2007 Judging Results - Open
Facebook Twitter Pinterest Youtube Instagram GooglePlus

Sign up for email updates from Walworth County Fair

Home > Walworth County Fair > Exhibit > Judging Results > 2007 Judging Results - Open

2007 Judging Results - Open

Open Results

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HAYLAGE HALF PECK

1st - Ben Clark

2nd - Frank Henningfeld

3rd - David Featherstone

4th - Jenny Junghen

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK WINTER WHEAT

1st - David Featherstone

2nd - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK BARLEY VARIETY

1st - Mitchell E Considine

2nd - Jenny Junghen

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK OATS VARIETY

1st - Frank Henningfeld

2nd - Maurine Albright

3rd - Mitchell E Considine

4th - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK SOYBEANS

1st - David Featherstone

2nd - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK SHELLED CORN

1st - David Featherstone

2nd - Ben Clark

3rd - Frank Henningfeld

4th - Laura Leedle

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS HYBRID CORN 100 -

1st - John Erbentraut

2nd - Don Henningfeld

3rd - Jake Erbentraut

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS HYBRID CORN 100 +

1st - Don Henningfeld

2nd - John Erbentraut

3rd - Jake Erbentraut

4th - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS POPCORN ANY

1st - Jon Hummel

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS ORNAMENTAL/INDIAN

1st - Michael Mroch

2nd - Anna Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 GOURDS 5 VARIETY

1st - Emery Featherstone

2nd - Kurt Schulz

3rd - Mitchell E Considine

4th - Kay Butke

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS SWEET CORN LATE

1st - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - BEST SINGLE EAR HYBRID

1st - Don Henningfeld

2nd - John Erbentraut

3rd - Jake Erbentraut

4th - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - TALLEST STALK

1st - Evelyn Ferry

2nd - Ben Clark

3rd - Don Henningfeld

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - SUNFLOWER TALLEST STALK

1st - Donna Farley

2nd - Michael Mroch

3rd - Becky Sjoerdsma

4th - Bob Frost

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - LARGEST HEAD SUNFLOWER

1st - Lloyd Behrens

2nd - Donna Farley

3rd - Richard Butke

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS CORN 100-

1st - John Erbentraut

2nd - Jake Erbentraut

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS CORN 100+

1st - Don Henningfeld

2nd - John Erbentraut

3rd - David Featherstone

4th - Jake Erbentraut

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRAIN IN SHEAF - BARLEY ANY VARIETY

1st - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRAIN IN SHEAF - OATS ANY VARIETY

1st - Mitchell E Considine

2nd - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - ALFALFA

1st - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - Italian Rye Grass

1st - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - CANARY GRASS

1st - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - RED CLOVER

1st - Frank Henningfeld

2nd - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - SOYBEANS ANY VARIETY

1st - Frank Henningfeld

2nd - John Erbentraut

3rd - David Featherstone

4th - Jake Erbentraut

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - ANY OTHER GRASS

1st - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - ALFALFA HAY

1st - Jenny Junghen

2nd - Dan Strickhouser

3rd - David Featherstone

4th - Ben Clark

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - MIXED HAY

1st - Maurine Albright

2nd - Jenny Junghen

3rd - David Featherstone

4th - Dan Strickhouser

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - KENNEBEC

1st - Butch Jacobson

2nd - James P Sharpe

3rd - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - NORLAND

1st - Butch Jacobson

2nd - Jean Amos

3rd - Anna Featherstone

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RED PONTIAC

1st - Bill Austin

2nd - Jim Christiansen

3rd - Mitchell E Considine

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - SUPERIOR

1st - Butch Jacobson

2nd - Michelle Schmalfeldt

3rd - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - ANY OTHER VARIETY

1st - Emery Featherstone

2nd - James P Sharpe

3rd - Carrin Davis

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEANS GREEN TEN

1st - Delvin Schaeffer

2nd - John Behrens

3rd - Bill Austin

4th - Jim Christiansen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEANS YELLOW TEN

2nd - Jim Christiansen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Beets, Any Variety, Six

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Mitchell E Considine

3rd - Wallace T Rouse

4th - Megan Reuter

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BROCCOLI BUNCH

1st - Barbara Bielinski

2nd - James P Sharpe

3rd - Sue Hurkman

4th - Megan Reuter

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BRUSSEL SPROUTS TWELVE

1st - James P Sharpe

2nd - Carrin Davis

3rd - Megan Reuter

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE WHITE FOR KRAUT 2

1st - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE WHITE FOR TABLE 2

1st - Emery Featherstone

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Richard Butke

4th - Megan Reuter

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE RED TWO

1st - Robert Vorpagel

2nd - Emery Featherstone

3rd - John Krismer

4th - Dick Golly

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS HALF LONG SIX

1st - Jean Amos

2nd - Michael Mroch

3rd - John Krismer

4th - Delvin Schaeffer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS LONG SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - John Krismer

3rd - Bill Austin

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS SHORT SIX

1st - Michael Mroch

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS DILL SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Judy & Don Paul

3rd - Michael Mroch

4th - John Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS PICKLING W/G 6

1st - Becky Sjoerdsma

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Sue Hurkman

4th - John Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS SLICING W/G 6

1st - Megan Reuter

2nd - John Behrens

3rd - Emery Featherstone

4th - Tony Flitcroft

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS YELLOW FOUR

1st - James P Sharpe

2nd - Judy & Don Paul

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CAULIFLOWER ONE

1st - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - EGG PLANT TWO

1st - Jon Hummel

2nd - Don & Linda Luth

3rd - Lloyd Behrens

4th - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - KOHLRABI SIX

1st - Don & Linda Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - LEEKS SIX

1st - Kay Butke

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Lloyd Behrens

4th - Darlene Polyock

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - MELONS MUSKMELON TWO

1st - Barbara Bielinski

2nd - Emery Featherstone

3rd - James P Sharpe

4th - Kay Butke

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - MELONS WATERMELON ONE

1st - Cheryl Ryan

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Don & Linda Luth

4th - Kay Butke

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS RED , 6

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Michael Mroch

3rd - Butch Jacobson

4th - Robert Vorpagel

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS SPANISH FOUR

1st - Lloyd Behrens

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Butch Jacobson

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS WHITE, 6

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Lloyd Behrens

4th - Robert Vorpagel

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS YELLOW, 6

1st - Lloyd Behrens

2nd - Butch Jacobson

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Everett Smith

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPERS GREEN FOUR

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Ruth Polinski

4th - Richard Butke

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPER RED FOUR

1st - Butch Jacobson

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Barbara Bielinski

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPER OTHER COLOR 4

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Barbara Bielinski

3rd - James P Sharpe

4th - Michael Mroch

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - GREEN PEPPER HOT FOUR

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Doris Eistedt

3rd - Robert Vorpagel

4th - Jon Hummel

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - RED PEPPERS HOT FOUR

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Michael Mroch

3rd - Mitchell E Considine

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - YELLOW PEPPERS HOT FOUR

1st - Doris Eistedt

2nd - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKIN FIELD ONE

1st - Kurt Schulz

2nd - Anna Featherstone

3rd - Jackie Schulz

4th - Roger Larsen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKINS LARGEST ONE

1st - Mikayla Yates

2nd - Cheryl Ryan

3rd - John Krismer

4th - Ruth Polinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKINS PIE TWO

1st - Megan Reuter

2nd - Darrell Trapp

3rd - Donna Farley

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SHOW CELERY

1st - DONALD SUITA

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ACORN GREEN TWO

1st - Roger Larsen

2nd - Elsa Varland

3rd - Jon Hummel

4th - Kurt Schulz

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ACORN YELLOW TWO

1st - Delvin Schaeffer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BUTTERCUP TWO

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Darrell Trapp

3rd - Kurt Schulz

4th - Don & Linda Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BUTTERNUT TWO

