTIQUES - PRIMITIVES - SMALL FARM/CARPENTER TOOL

1st - Breck Ward

2nd - Judy Wildermuth

3rd - Allen Buzzell

4th - Gwen Cole

ANTIQUES - PRIMITIVES - COFFEE GRINDER

1st - Linda Dantuma

2nd - Grace Hanny

3rd - Carol Kumlien

ANTIQUES - PRIMITIVES - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Linda Dantuma

2nd - Ardina Van Schyndel

3rd - Ruth Jones

4th - Allen Buzzell

ANTIQUES - MECHANICAL - PHONOGRAPH/MUSIC BOX

1st - Ann Amera

ANTIQUES - MECHANICAL - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - John Behrens

2nd - Greg Morrisey

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - CHRISTMAS ORNAMENT/DECO

1st - D. M. Voss

2nd - Merinda Theesfeld

3rd - Connie Field

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - HOLIDAY COLLECTIBLE

1st - D. M. Voss

2nd - Christina Wicyk

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - HOLIDAY COSTUMES

2nd - Pat Morrisey

ANTIQUES - CHILDREN - INFANT RATTLE/TOY

1st - Dorothy Scharine

2nd - Linda Burie

ANTIQUES - CHILDREN - TEDDY BEAR/STUFFED TOY

1st - Janis Notz

2nd - Katie Clark

3rd - Carol Kumlien

4th - Evelyn Ferry

ANTIQUES - CHILDREN - LARGE DOLL

1st - Pat Morrisey

2nd - Donna Teubert

3rd - Rodney Paulsen

4th - Joni Waddell

ANTIQUES - CHILDREN - SMALL DOLL

1st - Schofield Orchard

2nd - Mrs. George Schmidter Jr.

3rd - Darlene Langholff

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - CHILDREN - BRIDE DOLL

4th - Judy Wildermuth

ANTIQUES - CHILDREN - STORYBOOK OR CHARACTER

2nd - Dorothy Scharine

3rd - Judy Sokolowski

ANTIQUES - CHILDREN - TOY

1st - Ann Amera

2nd - Linda Dantuma

3rd - Donna Teubert

4th - Judy Wildermuth

ANTIQUES - CHILDREN - DOLL MINIATURES

1st - Jean Amos

2nd - Mrs. George Schmidter Jr.

3rd - Judy Wildermuth

4th - Darlene Langholff

ANTIQUES - CHILDREN - ANTIQUE MARBLES

1st - Elma Oberla

2nd - Jean Amos

3rd - Mrs. George Schmidter Jr.

4th - Roberta Pepper

ANTIQUES - CHILDREN - TOY MECHANICAL/WIND UP

1st - Judy Wildermuth

2nd - Dorothy Scharine

3rd - Elma Oberla

4th - Margaret Pinnow

ANTIQUES - CHILDREN - CHILDERN'S BOOKS

1st - Christina Wicyk

2nd - Sue Ferry

3rd - Schofield Orchard

ANTIQUES - CHILDREN - GAME/BOARD GAME

1st - Wallace T Rouse

2nd - Schofield Orchard

ANTIQUES - CHILDREN - Children Furniture Item

1st - Eddie Krumrey

2nd - Pat Morrisey

3rd - Caroline Moore

4th - Mary Ames Castro

ANTIQUES - CHILDREN - Rocking Horse, Riding Toy, etc

1st - Caroline Moore

2nd - Merlin Hegge

3rd - Dorothy Kerestes

ANTIQUES - FANCY WORK - TABLE LINENS 1

1st - Jean Amos

2nd - Bonnie Deutsch

3rd - Jo Anderson

4th - Roberta Pepper

ANTIQUES - FANCY WORK - DOILIES 3-5

1st - Schofield Orchard

2nd - Dorothy Scharine

3rd - Katherine Effertz

4th - Jean Amos

ANTIQUES - FANCY WORK - PILLOW CASES PR

1st - Evelyn Ferry

2nd - Jean Amos

3rd - Dorothy Scharine

4th - Dawn Walters

ANTIQUES - FANCY WORK - CROCHETED ITEM

1st - Christina Wicyk

2nd - Judy Sokolowski

3rd - Dawn Walters

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - FANCY WORK - HOOKED ITEM

1st - Wallace T Rouse

2nd - Schofield Orchard

ANTIQUES - FANCY WORK - NEEDLEPOINT ITEM

1st - Wallace T Rouse

ANTIQUES - FANCY WORK - LACE COLLECTION 3-5

1st - Christina Wicyk

2nd - Schofield Orchard

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - FANCY WORK - COVERLET/QUILT

1st - Sue Ferry

2nd - Linda Dantuma

3rd - Nancy Atkinson

4th - Wallace T Rouse

ANTIQUES - FANCY WORK - COVERLET/QUILT CRIB SIZE

2nd - Ruth Jones

3rd - Christina Wicyk

ANTIQUES - FANCY WORK - LAP ROBE

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - FANCY WORK - SAMPLER

1st - Bonnie Deutsch

ANTIQUES - FANCY WORK - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Judy Sokolowski

2nd - D. M. Voss

3rd - Darlene Langholff

4th - Dawn Walters

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - BRIDAL GOWN

3rd - Katherine Effertz

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - VINTAGE CLOTHING

1st - Mrs. George Schmidter Jr.

2nd - Dale Zastrow

3rd - Bonnie Deutsch

4th - Jessica A White

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - VINTAGE CLOTHING CHILD

1st - Margaret Pinnow

2nd - Schofield Orchard

3rd - Mrs. George Schmidter Jr.

4th - Caroline Moore

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - ACCESSORY

1st - Pat Morrisey

2nd - Ann Amera

3rd - Beverly Wassam

4th - Greg Morrisey

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - PARASOL OR UMBRELLA

1st - Dorothy Scharine

2nd - Katie Clark

4th - Sue Ferry

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - FAN

2nd - Janis Notz

3rd - Mrs. George Schmidter Jr.

4th - Katie Clark

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - PURSE/BAG

3rd - Judy Wildermuth

4th - Marion Morrisey

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - IVORY ITEM

3rd - Bonnie Deutsch

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - CELLULOID

1st - Ann Amera

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - COSMETIC COMPACT 1-3

3rd - Judy Wildermuth

4th - Carol Kumlien

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - WATCH, POCKET

1st - Merlin Hegge

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Margaret Pinnow

4th - Bonnie Deutsch

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - JEWELRY

1st - Wallace T Rouse

2nd - Joan Coehoorn

3rd - Beth Hollenbeck

4th - Vivian Perry

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - JEWELRY CHILD'S

1st - Merlin Hegge

2nd - Evelyn Ferry

3rd - Margaret Pinnow

4th - Mrs. George Schmidter Jr.

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - HAT PINS 1-3

1st - Merlin Hegge

2nd - Dorothy Scharine

3rd - Sue Ferry

4th - Jean Amos

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - EYE GLASSES 1-3

1st - Judy Nelson

2nd - Dorothy Scharine

3rd - Evelyn Ferry

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - WALKING CANE/STICK

1st - Bonnie Deutsch

2nd - Sue Ferry

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - Watch, Pennant, Ladies

1st - Elizabeth Cox

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Grace Hanny

4th - Dorothy Scharine

ANTIQUES - Wooden Items - BOX

1st - Schofield Orchard

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Merlin Hegge

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - Wooden Items - SHELF CLOCK

3rd - Sue Ferry

ANTIQUES - Wooden Items - WALL CLOCK

1st - Bonnie Deutsch

ANTIQUES - Wooden Items - FLOOR LAMP

3rd - Mary Krumrey

ANTIQUES - Wooden Items - ANTIQUE LAMP

1st - Ann Amera

2nd - Linda Dantuma

3rd - Marion Morrisey

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - Wooden Items - ELECTRIFIED LAMP

1st - Phyllis Putman

ANTIQUES - Wooden Items - ELECTRIC LAMP

1st - Pat Morrisey

ANTIQUES - Wooden Items - MINIATURE ANTIQUE LAMP

1st - Elma Oberla

ANTIQUES - Wooden Items - LANTERN/MINER'S LAMP

1st - Nancy Atkinson

2nd - Carol Kumlien

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - DECOY

1st - D. M. Voss

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - FISHING PLUGS/LURES

1st - Ken Meinel

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - COIN COLLECTION

1st - Wallace T Rouse

2nd - Merlin Hegge

3rd - Darlene Langholff

4th - Greg Morrisey

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - POSTAGE STAMP COLLECTION

1st - Wallace T Rouse

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - BOX CAMERA

1st - Mrs. George Schmidter Jr.

2nd - Carol Kumlien

3rd - Judy Wildermuth

4th - Bonnie Deutsch

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - PHOTOGRAPHY EQUIPMENT

1st - Allen Buzzell

2nd - Katherine Effertz

3rd - Dorothy Scharine

4th - Judy Wildermuth

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - Sporting Equipment

1st - Schofield Orchard

2nd - Vivian Perry

3rd - Bonnie Deutsch

4th - Marion Morrisey

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - RAILROAD MEMORABILIA

1st - Mrs. George Schmidter Jr.

2nd - Vivian Perry

ANTIQUES - POTPOURRI - WAL COUNTY FAIR ITEM

1st - Merlin Hegge

ANTIQUES - POTPOURRI - WAL COUNTY MEMORABILIA

1st - Dorothy Scharine

2nd - Martha Cucco

3rd - Jean Amos

4th - Carol Kumlien

ANTIQUES - POTPOURRI - POLITICAL BUTTONS

3rd - Carol Kumlien

ANTIQUES - POTPOURRI - SEWING BUTTONS

1st - Elma Oberla

2nd - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - ANY OTHER BUTTONS

1st - Margaret Pinnow

ANTIQUES - POTPOURRI - FOLK ART ITEM

1st - Bonnie Deutsch

2nd - Diane Hinzpeter

4th - Kellee Streib

ANTIQUES - POTPOURRI - BANK STILL OR MECHANICAL

1st - Elma Oberla

2nd - Judy Wildermuth

3rd - Greg Morrisey

4th - Pat Morrisey

ANTIQUES - POTPOURRI - MUSICAL INSTRUMENT

2nd - Elma Oberla

3rd - Margaret Pinnow

4th - Mrs. George Schmidter Jr.

ANTIQUES - POTPOURRI - PHONOGRAPH RECORD 1-3

1st - Dorothy Scharine

2nd - Christina Wicyk

ANTIQUES - POTPOURRI - Jack Knife

1st - Schofield Orchard

2nd - Joni Waddell

3rd - Breck Ward

ANTIQUES - POTPOURRI - BLACK AMERICANA ITEM

1st - Merlin Hegge

2nd - Katherine Effertz

3rd - Dorothy Scharine

ANTIQUES - POTPOURRI - BASKET

1st - Wallace T Rouse

2nd - Caroline Moore

3rd - Mrs. George Schmidter Jr.

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - POTPOURRI - INDIAN RELIC OR ARTIFACT

1st - Wallace T Rouse

2nd - Cynthia K Knutson

3rd - Rocky Feeney

4th - Linda Dantuma

ANTIQUES - POTPOURRI - LICENSE PLATES (3-6)

2nd - Greg Morrisey

4th - Robert Wilber

ANTIQUES - POTPOURRI - SMOKING RELATED COLLECT

1st - Ruth Jones

2nd - Connie Field

3rd - Mrs. George Schmidter Jr.

4th - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - CIGARETTE/CIGAR STORE 1-3

1st - Jean Amos

2nd - Ken Meinel

ANTIQUES - POTPOURRI - SLEIGH BELLS

1st - Linda Dantuma

ANTIQUES - POTPOURRI - RADIO

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Greg Morrisey

ANTIQUES - POTPOURRI - COOKBOOKS 1-3

1st - Christina Wicyk

2nd - Judy Wildermuth

3rd - Gwen Cole

4th - Dorothy Scharine

ANTIQUES - POTPOURRI - OTHER BOOKS 1-3

1st - Judy Kompare

2nd - Sue Ferry

3rd - Christina Wicyk

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - POTPOURRI - TIN ADVERTISING SIGN

1st - Margaret Pinnow

ANTIQUES - POTPOURRI - ADVERTISING ITEM

1st - Linda Dantuma

2nd - Ann Amera

3rd - Margaret Pinnow

4th - Joseph Kompare

ANTIQUES - POTPOURRI - PHOTOGRAPHS

2nd - Jean Amos

ANTIQUES - POTPOURRI - Bronze Item

4th - Darlene Langholff

ANTIQUES - POTPOURRI - Military Item, Not Weapon

1st - George Caso

2nd - Elma Oberla

3rd - James Hanny

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - TABLE

1st - Christina Wicyk

2nd - Ruth Polinski

3rd - Wallace T Rouse

4th - Margaret Pinnow

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - ROCKING CHAIR

1st - Judy Wildermuth

2nd - Cynthia K Knutson

3rd - Vivian Perry

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - WICKER ITEM

1st - Linda Dantuma

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - CHAIR

1st - Diane Hinzpeter

2nd - Ann Amera

3rd - Merlin Hegge

4th - Jeri Spangler

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - BED

1st - Cynthia K Knutson

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - Plant Stand

3rd - D. M. Voss

4th - Merlin Hegge

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - Magazine Rack

2nd - Schofield Orchard

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - GARDEN/OUTDOOR FURNITURE

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - PERIOD POTLUCK - MOOD SETTING

1st - Jeff Bond

2nd - Ruth Jones

4th - Beth Hollenbeck

ANTIQUES - PERIOD POTLUCK - HOLIDAY SETTING

1st - Carol Kumlien

3rd - Ann Amera

4th - Ruth Jones

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - PORTRAIT

1st - Mary J Abbott

2nd - Joan Labutski

3rd - Pat Carravetta

4th - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - LANDSCAPE

1st - Joan Labutski

2nd - Joe Veltkamp

3rd - JoAnn Krause

4th - Mary J Abbott

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - JoAnn Krause

2nd - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - FLOWERS

1st - Mary J Abbott

2nd - JoAnn Krause

3rd - Ginny Schuld

4th - Amy Guanci

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Joe Veltkamp

2nd - Mary J Abbott

3rd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - MARINE

2nd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - NON-OBJECTIVE

2nd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - PORTRAIT

2nd - Judith G Buzzell

3rd - Norene Watson

4th - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - LANDSCAPE

1st - Heather Hoberg

2nd - Ginny Schuld

3rd - JoAnn Krause

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - JoAnn Krause

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - STILL LIFE

1st - Aletha Ludtke

2nd - Ginny Schuld

3rd - Sharon White

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - FLOWERS

1st - Aletha Ludtke

2nd - Ginny Schuld

3rd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Ginny Schuld

3rd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - MARINE

1st - Pat Carravetta

2nd - Ginny Schuld

3rd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - NON-OBJECTIVE

1st - Sarah Tasch

2nd - Ginny Schuld

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - PORTRAIT

2nd - Geraldine Cook

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - LANDSCAPE

2nd - JoAnn Krause

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Norene Watson

4th - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - STILL LIFE

1st - Norene Watson

2nd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - FLOWERS

2nd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Geraldine Cook

2nd - JoAnn Krause

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - MARINE

1st - JoAnn Krause

3rd - Geraldine Cook

4th - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - NON-OBJECTIVE

1st - Diane Feeney

2nd - Pat Carravetta

3rd - Norene Watson

4th - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - PORTRAIT

1st - Alicia Grzenia

3rd - JoAnn Krause

4th - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - LANDSCAPE

1st - JoAnn Krause

2nd - Sharon White

3rd - Heather Hoberg

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - WAL COUNTY LANDSCAPE

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - STILL LIFE

1st - Erin Smage

2nd - Mary J Abbott

3rd - Jerome Janusz

4th - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - FLOWERS

1st - Diane Feeney

2nd - Norene Watson

3rd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Lori Pasche

2nd - Sharon White

3rd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - MARINE

1st - JoAnn Krause

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - NON-OBJECTIVE

1st - Erin Smage

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - PORTRAIT

1st - Alicia Grzenia

2nd - Diane Feeney

3rd - Geraldine Cook

4th - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - LANDSCAPE

1st - Heather Hendrickson

3rd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Walworth County Landscape

1st - Audrey Watson

2nd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - STILL LIFE

1st - Alicia Grzenia

2nd - Geraldine Cook

3rd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - FLOWERS

1st - Heather Hendrickson

2nd - Judy Kompare

3rd - Pat Carravetta

4th - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Alicia Grzenia

2nd - Diane Feeney

3rd - Geraldine Cook

4th - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Marine

1st - Heather Hendrickson

2nd - Audrey Watson

3rd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - NON-OBJECTIVE

1st - Diane Feeney

2nd - Alicia Grzenia

3rd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - PORTRAIT

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - LANDSCAPE

2nd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Judy Kompare

2nd - Geraldine Cook

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - STILL LIFE

1st - Norene Watson

2nd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - FLOWERS

1st - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - ANIMALS AND BIRDS

1st - Pat Carravetta

2nd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - MARINE

1st - JoAnn Krause

2nd - Mary J Abbott

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - NON-OBJECTIVE

1st - Diane Feeney

2nd - Heather Hoberg

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - Prints, Block, Silk Screen, et

1st - Heather Hendrickson

2nd - Pat Carravetta

3rd - Erin Smage

4th - Mary J Abbott

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - POSTER-ADVERTISING

1st - Erin Smage

2nd - Alicia Grzenia

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - GREETING CARDS, 4

1st - Eileen Tauscher

2nd - Dale Jefchak

3rd - Nancy Jacobson

4th - Aletha Ludtke

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - PORTRAIT

1st - Diane Feeney

2nd - Elizabeth Ehlen

3rd - Joe Veltkamp

4th - Heather Hoberg

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Pat Carravetta

2nd - Erin Smage

3rd - Sharon White

4th - Mary J Abbott

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - INK DRAWINGS, 100%

1st - Erin Smage

2nd - Elizabeth Ehlen

3rd - Pat Carravetta

4th - Heather Hoberg

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - DRAWINGS

1st - Sharon White

2nd - Aletha Ludtke

3rd - Elizabeth Ehlen

4th - Erin Smage

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - MIXED MEDIA

1st - Judith G Buzzell

2nd - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - CALLIGRAPHY, 12-18" OR SMALLER

1st - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - CALLIGRAPHY WITH ART COMBINED,

1st - Pat Carravetta

2nd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS FOR FAIR - "Ewe Ain't Seen Nothing Yet"

1st - Tyra Kadlec

2nd - Eileen W Grzenia

3rd - Stacey Ambort

4th - Donna Grunow

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS FOR FAIR - Fun and Games at the Fair

1st - Amy Owens

2nd - Brady Hollenbeck

3rd - Kim Whitmore

4th - Alicia Grzenia

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - METALWORK JEWELRY

1st - Kathryn Wedige

2nd - Bonny Piantino

3rd - Sharon Devitt

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - WIRE WORK

1st - Sharon Devitt

2nd - Pat Carravetta

3rd - Amy Guanci

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - LAPIDARY

1st - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - PAINTING ON METAL OBJECT

1st - JoAnn Krause

2nd - Anna Guske

3rd - Nancy Jacobson

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - FOLK ART FLAT PICTURES

2nd - Margo Rausch

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - FOLK ART ANY OTHER OBJECT

1st - Kathy Tarman-Ramcheck

2nd - Jackie Schulz

3rd - Margo Rausch

4th - Nancy Jacobson

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - ROSEMALING

1st - Judy Kompare

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - DECORATIVE PAINTED MAILBOX

1st - Eileen W Grzenia

2nd - Margo Rausch

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS POTS/VASES

1st - Teresa Wooden

2nd - Patrick Fitzgerald-Fleck

3rd - Bart Jacobson

4th - Donna Grunow

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS SLIP FORM GLAZED

1st - Michelle Naber

2nd - Anna Guske

3rd - Jacquelyn Grever

4th - Donna Grunow

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS SLIP MOLDS -NOT GLAZE

1st - Anna Guske

2nd - Jacquelyn Grever

3rd - Nancy Jacobson

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS DOLLS

1st - Jane P Sorenson

2nd - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - ANY OTHER SCULPTURE MED

1st - Pat Carravetta

2nd - Alicia Grzenia

3rd - Bart Jacobson

4th - Sarah Thelen

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - PICTURE DRIED LIVE MATERIAL

1st - Jackie Thelen

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - STENCILING ON WOOD

1st - JoAnn Krause

2nd - Betty Reimer

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - BASKET

1st - Donald L Luth

2nd - Sue Schmidt

3rd - Diane Feeney

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - MINIATURES

1st - Dorothy Stirmel

2nd - Scott Center

3rd - Donald L Luth

4th - Jennea Boettcher

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOOD BURNINGS

1st - Sue Wildermuth

2nd - Donald L Luth

3rd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOOD CARVINGS

2nd - Daniel Cooper

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOODWORKING

1st - Donald L Luth

2nd - Scott Center

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - LEATHERWORK

2nd - Betty Reimer

4th - Jamie Lewis

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - LEATHERWORK ANY OTHER

2nd - Betty Reimer

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - WALL HANGING PAINTING CLOT

2nd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - WALL HANGING ANY OTHER

1st - Donald L Luth

2nd - Katherine Effertz

3rd - Alicia Grzenia

4th - Diane Feeney

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - CHRISTMAS DECO WREATH

3rd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - CHRISTMAS DECO NO WREATH

2nd - Jennea Boettcher

3rd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - ANY OTHER HOLIDAY DOOR

1st - Amy Guanci

2nd - Cheri Lasch

3rd - Betty J Rucks

4th - Jodi Swatek

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - HANDMADE XMAS TREE ORNAM

1st - Janis Anton

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Pamela Potts

4th - Donald L Luth

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - DECO EGG

1st - Janis Anton

2nd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - WOVEN ARTICLES

1st - Diane Feeney

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - TIFFANY GLASS ARTICLE

1st - Amy Guanci

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - LEADED GLASS ARTICLE

1st - Amy Guanci

2nd - Pat Carravetta

3rd - Katherine Effertz

4th - Jackie Thelen

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - PAINTING ANY MEDIA

1st - Sarah McCarthy

2nd - Maggie Guske

3rd - Troy Feeney

4th - Sarah Counsell

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - CRAYONS AND PASTELS

1st - Sam Radtke

2nd - Maggie Guske

3rd - Taylor Radtke

4th - Sarah Counsell

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - GRAPHICS AND DRAWINGS

1st - Sarah Counsell

2nd - Zachary Ditzenberger

3rd - Thomas Guske

4th - Logan Riese

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - INK DRAWINGS

1st - Sarah Counsell

2nd - Matthew Fox

3rd - Maggie Guske

4th - Brent Kruizenga

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - TEXTILE PAINTINGS

1st - Maggie Guske

2nd - Taylor Radtke

3rd - Brent Kruizenga

4th - Matthew Fox

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - 3 DIM ART

1st - Maggie Guske

2nd - Sarah McCarthy

3rd - Taylor Radtke

4th - Matthew Fox

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - COMPUTER ART

1st - Maggie Guske

2nd - Sarah Counsell

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - Ceramics/Pottery

1st - Griffin Sweeney

2nd - Kalyn Landveman

3rd - Zachary Ditzenberger

4th - Sarah Counsell

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - PAINTING ANY MEDIA

1st - Michelle Counsell

2nd - Brandon Riese

3rd - Megan Ditzenberger

4th - Tyra R Kopf

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - CRAYONS AND PASTELS

1st - Michelle Counsell

2nd - Tyra R Kopf

3rd - Brandon Riese

4th - Megan Ditzenberger

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - GRAPHICS AND DRAWINGS

1st - Tyra R Kopf

2nd - Josh Hinzpeter

3rd - John Guske

4th - Rebekah Thelen

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - INK DRAWINGS

1st - Brandon Kruizenga

2nd - Michelle Counsell

3rd - Steven Wind

4th - John Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - TEXTILE PAINTINGS

1st - Brock Kaplan

2nd - Tyra R Kopf

3rd - Cole Radtke

4th - Trevor Stirmel

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - 3 DIM ART

1st - Michelle Counsell

2nd - John Guske

3rd - Casey M Mack

4th - Tyra R Kopf

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - COMPUTER ART

1st - Trevor Stirmel

2nd - Brock Kaplan

3rd - Cole Radtke

4th - John Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - Ceramics/Pottery

1st - Michelle Counsell

2nd - Bryant Meinel

3rd - Brock Kaplan

4th - Megan Ditzenberger

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - SCULPTURE

1st - George Caso

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - ANY CRAFT

1st - Harry Burczyk

2nd - Elizabeth Cousland

3rd - Jacqueline Knox

4th - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - PAINTING ON CLOTH

1st - Betty J Rucks

2nd - JoAnn Krause

3rd - Betty Reimer

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - HOLIDAY CENTERPIECE

1st - Anna Guske

2nd - Betty J Rucks

3rd - Lorraine G Pecnick

4th - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTING

1st - Barbara J Mayer

3rd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - WATER COLORS

1st - JoAnn Krause

2nd - Aletha Ludtke

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - ANY PAINTING MEDIA NOT COVERED

1st - George Caso

2nd - Anna Guske

3rd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - CERAMICS/POTTERY, ANY METHOD

1st - George Caso

2nd - Anna Guske

3rd - Betty Reimer

BEEF - HEREFORD - BULL CALF JUNIOR

1st - Roger Weber

2nd - Roger Weber

3rd - Bakers Polled Herefords

4th - Eldon & Donn Stanton

BEEF - HEREFORD - BULL CALF SENIOR

1st - David Delong

BEEF - HEREFORD - YEARLING BULL

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Henry Johnson

BEEF - HEREFORD - JR. HEIFER CALF After Feb. 28

1st - David Delong

2nd - Roger Weber

3rd - John & Jaqui Elfering

4th - Bakers Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - JR. HEIFER CALF JAN 1-FEB. 28

1st - Eldon & Donn Stanton

2nd - Eldon & Donn Stanton

3rd - Bakers Polled Herefords

4th - Bakers Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - SENIOR HEIFER CALF

1st - Roger Weber

2nd - John & Jaqui Elfering

BEEF - HEREFORD - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - Grant Wiswell Family

3rd - Grant Wiswell Family

4th - Henry Johnson

BEEF - HEREFORD - Junior Yearling Heifer,

1st - David Delong

2nd - Kayla Kegley

3rd - Bakers Polled Herefords

4th - Eldon & Donn Stanton

BEEF - HEREFORD - JR. YEARLING HEIFER

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Deidra Payne

3rd - Oak Shade Farms

4th - Oak Shade Farms

BEEF - HEREFORD - Senior Yearling Heifer

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Oak Shade Farms

BEEF - HEREFORD - PAIR OF CALVES

1st - David Delong

2nd - Eldon & Donn Stanton

3rd - Roger Weber

4th - Bakers Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - PAIR OF YEARLINGS

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Oak Shade Farms

3rd - Chester E Lininger

BEEF - HEREFORD - COW 3 YEARS

1st - John & Jaqui Elfering

2nd - Roger Weber

3rd - Grant Wiswell Family

4th - Ryan Berans

BEEF - HEREFORD - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Ryan Berans

3rd - Chester E Lininger

4th - Ryan Berans

BEEF - HEREFORD - PRODUCE OF DAM

1st - David Delong

2nd - Bakers Polled Herefords

3rd - Oak Shade Farms

4th - Chester E Lininger

BEEF - BLACK ANGUS - BULL CALF JUNIOR

1st - Dietzler Farms

BEEF - BLACK ANGUS - SENIOR HEIFER CALF

1st - Dietzler Farms

BEEF - BLACK ANGUS - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - Tom Kegley

BEEF - BLACK ANGUS - JUNIOR YEARLING HEIFER

2nd - Dietzler Farms

3rd - Dietzler Farms

BEEF - BLACK ANGUS - PRODUCE OF DAM

1st - Dietzler Farms

BEEF - SHORTHORNS - BULL CALF JUNIOR

1st - Cheerful Acres

2nd - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - YEARLING BULL

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - JUNIOR HEIFER CALF

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - JUNIOR HEIFER CALF

1st - Cheerful Acres

2nd - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - JUNIOR YEARLING HEIFER

1st - Sterken Doc

BEEF - SHORTHORNS - PAIR OF CALVES

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - PRODUCE OF DAM

1st - Cheerful Acres

BEEF - SIMMENTAL - JUNIOR HEIFER CALF

1st - Jeff Leonard

2nd - Roger/Ann Oakwood Acres Simmentals

BEEF - SIMMENTAL - JUNIOR HEIFER CALF

1st - Roger/Ann Oakwood Acres Simmentals

BEEF - SIMMENTAL - PAIR OF CALVES

1st - Roger/Ann Oakwood Acres Simmentals

BEEF - SIMMENTAL - COW 3 YEARS

1st - Roger/Ann Oakwood Acres Simmentals

2nd - Jeff Leonard

3rd - Roger/Ann Oakwood Acres Simmentals

BEEF - HIGHLAND CATTLE - BULL CALF JUNIOR

1st - Holmestead Farm

BEEF - HIGHLAND CATTLE - YEARLING BULL

1st - Cobblestone Farm

2nd - Holmestead Farm

BEEF - HIGHLAND CATTLE - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - Holmestead Farm

BEEF - HIGHLAND CATTLE - JUNIOR YEARLING HEIFER

1st - Holmestead Farm

BEEF - HIGHLAND CATTLE - COW 3 YEARS

1st - Holmestead Farm

BEEF - HIGHLAND CATTLE - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Cobblestone Farm

2nd - Cobblestone Farm

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Bull Calf, Junior

1st - Eldon & Donn Stanton

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Junior Heirfer Calf

1st - Trisha Kniep

2nd - Cheerful Acres

3rd - Cheerful Acres

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Summer Yearling Heifer

1st - Trisha Kniep

2nd - Cheerful Acres

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Pair of Calves

1st - Cheerful Acres

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Cow 3 years

1st - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Produce of Dam

1st - Cheerful Acres

CLOTHING/STYLE REVUE - INFANTS - CAP OR BONNET

1st - Melodie A West

2nd - Peg Harper

CLOTHING/STYLE REVUE - INFANTS - BIBS

1st - Cindy Luessenhop

2nd - Melodie A West

CLOTHING/STYLE REVUE - INFANTS - T-SHIRT

1st - Melodie A West

CLOTHING/STYLE REVUE - INFANTS - BAPTISM/SPECIAL GARMENT

1st - Susan Earle

CLOTHING/STYLE REVUE - INFANTS - PLAYSUIT

1st - Theo M Ryer

CLOTHING/STYLE REVUE - INFANTS - BABY BLANKET

1st - Millie Swets

2nd - Melodie A West

3rd - Susan Knudtson

4th - Katherine Effertz

CLOTHING/STYLE REVUE - INFANTS - STUFFED TOY/DOLL

1st - Susan Knudtson

2nd - Lucille Trapp

3rd - Katherine Effertz

4th - Susan Earle

CLOTHING/STYLE REVUE - INFANTS - Any Infant Article, Embroid.

1st - Barb Steinmetz

CLOTHING/STYLE REVUE - INFANTS - COAT JACKET/SNOWSUIT

1st - Melodie A West

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - HAT OR HAIR ACCESSORY

1st - Katherine Effertz

2nd - Melodie A West

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - COSTUME

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - T-SHIRT

1st - Donna Junghen

2nd - Melodie A West

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - SLEEPWEAR

1st - Millie Swets

2nd - Melodie A West

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - HOUSECOAT/ROBE

1st - Donna Junghen

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - 2 PIECE PLAY/SPORTS SUMMER

1st - Melodie A West

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - 2 PIECE PLAY/SPORTS WINTER

1st - Theo M Ryer

2nd - Barb Steinmetz

3rd - Melodie A West

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - JUMPER

1st - Theo M Ryer

2nd - Barb Steinmetz

3rd - Susan Knudtson

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - SHIRT/BLOUSE GIRLS

1st - Melodie A West

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - SKIRT

1st - Barbara M Sommers

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - LONG PANTS

1st - Melodie A West

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - DECO ARTICLE

1st - Jodi Swatek

2nd - Katherine Effertz

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - STUFFED TOY

1st - Katherine Effertz

2nd - Lucille Trapp

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - WASH DRESS 2-6

1st - Theo M Ryer

2nd - Melodie A West

3rd - Katherine Effertz

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - BEST DRESS 2-6

1st - Katherine Effertz

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - SPECIAL OCCASION GARMENT

1st - Barbara M Sommers

2nd - Katherine Effertz

3rd - Dorothy Stirmel

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - Any Garment, Embroidered

1st - Barb Steinmetz

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - ANY FLEECE SHIRT/JACKET

1st - Donna Junghen

2nd - Melodie A West

3rd - Katherine Effertz

CLOTHING/STYLE REVUE - TWO YEARS AND OVER - ANY RECYCLED GARMENT

1st - Melodie A West

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - APRON

1st - Millie Swets

2nd - Barbara M Sommers

3rd - Barbara Findlay

4th - Betty Reimer

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - VEST

1st - Pam Edwards

2nd - Donna Teubert

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - SKIRT

1st - Carol Kitzrow

2nd - Katie Veltkamp

3rd - Donna Teubert

4th - Theo M Ryer

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - SLACKS/SHORTS

1st - Millie Swets

2nd - Carol Kitzrow

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - BLOUSE/SHIRT CASUAL

1st - Ginny Schuld

2nd - Theo M Ryer

3rd - Carol Kitzrow

4th - Donna Teubert

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - BLOUSE/SHIRT DRESSY

1st - Carol Kitzrow

2nd - Donna Teubert

3rd - Katie Veltkamp

4th - Joanne Howe

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - NIGHTGOWN/PJS/SLEEP PANTS

1st - Barbara M Sommers

2nd - Donna Teubert

3rd - Barbara Findlay

4th - Ginny Schuld

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - HOUSECOAT/ROBE

1st - Donna Junghen

2nd - Donna Teubert

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - SPORTSWEAR

1st - Donna Teubert

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - DECO ARTICLE

1st - Jodi Swatek

2nd - Susan Knudtson

3rd - Carol Kitzrow

4th - Katherine Effertz

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - JUMPER/JUMPSUIT

1st - Susan Knudtson

2nd - Donna Teubert

3rd - Katie Veltkamp

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - ANY FLEECE SHIRT/JACKET

1st - Katherine Effertz

2nd - Darlene Junkins

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - JACKET/BLAZER LINED

1st - Katie Veltkamp

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - JACKET/BLAZER UNLINED

1st - Carol Kitzrow

2nd - Barbara M Sommers

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - DRESS

1st - Katie Veltkamp

2nd - Theo M Ryer

3rd - Donna Teubert

4th - Carol Kitzrow

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - DRESS EVENING BEST

1st - Donna Junghen

2nd - Katie Veltkamp

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - ANY GARMENT

1st - Katie Veltkamp

2nd - Cindy Luessenhop

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - Any Garment machine embro.

1st - Carol Kitzrow

2nd - Barb Steinmetz

3rd - Millie Swets

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - ANY PATCHWORK GARMENT

1st - Pam Edwards

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - ANY RECYCLED GARMENT

1st - Carol Kitzrow

2nd - Katherine Effertz

CLOTHING/STYLE REVUE - ADULT MENS + WOMENS - ENSEMBLE, 3 or more

1st - Katie Veltkamp

CLOTHING/STYLE REVUE - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - Any Accessory Machine Embroid.