1st - Butch Jacobson

2nd - Lloyd Behrens

3rd - Mitchell E Considine

4th - Michael Mroch

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH HUBBARD ONE

1st - Barbara Bielinski

2nd - Richard Butke

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH LARGEST ONE

1st - John Behrens

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Jim Christiansen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH SUMMER TWO

1st - Lloyd Behrens

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Tony Flitcroft

4th - Robert C Ludeman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH TURBAN TWO

1st - Kurt Schulz

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ZUCCHINI TWO

1st - Dick Golly

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Lloyd Behrens

4th - Ruth Polinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ANY OTHER VARIETY 2

1st - Emery Featherstone

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SWEET POTATOES FOUR

1st - Don & Linda Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES GREEN SIX

1st - Jean Amos

2nd - Butch Jacobson

3rd - Schofield's Orchard

4th - Delvin Schaeffer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES ITALIAN SIX

1st - Dick Golly

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Michael Mroch

4th - Everett Smith

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES RED SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Michael Mroch

3rd - Jim Christiansen

4th - Dick Golly

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES YELLOW SIX

1st - James P Sharpe

2nd - Don & Linda Luth

3rd - Delvin Schaeffer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES ANY OTHER SIX

1st - Cheryl Ryan

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Tomatoes, Sm Cherry, Red, 6

1st - Jean Amos

2nd - Doris Eistedt

3rd - Don & Linda Luth

4th - Delvin Schaeffer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Tomatoes, Sm. Cherry, Yellow,

1st - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Any Other Vegetable

1st - Jean Amos

2nd - James P Sharpe

3rd - Mitchell E Considine

4th - Barbara Bielinski

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Novelty Vegetables

1st - Anna Featherstone

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Cheryl Ryan

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Dill, 3-4 Stalks w/Heads,

1st - James P Sharpe

2nd - Jean Amos

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - GARDEN DISPLAY

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Everett Smith

3rd - James P Sharpe

4th - Megan Reuter

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - CORTLAND

1st - Deborah Polansky

2nd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - DELICIOUS GOLDEN

1st - Schofield's Orchard

2nd - Deborah Polansky

3rd - Robert C Ludeman

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - DELICIOUS RED

1st - Schofield's Orchard

2nd - Robert C Ludeman

3rd - Lucille Trapp

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ENTERPRISE

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - GALA

1st - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - GREENING NW

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - GREENING RHODE ISLAND

1st - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - HONEYCRISP

1st - Deborah Polansky

2nd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - IDA RED

1st - Apple Barn

2nd - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - JONAGOLD

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - JONATHAN

1st - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - LIBERTY

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MACOUNS

1st - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MCINTOSH

1st - Apple Barn

2nd - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MUSTU

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - PAULA RED

1st - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - PRIMA

1st - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - SPIGOLD

1st - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - WINESAP

1st - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ANY OTHER STANDARD VAR

1st - Apple Barn

2nd - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ANY OTHER WINTER VAR

1st - Deborah Polansky

2nd - Apple Barn

3rd - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - SPECIAL APPLE DISPLAY - DISP 5 VARIETY WI FALL

1st - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - SPECIAL APPLE DISPLAY - DISP 5 VARIETY WI WINTER

1st - Apple Barn

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - FAMEUSE OR SNOW

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Honey Crisp

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Liberty

1st - Deborah Polansky

2nd - Jim Christiansen

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - BARTLETT PEARS FIVE

1st - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - LINCOLN PEARS FIVE

1st - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - SECKEL PEARS FIVE

1st - Lucille Trapp

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - ANY OTHER VARIETY PLUM 10

2nd - Schofield's Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - CONCORD GRAPES 3 BUNCHES

1st - Judy Nelson

2nd - Doris Eistedt

3rd - Lucille Trapp

4th - Donna Teubert

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - Peaches

1st - Cheryl Ryan

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - Everbearing Raspberries

1st - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - NICHE - "Picture Perfect"

1st - Diane Hinzpeter

2nd - Lisa Lasch

3rd - Eileen W Walsh Grzenia

4th - Ruth Polinski

FLOWERS/PLANTS - NICHE - "Fair Magic"

1st - Diane Hinzpeter

2nd - Lisa Lasch

3rd - Lucille Trapp

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Thriller, Men Only, Interpreta

1st - Darrell Trapp

2nd - Alvin Susina

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Herbal Delight

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Darrell Trapp

3rd - Janet L Miller

4th - Cheri Lasch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Rainy Day Sunshine

2nd - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Veggie Bouquet

1st - Eileen W Walsh Grzenia

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Nature In a Glass

1st - Lisa Lasch

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Grandma's Kitchen

1st - D. M. Voss

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Eileen W Walsh Grzenia

4th - Rhonda Howard

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Little Gems

1st - Margo Potter

2nd - Rhonda Howard

3rd - Barbara Manthey

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Bumble Bee Rumba

1st - Jane Adams

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Golden Hue

1st - Kelly Ellertson

2nd - Virginia Behrens

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - A Special Gift

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Lisa Lasch

3rd - Dawn Walters

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Hot Number, Interpretation

1st - Kelly Ellertson

2nd - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Beach Combers, Composition

1st - Diane Hinzpeter

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Jane Adams

4th - Lisa Lasch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Hunters Dream, Interpretation

1st - Darrell Trapp

2nd - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Barnyard Visitors

1st - Margo Potter

2nd - D. M. Voss

3rd - Alicia Grzenia

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Symphony of Beauty

1st - Diane Hinzpeter

2nd - Virginia Behrens

3rd - Cathy Grenning

4th - Lisa Lasch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Cornucopia of Color

1st - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Red, White, and Bloom

1st - Kelly Ellertson

2nd - Lucille Trapp

3rd - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Pumpkin Power

1st - Lucille Trapp

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Margo Potter

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Full Circle

1st - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Favorite Fair Food

1st - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Look What I Found

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Magic Moments

1st - Kelly Ellertson

2nd - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Birthday Wishes

1st - Sara Wahlstedt

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Baby's Arrival

1st - Kelly Ellertson

2nd - Dawn Walters

3rd - Dorothy Stirmel

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Bouquet of Smiles

1st - Kelly Ellertson

2nd - Lisa Lasch

3rd - Diane Bauman

4th - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Time For All Seasons

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - D. M. Voss

3rd - Lisa Lasch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Homemade Garrden Accessory

1st - Diane Hinzpeter

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

3rd - Lucille Trapp

4th - Deanna Stirmel

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Last Minute Challenge

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Sara Wahlstedt

3rd - Dawn Walters

4th - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - GRAND PRIZE

1st - Eileen W Walsh Grzenia

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MINI ZINNIA 1 BLOOM

1st - Virginia Behrens

2nd - Janet L Miller

3rd - Eileen W Walsh Grzenia

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - GIANT ZINNIA 1 STEM

1st - Anita Schaeffer

2nd - Gale Borger

3rd - Sue Larkin

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - BELLS OF IRELAND 2 SPIKES

1st - Tom Lorden

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - CELOSIA CRESTED 1 SPIKE

1st - Kelly Ellertson

2nd - Lloyd Behrens

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - CELOSIA PLUMED 1 SPIKE

1st - Donna Teubert

2nd - Jan Katzman

3rd - Tom Lorden

4th - Kelly K Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - ASSORTED ASTERS 5 STEMS

1st - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - SNAPDRAGONS 5 SPIKES

1st - Cindy Papenfus

2nd - LaDonna P Morse

3rd - Anita Schaeffer

4th - Lucille Trapp

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - COSMOS 5 STEMS

1st - Lucille Trapp

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

3rd - Virginia Behrens

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 GOLD

1st - Anita Schaeffer

2nd - Jan Katzman

3rd - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 BRONZE

1st - Anita Schaeffer

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Wallace T Rouse

4th - Audrey Entwistle

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 YELLOW

1st - Anita Schaeffer

2nd - Kelly K Miller

3rd - Tom Lorden

4th - Darlene Polyock

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 ORANGE

1st - Kay Butke

2nd - Anita Schaeffer

3rd - Kelly K Miller

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE 5 GOLD

1st - Ruth Polinski

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE 5 YELLOW

1st - Gale Borger

2nd - Emery Featherstone

3rd - LaDonna P Morse

4th - Ruth Polinski

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE ORANGE

1st - Gale Borger

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - DWARF MARIGOLD ASSORTED 5

1st - Anita Schaeffer

2nd - Darrell Trapp

3rd - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE WHITE

1st - Kelly K Miller

2nd - Anita Schaeffer

3rd - Donna Teubert

4th - Tom Lorden

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE PINK

1st - Kelly K Miller

2nd - Cindy Papenfus

3rd - Jan Katzman

4th - Anita Schaeffer

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE LAVENDER

1st - Anita Schaeffer

2nd - Lucille Trapp

3rd - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE PURPLE

1st - Tom Lorden

2nd - Anita Schaeffer

3rd - Lucille Trapp

4th - Misty Gray

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE RED

1st - Kelly K Miller

2nd - Tom Lorden

3rd - Darlene Polyock

4th - Ruth Polinski

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS DOUBLE ANY VAR.

1st - Donna Teubert

2nd - Dorothy Stirmel

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - STRAWFLOWERS WINTER

1st - Tom Lorden

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PANSIES 5 BLOOMS

1st - Misty Gray

2nd - Gale Borger

3rd - Anita Schaeffer

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - VERBENA 1 STEM

1st - Diane Bauman

2nd - Janet L Miller

3rd - Jan Katzman

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Impatiens, 3 Bloom, Any Color

1st - Anita Schaeffer

2nd - Kelly K Miller

3rd - Misty Gray

4th - Virginia Behrens

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Chelone, 1 Stem

1st - Donna Teubert

2nd - Gale Borger

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Any other Annual, 5 Blooms

2nd - Kathleen Gallagher

3rd - Emery Featherstone

4th - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Sunflowers

1st - Margo Potter

2nd - Anita Schaeffer

3rd - Eileen W Walsh Grzenia

4th - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Grand Prize

1st - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - CHRYSANTHEMUM SMALL 1

1st - Kelly Ellertson

2nd - Elsa Varland

3rd - Dorothy Stirmel

4th - Lucille Trapp

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES HYBRID TEA 1 BLOOM

1st - Darrell Trapp

2nd - Marilyn Susina

3rd - LaDonna P Morse

4th - Shari Strickhouser

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES FLORIBUNDA 1 SPRAY

1st - Virginia Behrens

2nd - Marilyn Susina

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES MINI 1 SPRAY

1st - LaDonna P Morse

2nd - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES HYBRID TEA FIVE

1st - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ACHILLEA YARROW FIVE HEADS

1st - D. M. Voss

2nd - Donna Teubert

3rd - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - Sedum, 1 Stem

1st - Diane Hinzpeter

2nd - Donna Teubert

3rd - Darrell Trapp

4th - Cindy Papenfus

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ANY OTHER PERENNIAL FIVE

1st - Tom Lorden

2nd - Diane Bauman

3rd - Dorothy Stirmel

4th - Jan Katzman

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - GRAND PRIZE

1st - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS STANDARD

1st - Tom Lorden

2nd - Audrey Entwistle

3rd - Kelly Ellertson

4th - Carrin Davis

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS MINI 1 SPIKE

1st - Audrey Entwistle

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - DAHLIAS LARGE 1 BLOOM

1st - Gale Borger

2nd - Lloyd Behrens

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - DAHLIAS UNDER 5 " 1 BLOOM

1st - Lloyd Behrens

2nd - LaDonna P Morse

3rd - Donna Teubert

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS ASSORTED 5

1st - Tom Lorden

2nd - Donna Teubert

3rd - Audrey Entwistle

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GRAND PRIZE

1st - Tom Lorden

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - African Violet, Single

1st - MARLENE SCHOENBECK

2nd - Christina Wicyk

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Ferns,

1st - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Any other Flowering plant

1st - Diane Bauman

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Sue Hurkman

4th - Jan Katzman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Dish with Succulents

1st - Wallace T Rouse

2nd - Kathleen Gallagher

3rd - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Succulent, Single

1st - Diane Hinzpeter

2nd - Elsa Varland

3rd - Wallace T Rouse

4th - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Cactus

1st - Wallace T Rouse

2nd - Cheri Lasch

3rd - Darrell Trapp

4th - MARLENE SCHOENBECK

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Desert Dish Cactus

1st - MARLENE SCHOENBECK

2nd - Darrell Trapp

3rd - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - A Little Bit of Sole

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - MARLENE SCHOENBECK

3rd - Kelly K Miller

4th - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Terrarium

1st - TOM MILES

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Foliage, House Plant

1st - Anita Schaeffer

2nd - Diane Bauman

3rd - Kay Butke

4th - Jan Katzman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Hanging Plants, Foliage

1st - Diane Bauman

2nd - LaDonna P Morse

3rd - Anita Schaeffer

4th - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Hanging Plants, Flowers

1st - LaDonna P Morse

2nd - Jan Katzman

3rd - Gloria VanDyken

4th - Cheri Lasch

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Window Box, 24" x 8"

1st - Marilyn Susina

2nd - Shari Strickhouser

3rd - Gale Borger

4th - LaDonna P Morse

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Grand Prize

1st - Anita Schaeffer

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 FARM SCENES

1st - Laura Leedle

2nd - Jodi Grzeczka

3rd - Barb Berner

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 WAL COUNTY FAIR SHOTS

1st - Barb Berner

2nd - Debi Mancusi

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 SCAPES

1st - James E Meldrum

2nd - Jodi Grzeczka

3rd - Barb Berner

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 PORTRAITS, ADULTS ONLY

1st - Dawn Dominguez

2nd - Marcia Wilks

3rd - Erla M Clearmont

4th - Sue Bitler

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 SHOTS SAME SUBJECT

1st - Barb Berner

2nd - Deb Williamson

3rd - Angie Christenson

4th - James E Meldrum

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 PHOTO CHILDREN

1st - Steve Kaminski

2nd - Roberta Pepper

3rd - Sue Bitler

4th - Erla M Clearmont

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Farm Scenes

1st - Judith G Buzzell

2nd - Nancy Jacobson

3rd - Jeff Nelson (Cobblestone)

4th - Laura Leedle

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Walworth County Fair Shots

1st - Barb Berner

2nd - Debi Mancusi

3rd - Judy Akerley

4th - Maria Sharpe

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Shots Same Subject

1st - Mary Jo Swayze

2nd - Jasmine Kojis

3rd - Rita Jasurda

4th - Daniel Cheverie

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 SCAPES

1st - Brady Hollenbeck

2nd - James E Meldrum

3rd - Emily Essman

4th - Barb Berner

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 2 Portraits, ADULT

1st - Erla M Clearmont

2nd - Belle Hempel

3rd - Diane Drewitz

4th - Deb Williamson

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 2 Photos of Children

1st - Judith G Buzzell

2nd - Leanne Ridout

3rd - Debi Mancusi

4th - Rocky Feeney

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Action Photos

1st - Debi Mancusi

2nd - Diane Drewitz

3rd - Rodney Whetlow

4th - Sue Bitler

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 WEATHER

1st - Edwin Scherzer

2nd - Barb Berner

3rd - Maegan Bohac

4th - Roberta Pepper

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - B/W Enlargement

1st - Rocky Feeney

2nd - Jasmine Kojis

3rd - Stephanie Chapman

4th - Mary Jo Swayze

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Enlargement, ADULT/ADULTS

1st - Dennis Marrano

2nd - Sue Bitler

3rd - Kathyrn Johnson

4th - Shelby Hanrahan

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Enlargement SCAPES

1st - Sue Bitler

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

3rd - Tina Schuenke

4th - Rita Jasurda

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Color Enlargement, animals

1st - Kelly Bascom

2nd - Rita Jasurda

3rd - Breann Vogt

4th - Dennis Marrano

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Color Enlargement, insect/flow