1st - Carol Kitzrow

CLOTHING/STYLE REVUE - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - SCARF/COLLAR

1st - Donna Junghen

2nd - Carol Kitzrow

CLOTHING/STYLE REVUE - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - PURSE/HANDBAG/TOTE

1st - Dawn Millard

2nd - Millie Swets

3rd - Linda Jinkins

4th - Kirsten Ackerman

CLOTHING/STYLE REVUE - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - HAIR ACCESSORY

1st - Katherine Effertz

2nd - Carol Kitzrow

CLOTHING/STYLE REVUE - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - DOLL BLANKET OR QUILT

1st - Barb Steinmetz

CLOTHING/STYLE REVUE - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - ANY RECYCLED ACCESSORY

1st - Lisa Lasch

2nd - Jodi Swatek

CLOTHING/STYLE REVUE - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - DOLL OR BEAR

1st - Donna Teubert

2nd - Theo M Ryer

3rd - Katherine Effertz

4th - Barbara M Sommers

CLOTHING/STYLE REVUE - Clothing Senior Citizens - Any Article for child 2 and ov

1st - Theo M Ryer

CLOTHING/STYLE REVUE - Clothing Senior Citizens - Any adult dress wear

1st - Theo M Ryer

CLOTHING/STYLE REVUE - Clothing Senior Citizens - Any adult fabric accessory

1st - Theo M Ryer

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - SCHOOL OUTFIT

1st - Barbara M Sommers

2nd - Susan Earle

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - DRESS WEAR FOR ANOTHER

1st - Carol Kitzrow

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - Best wear for another

1st - Susan Earle

2nd - Donna Teubert

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - Knit or Crochet Child's sweate

1st - Barbara M Sommers

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - CASUAL/SPORTSWEAR

1st - Kelsey Mills

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - Matching outfits

1st - Linda Jinkins

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Susan Earle

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - Casual/sportswear garment

1st - Carol Kitzrow

2nd - Dawn Millard

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - Sport/play outfit for another

1st - Karbet Sawtelle

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - Special Ocassion

1st - Kelsey Mills

2nd - Patty Lauderdale

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - Garment sewn and modeled

1st - Kelsey Mills

2nd - Monica Hodge

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - Costume for another

1st - Susan Earle

2nd - Donna Teubert

CLOTHING/STYLE REVUE - OPEN CLASS STYLE REVUE - Adult ensemble, 3 pieces

1st - Donna Teubert

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER CALF SPRING

1st - Stacey Ambort

2nd - Jim Behling Family

3rd - Robert Beckard

4th - Lauderdale Farms

5th - Dutch-Made Holsteins

6th - Roen Family

7th - Remarc Holsteins

8th - Meyervilla Holsteins

9th - Erin Lynch

10th - Remarc Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER CALF WINTER

1st - Kettle Moraine Holsteins

2nd - Jim Behling Family

3rd - Meyervilla Holsteins

4th - Jim Behling Family

5th - Glenn & Ryan Berens

6th - Shelbie Greidanus

7th - Heft-Kat Farm

8th - Lauderdale Farms

9th - Don Cunningham

10th - Adam Schmitz

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER CALF, YOUNG FALL

1st - Stacey Ambort

2nd - Kettle Moraine Holsteins

3rd - Heft-Kat Farm

4th - Meyervilla Holsteins

5th - Nicole Davis

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Kettle Moraine Holsteins

2nd - Shelbie Greidanus

3rd - Glenn & Ryan Berens

4th - Stacey Ambort

5th - Jim Behling Family

6th - Dutch-Made Holsteins

7th - Jim Behling Family

8th - Meyervilla Holsteins

9th - Robert Beckard

10th - Rick Adams

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Jim Behling Family

2nd - Dutch-Made Holsteins

3rd - Rick Adams

4th - Rick Adams

5th - Remarc Holsteins

6th - Ryan Adams

7th - Steven Davis

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Alvin + Barb Kayser

2nd - Bakerdale Holsteins

3rd - Lauderdale Farms

4th - Meyervilla Holsteins

5th - Jim Behling Family

6th - Sara Adams

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Erin Lynch

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER FALL YEARLING

1st - Kettle Moraine Holsteins

2nd - Jim Behling Family

3rd - Meyervilla Holsteins

4th - Shelbie Greidanus

5th - Kylecrest Holsteins, LLC

6th - Bakerdale Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - COW 2 YRS OLD

1st - Lauderdale Farms

2nd - Dutch-Made Holsteins

3rd - Brandon Davis

4th - Kyle Haeberlin

5th - Barry Nichols

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - COW 3 YRS OLD

1st - Remarc Holsteins

2nd - Glenn & Ryan Berens

3rd - Glenn & Ryan Berens

4th - Meyervilla Holsteins

5th - Rick Adams

6th - Remarc Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - COW 4 YRS OLD

1st - Remarc Holsteins

2nd - Meyervilla Holsteins

3rd - Meyervilla Holsteins

4th - Erin Lynch

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - AGED COW 5 YRS AND OLDER

1st - Craig Spiniolas

2nd - Glenn & Ryan Berens

3rd - Dutch-Made Holsteins

4th - Mey-Villa Farm

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - DRY COW 3 AND 4 YRS

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Lauderdale Farms

3rd - Glenn & Ryan Berens

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - AGED COW DRY OVER 4 YRS

1st - Park-Lawn Holsteins

2nd - Remarc Holsteins

3rd - Park-Lawn Holsteins

4th - Glenn & Ryan Berens

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - 100,000 LB MILK LIFETIME

1st - Kettle Moraine Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - DAM AND DAUGHTER

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Erin Lynch

3rd - Remarc Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - PRODUCE OF DAM

1st - Bakerdale Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Kettle Moraine Holsteins

2nd - Jim Behling Family

3rd - Lauderdale Farms

4th - Remarc Holsteins

5th - Bakerdale Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - SENIOR 3 BEST FEMALES

1st - Remarc Holsteins

2nd - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER CALF SPRING

1st - Don Cunningham

2nd - Tanner Schmaling

3rd - Tanner Schmaling

4th - Waswo Farm

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER CALF WINTER

1st - Stephanie Aves

2nd - Adam Schmitz

3rd - Don Cunningham

4th - Keizer Farm

5th - Erin Lynch

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Stacey Ambort

2nd - Don Cunningham

3rd - Sean Lynch

4th - Sean Lynch

5th - Don Cunningham

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Chris Sheahan

2nd - Sean Lynch

3rd - Erin Lynch

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER FALL YEARLING

1st - Erin Lynch

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - COW 3 YRS OLD

1st - Sean Lynch

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - COW 4 YRS OLD

1st - Keizer Farm

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - DAM AND DAUGHTER

1st - Sean Lynch

2nd - Keizer Farm

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Don Cunningham

2nd - Sean Lynch

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - HEIFER CALF SPRING

1st - Bill Orchard

2nd - Bill Orchard

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - HEIFER CALF WINTER

1st - Bill Orchard

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Bill Orchard

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - PRODUCE OF DAM

1st - Bill Orchard

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Bill Orchard

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER CALF SPRING

1st - Tori Tiso

2nd - Katie Veltkamp

3rd - Shari Strickhouser

4th - Korina Billi Bowers

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER CALF WINTER

1st - Waswo Farm

2nd - Shari Strickhouser

3rd - Ken Wells

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER CALF, YOUNG FALL

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Katie Veltkamp

2nd - Katie Greidanus

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Cassandra Peterson

2nd - Shari Strickhouser

3rd - Katie Veltkamp

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER FALL YEARLING

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - COW 2 YRS OLD

1st - Shari Strickhouser

2nd - Ryan Berans

3rd - Korina Billi Bowers

DAIRY CATTLE - JERSEY - COW 3 YRS OLD

1st - Shari Strickhouser

2nd - Katie Veltkamp

DAIRY CATTLE - JERSEY - DRY COW 3 AND 4 YRS

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - AGED COW DRY OVER 4 YRS

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - DAM AND DAUGHTER

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - JUNIOR BEST 3 FEMALES

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER CALF SPRING

1st - Emily Watson

2nd - Tatum Spangler

3rd - Robert Beckard

4th - Steven Chapman, Sr.

5th - Green Hill Swiss

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER CALF WINTER

1st - Steven Chapman, Sr.

2nd - Tatum Spangler

3rd - Green Hill Swiss

4th - Richard Schauer

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER CALF, YOUNG FALL

1st - Tatum Spangler

2nd - Meghan Brockmeyer

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Family Peterson

2nd - Tatum Spangler

3rd - Steven Chapman, Sr.

4th - Meghan Brockmeyer

5th - Green Hill Swiss

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Family Peterson

2nd - Green Hill Swiss

3rd - Robert Beckard

4th - Korina Billi Bowers

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Jenny Junghen

2nd - Jenny Junghen

3rd - Emily Watson

4th - Green Hill Swiss

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Dutch-Made Holsteins

2nd - Roen Family

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER FALL YEARLING

1st - Family Peterson

2nd - Jill Clark

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - COW 2 YRS OLD

1st - Family Peterson

2nd - Meghan Brockmeyer

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - COW 3 YRS OLD

1st - Family Peterson

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - COW 4 YRS OLD

1st - Meghan Brockmeyer

2nd - Green Hill Swiss

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - DRY COW 3 AND 4 YRS

1st - Korina Billi Bowers

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - AGED COW DRY OVER 4 YRS

1st - Cabren Spangler

2nd - Robert Beckard

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - DAM AND DAUGHTER

1st - Robert Beckard

2nd - Cabren Spangler

3rd - Korina Billi Bowers

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - PRODUCE OF DAM

1st - Family Peterson

2nd - Emily Watson

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Tatum Spangler

2nd - Steven Chapman, Sr.

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER CALF SPRING

1st - Jillian Versweyveld

2nd - Phantom Creek Farm

3rd - Phantom Creek Farm

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER CALF WINTER

1st - Kerri Bowers

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Luke Versweyeld

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Kerri Bowers

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Phantom Creek Farm

2nd - Phantom Creek Farm

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Kerri Bowers

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER FALL YEARLING

1st - Phantom Creek Farm

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - COW 2 YRS OLD

1st - Lauren Versweyveld

2nd - Lauren Versweyveld

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - COW 3 YRS OLD

1st - Phantom Creek Farm

2nd - Kerri Bowers

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - COW 4 YRS OLD

1st - Lauren Versweyveld

2nd - Phantom Creek Farm

3rd - Jillian Versweyveld

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - AGED COW 5 YRS OLDER

1st - Phantom Creek Farm

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - DAM AND DAUGHTER

1st - Phantom Creek Farm

2nd - Lauren Versweyveld

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - PRODUCE OF DAM

1st - Kerri Bowers

2nd - Phantom Creek Farm

3rd - Phantom Creek Farm

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Kerri Bowers

2nd - Phantom Creek Farm

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - SENIOR 3 BEST FEMALES

1st - Phantom Creek Farm

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER CALF SPRING

1st - Korina Billi Bowers

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER CALF WINTER

1st - Korina Billi Bowers

2nd - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Pauline Schmidt

2nd - Korina Billi Bowers

3rd - Oxyoke Dairy

4th - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Pauline Schmidt

2nd - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER FALL YEARLING

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - COW 2 YRS OLD

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - PRODUCE OF A DAM

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Kerri Bowers

2nd - Oxyoke Dairy

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HAYLAGE HALF PECK

1st - Jenny Friemoth

2nd - Roman Henningfeld

3rd - Ben Clark

4th - Maurine Albright

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK WINTER WHEAT

1st - David Featherstone

2nd - Christine Jones

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PCK OATS DAL

4th - Jenny Friemoth

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK OATS VARIETY

1st - James Slack

2nd - Maurine Albright

3rd - David Featherstone

4th - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK SOYBEANS

1st - Jake Erbentraut

2nd - David Featherstone

3rd - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK SHELLED CORN

1st - David Featherstone

2nd - Roman Henningfeld

3rd - Maurine Albright

4th - Ben Clark

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS HYBRID CORN 100 -

1st - Jake Erbentraut

2nd - John Erbentraut

3rd - James Slack

4th - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS HYBRID CORN 100 +

1st - David Featherstone

2nd - James Bolton

3rd - Don Henningfeld

4th - John Erbentraut

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 GOURDS 5 VARIETY

1st - Anna Featherstone

2nd - Richard Butke

3rd - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - BEST SINGLE EAR HYBRID

1st - John Erbentraut

2nd - James Slack

3rd - Maurine Albright

4th - James Bolton

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - TALLEST STALK

1st - Emery Featherstone

2nd - Ben Clark

3rd - Don Henningfeld

4th - Maurine Albright

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - SUNFLOWER TALLEST STALK

1st - Jessica A White

2nd - Sharon Janusz

3rd - Theresa Quarzenski

4th - Becky Sjoerdsma

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - LARGEST HEAD SUNFLOWER

1st - Elsa Varland

2nd - Ben Ludtlke

3rd - Becky Sjoerdsma

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS CORN 100-

1st - Don Henningfeld

2nd - John Erbentraut

3rd - Jake Erbentraut

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS CORN 100+

1st - Don Henningfeld

2nd - David Featherstone

3rd - John Erbentraut

4th - Jake Erbentraut

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRAIN IN SHEAF - OATS ANY VARIETY

2nd - Christine Jones

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRAIN IN SHEAF - WINTER WHEAT ANY VARIETY

1st - Christine Jones

2nd - John Erbentraut

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - ALFALFA

1st - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - RED CLOVER

1st - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - SOYBEANS ANY VARIETY

1st - Roman Henningfeld

2nd - John Erbentraut

3rd - David Featherstone

4th - Jake Erbentraut

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - TIMOTHY

1st - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - ANY OTHER GRASS

1st - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - ALFALFA HAY

1st - Kimberly Ludtke

2nd - Shari Strickhouser

3rd - James Slack

4th - Maurine Albright

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - MIXED HAY

1st - Roman Henningfeld

2nd - Kettle Moraine Holsteins

3rd - Shari Strickhouser

4th - Jenny Friemoth

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - CHIPPEWA

1st - Jake Lasch

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - IRISH COBBLER

2nd - Jake Lasch

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - KENNEBEC

1st - Butch Jacobson

2nd - James P Sharpe

3rd - Emery Featherstone

4th - Virginia Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - NORLAND

1st - John Behrens

2nd - Virginia Behrens

3rd - Jake Lasch

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RED PONTIAC

1st - Emery Featherstone

2nd - Jake Lasch

3rd - James P Sharpe

4th - Jean Amos

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RUSSET BURBANK

2nd - Jake Lasch

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - SUPERIOR

1st - Butch Jacobson

2nd - Jake Lasch

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - ANY OTHER VARIETY

1st - James P Sharpe

2nd - Anna Featherstone

3rd - Jake Lasch

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEANS GREEN TEN

1st - Delvin Schaeffer

2nd - James P Sharpe

3rd - Jim Christiansen

4th - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEANS YELLOW TEN

1st - Schofield Orchard

2nd - Butch Jacobson

3rd - Judy & Don Paul

4th - Jim Christiansen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEETS TABLE ROUND SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Karl Ganhs

3rd - Wallace T Rouse

4th - Roger Larsen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BROCCOLI BUNCH

1st - Evelyn Ferry

3rd - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BRUSSEL SPROUTS TWELVE

1st - James P Sharpe

2nd - Carrin Davis

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE WHITE FOR KRAUT 2

1st - Barbara Bielinski

2nd - Richard Butke

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE WHITE FOR TABLE 2

1st - Barbara Bielinski

2nd - Kay Butke

3rd - John Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE RED TWO

1st - Emery Featherstone

2nd - Llyod Behrens

3rd - Barbara Bielinski

4th - Richard Butke

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS HALF LONG SIX

1st - Emery Featherstone

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Wallace T Rouse

4th - Donna Farley

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS LONG SIX

1st - Delvin Schaeffer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS SHORT SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Wallace T Rouse

4th - Charles Giorno

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS DILL SIX

1st - Butch Jacobson

3rd - Michael Mroch

4th - Becky Sjoerdsma

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS PICKLING W/G 6

1st - Jessica A White

2nd - Dale & Joan Blackwell

3rd - Butch Jacobson

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS SLICING W/G 6

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Becky Sjoerdsma

3rd - Emery Featherstone

4th - Megan Reuter

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS YELLOW FOUR

1st - James P Sharpe

2nd - Michael Mroch

3rd - Carrin Davis

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CAULIFLOWER ONE

1st - Kay Butke

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Evelyn Ferry

4th - Becky Sjoerdsma

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - EGG PLANT TWO

1st - Richard Butke

2nd - Karl Ganhs

3rd - Tom Lorden

4th - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - KOHLRABI SIX

1st - Delvin Schaeffer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - LEEKS SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Darlene Polyock

3rd - Richard Butke

4th - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - MELONS MUSKMELON TWO

1st - Barbara Bielinski

2nd - Richard Butke

3rd - James P Sharpe

4th - Donald L Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - MELONS WATERMELON ONE

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Kay Butke

3rd - Barbara Bielinski

4th - Donald L Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS RED EIGHT

1st - Butch Jacobson

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Kenneth Whitmore

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS SPANISH FOUR

1st - Butch Jacobson

2nd - Delvin Schaeffer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS WHITE EIGHT

1st - Butch Jacobson

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Richard Butke

4th - Kathy Hill

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS YELLOW EIGHT

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Butch Jacobson

3rd - Kathy Hill

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPERS GREEN FOUR

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Everett Smith

3rd - James P Sharpe

4th - Karl Ganhs

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPER RED FOUR

1st - Butch Jacobson

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Richard Butke

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPER OTHER COLOR 4

1st - Delvin Schaeffer

2nd - James P Sharpe

3rd - Butch Jacobson

4th - Jim Christiansen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - GREEN PEPPER HOT FOUR

1st - Maurine Albright

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Rodney Lee

4th - Michelle Hinrichs

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - RED PEPPERS HOT FOUR

1st - Delvin Schaeffer

2nd - James P Sharpe

3rd - Rodney Lee

4th - Janette A Maxwell

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - YELLOW PEPPERS HOT FOUR

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Michael Mroch

3rd - Kay Butke

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKIN FIELD ONE

1st - Barbara Bielinski

2nd - Richard Butke

3rd - Kurt Schulz

4th - Becky Sjoerdsma

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKINS LARGEST ONE

1st - Barbara Bielinski

2nd - Sharon Phillips

3rd - Richard Butke

4th - Kurt Schulz

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKINS PIE TWO

1st - Barbara Bielinski

2nd - Richard Butke

3rd - Becky Sjoerdsma

4th - Donald L Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SHOW CELERY

1st - Jean Amos

2nd - Suzanne Thelen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ACORN GREEN TWO

1st - Donald L Luth

2nd - James P Sharpe

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BANANA ONE

1st - Rodney Lee

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BUTTERCUP TWO

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Donald L Luth

3rd - Kurt Schulz

4th - Karl Ganhs

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BUTTERNUT TWO

1st - Bernard Matteson

2nd - Butch Jacobson

3rd - Emery Featherstone

4th - Dale & Joan Blackwell

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH LARGEST ONE

1st - Rodney Lee

2nd - Dale & Joan Blackwell

3rd - Donald L Luth

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH SPAGHETTI TWO

1st - Cheryl Ryan

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Kathy Hill

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH SUMMER TWO

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Sue Hurkman

3rd - Tony Flitcroft

4th - Donald L Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH TURBAN TWO

1st - Kurt Schulz

2nd - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ZUCCHINI TWO

1st - Llyod Behrens

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Bernard Matteson

4th - Becky Sjoerdsma

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ANY OTHER VARIETY 2

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SWEET POTATOES FOUR

1st - Donald L Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES GREEN SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Dick Golly

3rd - Butch Jacobson

4th - John Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES ITALIAN SIX

1st - James P Sharpe

1st - Everett Smith

2nd - Maurine Albright

3rd - Carrin Davis

4th - Rodney Lee

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES RED SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Butch Jacobson

3rd - Everett Smith

4th - Bernard Matteson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES YELLOW SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Jim Christiansen

3rd - Sue Hurkman

4th - Michael Mroch

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES ANY OTHER SIX

1st - Judy & Don Paul

2nd - Ruth Polinski

3rd - Butch Jacobson

4th - Megan Reuter

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ANY OTHER VEGETABLE

1st - Jean Amos

2nd - Anna Featherstone

3rd - Schofield Orchard

4th - Michael Olijnek

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - NOVELTY VEGETABLE

1st - Anna Featherstone

2nd - Michael Olijnek

3rd - Laura Koch

4th - Barb Olijnek

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - DIL 3-4 STALKS

1st - Kay Butke

2nd - Richard Butke

3rd - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - GARDEN DISPLAY

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Richard Butke

2nd - Butch Jacobson

3rd - Emery Featherstone

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - CORTLAND

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

3rd - Apple Barn

4th - Charles Giorno

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - DELICIOUS GOLDEN

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - DELICIOUS RED

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ENTERPRISE

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - FAMEUSE OR SNOW

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - GALA

1st - Deborah Polansky

2nd - Apple Barn

3rd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - GREENING RHODE ISLAND

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - HONEYCRISP

1st - Deborah Polansky

2nd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - IDA RED

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

3rd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - JONAGOLD

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - JONATHAN

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MACOUNS

1st - Apple Barn

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MCINTOSH

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

3rd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MUSTU

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MILTON

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - PAULA RED

1st - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - PRIMA

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - RUSSET

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - SPIGOLD

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ANY OTHER STANDARD VAR

1st - Apple Barn

2nd - Deborah Polansky

3rd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ANY OTHER WINTER VAR

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - SPECIAL APPLE DISPLAY - DISP 5 VARIETY WI FALL

1st - Apple Barn

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - SPECIAL APPLE DISPLAY - DISP 5 VARIETY WI WINTER

1st - Apple Barn

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - CORTLAND

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - DELICIOUS GOLDEN

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - ENTERPRISE

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - FAMEUSE OR SNOW

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Honey Crisp

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - McIntosh

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Liberty

1st - Jim Christiansen

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - McMahan

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - BARTLETT PEARS FIVE

1st - Bonnie Deutsch

2nd - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - LINCOLN PEARS FIVE

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - SECKEL PEARS FIVE

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - ANY OTHER VARIETY PEAR FIVE

1st - Bonnie Deutsch

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - CONCORD GRAPES 3 BUNCHES

1st - Tom Lorden

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - Everbearing Raspberries

1st - Diane Bauman

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - Everbearing Strawberries

2nd - James P Sharpe

FLOWERS/PLANTS - NICHE - A Song is in the Air

1st - Eileen W Grzenia

2nd - Margo Rausch

3rd - Lisa Lasch

FLOWERS/PLANTS - NICHE - Storybook Garden

1st - Eileen W Grzenia

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Dawn Walters

4th - Ruth Polinski

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Fun and Games, Men only, inter

1st - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Window to the World, Herbs,

1st - Jane Adams

2nd - Lisa Lasch

3rd - Kathy Hill

4th - Eileen W Grzenia

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - My Favorite Team, Inter.

1st - Lisa Lasch

2nd - Lucille Trapp

3rd - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Let's Go Camping, Inter.

1st - Kelly Ellertson

2nd - Jane Adams

3rd - Barbara J Mayer

4th - Margo Rausch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Autumn's Beauty, Composition

1st - Cyndi Smith

3rd - Jane Adams

3rd - D. M. Voss

4th - Ruth Jones

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Sweets for My Sweet, Inter.

1st - Eileen W Grzenia

2nd - Dawn Walters

3rd - Francine Atkinson

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Tiny Treasure, Inter.

1st - Barbara J Mayer

2nd - Margo Rausch

3rd - Kelly Ellertson

4th - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Movie Mania, Interpretation

1st - Kathy Hill

2nd - Lisa Lasch

3rd - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Prom Night, Composition

1st - Jane Adams

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Love is in the Air, Bridal Arr

1st - Eileen W Grzenia

2nd - Lorraine G Pecnick

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Bundle of Joy, Interpretation

1st - Kelly Ellertson

2nd - Lisa Lasch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Gardener's Glory

1st - Christine Regester

2nd - Kathy Hill

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - A Tisket, A Tasket,

1st - Lucille Trapp

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Virginia Behrens

4th - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Bold and Beautiful, Arrange.

1st - Eileen W Grzenia

2nd - Lorraine G Pecnick

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - A Dream Vacation, Inter.

1st - Jane Adams

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Ruth Ramsey

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Picinic in a Garden, Inter.

1st - Kathy Hill

2nd - Grace Hanny

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Animals of this World,

1st - Margo Rausch

2nd - D. M. Voss

3rd - Debbie Beaudin

4th - Alicia Grzenia

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Top of the Morning,

1st - Lorraine G Pecnick

2nd - Lisa Lasch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - The Night Before Christmas

1st - Kelly Ellertson

2nd - Kathy Hill

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Ring in the New,

1st - Lisa Lasch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Monarch's Glory, Inter.

1st - Kelly Ellertson

2nd - Lorraine G Pecnick

3rd - Kim Whitmore

4th - Lisa Lasch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Kiss the Cook, Composition

1st - Kelly Ellertson

2nd - Kathy Hill

3rd - Dawn Walters

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Garden Miracles, Arrangement

1st - Kelly Ellertson

2nd - Lorraine G Pecnick

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Dinner by Candlelight, Inter.

1st - Kathy Hill

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Flowers on Parade, Arrangement

1st - Lorraine G Pecnick

2nd - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Your My Favorite

1st - Diane Hinzpeter

2nd - D. M. Voss

3rd - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Fond Memories, Door Hanging

1st - Eileen W Grzenia

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Home for the Holidays, Wreath

1st - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Last Minute Challenge

1st - Kelly Ellertson

2nd - D. M. Voss

3rd - Eileen W Grzenia

4th - Kathy Hill

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MINI ZINNIA 1 BLOOM

1st - Darrell Trapp

2nd - Lucille Trapp

3rd - Elsa Varland

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - GIANT ZINNIA 1 STEM

1st - Ann P Reilly

2nd - Sharon Janusz

3rd - Violet Ganhs

4th - Marilyn Susina

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - BELLS OF IRELAND 2 SPIKES

1st - LaDonna P Morse

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - CELOSIA CRESTED 1 SPIKE

1st - Violet Ganhs

2nd - Donna Teubert

3rd - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - CELOSIA PLUMED 1 SPIKE

1st - Violet Ganhs

2nd - Tom Lorden

3rd - Donna Teubert

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - STANDARD ASTERS 1 STEM

1st - Katie Clark

2nd - Tom Lorden

3rd - Violet Ganhs

4th - Lucille Trapp

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - ASSORTED ASTERS 5 STEMS

1st - Katie Clark

2nd - Darrell Trapp

3rd - Violet Ganhs

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - SNAPDRAGONS 5 SPIKES

1st - Jane Adams

2nd - Tom Lorden

3rd - Donna Teubert

4th - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - COSMOS 5 STEMS

1st - Kelly Ellertson

2nd - Eileen W Grzenia

3rd - Lorraine G Pecnick

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 GOLD

1st - Wallace T Rouse

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Lucille Trapp

4th - Theresa Quarzenski

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 BRONZE

1st - Anita Schaeffer

2nd - Darlene Polyock

3rd - Theresa Quarzenski

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 YELLOW

1st - Anita Schaeffer

2nd - Tom Lorden

3rd - Marilyn Susina

4th - Kelly K Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 ORANGE

1st - Kelly K Miller

2nd - Tom Lorden

3rd - Anita Schaeffer

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE 5 YELLOW

1st - Kelly K Miller

2nd - Donna Teubert

3rd - Tom Lorden

4th - Kenneth Whitmore

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE ORANGE

1st - Kelly K Miller

2nd - Marilyn Susina

3rd - Betsy Walter

4th - Tom Lorden

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - DWARF MARIGOLD ASSORTED 5

1st - Donna Teubert

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Darrell Trapp

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE WHITE

1st - Tom Lorden

2nd - Donna Teubert

3rd - Virginia Behrens

4th - Kelly K Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE PINK

1st - Tom Lorden

2nd - Donna Teubert

3rd - Darlene Kraayvanger

4th - Kelly K Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE LAVENDER

1st - Anita Schaeffer

2nd - Betsy Walter

3rd - Tom Lorden

4th - Violet Ganhs

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE PURPLE

1st - Tom Lorden

2nd - Anita Schaeffer

3rd - Betsy Walter

4th - Kelly K Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE RED

1st - Tom Lorden

2nd - Kelly K Miller

3rd - Dorothy Stirmel

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS DOUBLE ANY VAR.

1st - Tom Lorden

3rd - Violet Ganhs

4th - Dorothy Stirmel

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - STRAWFLOWERS WINTER

1st - Tom Lorden

2nd - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PANSIES 5 BLOOMS

1st - Tom Lorden

2nd - Jan Katzman

3rd - Lorraine G Pecnick

4th - Kelly K Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - CARNATIONS 3 BLOOMS

1st - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - VERBENA 1 STEM

1st - Diane Bauman

2nd - Lorraine G Pecnick

3rd - Donna Teubert

4th - Eileen W Grzenia

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Statice, 1 Stem

2nd - Donna Teubert

3rd - Dawn Walters

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Chelone, 1 Stem

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Any other Annual, 5 Blooms

1st - Tom Lorden

2nd - Diane Bauman

2nd - Eileen W Grzenia

3rd - Darrell Trapp

4th - Carrin Davis

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Sunflowers

1st - Kathryn Wedige

2nd - Kay Butke

3rd - Katie Clark

4th - Eileen W Grzenia

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - CHRYSANTHEMUM SMALL 1

1st - Kelly Ellertson

2nd - Darrell Trapp

3rd - Violet Ganhs

4th - LaDonna P Morse

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES HYBRID TEA 1 BLOOM

1st - Michelle Hinrichs

2nd - LaDonna P Morse

3rd - Wallace T Rouse

4th - Jenny Friemoth

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES FLORIBUNDA 1 SPRAY

2nd - Marilyn Susina

3rd - Michelle Hinrichs

4th - Jenny Friemoth

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES MINI 1 SPRAY

1st - Darrell Trapp

3rd - LaDonna P Morse

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ACHILLEA YARROW FIVE HEADS

1st - Glenn Stach

2nd - Jenny Friemoth

3rd - Dorothy Stirmel

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - SHASTA DAISIES FIVE STEMS

2nd - Nancy Atkinson

3rd - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - Sedum, 1 Stem

1st - Glenn Stach

2nd - Sharon Janusz

3rd - Eileen W Grzenia

4th - Martha Cucco

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ANY OTHER PERENNIAL FIVE

1st - Darlene Kraayvanger

2nd - Glenn Stach

3rd - Diane Bauman

4th - Eileen W Grzenia

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS STANDARD

1st - Tom Lorden

2nd - Marilyn Susina

3rd - Dorothy Stirmel

4th - Sarah Thelen

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS MINI 1 SPIKE

1st - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - DAHLIAS LARGE 1 BLOOM

1st - Tom Lorden

2nd - Marilyn Susina

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - DAHLIAS UNDER 5 " 1 BLOOM

1st - Donna Teubert

2nd - Laura Koch

3rd - Kay Butke

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS ASSORTED 5

1st - Donna Teubert

2nd - Katie Clark

3rd - Tom Lorden

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - African Violet, Single

3rd - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - African Violet, Double

3rd - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Ferns,

1st - Wallace T Rouse

2nd - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Any other Flowering plant

2nd - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Dish with Succulents

1st - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Succulent, Single

1st - Diane Bauman

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Theresa Quarzenski

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Cactus

1st - Wallace T Rouse

2nd - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Desert Dish Cactus

1st - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Growing Plants in a Shoe

2nd - Theresa Quarzenski

3rd - Ruth Polinski

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Foliage, House Plant

1st - Cheri Lasch

2nd - Diane Bauman

3rd - Theresa Quarzenski

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Hanging Plants, Foliage

1st - Cheri Lasch

3rd - Diane Bauman

4th - LaDonna P Morse

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Hanging Plants, Flowers

1st - Glenn Stach

2nd - LaDonna P Morse

3rd - Aletha Ludtke

4th - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Window Box, 24" x 8"

1st - Diane Bauman

2nd - Ruth Polinski

3rd - Debbie Beaudin

4th - Betsy Walter

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - PEANUT BRITTLE

1st - Sara Sokolowski

2nd - Laura Koch

3rd - Jenny Friemoth

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - DIVINITY FUDGE

1st - Kelly Ellertson

2nd - Janice Schilz

3rd - Christine Lorden

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - PEANUT BUTTER FUDGE

1st - Karla Logterman

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Kelly Ellertson

4th - Karbet Sawtelle

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - CARAMELS

1st - Christine Lorden

2nd - Karbet Sawtelle

3rd - Jenny Friemoth

4th - Vivian Perry

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - FUDGE CHOCOLATE

1st - Mark Steinmetz

2nd - Tom Lorden

3rd - Karla Logterman

4th - Barbara Findlay

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - XMAS CANDY

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Karbet Sawtelle

3rd - Cheryl Ryan

4th - Lauren Versweyveld

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - ANY OTHER VARIETY

1st - Barbara Wilkinson

2nd - Faye Brugge

3rd - Dawn Walters

4th - Steven Wind

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - PEACH

1st - Karla Logterman

2nd - Sherry Klewin

3rd - Daniel Knox

4th - Janette A Maxwell

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - RHUBARB

1st - Janette A Maxwell

2nd - Kristine Kelly

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - PUMPKIN

1st - Sherry Klewin

2nd - Marianna Nelson

3rd - Melissa Hodik

4th - Janice Schilz

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - BERRY

1st - Sherry Klewin

2nd - Karla Logterman

3rd - Ivan Dee

4th - Christine Lorden

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - MINCE

1st - Vivian Perry

2nd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - APPLE

1st - Marianna Nelson

2nd - Kristine Kelly

3rd - Dawn Walters

4th - Sherry Klewin

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - CHERRY

1st - Ivan Dee

2nd - Karla Logterman

3rd - Clare Malloy

4th - Donna Farley

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - LEMON MERINGUE

1st - Sherry Klewin

2nd - Linda Myers

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - PECAN

1st - Melissa Hodik

2nd - Janette A Maxwell

3rd - Sherry Klewin

4th - Marianna Nelson

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - ANY OTHER PIE

1st - Clare Malloy

2nd - Betty J Rucks

3rd - Beth Hollenbeck

4th - Bob Frost

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - BAKED PIE SHELL

1st - Karla Logterman

2nd - Clare Malloy

3rd - Marianna Nelson

4th - Christine Dodge

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - CHIFFON CAKE

1st - Doug Kretschmer

2nd - Barbara Wilkinson

3rd - Vivian Perry

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - FRUIT CAKE

1st - Connie Field

2nd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - ANGEL FOOD CAKE

1st - Phyllis Pellmann

2nd - Stacey Ambort

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - SUNSHINE CAKE

1st - Ivan Dee

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - SPONGE CAKE

2nd - Vivian Perry

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - BUTTER CAKE

1st - Barbara Manthey

2nd - Christine Lorden

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - CUP CAKES LIGHT FIVE

1st - Vivian Perry

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - CUP CAKES DARK FIVE

1st - Vivian Perry

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - SPICE CAKE

1st - Ivan Dee

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - APPLESAUCE CAKE

2nd - Vivian Perry

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - POUND CAKE

1st - Sheri Alexander

2nd - Ivan Dee

3rd - Kathy Mortlock

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - ANY BUNDT CAKE, IDENTIFY

1st - Christine Dodge

3rd - Doug Kretschmer

4th - Nicole Wilke

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - ANY OTHER

1st - Eileen W Grzenia

2nd - Kelly K Miller

3rd - Christina Wicyk

4th - Ivan Dee

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - COCONUT CAKE

2nd - Beth Hollenbeck

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - ORANGE CAKE

2nd - Doug Kretschmer

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - DEVIL'S FOOD/CHOCO CAKE

1st - Sheri Kaminski

2nd - Ivan Dee

3rd - Karbet Sawtelle

4th - Christine Lorden

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - GERMAN SWEET CHOCOLATE

1st - Doug Kretschmer

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - CARROT CAKE

1st - Sheri Alexander

2nd - Nancy Atkinson

3rd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - BANANA CAKE

1st - Nancy Atkinson

2nd - Beth Hollenbeck

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - ANY OTHER

1st - Virginia Behrens

2nd - Barbara Wilkinson

3rd - Christine Dodge

4th - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - DECORATED CAKE - ANY HOLIDAY