1st - Angie Christenson

2nd - Daniel Cheverie

3rd - Stephanie Chapman

4th - Linda Randall

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Architectual B & W

1st - Shelby Hanrahan

2nd - James E Meldrum

3rd - Tatum Spangler

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Architectual Colored

1st - James E Meldrum

2nd - Jasmine Kojis

3rd - Sharon Stoll

4th - Angie Christenson

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - REFLECTIONS

1st - Heidi Bergey

2nd - James E Meldrum

3rd - Jodi Grzeczka

4th - Debi Mancusi

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Table Top Still Life Set ups

1st - Maria Sharpe

2nd - Sue Bitler

3rd - Belle Hempel

4th - Shelby Hanrahan

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Patterns

1st - Sue Bitler

2nd - Linda Randall

3rd - Marcia Wilks

4th - Dawn Dominguez

PHOTOGRAPHY - Photography - Landscape or Marine, B&W 5X7

1st - Steve Kaminski

2nd - Stacey Adams

3rd - Maegan Bohac

4th - James E Meldrum

PHOTOGRAPHY - Photography - ADULTS/ADULTS, B&W 5X7

1st - Stephanie Chapman

2nd - Sharon Stoll

3rd - James E Meldrum

4th - Deb Williamson

PHOTOGRAPHY - Photography - LANDSCAPE/MARINE C 5X7

1st - Jasmine Kojis

2nd - Rodney Whetlow

3rd - Sue Bitler

4th - Shelby Hanrahan

PHOTOGRAPHY - Photography - ADULT/ADULTS, C, 5X7

1st - Erla M Clearmont

2nd - Belle Hempel

3rd - Shelby Hanrahan

4th - James E Meldrum

PHOTOGRAPHY - Photography - Child or Children

1st - Natalie Lippens

2nd - Leanne Ridout

3rd - Mary Jo Swayze

4th - Roberta Pepper

PHOTOGRAPHY - DIGITALIZED - Manipulated Computer Image

1st - Maria Sharpe

2nd - Shelby Hanrahan

3rd - Sara Wahlstedt

4th - Angie Christenson

PHOTOGRAPHY - 6-9 YEAR OLDS - 2 PICS PEOPLE/ANIMALS

1st - Taylor Radtke

2nd - Gage Gilbert

3rd - Troy Feeney

4th - Andrew Klug

PHOTOGRAPHY - 6-9 YEAR OLDS - 2 PICS LANSCAPE/MARINE

1st - CAITLIN SUITA

1st - Gwendolyn Sweeney

2nd - Troy Feeney

3rd - Taylor Radtke

4th - Sydney Wild

PHOTOGRAPHY - 10-14 YEAR OLDS - 2 PICS PEOPLE/ANIMALS

1st - Meghan Smith

2nd - Cole Radtke

3rd - Audrey Entwistle

4th - Griffin Sweeney

PHOTOGRAPHY - 10-14 YEAR OLDS - 2 PICS LANSCAPE/MARINE

1st - Cole Radtke

2nd - Keeli Gilbert

3rd - Griffin Sweeney

4th - Zak Wild

PHOTOGRAPHY - Walworth County Parks - Natural Attributes

1st - Marcia R Koehler

2nd - Debi Mancusi

3rd - Kelsey Cooper

4th - Roberta Zess

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - PORTRAIT

1st - Pat McDonald Carravetta

2nd - JoAnn Krause

3rd - Joan Labutski

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - Scapes

1st - Joan Labutski

2nd - Lilly G Leahy

3rd - Mary J Abbott

4th - JEAN OLSEN

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - JoAnn Krause

2nd - Joan Labutski

3rd - Lilly G Leahy

4th - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - STILL LIFE

1st - Mary J Abbott

2nd - Casey M Mack

3rd - Alicia Grzenia

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - FLOWERS

1st - JEAN OLSEN

2nd - Marcia R Koehler

3rd - JoAnn Krause

4th - Mary J Abbott

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - ANIMALS AND BIRDS

1st - JEAN OLSEN

2nd - Mary J Abbott

3rd - JoAnn Krause

4th - Ginny Schuld

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - MARINE

1st - Mary J Abbott

2nd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - NON-OBJECTIVE - Abstract

3rd - Alicia Grzenia

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - PORTRAIT

1st - Marcia R Koehler

2nd - Marilu V Hancock

3rd - JoAnn Krause

4th - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - Scapes

1st - Beth Gallagher

2nd - Marcia R Koehler

3rd - Ginny Schuld

4th - Marilu V Hancock

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - JoAnn Krause

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - STILL LIFE

1st - Judith G Buzzell

2nd - Marcia R Koehler

3rd - Ginny Schuld

4th - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - FLOWERS

1st - Ginny Schuld

2nd - Marilu V Hancock

3rd - Diane Fenney

4th - Jennea Boettcher

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - ANIMALS AND BIRDS

1st - JoAnn Krause

2nd - Judith G Buzzell

3rd - Ginny Schuld

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - MARINE

1st - Marcia R Koehler

2nd - Kelsey Cooper

3rd - Ginny Schuld

4th - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - NON-OBJECTIVE - Abstract

1st - Norene Watson

2nd - Ginny Schuld

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - PORTRAIT

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - Scapes

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - STILL LIFE

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - FLOWERS

1st - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - ANIMALS AND BIRDS

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - MARINE

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - NON-OBJECTIVE - Collection

1st - Diane Fenney

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - PORTRAIT

1st - Aaron Greetham

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - Scapes

1st - Pat McDonald Carravetta

2nd - Lilly G Leahy

3rd - JoAnn Krause

4th - Kelsey Cooper

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - JoAnn Krause

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - STILL LIFE

1st - Norene Watson

2nd - Lilly G Leahy

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - FLOWERS

1st - JoAnn Krause

2nd - Janis Davis

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - ANIMALS AND BIRDS

1st - JoAnn Krause

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - MARINE

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - NON-OBJECTIVE - Abstract

1st - Rosie Flores

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - PORTRAIT

1st - Diane Fenney

2nd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Scapes

2nd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Walworth County Landscape

3rd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - STILL LIFE

2nd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - FLOWERS

1st - Sue Boettcher

2nd - Judy Kompare

3rd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - ANIMALS AND BIRDS

2nd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Marine

1st - Pat McDonald Carravetta

2nd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - NON-OBJECTIVE - Abstract

3rd - Audrey Watson

4th - Diane Fenney

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - PORTRAIT

1st - Sue Boettcher

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - Scapes

1st - Robert Kauffman

2nd - ANITA L ROSSELAND

3rd - Lilly G Leahy

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - WAL COUNTY LANDSCAPE

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - STILL LIFE

1st - Joan Labutski

2nd - Lilly G Leahy

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - FLOWERS

1st - Alicia Grzenia

2nd - Lilly G Leahy

3rd - JoAnn Krause

4th - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - ANIMALS AND BIRDS

1st - Marcia R Koehler

2nd - Sue Boettcher

3rd - Geraldine Cook

4th - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - MARINE

1st - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - Prints, Block, Silk Screen, et