2nd - Kristine Kelly

PANTRY STORES/FOODS - DECORATED CAKE - CHILD'S BIRTHDAY

2nd - Joni Waddell

PANTRY STORES/FOODS - DECORATED CAKE - SHOWERS/WEDDINGS ETC

1st - Kristine Kelly

PANTRY STORES/FOODS - DECORATED CAKE - ADULT BIRTHDAY

1st - Pamela Potts

2nd - Kristine Kelly

PANTRY STORES/FOODS - DECORATED CAKE - Time to Celebrate

1st - Elsa Varland

PANTRY STORES/FOODS - DECORATED CAKE - CUPCAKES FIVE

1st - Pamela Potts

2nd - Kristine Kelly

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - MOLASSES DROP

1st - Susan Earle

2nd - Vivian Perry

3rd - Jenny Friemoth

4th - Carol Henningfeld

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - APPLESAUCE COOKIES

1st - Maurine Albright

2nd - Betty J Rucks

3rd - Lauren Versweyveld

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - BROWNIES

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Emily Atkinson

3rd - Lorraine G Pecnick

4th - Barb Steinmetz

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - GINGER

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Elaine Maas

3rd - Connie Field

4th - Dawn Walters

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - WHITE

1st - Bob Frost

2nd - Marion Morrisey

3rd - Peg Harper

4th - Christine Lorden

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - OATMEAL

1st - Carol Henningfeld

2nd - Sherry Klewin

3rd - Sheri Alexander

4th - Rosalia Lois

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - PEANUT BUTTER

1st - Millie Swets

2nd - Joy Wallace

3rd - Bob Frost

4th - Jenny Friemoth

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - CHOCOLATE DROP

1st - Vivian Perry

2nd - Tom Lorden

3rd - Pamela Potts

4th - Sheri Kaminski

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - MACAROONS

1st - Valerie Golly

2nd - Rosalia Lois

3rd - Laurie Giorno

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - FILLED OR SANDWICH

1st - Jacqueline Knox

2nd - Elaine Maas

3rd - Jennifer Vance

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - ICE BOX COOKIES

1st - Sheri Kaminski

2nd - Faye Brugge

3rd - Lauren Versweyveld

4th - Bob Frost

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - CHOCOLATE CHIP

1st - Sherry Klewin

2nd - Tom Lorden

3rd - Kathy K Loveless

4th - Joy Wallace

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - Pinwheel or Checkerboard

1st - Vivian Perry

2nd - Sheri Alexander

3rd - Pamela Potts

4th - Jennifer Vance

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - Any Other Cookie

1st - Kathryn Wedige

2nd - Kay Butke

3rd - Sherry Klewin

4th - Elaine Maas

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - NATIONALITY

1st - Donna Caso

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Christine Lorden

4th - Sheri Alexander

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - 4 TEATIME VARIETY TWELVE

1st - Lorraine G Pecnick

2nd - Dawn Walters

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - BAR COOKIES TWELVE

1st - Kelly K Miller

2nd - Sheri Alexander

3rd - Carol Henningfeld

4th - Bob Frost

PANTRY STORES/FOODS - DAIRY DELIGHT RECIPE CONTEST - Pie, Pastry Crust,

1st - Kelly K Miller

2nd - Alicia Grzenia

3rd - Connie Field

4th - Jane Adams

PANTRY STORES/FOODS - DAIRY DELIGHT RECIPE CONTEST - Pie, Crumb Crust

1st - Jane Adams

2nd - Doug Kretschmer

3rd - Ruth Polinski

4th - Kelly K Miller

PANTRY STORES/FOODS - DONUTS - FRIED CAKES

1st - Rosalia Lois

2nd - Vivian Perry

3rd - Betty J Rucks

4th - Faye Brugge

PANTRY STORES/FOODS - DONUTS - RAISED DONUTS

1st - Faye Brugge

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - WHITE BREAD

1st - Phyllis Pellmann

2nd - Melissa Hodik

3rd - Virginia Behrens

4th - Connie Field

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - WHOLE WHEAT BREAD

1st - Connie Field

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - RYE BREAD

1st - Doug Kretschmer

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - NATIONALITY BREAD

1st - Doug Kretschmer

2nd - Lauren Versweyveld

3rd - Connie Field

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - RAISIN BREAD

2nd - Melissa Hodik

3rd - Connie Field

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - ANY OTHER YEAST BREAD

1st - George Caso

2nd - Phyllis Pellmann

3rd - Connie Field

4th - Melissa Hodik

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - MACHINE BREAD

1st - Bob Frost

2nd - Renee M Howell

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - ROLLS FIVE

1st - Christine Lorden

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - ROLLS BREAKFAST FIVE

1st - Doug Kretschmer

2nd - Lauren Versweyveld

3rd - Melissa Hodik

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - BOSTON BREAD

1st - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - NUT BREAD

1st - Kathleen Gantz

2nd - Kelly K Miller

3rd - Janean Ward

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - DATE BREAD

1st - Millie Swets

2nd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - BANANA BREAD

1st - Vivian Perry

2nd - Linda Myers

3rd - Janice Schilz

4th - Melissa Cayer

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - ZUCCHINI BREAD

1st - Vivian Perry

2nd - Janice Schilz

3rd - Maria Sharpe

4th - Sheri Alexander

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - PUMPKIN/SQUASH BREAD

1st - Christine Lorden

2nd - Rosalia Lois

3rd - Sheri Alexander

4th - Janean Ward

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - ANY OTHER FRUIT BREAD

1st - Sheri Alexander

2nd - Connie Field

3rd - Virginia Behrens

4th - Janean Ward

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - CORN MEAL MUFFINS THREE

1st - Beverly A Soellinger

2nd - Renee M Howell

3rd - Peg Harper

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - COFFEE CAKE

1st - Ivan Dee

2nd - Christine Lorden

3rd - Janice Schilz

4th - Dawn Walters

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - ANY OTHER KIND MUFFN THREE

1st - Jenny Friemoth

2nd - Janet Berget

3rd - Dawn Walters

4th - Mary Hayden

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - BLACK RASPBERRIES

1st - Wallace T Rouse

2nd - Donna Teubert

3rd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - PEARS

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - PEACHES

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - PLUMS

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - CHERRIES

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - STRAWBERRIES

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - RED RASPBERRIES

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - RHUBARB

1st - Susan Muenter

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Donna Teubert

4th - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - APRICOTS

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - APPLESAUCE

1st - Susan Muenter

2nd - Katie Klarkowski

3rd - Maria Sharpe

4th - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - ANY OTHER KIND FRUIT JUICE

1st - Betty J Rucks

2nd - Donna Teubert

3rd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - ANY CANNED FRUIT PIE FILLING

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATOES CUT

1st - Diana Haeberlin

2nd - Debbie Beaudin

3rd - Wallace T Rouse

4th - Judy & Don Paul

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATOES WHOLE

1st - Debbie Beaudin

2nd - Mark Steinmetz

3rd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - STEWED TOMATOES

1st - Wallace T Rouse

2nd - Elaine Maas

3rd - Christine Dodge

4th - R. Datka

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - CORN

1st - Wallace T Rouse

2nd - Debbie Beaudin

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - CARROTS

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - BEANS GREEN

1st - Katie Klarkowski

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Maria Sharpe

4th - Bill Austin

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - BEETS

1st - Wallace T Rouse

3rd - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - PIMENTO/PEPPERS

1st - Judy & Don Paul

2nd - Scott Center

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - ASPARAGUS

1st - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATO JUICE

1st - Elaine Maas

2nd - Anita Schaeffer

3rd - R. Datka

4th - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATO JUICE BLEND

1st - Elaine Maas

2nd - Debbie Beaudin

3rd - R. Datka

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - SAUERKRAUT

1st - Dick Golly

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Michelle Bally

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - MIXED VEGETABLES

1st - Diana Haeberlin

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - APPLE

1st - Susan Muenter

2nd - Christina Wicyk

3rd - Wallace T Rouse

4th - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - GRAPE

1st - Betty J Rucks

2nd - Susan Muenter

4th - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - RASPBERRY

1st - Diane Bauman

2nd - Maria Sharpe

3rd - Pamela Potts

4th - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - PLUM

2nd - Susan Muenter

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - STRAWBERRY

1st - Wallace T Rouse

2nd - Pamela Potts

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - ANY COMBO

1st - Christina Wicyk

2nd - Margaret Jones

3rd - Susan Muenter

4th - Kimberly Ludtke

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - ANY OTHER KIND

1st - Margaret Jones

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Betty J Rucks

4th - Susan Muenter

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY FRUIT BUTTER

1st - Wallace T Rouse

2nd - Christina Wicyk

3rd - Susan Muenter

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ORANGE MARMALADE

1st - Elaine Maas

2nd - Susan Muenter

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - TOMATO PRESERVES

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - STRAWBERRY JAM

1st - Diana Altwies

2nd - Jenny Friemoth

3rd - Bonny Piantino

4th - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - BLACK RASPBERRY JAM

1st - Jenny Friemoth

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - PEAR JAM

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - RED RASPBERRY JAM

1st - Betty J Rucks

2nd - Diane Bauman

3rd - Susan Muenter

4th - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - PEACH JAM

1st - Colleen Killoy

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Judy Kompare

4th - Elaine Maas

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - RHUBARB JAM

1st - Wallace T Rouse

2nd - Susan Muenter

3rd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY COMBO

1st - Judy Kompare

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Jenny Friemoth

4th - Connie Field

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY OTHER KIND

1st - Maria Sharpe

2nd - Judy Kompare

3rd - Susan Muenter

4th - Connie Field

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY CONSERVE

1st - Cheryl Ryan

2nd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY PRESERVE

1st - Connie Field

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - DILL

1st - Maria Sharpe

2nd - Diana Altwies

3rd - Jacqueline Knox

4th - Jenny Friemoth

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - BREAD AND BUTTER

1st - Dick Golly

2nd - R. Datka

3rd - Mary Fleschner

4th - Debbie Beaudin

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - BEET

1st - Diane Bauman

2nd - Maria Sharpe

3rd - Elaine Maas

4th - Roger Larsen

4th - Rodney Lee

4th - Wallace T Rouse

4th - Christina Wicyk

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - PICKLED BEANS

1st - Francine Atkinson

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Loretta Kelley

4th - Roger Larsen

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - MIXED PICKLE

1st - Elaine Maas

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - WATERMELON

1st - Bonny Piantino

2nd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - GREEN TOMATO PICKLES

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - ANY OTHER PICKLES

1st - Christina Wicyk

2nd - Jacqueline Knox

3rd - Anita Schaeffer

4th - Elaine Maas

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - TOMATO CATSUP

1st - Judy & Don Paul

2nd - Susan Muenter

3rd - Anita Schaeffer

4th - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - CHILI SAUCE

1st - Wallace T Rouse

2nd - Janette A Maxwell

3rd - Judy & Don Paul

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - ZUCCHINI RELISH

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - CORN RELISH

1st - Connie Field

2nd - Elaine Maas

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - CUCUMBER RELISH

1st - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - PEPPER RELISH

1st - Elaine Maas

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - Any Other Relish, Give Recipe

1st - Elaine Maas

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - Spaghetti Sauce

1st - Wallace T Rouse

2nd - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - Salsa or Picante Sauce

1st - Dick Golly

2nd - Diana Haeberlin

3rd - Elaine Maas

4th - Judy & Don Paul

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - CANNED FRUITS

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - JELLIES

1st - Susan Muenter

2nd - Christina Wicyk

3rd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - JAMS/CONSERVES/PRESERVES

1st - Susan Muenter

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - PICKLES/RELISHES

1st - Wallace T Rouse

2nd - Debbie Beaudin

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - RELISHES/SAUCES

1st - Wallace T Rouse

GOATS - ALPINES - JUNIOR KID

1st - Brian Vance

2nd - Brian Vance

3rd - Korey Statton

4th - Kids Udder

5th - Brody Vance

6th - Kids Udder

GOATS - ALPINES - INTERMEDIATE KID

1st - Korey Statton

2nd - Korey Statton

3rd - Brian Vance

4th - Brian Vance

5th - Kids Udder

6th - Kids Udder

7th - Brody Vance

GOATS - ALPINES - SENIOR KID

1st - Korey Statton

2nd - Brian Vance

3rd - Brian Vance

4th - Kids Udder

5th - Cathy Jacques

GOATS - ALPINES - SENIOR YEARLING

1st - Cole Radtke

2nd - Brian Vance

3rd - Brody Vance

4th - Kids Udder

GOATS - ALPINES - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Brian Vance

2nd - Kids Udder

GOATS - ALPINES - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Brian Vance

2nd - Brian Vance

3rd - Korey Statton

4th - Korey Statton

5th - Kids Udder

6th - Brody Vance

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Brian Vance

2nd - Brian Vance

3rd - Kids Udder

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Brian Vance

2nd - Brian Vance

3rd - Jordann Bauer

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Brian Vance

2nd - Kids Udder

3rd - Brian Vance

4th - Kids Udder

5th - Bethel Lasch

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 5 YRS +

1st - Kids Udder

GOATS - ALPINES - CHAMPION CHALLENGE

1st - Brian Vance

2nd - Cathy Jacques

3rd - Brian Vance

GOATS - ALPINES - SENIOR GET OF SIRE

1st - Brian Vance

2nd - Kids Udder

GOATS - ALPINES - DAM & DAUGHTER

1st - Brian Vance

2nd - Korey Statton

3rd - Kids Udder

4th - Cathy Jacques

GOATS - ALPINES - PRODUCE OF DAM

1st - Korey Statton

2nd - Brian Vance

3rd - Brody Vance

4th - Kids Udder

GOATS - ALPINES - EXHIBITOR'S HERD

1st - Brian Vance

2nd - Kids Udder

3rd - Korey Statton

GOATS - ANY OTHER BREED - JUNIOR KID

1st - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - JUNIOR YEARLING

1st - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - SENIOR YEARLING

1st - Daniel McPherson

2nd - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Daniel McPherson

2nd - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - DAM & DAUGHTER

1st - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - EXHIBITOR'S HERD

1st - Daniel McPherson

GOATS - SAANEN - JUNIOR KID

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

3rd - Barb Knilans

GOATS - SAANEN - INTERMEDIATE KID

1st - Erma Winn

2nd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR KID

1st - Erma Winn

2nd - Daniel McPherson

3rd - Daniel McPherson

4th - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR YEARLING

1st - Erma Winn

2nd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Erma Winn

2nd - Erma Winn

3rd - Daniel McPherson

4th - Barb Knilans

GOATS - SAANEN - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Erma Winn

1st - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Erma Winn

2nd - Joe Steinmetz

GOATS - SAANEN - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Erma Winn

GOATS - SAANEN - CHAMPION CHALLENGE

1st - Erma Winn

2nd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR GET OF SIRE

1st - Erma Winn

GOATS - SAANEN - DAM & DAUGHTER

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

GOATS - SAANEN - PRODUCE OF DAM

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

GOATS - SAANEN - EXHIBITOR'S HERD

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

GOATS - TOGGENBURG - JUNIOR KID

1st - Bryon Smith

2nd - Ashley Veldhuizen

3rd - Donald Smith

4th - Chad Lynch

5th - Bryon Smith

6th - Kayleena McPherson

7th - Ashley Veldhuizen

GOATS - TOGGENBURG - INTERMEDIATE KID

1st - Tim Jacques

2nd - Bryon Smith

3rd - Bryon Smith

4th - Kayleena McPherson

5th - Kayleena McPherson

6th - Ben Winn

7th - Joe Steinmetz

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR KID

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Daniel McPherson

4th - Ben Winn

5th - Ben Winn

6th - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR YEARLING

1st - Bryon Smith

2nd - Bryon Smith

3rd - Chad Lynch

4th - Kayleena McPherson

5th - Kayleena McPherson

6th - Daniel McPherson

7th - Chad Lynch

8th - Tim Jacques

GOATS - TOGGENBURG - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Bryon Smith

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Donald Smith

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Kayleena McPherson

2nd - Bryon Smith

3rd - Joe Steinmetz

4th - Debbie Winn

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Joe Steinmetz

2nd - Bryon Smith

3rd - Ben Winn

4th - Kayleena McPherson

5th - Kayleena McPherson

6th - Ben Winn

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Kayleena McPherson

2nd - Tim Jacques

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Kayleena McPherson

2nd - Ashley Veldhuizen

3rd - Ashley Veldhuizen

4th - Joe Steinmetz

5th - Kayleena McPherson

6th - Chad Lynch

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - Ben Winn

2nd - Ben Winn

3rd - Tim Jacques

GOATS - TOGGENBURG - CHAMPION CHALLENGE

1st - Kayleena McPherson

3rd - Bryon Smith

3rd - Ben Winn

4th - Kayleena McPherson

5th - Donald Smith

6th - Joe Steinmetz

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR GET OF SIRE

1st - Bryon Smith

2nd - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - DAM & DAUGHTER

1st - Bryon Smith

2nd - Joe Steinmetz

3rd - Kayleena McPherson

4th - Ashley Veldhuizen

5th - Chad Lynch

6th - Ben Winn

7th - Tim Jacques

GOATS - TOGGENBURG - PRODUCE OF DAM

1st - Bryon Smith

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Chad Lynch

4th - Ben Winn

5th - Joe Steinmetz

GOATS - TOGGENBURG - EXHIBITOR'S HERD

1st - Kayleena McPherson

2nd - Joe Steinmetz

3rd - Donald Smith

4th - Ben Winn

5th - Bryon Smith

6th - Tim Jacques

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - JUNIOR KID

1st - Katie Klarkowski

2nd - Ashley Veldhuizen

3rd - Ashley Veldhuizen

4th - Donald Smith

5th - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - INTERMEDIATE KID

1st - Donald Smith

2nd - Cathy Jacques

3rd - Bryon Smith

4th - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR YEARLING

1st - Bryon Smith

2nd - Bryon Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Bryon Smith

2nd - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Jacqueline Witte

2nd - Donald Smith

3rd - Katie Klarkowski

4th - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Cathy Jacques

2nd - Ashley Veldhuizen

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - Ashley Veldhuizen

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - CHAMPION CHALLENGE

1st - Ashley Veldhuizen

2nd - Donald Smith

3rd - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - DAM & DAUGHTER

1st - Katie Klarkowski

2nd - Ashley Veldhuizen

3rd - Donald Smith

4th - Cathy Jacques

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - PRODUCE OF DAM

1st - Bryon Smith

2nd - Donald Smith

3rd - Ashley Veldhuizen

4th - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - EXHIBITOR'S HERD

1st - Ashley Veldhuizen

2nd - Jacqueline Witte

3rd - Donald Smith

4th - Bryon Smith

GOATS - RECORDED GRADES - JUNIOR KID

1st - Barb Knilans

2nd - Bryon Smith

3rd - Debbie Winn

4th - Joe Steinmetz

5th - Cathy Jacques

6th - Tanner Schmaling

7th - Debbie Winn

8th - Debbie Winn

GOATS - RECORDED GRADES - INTERMEDIATE KID

1st - Kids Udder

2nd - Joe Steinmetz

3rd - Cassandra Marucha

4th - Joe Steinmetz

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR KID

1st - Cassandra Marucha

2nd - Brianna Rullman

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR YEARLING

1st - Bryon Smith

2nd - Barb Knilans

3rd - Tanner Schmaling

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Jordann Bauer

2nd - Cassandra Marucha

3rd - Bryon Smith

4th - Joe Steinmetz

5th - Debbie Winn

6th - Joe Steinmetz

7th - Cassandra Marucha

8th - Cathy Jacques

9th - Brianna Rullman

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Barb Knilans

2nd - Barb Knilans

3rd - Cathy Jacques

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Cassandra Marucha

2nd - Donald Smith

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Jordann Bauer

2nd - Cathy Jacques

3rd - Barb Knilans

4th - Joe Steinmetz

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - Cassandra Marucha

2nd - Debbie Winn

3rd - Joe Steinmetz

4th - Debbie Winn

GOATS - RECORDED GRADES - DAM & DAUGHTER

1st - Jordann Bauer

2nd - Cassandra Marucha

3rd - Barb Knilans

4th - Joe Steinmetz

5th - Bryon Smith

6th - Cathy Jacques

7th - Debbie Winn

8th - Brianna Rullman

GOATS - RECORDED GRADES - PRODUCE OF DAM

1st - Barb Knilans

2nd - Cassandra Marucha

3rd - Bryon Smith

4th - Debbie Winn

5th - Joe Steinmetz

6th - Cathy Jacques

GOATS - RECORDED GRADES - EXHIBITOR'S HERD

1st - Cassandra Marucha

2nd - Bryon Smith

3rd - Barb Knilans

4th - Joe Steinmetz

5th - Cathy Jacques

6th - Debbie Winn

GOATS - OBERHASLI - JUNIOR KID

1st - Korey Statton

2nd - Korey Statton

3rd - Daniel McPherson

4th - Kayleena McPherson

5th - David W Thompson

6th - David W Thompson

GOATS - OBERHASLI - INTERMEDIATE KID

1st - Barb Knilans

2nd - Korey Statton

3rd - Daniel McPherson

4th - Daniel McPherson

5th - James Jacques

6th - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR KID

1st - Daniel McPherson

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Kayleena McPherson

4th - Daniel McPherson

5th - James Jacques

GOATS - OBERHASLI - SENIOR YEARLING

1st - Daniel McPherson

2nd - Alyssa Cobb

3rd - David W Thompson

4th - David W Thompson

5th - Alyssa Cobb

6th - Daniel McPherson

7th - James Jacques

GOATS - OBERHASLI - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Daniel McPherson