1st - Alicia Grzenia

2nd - Pat McDonald Carravetta

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - GREETING CARDS, 4

1st - JoAnn Krause

2nd - Erin Lewis

3rd - Maria Sharpe

4th - Barb Wells

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - Computer Generated

1st - Alicia Grzenia

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - PORTRAIT

1st - Marcia R Koehler

2nd - JEAN OLSEN

3rd - Sue Boettcher

4th - Kelsey Cooper

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - INK DRAWINGS, 100%

1st - Barb Berner

2nd - Marcia R Koehler

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - DRAWINGS

1st - Sue Boettcher

2nd - Pat McDonald Carravetta

3rd - Aaron Greetham

4th - ANITA L ROSSELAND

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - MIXED MEDIA

1st - Pat McDonald Carravetta

2nd - Robert Kauffman

3rd - Brady Hollenbeck

4th - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - CALLIGRAPHY, 12-18" OR SMALLER

1st - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - CALLIGRAPHY WITH ART COMBINED,

1st - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS FOR FAIR - Boot Scoot Boogie At the Fair

1st - Joni Waddell

2nd - Alicia Grzenia

3rd - Bernie Kruizenga

4th - Donald Kilpin

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS FOR FAIR - Get Your Kicks at the Fair

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Kathleen B Tober

3rd - Stacey & Dan Ambort

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - METALWORK JEWELRY

1st - Pat McDonald Carravetta

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - METALWORK ENAMELING

1st - Pat McDonald Carravetta

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - WIRE WORK

1st - Pat McDonald Carravetta

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - Beaded Jewelry

1st - Monica Hodge

2nd - Jodi Grzeczka

3rd - Kristin Larkin

4th - Rachel Piantino

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - PAINTING ON METAL OBJECT

1st - Nancy Jacobson

2nd - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - FOLK ART FLAT PICTURES

1st - Margo Potter

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - FOLK ART ANY OTHER OBJECT

1st - Maria Sharpe

2nd - Jackie Schulz

3rd - Kathleen B Tober

4th - Nancy Jacobson

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - ROSEMALING

1st - Jan Termaat

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - ROSEMALING ANY OTHER

1st - Jan Termaat

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - ROSEMALING WALL HANGING

1st - Jan Termaat

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - DECORATIVE PAINTED MAILBOX

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Nancy Jacobson

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS POTS/VASES

1st - Diane Fenney

2nd - Alicia Grzenia

3rd - Pat McDonald Carravetta

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS SLIP FORM GLAZED

1st - Rhonda Howard

2nd - Jacquelyn Grever

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS SLIP MOLDS -NOT GLAZE

1st - Kelly Ellertson

2nd - Jacquelyn Grever

3rd - Nancy Jacobson

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS DOLLS

1st - Jane P Sorenson

2nd - Pat McDonald Carravetta

3rd - Sue Schmidt

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - ANY OTHER SCULPTURE MED

1st - Alicia Grzenia

2nd - Diane Fenney

3rd - Pat McDonald Carravetta

4th - Christine Frayar

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - PICTURE DRIED LIVE MATERIAL

1st - Sue Boettcher

2nd - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - PRESSED FLOWER PICTURES

1st - Joni Waddell

2nd - Sue Boettcher

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - STENCILING ON WOOD

1st - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - BASKET

1st - Don & Linda Luth

2nd - Sue Schmidt

3rd - Diane Fenney

4th - Peggy Fleck

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - MINIATURES

1st - Don & Linda Luth

2nd - Janis Anton

3rd - Audrey Watson

4th - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - Any type of Relief

1st - Kim Brandes

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOOD BURNINGS

1st - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOODWORKING

1st - James P Sharpe

2nd - Don & Linda Luth

3rd - Jason Swanson

4th - John Behrens

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - LEATHERWORK ANY OTHER

1st - Bailey Alexander

2nd - Erin Lewis

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - WALL HANGING PAINTING CLOT

1st - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - WALL HANGING ANY OTHER

1st - Don & Linda Luth

2nd - Kathyrn Johnson

3rd - Katherine Effertz

4th - Sara Wahlstedt

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - CHRISTMAS DECO WREATH

1st - Barb Wells

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - Any Wreath

1st - Dorothy Stirmel

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

3rd - Nancy Jacobson

4th - Margo Potter

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - CHRISTMAS DECO NO WREATH

1st - Betty J Rucks

2nd - Barb Wells

3rd - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - ANY OTHER HOLIDAY DOOR

1st - Margo Potter

2nd - Barb Wells

3rd - Dorothy Stirmel

4th - Nancy Jacobson

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - HANDMADE XMAS TREE ORNAM

1st - Don & Linda Luth

2nd - JoAnn Krause

3rd - Nancy Jacobson

4th - Barb Wells

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - DECO EGG

1st - Audrey Watson

2nd - Margo Potter

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - WOVEN ARTICLES

1st - Diane Fenney

2nd - Jane Kitzrow

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - TIFFANY GLASS ARTICLE

1st - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - LEADED GLASS ARTICLE

1st - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - PAINTING ANY MEDIA

1st - Taylor Radtke

2nd - Trent Sloggett

3rd - Nicole Schreiber

4th - Noah Schreiber

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - CRAYONS AND PASTELS

1st - Nicole Schreiber

2nd - Thomas Guske

3rd - Clay Wahlstedt

4th - Noah Schreiber

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - GRAPHICS AND DRAWINGS

1st - Troy Feeney

2nd - Clay Wahlstedt

3rd - Noah Schreiber

4th - Taylor Bikcwski

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - INK DRAWINGS

1st - Olivia Hancock

2nd - Clay Wahlstedt

3rd - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - TEXTILE PAINTINGS

1st - Taylor Radtke

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - 3 DIM ART

1st - Thomas Guske

2nd - Clay Wahlstedt

3rd - Gage Gilbert

4th - Sydney Wild

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - COMPUTER ART

1st - Thomas Guske

2nd - Trent Sloggett

3rd - Clay Wahlstedt

4th - Sydney Wild

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - Ceramics/Pottery

1st - Troy Feeney

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - PAINTING ANY MEDIA

1st - Meghan Smith

2nd - Natalie Sloggett

3rd - Emily G Mack

4th - John Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - CRAYONS AND PASTELS

1st - Tyra R Kopf

2nd - Cole Radtke

3rd - John Guske

4th - Brent Kruizenga

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - GRAPHICS AND DRAWINGS

1st - Tyra R Kopf

2nd - Meghan Smith

3rd - Andrew Lockwood

4th - John Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - INK DRAWINGS

1st - Andrew Lockwood

2nd - Tyra R Kopf

3rd - Brent Kruizenga

4th - Maggie Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - TEXTILE PAINTINGS

1st - Cole Radtke

2nd - Maggie Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - 3 DIM ART

1st - Maggie Guske

2nd - Nicole Enger

3rd - Christine Bain

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - COMPUTER ART

1st - Zak Wild

2nd - Maggie Guske

3rd - John Guske

4th - Natalie Sloggett

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - Ceramics/Pottery

1st - Maggie Guske

2nd - Christine Bain

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - Grand Prize

1st - Brent Kruizenga

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - ANY CRAFT

1st - JoAnn Krause

2nd - Betty J Rucks

3rd - Jacqueline Knox

4th - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - PAINTING ON CLOTH

1st - JoAnn Krause

2nd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - HOLIDAY CENTERPIECE

1st - Betty J Rucks

2nd - Katherine Effertz

3rd - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTING

1st - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - WATER COLORS

1st - JoAnn Krause

2nd - Mildred Brott

3rd - Norene Watson

4th - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - ANY PAINTING MEDIA NOT COVERED

1st - Norene Watson

2nd - George Caso

3rd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - ANY DRAWING MEDIA

1st - JoAnn Krause

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - CERAMICS/POTTERY, ANY METHOD

1st - Jacquelyn Grever

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - Any 3-D Work

1st - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - SENIOR ARTS AND CRAFTS - Any Creative Work

1st - Katherine Effertz

2nd - Jacqueline Knox

3rd - Dorothy Stirmel

4th - JoAnn Krause

ARTS AND CRAFTS - DECORATE BOOT CONTEST - Cowboy Boot

1st - Darrell Trapp

2nd - Rhonda Howard

3rd - John Jefchak

4th - Lisa Lasch

ARTS AND CRAFTS - Decorated Boot Contest - Cowboy Boot

1st - Penny Vogel

2nd - Taylor Radtke

3rd - Ruth Polinski

4th - Lucille Trapp

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - PEANUT BRITTLE

1st - Renee M Howell

2nd - Sara Sokolowski

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - DIVINITY FUDGE

1st - Christine Lorden

2nd - Loretta Kelley

3rd - Kelly Ellertson

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - PEANUT BUTTER FUDGE

1st - Kelly Ellertson

2nd - Karbet Sawtelle

3rd - Karla Logterman

4th - Renee M Howell

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - CARAMELS

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Renee M Howell

3rd - Kelly K Miller

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - FUDGE CHOCOLATE

1st - Renee M Howell

2nd - Jacqueline Knox

3rd - Lisa Kraayvanger

4th - Karla Logterman

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - XMAS CANDY

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Beth Hollenbeck

3rd - Dawn Walters

4th - Lori Lindstrom

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - ANY OTHER VARIETY

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Vicki L Lange

3rd - Lisa Brockman

4th - Kelly Ellertson

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - PEACH

1st - Christine Lorden

2nd - Ivan Dee

3rd - Clare Malloy

4th - Daniel Knox

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - RHUBARB

1st - Sherry Klewin

2nd - Harriette Immega

3rd - Lori Lindstrom

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - PUMPKIN

1st - Marianna Nelson

2nd - Melissa Hodik

3rd - Lisa Brockman

4th - Joy Wallace

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - BERRY

1st - Loretta Kelley

2nd - Clare Malloy

3rd - Sherry Klewin

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - MINCE

1st - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - APPLE

1st - Clare Malloy

2nd - Daniel Knox

3rd - Jacqueline Knox

4th - Melissa Hodik

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - CHERRY

1st - Karla Logterman

2nd - Ivan Dee

3rd - Phyllis Pellmann

4th - Gwen Veltkamp

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - LEMON MERINGUE

1st - Sherry Klewin

2nd - Dawn Walters

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - PECAN

1st - Jacqueline Knox

2nd - Sherry Klewin

3rd - Betty J Rucks

4th - Harriette Immega

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - ANY OTHER PIE

1st - Betty J Rucks

2nd - Virginia Behrens

3rd - Lori Lindstrom

4th - Karla Logterman

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - BAKED PIE SHELL

1st - Sherry Klewin

2nd - Virginia Behrens

3rd - Phyllis Pellmann

4th - Christine Dodge

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - CHIFFON CAKE

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Gwen Veltkamp

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - ANGEL FOOD CAKE

1st - Tom Lorden

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - SPONGE CAKE

1st - Ivan Dee

2nd - Renee M Howell

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - BUTTER CAKE

1st - Renee M Howell

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - CUP CAKES LIGHT FIVE

1st - Renee M Howell

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - CUP CAKES DARK FIVE

1st - Christine Dodge

2nd - Renee M Howell

3rd - Sherry Klewin

4th - Lauren Versweyveld

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - SPICE CAKE

1st - Virginia Behrens

2nd - Dawn Walters

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - APPLESAUCE CAKE

1st - Christine Lorden

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - POUND CAKE

1st - Sheri Alexander

2nd - Janice Schilz

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - ANY BUNDT CAKE, IDENTIFY

1st - Virginia Behrens

2nd - Vicky Werner

3rd - Eileen W Walsh Grzenia

4th - Diane Drewitz

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - ANY OTHER

1st - Christina Wicyk

2nd - Kelly K Miller

3rd - Ivan Dee

4th - Rita Noble

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - Any Sugar Free Unfrosted Cake

1st - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - MARBLE CAKE

1st - Barb Berner

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - COCONUT CAKE

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Ivan Dee

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - DEVIL'S FOOD/CHOCO CAKE

1st - Christine Dodge

2nd - Sheri Kaminski

3rd - Christine Lorden

4th - Peggy Fleck

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - CARROT CAKE

1st - Sheri Alexander

2nd - Jane Adams

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - ANY OTHER

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Lori Lindstrom

3rd - Beth Hollenbeck

4th - Virginia Behrens

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - Any Sugar Free Frosted Cake