2nd - Kayleena McPherson

3rd - David W Thompson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Korey Statton

2nd - Korey Statton

3rd - Daniel McPherson

4th - Kayleena McPherson

5th - James Jacques

6th - David W Thompson

7th - David W Thompson

8th - Jacqueline Witte

GOATS - OBERHASLI - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Daniel McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Kayleena McPherson

4th - Kayleena McPherson

5th - David W Thompson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Daniel McPherson

2nd - James Jacques

3rd - David W Thompson

4th - David W Thompson

GOATS - OBERHASLI - CHAMPION CHALLENGE

1st - Daniel McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Daniel McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR GET OF SIRE

1st - Daniel McPherson

2nd - Kayleena McPherson

3rd - David W Thompson

GOATS - OBERHASLI - DAM & DAUGHTER

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Korey Statton

4th - James Jacques

5th - Jacqueline Witte

6th - David W Thompson

GOATS - OBERHASLI - PRODUCE OF DAM

1st - Daniel McPherson

2nd - Kayleena McPherson

3rd - David W Thompson

GOATS - OBERHASLI - EXHIBITOR'S HERD

1st - Daniel McPherson

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Korey Statton

4th - James Jacques

5th - David W Thompson

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - BABY QUILT

1st - Nikki Wulf

2nd - Susan Lavin

3rd - Cindy Gruling

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Baby quilt, hand stitchery

1st - Donna Thormahlen

2nd - Katherine Effertz

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Lap Robe, pieced/appliqued

1st - Rosanne Duffey

2nd - Cindy Gruling

3rd - Cheryl Bartz

4th - Susan Lavin

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Lab Robe, Rag method

1st - Mildred Brott

2nd - Susan Knudtson

3rd - Katherine Effertz

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, lap robe, sewn

1st - Cindy Gruling

2nd - Pam Edwards

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt tied

1st - Cheryl Bartz

2nd - Katherine Benhart

3rd - Heather Hendrickson

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, pieced by machine/hand

1st - Donna Thormahlen

2nd - Chris Himebauch

3rd - Helen L Austin

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt pieced by machine

1st - Cheryl Bartz

2nd - Susan Lavin

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt Appliqued

1st - Chris Himebauch

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt any combination

1st - Sharon Phillips

2nd - Cheryl Bartz

3rd - Kathy Ainger

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, pieced / stitched hand

1st - Helen L Austin

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, 1st time

1st - Ric + Sue Isaacson

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, sewn and long arm

1st - Marian Dreblow

2nd - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, sewn comm. long arm

1st - Nancy Lightfield

2nd - Rosanne Duffey

3rd - Susan Lavin

4th - Jodi Swatek

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - TOWELS EMBROIDERED 2

1st - Donna Teubert

2nd - Vivian Perry

3rd - Carol Kitzrow

4th - Betty Reimer

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - TOWELS HAND PAINTED 2

1st - Betty Reimer

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - TOWELS APPLIQUED 2

1st - Jodi Swatek

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Cindy Luessenhop

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - POTHOLDERS 3

1st - Linda Jinkins

2nd - Jodi Swatek

3rd - Nancy R Delaney

4th - Susan Lavin

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - BBQ MITTS PR

1st - Jodi Swatek

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - HOT DISH MAT

1st - Linda Jinkins

2nd - Barbara Findlay

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - HOT DISH CARRIER

1st - Elma Oberla

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Any other machine embroidered

1st - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Napkins, Set of 4

1st - Ruth Jones

2nd - Linda Jinkins

3rd - Kirsten Ackerman

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - 4 Placemats, pieced/ quilted

1st - Nancy R Delaney

2nd - Susan Lavin

3rd - Cheryl Bartz

4th - Barbara M Sommers

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - 4 Placemats Any type

1st - Jane Kitzrow

2nd - Linda Jinkins

3rd - Peg Harper

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Pieced Work, Candlemat/ miniqu

1st - Kathy Ainger

2nd - Susan Lavin

3rd - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Table Runner, pieced/ quilted

1st - Susan Lavin

2nd - LaVonne Condrad

3rd - Shannon Dreblow

4th - Sharon Phillips

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Tablecloth, embroidered/ hand

1st - Donna Teubert

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Tablecloth/Table runner, mach.

1st - Nancy R Delaney

2nd - Kathy Ainger

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Any other Tablecloth/Runner

2nd - Jane Kitzrow

3rd - Betty Reimer

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Any Item's Machine Embroidered

1st - Nancy R Delaney

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Barb Steinmetz

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - DRESSER SCARF HAND NEEDLEWORK

1st - Donna Thormahlen

2nd - Elma Oberla

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - DRESSER SCARF HAND PAINTED

1st - Betty J Rucks

2nd - Betty Reimer

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - DRESSER SCARF, MACHINE EMBROID

1st - Barb Steinmetz

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - DRESSER SCARF, ANY OTHER TYPE

1st - Jane Kitzrow

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOWCASES ANY HAND NEEDLEWRK

1st - Elma Oberla

2nd - Katherine Effertz

3rd - Lucille Trapp

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOWCASES HAND PAINT PR

1st - Betty J Rucks

2nd - Betty Reimer

3rd - Kirsten Ackerman

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOW CASES, MACHINE EMBROID.

1st - Kirsten Ackerman

2nd - Carol Kitzrow

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOW CASES/SHAMS, SEWN

1st - Melodie A West

2nd - Donna Teubert

3rd - Carol Kitzrow

4th - Janet Berget

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Christmas Stocking

1st - Jodi Swatek

2nd - Betty Reimer

3rd - Cindy Luessenhop

4th - Cheryl Bartz

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Set of 3 X-mas Ornaments

1st - Jodi Swatek

2nd - Cheryl Bartz

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Christmas Tree Skirt

1st - Kathryn Jorenby

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Stuffed Article

1st - Sue Schmidt

2nd - Donna Grunow

3rd - Theo M Ryer

4th - Jodi Swatek

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Latch Hook Rug

1st - Vivian Perry

2nd - Lisa Jacques

3rd - Lindsey Duesterbeck

4th - Janis Davis

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Any other Rug

1st - Jane Kitzrow

2nd - Diane Feeney

3rd - Donna Grunow

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW NEEDLEPOINT

1st - Ruth Ramsey

2nd - Bonnie Deutsch

3rd - Ruth Jones

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW EMBROIDERED CREWEL

1st - Faye Brugge

2nd - Lucille Trapp

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW PIECED WORK

1st - Susan Lavin

2nd - Janet Berget

3rd - Nancy R Delaney

4th - Cheryl Bartz

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW HOOKED

1st - Kelly Berget

2nd - Janis Davis

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW, MACHINE EMBROIDERED

1st - Ardina Van Schyndel

2nd - Kelly Berget

3rd - Barb Steinmetz

4th - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW, ANY OTHER KIND

1st - Ardina Van Schyndel

2nd - Katherine Effertz

3rd - Jane Kitzrow

4th - Kathryn Jorenby

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING EMBROIDERED

1st - Linda Lauderdale

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING NEEDLEPOINT

1st - Karen Pierce

2nd - Elizabeth Cousland

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING X-STITICH

1st - Dale Zastrow

2nd - LaVonne Condrad

3rd - Jamie Trampe

4th - Jacquelyn Grever

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING, X-STITCH 16+UND

1st - Donna Thormahlen

2nd - LaVonne Condrad

3rd - Susan Knudtson

4th - Faye Brugge

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING, X-STITCH LINEN

1st - Karen Pierce

2nd - LaVonne Condrad

3rd - Susan Knudtson

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGIN APPLIQUED

1st - Kathy Ainger

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGIN PIECED/QUILTED

1st - Rosanne Duffey

2nd - Kathy Ainger

3rd - Cheryl Bartz

4th - Shannon Dreblow

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WAL HANGING ANY COMBO 9 + 10

1st - Kathryn Jorenby

2nd - Marian Dreblow

3rd - Vicki Ryan

4th - Sharon Phillips

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING SEASONAL

1st - Nancy Lightfield

2nd - Kathy Ainger

3rd - Jodi Swatek

4th - Kelly Berget

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - ANY PAPER PIECED WALL

1st - Pam Edwards

2nd - Kay Franzen

3rd - Joanne Howe

4th - Kathy Ainger

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - FABRIC WALL HANGING

1st - Beth Gallagher

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING, ANY 1 TIME EXHIB

1st - Katherine Effertz

2nd - Peggy Granger

3rd - Sue Hurkman

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING FEATURING MACHINE

1st - Rosanne Duffey

2nd - Carol Kitzrow

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING, ANY OTHER TYPE

1st - Barb Kaldenberger

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Embroidered Article

1st - Elma Oberla

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Any Plastic Canvas Article

1st - Mary Ellen Desing

2nd - Betty Reimer

3rd - Ruth Jones

4th - Betty J Rucks

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Any other stitchery Item

1st - Elma Oberla

2nd - Elizabeth Cousland

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Stuffed article for home

1st - Betty J Rucks

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Any other creative accessory

1st - Betty J Rucks

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Pillow

1st - Betty J Rucks

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Wall Hanging, stitchery

1st - Mary Ellen Desing

2nd - Elizabeth Cousland

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Wall Hanging, pieced, appl. qu

1st - Rosanne Duffey

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Rug

1st - Donna Thormahlen

2nd - Rosanne Duffey

3rd - Harry Burczyk

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Quilt

1st - Rosanne Duffey

HOME FURNISHINGS - Fair Challenge - Fair Challenge

1st - Sheri Alexander

2nd - Rosanne Duffey

3rd - Barbara Findlay

4th - Theo M Ryer

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Stuffed doll or toy

1st - Marlene M Pruessing

2nd - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Cap or Hat

1st - Elizabeth Griffeth

2nd - Elma Oberla

3rd - Cindy S Hafferkamp

4th - Marlene M Pruessing

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Mitten's

1st - Marlene M Pruessing

2nd - Elma Oberla

3rd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Slippers or Booties

1st - Marlene M Pruessing

2nd - Elizabeth Griffeth

3rd - Donna Bjorge

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Sweater or Coat

1st - Marlene M Pruessing

2nd - Gayle Guthrie

3rd - Sandy Phelps

4th - Debra L Kirch

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Afghan, Blanket, or Shawl

1st - Margo Swan

2nd - Diane Hyndman

3rd - Audrey Wuttke

4th - Nancy Lee

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Any other item

1st - Donna Junghen

2nd - Elizabeth Griffeth

3rd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Slippers

1st - Nancy Lee

2nd - Elma Oberla

3rd - Ruth Jones

4th - Cheri Neiman

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Hat or Cap

1st - Diana Haeberlin

2nd - Audrey Wuttke

3rd - Elma Oberla

4th - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Mittens

1st - Audrey Wuttke

2nd - Marlene M Pruessing

3rd - Donna Junghen

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Scarf

1st - Elma Oberla

2nd - Jean Thomson

3rd - Nancy Lee

4th - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Sock's

1st - Sandy Phelps

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Poncho, shawl, cape

1st - Sandy Phelps

3rd - Laura Koch

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Vest

3rd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Pullover Sweater, plain or sti

1st - Kathy Heglund

2nd - Debra L Kirch

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Pullover sweater, color patter

1st - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, plain/stripp

1st - Kathy Heglund

2nd - Ginny Schuld

4th - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Any other item

1st - Audrey Wuttke

2nd - Laura Koch

3rd - Marlene M Pruessing

4th - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Mittens

1st - Nancy Lee

3rd - Elma Oberla

4th - Marlene M Pruessing

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Gloves

3rd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Hat or Cap

1st - Nancy Lee

2nd - Audrey Wuttke

3rd - Elma Oberla

4th - Elizabeth Griffeth

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Scarf

1st - Kelly Berget

2nd - Lisa Sharpe

3rd - Donna Junghen

4th - Janean Ward

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Socks

1st - Sandy Phelps

2nd - Donna Bjorge

3rd - Kelly Berget

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Slippers

1st - Elma Oberla

2nd - Nancy Lee

3rd - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Poncho, shawl, Cape

1st - Elizabeth Griffeth

2nd - Kathy Heglund

3rd - Debra L Kirch

4th - Donna Teubert

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any other accessory

1st - Kathy Heglund

2nd - Cindy S Hafferkamp

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Sleeveless sweater or vest

1st - Sandy Phelps

2nd - Donna Junghen

3rd - Katie Veltkamp

4th - Margo Swan

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Pullover sweater, pl/stripped

1st - Kelly Berget

2nd - Debra L Kirch

3rd - Margo Swan

4th - Gayle Guthrie

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Pullover sweater, pattern stit

1st - Theresa Los

2nd - Margo Swan

3rd - Kathy Heglund

4th - Jenny Friemoth

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Pullover color pattern

2nd - Jenny Friemoth

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Cardigan, plain/stripped

1st - Katie Veltkamp

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Cardigan, Pattened stitch

1st - Kathy Heglund

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any felted item

1st - Janet Berget

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any other knitted garment

1st - Elizabeth Griffeth

2nd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Pillow cover w/ pillow

1st - Debra L Kirch

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Dish clothes/ potholders, set

1st - Janean Ward

2nd - Debra L Kirch

3rd - Jenny Friemoth

4th - Nancy Lee

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Christmas Item

1st - Marlene M Pruessing

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Doll or bear clothing

1st - Marlene M Pruessing

2nd - Donna Teubert

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Lap Robe

1st - Kelly Berget

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Afghan

1st - Kathy Heglund

2nd - Jenny Friemoth

3rd - Kelly Berget

4th - Margo Swan

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Stuffed toy or doll

1st - Michelle Finnberg

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Bibs- Set of 2

1st - Sandy Phelps

2nd - Pat Wojcik

3rd - Betty J Rucks

4th - Tammy M Parker

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Cap or hat

1st - Sara Sokolowski

2nd - Sandy Phelps

3rd - Tammy M Parker

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Mittens

1st - Sandy Phelps

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Slippers or booties

1st - Faye Brugge

2nd - Betty J Rucks

3rd - Audrey Wuttke

4th - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Sweater or coat

1st - Sara Sokolowski

2nd - Debra L Kirch

3rd - Cheri Neiman

4th - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Afghan, blanket, shawl

1st - Mildred Brott

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Betty J Rucks

4th - Nancy Lee

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Any other item

1st - Sandy Phelps

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Betty J Rucks

4th - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - SLIPPERS

1st - Sandy Phelps

2nd - Nancy Lee

3rd - Donna Junghen

4th - Cheri Neiman

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - HAT/CAP

1st - Betty Reimer

2nd - Tammy M Parker

3rd - Pat Wojcik

4th - Cheri Neiman

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Mittens

1st - Sandy Phelps

2nd - Faye Brugge

3rd - Nancy Lee

4th - Audrey Wuttke

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Scarf

1st - Sandy Phelps

2nd - Betty J Rucks

3rd - Elma Oberla

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Cape, Poncho, Shawl

1st - Sandy Phelps

2nd - Cindy S Hafferkamp

3rd - Donna Junghen

4th - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Vest

1st - Betty J Rucks

2nd - Sandy Phelps

3rd - Betty Reimer

4th - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Pullover Sweater, plain/stripp

3rd - Sandy Phelps

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Pullover sweater, pattern stit

1st - Sara Sokolowski

2nd - Janis Anton

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, pl/ stripped

1st - Sandy Phelps

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Cindy S Hafferkamp

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, pattern stit

1st - Sandy Phelps

2nd - Cheri Neiman

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Any other Item

1st - Katherine Effertz

2nd - Kasey Parker

3rd - Joanne Howe

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Mittens or gloves

1st - Elma Oberla

2nd - Nancy Lee

3rd - Audrey Wuttke

4th - Sandy Phelps

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Hat or Cap

1st - Betty Reimer

2nd - Betty J Rucks

3rd - Donna Junghen

4th - Sandy Phelps

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Scarf

1st - Betty Reimer

2nd - Elma Oberla

3rd - Tammy M Parker

4th - Sandy Phelps

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Socks

1st - Sandy Phelps

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Slippers

1st - Nancy Lee

2nd - Elma Oberla

3rd - Betty J Rucks

4th - Sandy Phelps

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Any other accessory

1st - Joanne Howe

2nd - Betty J Rucks

3rd - Sandy Phelps

4th - Audrey Wuttke

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Poncho, shawl, cape

1st - Betty J Rucks

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Joanne Howe

4th - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Sleeveless sweater or vest

2nd - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Sleeveless sweater or vest

1st - Renee M Howell

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Pullover Sweater, pattern stit

1st - Tammy M Parker

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Cardigan, pattern stitch

1st - Sandy Phelps

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Any other crocheted garment

1st - Katherine Effertz

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Pillow cover on pillow

1st - Betty J Rucks

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Debra L Kirch

4th - Stacey Hinzpeter

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Dishclothes or Potholders

1st - Faye Brugge

2nd - Debra L Kirch

3rd - Betty J Rucks

4th - Katherine Benhart

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Christmas Item

1st - Sara Sokolowski

2nd - Wendy Raupp

3rd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Doll or bear Clothing

1st - Theresa Los

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Pet - Sweater or coat

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Tablecloth, lunch cl., placema

2nd - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Doilies, 1lg, or 2 small

1st - Betty J Rucks

2nd - Faye Brugge

3rd - Elma Oberla

4th - Kathryn Jorenby

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Rug

1st - Donna Junghen

2nd - Betty J Rucks

3rd - Betty Reimer

4th - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Any other item for the home

1st - Katherine Effertz

2nd - Betty J Rucks

3rd - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Lap Robe

1st - Sara Sokolowski

2nd - Jane Christiansen

3rd - Faye Brugge

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Afghan

1st - Faye Brugge

2nd - Barbara Findlay

3rd - Tammy M Parker

4th - Nancy Lee

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Crocheting for the home, bdsrd

1st - Tony Miller

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Sweater

2nd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Slippers

1st - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Hat or Cap

1st - Elma Oberla

2nd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Scarf

1st - Ruth Jones

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Mittens or Gloves

1st - Elma Oberla

2nd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Any other item personal use

1st - Ruth Jones

2nd - Elma Oberla

3rd - Rita Hanley

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Potholders & dish clothes

1st - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Afghan

1st - Mildred K Sawyer

4th - Rita Hanley

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Any other item for home use

1st - Elma Oberla

4th - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - VEST

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - SLIPPERS

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - HAT/CAP

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - SCARF

1st - Betty J Rucks

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - MITTENS/GLOVES

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - ANY OTHER ITEM FOR PERSONA

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - Potholders or dish clothes, 2

1st - Betty J Rucks

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - Pillow

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - DOLL/BEAR

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - Afghan

1st - Betty J Rucks

2nd - Betty Reimer

3rd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - Any other item for home use

1st - Elma Oberla

2nd - Mary Ellen Desing

3rd - Mildred K Sawyer

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - PRIDE ON DISPLAY - CHILD'S OR ADULT'S CAP, HAT, M

1st - Donna Junghen

2nd - Kathy Heglund

3rd - Audrey Wuttke

4th - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - Knitting - Sock Challenge

1st - Donna Junghen

2nd - Ginny Schuld

3rd - Cindy S Hafferkamp

4th - Sandy Phelps

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 FARM SCENES

1st - Amy Guanci

2nd - Sharon White

3rd - Stacey Ambort

4th - George Caso

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 WAL COUNTY FAIR SHOTS

1st - Amy Guanci

2nd - Jeanette V Kudick

3rd - Roberta Pepper

4th - Lorraine G Pecnick

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 SCAPES

1st - Emily Essman

2nd - Laura Koch

3rd - Debi Mancusi

4th - Amy Guanci

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 PORTRAITS, ADULTS ONLY

1st - Amy Guanci

2nd - Debi Mancusi

3rd - Charles Giorno

4th - Lorraine G Pecnick

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 SHOTS SAME SUBJECT

1st - Amy Guanci

2nd - Ann P Reilly

3rd - Steve Kaminski

4th - Laura Koch

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 PHOTO CHILDREN

1st - Sue Wildermuth

2nd - Amy Guanci

3rd - Diane Zener

4th - Debi Mancusi

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Farm Scenes

1st - Judy Wildermuth

2nd - Sue Wildermuth

3rd - Amy Guanci

4th - Laura Koch

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Walworth County Fair Shots

1st - Roberta Pepper

2nd - Sue Wildermuth

3rd - Amy Guanci

4th - Jane Adams

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Shots Same Subject

1st - Sharon Devitt

2nd - Ann P Reilly

3rd - Mike Fuller

4th - Ron Wildermuth

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 SCAPES

1st - Sue Wildermuth

2nd - Holly Fleming

3rd - Sharon White

4th - Amy Guanci

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 2 Portraits, ADULT

1st - Amy Guanci

2nd - Karen M Grode

3rd - Sue Wildermuth

4th - Briana Heth

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 2 Photos of Children

1st - Ron Wildermuth

2nd - Sue Wildermuth

3rd - Michelle Wojcik

4th - Peg Harper

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Action Photos

1st - Briana Heth

2nd - Lorraine G Pecnick

3rd - Charles Giorno

4th - Michelle Ridolfi

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 WEATHER

1st - Holly Fleming

2nd - Jeanette V Kudick

3rd - Sharon Devitt

4th - Amy Guanci

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - B/W Enlargement

1st - Debi Mancusi

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Tiffany Stopa

4th - Ann P Reilly

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Enlargement, ADULT/ADULTS

1st - Karen M Grode

2nd - James E Meldrum

3rd - Lisa Sharpe

4th - Jeanette V Kudick

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Enlargement SCAPES

1st - James E Meldrum

2nd - Jessica A White

3rd - Tiffany Stopa

4th - Michelle Wojcik

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Color Enlargement, animals

1st - Michelle Wojcik

2nd - Tiffany Stopa

3rd - Ron Wildermuth

4th - Charles Giorno

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Color Enlargement, insect/flow

1st - Michelle Ridolfi

2nd - Amy Guanci

3rd - Roberta Pepper

4th - Ron Wildermuth

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Architectual B & W Enlargement

1st - Roberta Pepper

2nd - Sue Wildermuth

3rd - Elizabeth Loomer

4th - Tiffany Stopa

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Architectual Colored Enlargeme

1st - Tiffany Stopa

2nd - Sue Wildermuth

3rd - George Caso

4th - Michelle Ridolfi

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - REFLECTIONS

1st - Sue Wildermuth

2nd - Karen M Grode

3rd - Mike Fuller

4th - Ron Wildermuth

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Table Top Still Life Set ups

1st - Michelle Ridolfi

2nd - Karen M Grode

3rd - Tiffany Stopa

4th - James E Meldrum

PHOTOGRAPHY - PANORAMIC - Patterns, Any Size to 11-14

1st - Maria Sharpe

2nd - Judy Wildermuth

3rd - Amy Guanci

4th - Sharon Devitt

PHOTOGRAPHY - PANORAMIC - Landscape or Marine, B&W 5X7

1st - Steve Kaminski

2nd - Amy Guanci

3rd - George Caso

4th - Sue Wildermuth

PHOTOGRAPHY - PANORAMIC - ADULTS/ADULTS, B&W 5X7

1st - Charles Giorno

2nd - Jessica A White

3rd - Tiffany Stopa

4th - Lorraine G Pecnick

PHOTOGRAPHY - PANORAMIC - LANDSCAPE/MARINE C 5X7

1st - Rhonda Regester

2nd - Emily Essman

3rd - Ann P Reilly

4th - Lisa Sharpe

PHOTOGRAPHY - PANORAMIC - ADULT/ADULTS, C, 5X7

1st - Amy Guanci

2nd - Becky Sharpe

3rd - Christine Schuenke

4th - Rhonda Regester

PHOTOGRAPHY - DIGITALIZED - Computer Enhanced Photo

1st - Amy Guanci

2nd - Sarah Thelen

3rd - Mike Fuller

4th - Donna Grunow

PHOTOGRAPHY - 6-9 YEAR OLDS - 2 PICS PEOPLE/ANIMALS

1st - Troy Feeney

2nd - Taylor Radtke

3rd - Jamie Lewis

4th - Erin Lewis

PHOTOGRAPHY - 6-9 YEAR OLDS - 2 PICS LANSCAPE/MARINE

1st - Griffin Sweeney

2nd - Taylor Radtke

3rd - Troy Feeney

4th - Sam Radtke

PHOTOGRAPHY - 10-14 YEAR OLDS - 2 PICS PEOPLE/ANIMALS

1st - Alek C Hastings

2nd - Cole Radtke

3rd - Steven Wind

4th - Trevor Stirmel

PHOTOGRAPHY - 10-14 YEAR OLDS - 2 PICS LANSCAPE/MARINE

1st - Brock Kaplan

2nd - Tyra R Kopf

3rd - Alek C Hastings

4th - Kathryn Wedige

RABBITS - CALIFORNIAS - SENIOR BUCK

1st - Donald L Luth

2nd - Donald L Luth

3rd - Paul Jones

4th - Patricia L Steinhoff

RABBITS - CALIFORNIAS - SENIOR DOE

1st - Donald L Luth

2nd - Paul Jones

3rd - Patricia L Steinhoff

4th - Paul Jones

RABBITS - CALIFORNIAS - 6-8 BUCK

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Patricia L Steinhoff

3rd - Donald L Luth

4th - Donald L Luth

RABBITS - CALIFORNIAS - 6-8 DOE

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Patricia L Steinhoff

3rd - Donald L Luth

4th - Donald L Luth

RABBITS - CALIFORNIAS - JUNIOR BUCK

1st - Donald L Luth

2nd - Paul Jones

3rd - Patricia L Steinhoff

4th - Clem's Rabbitry

RABBITS - CALIFORNIAS - JUNIOR DOE

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Donald L Luth

3rd - Patricia L Steinhoff

4th - Donald L Luth

RABBITS - FLEMISH GIANTS ALL COLORS - SENIOR BUCK

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Clem's Rabbitry

3rd - Patricia L Steinhoff

RABBITS - FLEMISH GIANTS ALL COLORS - SENIOR DOE

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Patricia L Steinhoff

3rd - Patricia L Steinhoff

RABBITS - FLEMISH GIANTS ALL COLORS - 6-8 BUCK

1st - Patricia L Steinhoff

2nd - Clem's Rabbitry

3rd - Patricia L Steinhoff

RABBITS - FLEMISH GIANTS ALL COLORS - 6-8 DOE

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Patricia L Steinhoff

3rd - Patricia L Steinhoff

RABBITS - FLEMISH GIANTS ALL COLORS - JUNIOR BUCK

1st - Patricia L Steinhoff

2nd - Patricia L Steinhoff

3rd - Clem's Rabbitry

RABBITS - FLEMISH GIANTS ALL COLORS - JUNIOR DOE

1st - Patricia L Steinhoff

2nd - Clem's Rabbitry

3rd - Patricia L Steinhoff

RABBITS - NEW ZEALAND WHITE - SENIOR BUCK

1st - Don Jr Paul

2nd - Judy & Don Paul

RABBITS - NEW ZEALAND WHITE - SENIOR DOE

1st - Don Jr Paul

2nd - Judy & Don Paul

RABBITS - NEW ZEALAND WHITE - 6-8 BUCK

1st - Judy & Don Paul

2nd - Donald L Luth

RABBITS - NEW ZEALAND WHITE - 6-8 DOE

1st - Donald L Luth

2nd - Judy & Don Paul

3rd - Donald L Luth

RABBITS - NEW ZEALAND WHITE - JUNIOR BUCK

1st - Don Jr Paul

2nd - Don Jr Paul

3rd - Judy & Don Paul

4th - Donald L Luth

RABBITS - NEW ZEALAND WHITE - JUNIOR DOE

1st - Don Jr Paul

2nd - Donald L Luth

3rd - Judy & Don Paul

4th - Judy & Don Paul

RABBITS - NEW ZEALAND BLACK AND RED - SENIOR BUCK

1st - Judy & Don Paul

2nd - Don Jr Paul

RABBITS - NEW ZEALAND BLACK AND RED - SENIOR DOE

1st - Judy & Don Paul

2nd - Don Jr Paul

RABBITS - NEW ZEALAND BLACK AND RED - 6-8 BUCK

1st - Judy & Don Paul

RABBITS - NEW ZEALAND BLACK AND RED - 6-8 DOE

1st - Judy & Don Paul

RABBITS - NEW ZEALAND BLACK AND RED - JUNIOR BUCK

1st - Judy & Don Paul

2nd - Don Jr Paul

3rd - Judy & Don Paul

RABBITS - NEW ZEALAND BLACK AND RED - JUNIOR DOE

1st - Judy & Don Paul

2nd - Don Jr Paul

3rd - Don Jr Paul

4th - Judy & Don Paul

RABBITS - PALOMINOS - SENIOR BUCK

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

3rd - Michelle Wojcik

RABBITS - PALOMINOS - SENIOR DOE

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - PALOMINOS - 6-8 BUCK

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Jeffrey Lewis

RABBITS - PALOMINOS - 6-8 DOE

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - PALOMINOS - JUNIOR BUCK

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - PALOMINOS - JUNIOR DOE

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satins, Black & Chincilla - SENIOR BUCK

1st - Christopher A Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

3rd - Christopher A Lewis

4th - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satins, Black & Chincilla - SENIOR DOE

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Christopher A Lewis

3rd - Christopher A Lewis

4th - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satins, Black & Chincilla - 6-8 BUCK

1st - Christopher A Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

3rd - Christopher A Lewis

RABBITS - Satins, Black & Chincilla - 6-8 DOE

1st - Christopher A Lewis

RABBITS - Satins, Black & Chincilla - JUNIOR BUCK

1st - Christopher A Lewis

2nd - Fred Krueger

3rd - Christopher A Lewis

RABBITS - Satins, Black & Chincilla - JUNIOR DOE

1st - Fred Krueger

2nd - Christopher A Lewis

3rd - Christopher A Lewis

RABBITS - Satins, Broken - SENIOR BUCK

1st - Christopher A Lewis

RABBITS - Satins, Broken - SENIOR DOE

1st - Robbie Wampner

2nd - Christopher A Lewis

3rd - Jeffrey Lewis

4th - Fred Krueger

RABBITS - Satins, Broken - 6-8 DOE

1st - Robbie Wampner

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satins, Broken - JUNIOR BUCK

1st - Christopher A Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

3rd - Christopher A Lewis

RABBITS - Satins, Broken - JUNIOR DOE

1st - Fred Krueger

2nd - Christopher A Lewis

3rd - Jeffrey Lewis

4th - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satins, White - SENIOR DOE

1st - Fred Krueger

RABBITS - Satins, White - 6-8 BUCK

1st - Fred Krueger

RABBITS - Satins, White - JUNIOR BUCK

1st - Fred Krueger

2nd - Christopher A Lewis

3rd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satins, White - JUNIOR DOE

1st - Christopher A Lewis

2nd - Fred Krueger

3rd - Christopher A Lewis

RABBITS - Satins, All Other Colors - SENIOR BUCK

1st - Fred Krueger

RABBITS - Satins, All Other Colors - 6-8 DOE

1st - Robbie Wampner

RABBITS - Satins, All Other Colors - JUNIOR BUCK

1st - Christopher A Lewis

2nd - Donald L Luth

3rd - Christopher A Lewis

4th - Donald L Luth

RABBITS - Satins, All Other Colors - JUNIOR DOE

1st - Fred Krueger

2nd - Christopher A Lewis

3rd - Donald L Luth

4th - Christopher A Lewis

RABBITS - English Lops - SENIOR BUCK

1st - Ronald Zimmermann

RABBITS - English Lops - SENIOR DOE

1st - Ronald Zimmermann

2nd - Ronald Zimmermann

RABBITS - English Lops - JUNIOR BUCK

1st - Ronald Zimmermann

2nd - Ronald Zimmermann

RABBITS - English Lops - JUNIOR DOE

1st - Ronald Zimmermann

2nd - Ronald Zimmermann

RABBITS - Dutch, Black - SENIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch, Black - SENIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Bethany Weber

RABBITS - Dutch, Black - JUNIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

3rd - Tiffany Schwandt

RABBITS - Dutch, Chocolate - SENIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

2nd - Bethany Weber

3rd - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch, Chocolate - SENIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Steven Wind

RABBITS - Dutch, Chocolate - JUNIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch, Chocolate - JUNIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch, All Other Colors - SENIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Tiffany Schwandt

RABBITS - Dutch, All Other Colors - SENIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Tiffany Schwandt

RABBITS - Dutch, All Other Colors - JUNIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Tiffany Schwandt

RABBITS - Dutch, All Other Colors - JUNIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Tiffany Schwandt

RABBITS - Rex, Black and Blue - SENIOR BUCK

1st - Don Jr Paul

RABBITS - Rex, Black and Blue - SENIOR DOE

1st - Don Jr Paul

2nd - Kara Miller

RABBITS - Rex, Black and Blue - JUNIOR BUCK

1st - Ronald Zimmermann

2nd - Judy & Don Paul

3rd - Ronald Zimmermann

RABBITS - Rex, Black and Blue - JUNIOR DOE

1st - Don Jr Paul

2nd - Judy & Don Paul

3rd - Judy & Don Paul

4th - Ronald Zimmermann

RABBITS - Rex, White, Cal. & Broken - SENIOR BUCK

1st - Ronald Zimmermann

RABBITS - Rex, White, Cal. & Broken - JUNIOR BUCK

1st - Ronald Zimmermann

2nd - Ronald Zimmermann

RABBITS - Rex, White, Cal. & Broken - JUNIOR DOE

1st - Ronald Zimmermann

RABBITS - Rex, All other Colors - SENIOR BUCK

1st - Ronald Zimmermann

2nd - John Dobert

3rd - John Dobert

RABBITS - Rex, All other Colors - SENIOR DOE

1st - Ronald Zimmermann

2nd - Ronald Zimmermann

3rd - John Dobert

RABBITS - Rex, All other Colors - JUNIOR DOE

1st - Ronald Zimmermann

2nd - Kara Miller

RABBITS - REx, Mini Solid - SENIOR BUCK

1st - Tiffany Poritz

RABBITS - REx, Mini Solid - SENIOR DOE

1st - Tiffany Poritz

2nd - Tiffany Poritz

3rd - Tabbatha Poritz

RABBITS - REx, Mini Solid - JUNIOR DOE

1st - Tiffany Poritz

RABBITS - Rex, Mini Broken - SENIOR BUCK

1st - Felocity Stickrod

RABBITS - Rex, Mini Broken - SENIOR DOE

1st - Robbie Wampner

2nd - Tiffany Poritz

3rd - Tiffany Poritz

RABBITS - Rex, Mini Broken - JUNIOR BUCK

1st - Sandra Miller

RABBITS - Silvers, All Colors - SENIOR BUCK

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Patricia L Steinhoff

3rd - Clem's Rabbitry

RABBITS - Silvers, All Colors - SENIOR DOE

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Clem's Rabbitry

3rd - Patricia L Steinhoff

RABBITS - Silvers, All Colors - JUNIOR BUCK

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Clem's Rabbitry

3rd - Patricia L Steinhoff

RABBITS - Silvers, All Colors - JUNIOR DOE

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Clem's Rabbitry

3rd - Patricia L Steinhoff

RABBITS - Polish, Black - SENIOR BUCK

1st - Juliann Balistreri

2nd - Jennifer Klapczynski

3rd - Juliann Balistreri

4th - Jennifer Klapczynski

RABBITS - Polish, Black - SENIOR DOE

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Juliann Balistreri

3rd - Juliann Balistreri

4th - Jennifer Klapczynski

RABBITS - Polish, Black - JUNIOR BUCK

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Jennifer Klapczynski

3rd - Juliann Balistreri

4th - Juliann Balistreri

RABBITS - Polish, Black - JUNIOR DOE

1st - Juliann Balistreri

2nd - Juliann Balistreri

3rd - Jennifer Klapczynski

4th - Jennifer Klapczynski

RABBITS - POLISH, ALL COLORS - SENIOR BUCK

1st - Juliann Balistreri

2nd - Juliann Balistreri

3rd - Jennifer Klapczynski

4th - Jennifer Klapczynski

RABBITS - POLISH, ALL COLORS - SENIOR DOE

1st - Juliann Balistreri

2nd - Jennifer Klapczynski

3rd - Juliann Balistreri

4th - Jennifer Klapczynski

RABBITS - POLISH, ALL COLORS - JUNIOR BUCK

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Juliann Balistreri

3rd - Juliann Balistreri

4th - Jennifer Klapczynski

RABBITS - POLISH, ALL COLORS - JUNIOR DOE

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Jennifer Klapczynski

3rd - Juliann Balistreri

4th - Juliann Balistreri

RABBITS - SABLE - SENIOR BUCK

1st - Judy & Don Paul

2nd - Felocity Stickrod

3rd - Don Jr Paul

RABBITS - SABLE - SENIOR DOE

1st - Judy & Don Paul

RABBITS - SABLE - JUNIOR BUCK

1st - Tabbatha Poritz

2nd - Don Jr Paul

3rd - Judy & Don Paul

4th - Don Jr Paul

RABBITS - SABLE - JUNIOR DOE

1st - Judy & Don Paul

2nd - Robbie Wampner

3rd - Judy & Don Paul

RABBITS - LOPS, MINI SOLID - SENIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Pat Wojcik