1st - George Caso

PANTRY STORES/FOODS - DECORATED CAKE - Boot Scoot Boogie to the Fair

1st - Elsa Varland

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - MOLASSES DROP

1st - Vicki L Lange

2nd - Bob Frost

3rd - Christine Lorden

4th - Christine Dodge

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - APPLESAUCE COOKIES

1st - Rachel Piantino

2nd - Faye Brugge

3rd - Betty J Rucks

4th - Maurine Albright

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - BROWNIES

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Jo Anderson

3rd - Tom Lorden

4th - Stacey & Dan Ambort

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - GINGER

1st - Kathy Mortlock

2nd - Cassie Howard

3rd - Jacqueline Knox

4th - Elaine Maas

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - WHITE

1st - Barb Berner

2nd - Bob Frost

3rd - Laura Leedle

4th - Sherry Klewin

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - OATMEAL

1st - Virginia Behrens

2nd - Elaine Maas

3rd - Audrey Entwistle

4th - Sherry Klewin

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - PEANUT BUTTER

1st - Vicki L Lange

2nd - Barb Wells

3rd - Faye Brugge

4th - Jennifer Vance

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - CHOCOLATE DROP

1st - Vicki L Lange

2nd - Bob Frost

3rd - Diane Drewitz

4th - Daniel Knox

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - MACAROONS

2nd - Renee M Howell

3rd - Vicki L Lange

4th - Bob Frost

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - FILLED OR SANDWICH

1st - Jacqueline Knox

2nd - Jeri Spangler

3rd - Suzanne Thelen

4th - Christine Jones

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - ICE BOX COOKIES

1st - Sheri Kaminski

2nd - Faye Brugge

3rd - Bob Frost

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - CHOCOLATE CHIP

1st - Misty Gray

2nd - Vicki L Lange

3rd - Cynthia K Knutson

4th - Rita Noble

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - Any Other Cookie

1st - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - NATIONALITY

1st - Katie Pruessing

2nd - Cynthia K Knutson

3rd - Jeanne Frederick

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - 4 TEATIME VARIETY TWELVE

1st - Cynthia K Knutson

2nd - Lisa Brockman

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - BAR COOKIES TWELVE

1st - Christine Jones

2nd - Renee M Howell

3rd - Bob Frost

4th - Laura Griswold

PANTRY STORES/FOODS - DAIRY DELIGHT RECIPE CONTEST - Quick Coffee Cake

1st - Bonnie Cornue

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Nicole Von Rabenau

4th - Kathy Mortlock

PANTRY STORES/FOODS - DAIRY DELIGHT RECIPE CONTEST - Yeast Coffee Cake

1st - Christine Lorden

2nd - Beth Hollenbeck

3rd - Stacey Adams

4th - Jane Adams

PANTRY STORES/FOODS - DONUTS - FRIED CAKES

1st - Faye Brugge

2nd - Bob Frost

3rd - Renee M Howell

PANTRY STORES/FOODS - DONUTS - RAISED DONUTS

1st - Faye Brugge

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - WHITE BREAD

1st - Melissa Hodik

2nd - Brenda Piantino

3rd - Kathy Mortlock

4th - Virginia Steurer

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - RYE BREAD

2nd - Virginia Behrens

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - NATIONALITY BREAD

1st - Melissa Hodik

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - RAISIN BREAD

1st - Melissa Hodik

2nd - Cynthia K Knutson

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - ANY OTHER YEAST BREAD

1st - George Caso

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - MACHINE BREAD

1st - Melissa Hodik

2nd - Bob Frost

3rd - Michelle Schmalfeldt

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - ROLLS FIVE

1st - Gwen Veltkamp

2nd - Faye Brugge

3rd - Dawn Walters

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - ROLLS BREAKFAST FIVE

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Susan Boring

3rd - Melissa Hodik

4th - Ivan Dee

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - COFFEE CAKE 1/2

1st - John Mancusi

2nd - Melissa Hodik

3rd - Jane Adams

4th - Ivan Dee

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - HAMBURGER BUNS THREE

1st - Faye Brugge

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - CROISSANTS THREE

1st - John Mancusi

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - BOSTON BREAD

1st - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - NUT BREAD

1st - Kathleen Gantz

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - BANANA BREAD

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Sue Bitler

4th - Gwen Veltkamp

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - ZUCCHINI BREAD

1st - Maureen Weber

2nd - Brenda Piantino

3rd - Janean Ward

4th - Sheri Alexander

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - PUMPKIN/SQUASH BREAD

1st - Sheri Alexander

2nd - Roberta Pepper

3rd - Sue Bitler

4th - Lisa Kraayvanger

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - ANY OTHER FRUIT BREAD

1st - Sheri Alexander

2nd - Virginia Behrens

3rd - Kelly K Miller

4th - Marianna Nelson

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - BAKING POWDER BIS THREE

1st - Bob Frost

2nd - Tom Lorden

3rd - Renee M Howell

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - CORN MEAL MUFFINS THREE

1st - Kelly K Miller

2nd - Renee M Howell

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - COFFEE CAKE

1st - Donna Caso

2nd - Janice Schilz

3rd - Barb Wells

4th - Nicole Wilke

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - ANY OTHER KIND MUFFN THREE

1st - Vicky Werner

2nd - Maurine Albright

3rd - Dawn Walters

4th - Barb Wells

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - BLACK RASPBERRIES

1st - Wallace T Rouse

2nd - Donna Teubert

3rd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - PEARS

1st - Laurie Klarkowski

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - PEACHES

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - CHERRIES

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - RED RASPBERRIES

1st - Wallace T Rouse

2nd - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - RHUBARB

1st - Wallace T Rouse

2nd - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - APRICOTS

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - APPLESAUCE

1st - Wallace T Rouse

2nd - Laurie Klarkowski

3rd - MARLENE SCHOENBECK

4th - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - ANY OTHER KIND FRUIT JUICE

1st - Betty J Rucks

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - ANY CANNED FRUIT PIE FILLING

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATOES CUT

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATOES WHOLE

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - STEWED TOMATOES

1st - Elaine Maas

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Diana Haeberlin

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - CORN

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - CARROTS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Sue Hurkman

3rd - Laurie Klarkowski

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - BEANS GREEN

1st - Diana Haeberlin

2nd - Christine Dodge

3rd - Bill Austin

4th - Laurie Klarkowski

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - BEANS YELLOW

1st - Donna Teubert

2nd - Bill Austin

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - BEETS

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATO JUICE

1st - Christina Wicyk

2nd - Bill Austin

3rd - Wallace T Rouse

4th - Kristi Orchard

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATO JUICE BLEND

1st - Elaine Maas

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Maria Sharpe

4th - Bill Austin

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - SAUERKRAUT

1st - William Kitzrow

2nd - Dick Golly

3rd - Michelle Bally

4th - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - MIXED VEGETABLES

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - APPLE

1st - Christina Wicyk

2nd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - CURRANT

1st - Maureen Weber

2nd - Roberta Pepper

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - GRAPE

1st - Christina Wicyk

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Betty J Rucks

4th - Diana Haeberlin

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - RASPBERRY

1st - Christina Wicyk

2nd - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - STRAWBERRY

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - ANY COMBO

1st - Christina Wicyk

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - ANY OTHER KIND

1st - Wallace T Rouse

2nd - Christina Wicyk

3rd - Betty J Rucks

4th - Margaret Jones

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - Cherry

2nd - Christina Wicyk

3rd - Lisa Kraayvanger

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY FRUIT BUTTER

1st - Wallace T Rouse

2nd - Elaine Maas

3rd - Maureen Weber

4th - Roberta Pepper

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - TOMATO PRESERVES

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - STRAWBERRY JAM

1st - Marilyn Thelen

2nd - Maria Sharpe

3rd - Betty J Rucks

4th - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - BLACK RASPBERRY JAM

1st - Wallace T Rouse

2nd - Gwen Veltkamp

3rd - Barbara Bielinski

4th - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - PEAR JAM

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - RED RASPBERRY JAM

1st - Maria Sharpe

2nd - Lisa Brockman

3rd - Marilyn Thelen

4th - Diane Bauman

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - PEACH JAM

1st - Bonny Piantino

2nd - Marilyn Thelen

3rd - Judy Kompare

4th - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - RHUBARB JAM

1st - Wallace T Rouse

2nd - Betty J Rucks

3rd - Diane Bauman

4th - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY COMBO

1st - Marilyn Thelen

2nd - Judy Kompare

3rd - Wallace T Rouse

4th - Mildred Brott

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY OTHER KIND

1st - Marilyn Thelen

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Diana Haeberlin

4th - Judy Kompare

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY CONSERVE

1st - Betty J Rucks

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY PRESERVE

1st - DONALD SUITA

2nd - Jan Termaat

3rd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - DILL

1st - Maria Sharpe

2nd - Darlene Considine

3rd - Diana Haeberlin

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - BREAD AND BUTTER

1st - Katie Klarkowski

2nd - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - BEET

1st - Diane Bauman

2nd - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - PICKLED BEANS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Donna Teubert

3rd - Roger Larsen

4th - Colleen O'Neill

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - WATERMELON

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - SWEET

1st - Jacqueline Knox

2nd - Michelle Bally

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - SPICED FRUIT

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - GREEN TOMATO PICKLES

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - ANY OTHER PICKLES

1st - Jacqueline Knox

2nd - Katie Klarkowski

3rd - Darlene Considine

4th - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - TOMATO CATSUP

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - CHILI SAUCE

1st - Bill Austin

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - ZUCCHINI RELISH

1st - Diane Bauman

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - CORN RELISH

1st - Elaine Maas

2nd - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - CUCUMBER RELISH

1st - Maria Sharpe

2nd - Laurie Klarkowski

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - Any Other Relish, Give Recipe

1st - Paul Jones

2nd - Kathy Mortlock

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - Spaghetti Sauce

1st - Bill Austin

2nd - William Kitzrow

3rd - Laurie Klarkowski

4th - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - Salsa or Picante Sauce

1st - Dick Golly

2nd - Maria Sharpe

3rd - Paul Jones

4th - Christina Wicyk

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - CANNED FRUITS

3rd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - CANNED VEGETABLES

3rd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - JELLIES

1st - Christina Wicyk

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - JAMS/CONSERVES/PRESERVES

1st - Wallace T Rouse

2nd - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - PICKLES/RELISHES

1st - Michelle Bally

2nd - Maria Sharpe

3rd - Wallace T Rouse

4th - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - RELISHES/SAUCES

1st - Wallace T Rouse

WOODWORKING - SENIOR WOODWORKING - ANY ARTICLE OF CREATIVE

1st - Frank Blesser

2nd - George Caso

3rd - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Bibs, Set of 2

1st - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Cap or Hat

1st - Elizabeth Griffith

2nd - Elma Oberla

3rd - Donna Junghen

4th - Donna Bjorge

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Mitten's

1st - Donna Junghen

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Slippers or Booties

1st - Diane Hyndman

2nd - Donna Junghen

3rd - Donna Bjorge

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Sweater or Coat

1st - Diane Hyndman

2nd - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Afghan, Blanket, or Shawl