3rd - Michelle Wojcik

RABBITS - LOPS, MINI SOLID - SENIOR DOE

1st - Pat Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Michelle Wojcik

4th - Lauren Versweyveld

RABBITS - LOPS, MINI SOLID - JUNIOR BUCK

1st - Nicole Schmitt

2nd - Pat Wojcik

3rd - Nicole Schmitt

4th - Michelle Wojcik

RABBITS - LOPS, MINI SOLID - JUNIOR DOE

1st - Pat Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Nicole Schmitt

4th - Pat Wojcik

RABBITS - LOPS, MINI BROKEN - SENIOR BUCK

1st - Nicole Schmitt

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Jillian Versweyveld

4th - Pat Wojcik

RABBITS - LOPS, MINI BROKEN - SENIOR DOE

1st - Michelle Wojcik

2nd - Nicole Schmitt

3rd - Michelle Wojcik

RABBITS - LOPS, MINI BROKEN - JUNIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

RABBITS - LOPS, MINI BROKEN - JUINOR DOE

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Pat Wojcik

RABBITS - LOPS, HOLLAND SOLID - SENIOR BUCK

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Tiffany Schwandt

3rd - Amanda Donley

4th - Dan Schwandt

RABBITS - LOPS, HOLLAND SOLID - SENIOR DOE

1st - Amanda Donley

RABBITS - LOPS, HOLLAND SOLID - JUNIOR BUCK

1st - Amanda Donley

2nd - Tiffany Schwandt

3rd - Tiffany Schwandt

RABBITS - LOPS, HOLLAND SOLID - JUNIOR DOE

1st - Amanda Donley

2nd - Tiffany Schwandt

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Dan Schwandt

RABBITS - LOPS, HOLLAND BROKEN - SENIOR BUCK

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Tiffany Schwandt

RABBITS - LOPS, HOLLAND BROKEN - SENIOR DOE

1st - Amanda Donley

2nd - Tiffany Schwandt

3rd - Tiffany Schwandt

RABBITS - LOPS, HOLLAND BROKEN - JUNIOR BUCK

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Teresa Wooden

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Dan Schwandt

RABBITS - LOPS, HOLLAND BROKEN - JUNIOR DOE

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Tiffany Schwandt

3rd - Teresa Wooden

4th - Dan Schwandt

RABBITS - ANY OTHER BREEDS, LIGHT - SENIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Robbie Wampner

4th - Anne-Claire Legros

RABBITS - ANY OTHER BREEDS, LIGHT - SENIOR DOE

1st - Tiffany Poritz

2nd - Bethany Weber

3rd - Michelle Wojcik

4th - Tabbatha Poritz

RABBITS - ANY OTHER BREEDS, LIGHT - JUNIOR BUCK

1st - Paul Jones

2nd - Teresa Wooden

3rd - Debra Miller

4th - Teresa Wooden

RABBITS - ANY OTHER BREEDS, LIGHT - JUNIOR DOE

1st - Anna Wooden

2nd - Kara Miller

3rd - Robbie Wampner

4th - Anna Wooden

RABBITS - FRYERS - ALL BREEDS

1st - Donald L Luth

2nd - Patricia L Steinhoff

3rd - Robbie Wampner

4th - Don Jr Paul

RABBITS - ROASTERS - ALL BREEDS

1st - Robbie Wampner

2nd - Donald L Luth

3rd - Robbie Wampner

4th - Patricia L Steinhoff

RABBITS - STEWERS - ALL BREEDS

1st - Clem's Rabbitry

2nd - Patricia L Steinhoff

3rd - Robbie Wampner

4th - Don Jr Paul

RABBITS - MEAT PEN - ALL BREEDS

1st - Don Jr Paul

2nd - Clem's Rabbitry

3rd - Donald L Luth

4th - Patricia L Steinhoff

SHEEP - SOUTHDOWNS - YEARLING RAM

1st - Kevin Winche

2nd - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - FALL RAM LAMB

1st - Level Hill's Farms

2nd - Gil-Bar Farm

3rd - Kevin Winche

4th - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SOUTHDOWNS - SPRING RAM LAMB

1st - Kevin Winche

2nd - Mark Korf

3rd - Level Hill's Farms

4th - Gil-Bar Farm

5th - Ryan Siler

SHEEP - SOUTHDOWNS - YEARLING EWE

1st - Mark Korf

2nd - Gil-Bar Farm

3rd - Level Hill's Farms

4th - Mark Korf

5th - Kevin Winche

6th - Kevin Winche

7th - Sarah Winche Nyen

8th - Level Hill's Farms

SHEEP - SOUTHDOWNS - FALL EWE LAMB

1st - Mark Korf

2nd - Kevin Winche

3rd - Mark Korf

4th - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SOUTHDOWNS - SPRING EWE LAMB

1st - Ryan Siler

2nd - Level Hill's Farms

3rd - Kevin Winche

4th - Gil-Bar Farm

5th - Mark Korf

6th - Mark Korf

7th - Level Hill's Farms

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Mark Korf

2nd - Kevin Winche

3rd - Level Hill's Farms

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Kevin Winche

2nd - Level Hill's Farms

3rd - Mark Korf

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Level Hill's Farms

2nd - Gil-Bar Farm

3rd - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Level Hill's Farms

2nd - Mark Korf

3rd - Kevin Winche

4th - Gil-Bar Farm

5th - Ryan Siler

6th - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SOUTHDOWNS - FLOCK

1st - Mark Korf

2nd - Level Hill's Farms

3rd - Gil-Bar Farm

4th - Sarah Winche Nyen

5th - Kevin Winche

SHEEP - SUFFOLKS - YEARLING RAM

1st - Ken Essman

2nd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - FALL RAM LAMB

1st - Jim Kanable

2nd - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - SPRING RAM LAMB

1st - Jim Kanable

2nd - Daniel Kanable

3rd - Jim Kanable

4th - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - YEARLING EWE

1st - Ryan Slack

2nd - Jim Kanable

3rd - Jim Kanable

4th - Daniel Kanable

5th - Peggy Kanable

6th - Ken Kanable

7th - Ken Kanable

8th - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - FALL EWE LAMB

1st - Jim Kanable

2nd - Jim Kanable

3rd - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - SPRING EWE LAMB

1st - Ryan Slack

2nd - Jim Kanable

3rd - Ken Essman

4th - Ken Essman

5th - Wendy Koch

6th - Tom Linneman

7th - Jim Kanable

8th - Tom Linneman

10th - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Jim Kanable

2nd - Daniel Kanable

3rd - Ken Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Jim Kanable

2nd - Tom Linneman

3rd - Wendy Koch

4th - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Jim Kanable

2nd - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Jim Kanable

2nd - Wendy Koch

3rd - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - FLOCK

1st - Jim Kanable

2nd - Wendy Koch

3rd - Daniel Kanable

SHEEP - HAMPSHIRES - SPRING RAM LAMB

1st - Richard Alwin Family

2nd - Richard Alwin Family

SHEEP - HAMPSHIRES - YEARLING EWE

1st - Richard Alwin Family

2nd - Richard Alwin Family

SHEEP - HAMPSHIRES - FALL EWE LAMB

1st - Mark Korf

SHEEP - HAMPSHIRES - SPRING EWE LAMB

1st - Richard Alwin Family

2nd - Richard Alwin Family

3rd - Mark Korf

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Richard Alwin Family

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Richard Alwin Family

2nd - Mark Korf

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Richard Alwin Family

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Richard Alwin Family

SHEEP - HAMPSHIRES - FLOCK

1st - Richard Alwin Family

SHEEP - OXFORDS - YEARLING RAM

1st - Laura Rummler

SHEEP - OXFORDS - FALL RAM LAMB

1st - Laura Rummler

SHEEP - OXFORDS - SPRING RAM LAMB

1st - Ric & Sue Isaacson

2nd - Laura Rummler

SHEEP - OXFORDS - YEARLING EWE

1st - Laura Rummler

1st - Laura Rummler

SHEEP - OXFORDS - FALL EWE LAMB

1st - Laura Rummler

SHEEP - OXFORDS - SPRING EWE LAMB

1st - Laura Rummler

2nd - Ric & Sue Isaacson

3rd - Laura Rummler

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Laura Rummler

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Laura Rummler

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Laura Rummler

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Laura Rummler

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Laura Rummler

2nd - Ric & Sue Isaacson

SHEEP - OXFORDS - FLOCK

1st - Laura Rummler

SHEEP - CORRIEDALES - YEARLING RAM

1st - Ralph Giorno

2nd - Lisa Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - SPRING RAM LAMB

1st - Ralph Giorno

SHEEP - CORRIEDALES - YEARLING EWE

1st - Ralph Giorno

2nd - Ralph Giorno

3rd - Lisa Hintzsche

4th - Lisa Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - SPRING EWE LAMB

1st - Ralph Giorno

2nd - Lisa Hintzsche

3rd - Lisa Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Ralph Giorno

2nd - Lisa Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Lisa Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Ralph Giorno

2nd - Lisa Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PNE OF 2 MIXED LAMBS

1st - Ralph Giorno

SHEEP - CORRIEDALES - FLOCK

1st - Ralph Giorno

2nd - Lisa Hintzsche

SHEEP - DORSETS - YEARLING RAM

1st - Timothy Ehlen

2nd - Ken Essman

3rd - Paul Webber

4th - Ken Essman

SHEEP - DORSETS - FALL RAM LAMB

1st - Bill/Pam Sheahan

SHEEP - DORSETS - SPRING RAM LAMB

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Paul Webber

3rd - Ken Essman

4th - Ken Essman

SHEEP - DORSETS - YEARLING EWE

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Ken Essman

3rd - Bill/Pam Sheahan

4th - Timothy Ehlen

5th - Paul Webber

6th - Timothy Ehlen

SHEEP - DORSETS - FALL EWE LAMB

1st - John Hancock

2nd - Bill/Pam Sheahan

3rd - Bill/Pam Sheahan

SHEEP - DORSETS - SPRING EWE LAMB

1st - Ryan Slack

2nd - Bill/Pam Sheahan

3rd - Bill/Pam Sheahan

4th - John Hancock

5th - Paul Webber

6th - John Hancock

7th - Timothy Ehlen

8th - Paul Webber

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Timothy Ehlen

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - John Hancock

3rd - Timothy Ehlen

4th - Paul Webber

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Ken Essman

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Timothy Ehlen

2nd - Paul Webber

3rd - Ken Essman

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Paul Webber

3rd - Ken Essman

SHEEP - DORSETS - FLOCK

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Timothy Ehlen

3rd - Ken Essman

SHEEP - Slick Shorn - YEARLING EWE

1st - Ryan Slack

SHEEP - Slick Shorn - SPRING EWE LAMB

1st - Ryan Slack

SHEEP - SHROPSHIRES - YEARLING RAM

1st - Donna Douglas

2nd - Kim Winche Peterson

3rd - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - FALL RAM LAMB

1st - Donna Douglas

2nd - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - SPRING RAM LAMB

1st - Donna Douglas

2nd - Donna Douglas

3rd - William Kitzrow

SHEEP - SHROPSHIRES - YEARLING EWE

1st - Donna Douglas

2nd - Donna Douglas

3rd - Gordon P Smith

4th - Oak Shade Farms

5th - William Kitzrow

6th - Gordon P Smith

7th - Kim Winche Peterson

8th - Kim Winche Peterson

SHEEP - SHROPSHIRES - FALL EWE LAMB

1st - Brittany Schoenbeck

2nd - Donna Douglas

3rd - Donna Douglas

4th - Oak Shade Farms

5th - Kim Winche Peterson

SHEEP - SHROPSHIRES - SPRING EWE LAMB

1st - Brittany Schoenbeck

2nd - Donna Douglas

3rd - William Kitzrow

4th - Gordon P Smith

5th - William Kitzrow

6th - Gordon P Smith

7th - Donna Douglas

8th - Kim Winche Peterson

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Kim Winche Peterson

2nd - Gordon P Smith

3rd - Donna Douglas

4th - Oak Shade Farms

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Brittany Schoenbeck

2nd - Donna Douglas

3rd - William Kitzrow

4th - Gordon P Smith

5th - Kim Winche Peterson

6th - Oak Shade Farms

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Donna Douglas

2nd - Kim Winche Peterson

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Donna Douglas

2nd - William Kitzrow

SHEEP - SHROPSHIRES - FLOCK

1st - Donna Douglas

2nd - Kim Winche Peterson

3rd - William Kitzrow

SHEEP - COLUMBIAS - YEARLING RAM

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - FALL RAM LAMB

1st - David Hammer

SHEEP - COLUMBIAS - SPRING RAM LAMB

1st - David Hammer

2nd - Ralph Giorno

3rd - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - YEARLING EWE

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - FALL EWE LAMB

1st - Ralph Giorno

2nd - David Hammer

SHEEP - COLUMBIAS - SPRING EWE LAMB

1st - Ralph Giorno

2nd - David Hammer

3rd - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Ralph Giorno

2nd - David Hammer

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - David Hammer

2nd - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Ralph Giorno

2nd - David Hammer

SHEEP - COLUMBIAS - FLOCK

1st - Ralph Giorno

SHEEP - RAMBOUILLETS - YEARLING EWE

1st - David Hammer

2nd - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - FALL EWE LAMB

1st - Steve Carlson

2nd - Steve Carlson

SHEEP - RAMBOUILLETS - SPRING EWE LAMB

1st - Steve Carlson

2nd - Steve Carlson

3rd - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Steve Carlson

SHEEP - BORDER LEICESTER - YEARLING RAM

1st - Frank Hintzsche

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - FALL RAM LAMB

1st - Gwen Martens

SHEEP - BORDER LEICESTER - SPRING RAM LAMB

1st - Gwen Martens

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Frank Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - YEARLING EWE

1st - Gwen Martens

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Gwen Martens

4th - Zachary Young

5th - Zachary Young

6th - Frank Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - FALL EWE LAMB

1st - Gwen Martens

2nd - Gwen Martens

SHEEP - BORDER LEICESTER - SPRING EWE LAMB

1st - Gwen Martens

2nd - Gwen Martens

3rd - Frank Hintzsche

4th - Frank Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Gwen Martens

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Zachary Young

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Gwen Martens

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PNE OF 2 RAM LAMBS

1st - Gwen Martens

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PNE OF 2 MIXED LAMBS

1st - Gwen Martens

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - FLOCK

1st - Gwen Martens

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - ANY OTHER BREED - YEARLING RAM

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Bethany Kitzrow

SHEEP - ANY OTHER BREED - SPRING RAM LAMB

1st - David Hammer

2nd - Bethany Kitzrow

3rd - Ron Erdman

4th - Ron Erdman

SHEEP - ANY OTHER BREED - YEARLING EWE

1st - Bethany Kitzrow

2nd - David Hammer

3rd - David Hammer

SHEEP - ANY OTHER BREED - SPRING EWE LAMB

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Richard Alwin Family

3rd - Bethany Kitzrow

4th - Richard Alwin Family

5th - Paul Webber

6th - David Hammer

7th - David Hammer

8th - Ron Erdman

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - David Hammer

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Richard Alwin Family

3rd - David Hammer

4th - Ron Erdman

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Ron Erdman

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Bethany Kitzrow

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - David Hammer

2nd - Bethany Kitzrow

3rd - Ron Erdman

SHEEP - ANY OTHER BREED - FLOCK

1st - Bethany Kitzrow

2nd - David Hammer

SHEEP - WETHERS - WETHER LAMB

1st - Monique Long

2nd - Brittany Schoenbeck

3rd - Ryan Slack

4th - Brittany Schoenbeck

5th - Ryan Slack

6th - Monique Long

SHEEP - WETHERS - PEN OF 2 WETHER LAMBS

1st - Monique Long

2nd - Ryan Slack

3rd - Brittany Schoenbeck

4th - Mark Korf

5th - Paul Webber

6th - Gil-Bar Farm

SWINE - DUROC - JANUARY SOW PIG

1st - Travis Brown

SWINE - DUROC - FEBRUARY SOW PIG

1st - Katlynn Sprague

2nd - Travis Brown

3rd - Tony Flitcroft

SWINE - DUROC - MARCH SOW PIG

1st - Travis Brown

2nd - Travis Brown

SWINE - POLAND - FEBRUARY SOW PIG

1st - Sam Piper

SWINE - SPOTTED POLAND - JANUARY BOAR PIG

1st - Sam Piper

SWINE - SPOTTED POLAND - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Rolling Knoll Farm

SWINE - SPOTTED POLAND - JANUARY SOW PIG

1st - Sam Piper

SWINE - SPOTTED POLAND - FEBRUARY SOW PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Travis Brown

3rd - Rolling Knoll Farm

4th - Alyssa Jaquith

SWINE - SPOTTED POLAND - MARCH SOW PIG

1st - Sam Piper

2nd - Travis Brown

3rd - Travis Brown

SWINE - SPOTTED POLAND - YOUNG HERD

1st - Sam Piper

SWINE - BERKSHIRE - MARCH SOW PIG

1st - Sam Piper

SWINE - HAMPSHIRE - JANUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - HAMPSHIRE - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - HAMPSHIRE - JANUARY SOW PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Katlynn Sprague

SWINE - HAMPSHIRE - FEBRUARY SOW PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Shelbie Greidanus

SWINE - HAMPSHIRE - YOUNG HERD

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - YORKSHIRE - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Rolling Knoll Farm

SWINE - YORKSHIRE - MARCH SOW PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Rolling Knoll Farm

SWINE - YORKSHIRE - YOUNG HERD

1st - Rolling Knoll Farm

WOODWORKING - SENIOR WOODWORKING - ANY SMALL ARTICLE YARD

1st - Dan Stirmel

WOODWORKING - SENIOR WOODWORKING - ANY FURNITURE

1st - John Behrens

WOODWORKING - SENIOR WOODWORKING - ANY ARTICLE OF CREATIVE

1st - Art Styles

2nd - John Behrens

3rd - Karl Ganhs

4th - Harry Burczyk

Back to
Top
Tickets & Deals