1st - Donna Junghen

2nd - Elizabeth Griffith

3rd - Diane Hyndman

4th - Jelaine Gruber

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Any other item

1st - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Slippers

1st - Leslie Pelnar

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Hat or Cap

1st - Bailey Alexander

2nd - Elma Oberla

3rd - Elizabeth Griffith

4th - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Mittens

1st - Susan Metzner

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Scarf

1st - Cheri Neiman

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Pullover Sweater, plain or sti

1st - CAROL VAN DYKE

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Pullover sweater, pattern stit

1st - Diane Hyndman

2nd - Susan Metzner

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, plain/stripp

1st - Ginny Schuld

2nd - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - DRESS/ SUIT

1st - ISABEL ROBERS

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Mittens

1st - Susan Metzner

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Hat or Cap

1st - Diane Hyndman

2nd - Nicole Von Rabenau

3rd - Elizabeth Griffith

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Scarf

1st - Ginny Schuld

2nd - Gwen Veltkamp

3rd - Elma Oberla

4th - Diane Hyndman

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Socks

1st - Elizabeth Griffith

2nd - Ginny Schuld

3rd - Roberta Kerr

4th - Donna Bjorge

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Slippers

1st - Roberta Kerr

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Poncho, shawl, Cape

1st - Elizabeth Griffith

2nd - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any other accessory

1st - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Sleeveless sweater or vest

1st - ISABEL ROBERS

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Pullover sweater, pl/stripped

1st - Gwen Veltkamp

3rd - Roberta Kerr

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Cardigan, plain/stripped

1st - Ginny Schuld

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Cardigan, Pattened stitch

1st - Diane Hyndman

4th - Susan Metzner

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any felted item

1st - Leslie Pelnar

2nd - Sheri Alexander

3rd - Bailey Alexander

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any other knitted garment

1st - Sheri Alexander

2nd - Elizabeth Griffith

KNITTING/CROCHETING - Machine Knitting - 2 years and over

1st - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Dish clothes/ potholders, set

1st - Debra L Kirch

2nd - Janean Ward

3rd - Elma Oberla

4th - Shelly Weeks

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Christmas Item

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Doll or bear clothing

1st - Cindy Larsen

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Pet sweater or coat

1st - Ginny Schuld

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Any other item for the home

1st - Debra L Kirch

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Lap Robe

1st - Jane Christiansen

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Afghan/Adult Size

1st - Donna Junghen

2nd - Jelaine Gruber

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Bedspread

1st - Jelaine Gruber

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Stuffed toy or doll

1st - Michelle Finnberg

2nd - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Bibs- Set of 2

1st - Michelle Finnberg

2nd - Pat Wojcik

3rd - Debra L Kirch

4th - Shelly Weeks

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Cap or hat

1st - Elma Oberla

2nd - Pat Wojcik

3rd - Barbara M Sommers

4th - Debra L Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Mittens

1st - Mildred K Sawyer

2nd - Debra L Kirch

3rd - Elma Oberla

4th - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Slippers or booties

1st - Sara Sokolowski

2nd - Betty J Rucks

3rd - Pat Wojcik

4th - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Sweater or coat

1st - Sara Sokolowski

2nd - Betty J Rucks

3rd - Pat Wojcik

4th - Breann Vogt

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Afghan, blanket, shawl

1st - Donna Thormahlen

2nd - Jane Christiansen

3rd - Michelle Finnberg

4th - Debra L Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Any other item

1st - Michelle Finnberg

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - SLIPPERS

1st - Michelle Finnberg

2nd - Elma Oberla

3rd - Cheri Neiman

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - HAT/CAP

1st - Sara Sokolowski

2nd - Elma Oberla

3rd - Breann Vogt

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Mittens

1st - Faye Brugge

2nd - Pat Wojcik

3rd - Elma Oberla

4th - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Scarf

1st - Faye Brugge

2nd - Cindy Luessenhop

3rd - Sara Sokolowski

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Socks

1st - Michelle Finnberg

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Cape, Poncho, Shawl

1st - Betty J Rucks

2nd - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Vest

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Pullover sweater, pattern stit

1st - Betty J Rucks

2nd - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, pl/ stripped

1st - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, pattern stit

1st - Breann Vogt

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - DRESS OR SUIT

1st - Betty J Rucks

2nd - Debra L Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Any other Item

1st - Michelle Finnberg

2nd - Pat Wojcik

3rd - Katherine Effertz

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Mittens or gloves

1st - Pat Wojcik

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Hat or Cap

1st - Sara Sokolowski

2nd - Betty J Rucks

3rd - Pat Wojcik

4th - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Scarf

1st - Debra L Kirch

2nd - Betty J Rucks

3rd - Cindy Luessenhop

4th - Faye Brugge

4th - Wendy Raupp

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Socks

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Slippers

1st - Betty J Rucks

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Any other accessory

1st - Michelle Finnberg

2nd - Betty J Rucks

3rd - Roberta Kerr

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Poncho, shawl, cape

1st - Michelle Finnberg

2nd - Katherine Effertz

3rd - Jelaine Gruber

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Cardigan, pl/stripped

1st - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Cardigan, pattern stitch

1st - Sara Sokolowski

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Barbara M Sommers

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Any other crocheted garment

1st - Michelle Finnberg

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Pillow cover on pillow

1st - Pat Wojcik

2nd - Betty J Rucks

3rd - Michelle Finnberg

4th - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Dishclothes or Potholders

1st - Michelle Finnberg

2nd - Elma Oberla

3rd - Katherine Effertz

4th - Debra L Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Christmas Item

1st - Jane Christiansen

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Faye Brugge

4th - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Doll or bear Clothing

1st - Michelle Finnberg

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Pet - Sweater or coat

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Tablecloth, lunch cl., placema

1st - Jane Christiansen

2nd - Pat Wojcik

3rd - Michelle Finnberg

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Doilies, 1lg, or 2 small

1st - Sara Sokolowski

2nd - Mildred Brott

3rd - Renee M Howell

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Rug

1st - Michelle Finnberg

2nd - Pat Wojcik

3rd - Renee M Howell

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Any other item for the home

1st - Pamela L Bennett

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Betty J Rucks

4th - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Lap Robe

1st - Betty J Rucks

3rd - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Afghan

1st - Jane Christiansen

2nd - Sheri Nelson

3rd - Pat Wojcik

4th - Julie Hoffman

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Crocheting for the home, bdsrd

1st - Michelle Finnberg

4th - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Slippers

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Hat or Cap

1st - Elma Oberla

2nd - Elizabeth Griffith

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Scarf

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Mittens or Gloves

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Any other item personal use

1st - Jelaine Gruber

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Potholders & dish clothes

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Afghan

1st - Jelaine Gruber

KNITTING/CROCHETING - KNITTING SENIOR - Any other item for home use

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - SWEATER

1st - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - VEST

1st - Betty J Rucks

2nd - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - SLIPPERS

1st - Katherine Effertz

2nd - Betty J Rucks

3rd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - HAT/CAP

1st - Mildred K Sawyer

2nd - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - SCARF

1st - Elma Oberla

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - MITTENS/GLOVES

1st - Katherine Effertz

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - ANY OTHER ITEM FOR PERSONA

1st - Elma Oberla

2nd - Mildred K Sawyer

3rd - Betty J Rucks

4th - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - Potholders or dish clothes, 2

1st - Katherine Effertz

2nd - Elma Oberla

3rd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - DOLL/BEAR

1st - Mildred K Sawyer

2nd - Betty J Rucks

3rd - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - Afghan

1st - Betty J Rucks

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - CROCHETING SENIOR - Any other item for home use

1st - Mildred Brott

2nd - Mildred K Sawyer

3rd - Betty J Rucks

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - COLORED GLASS - VINEGAR CRUET ANY COLOR

1st - Margaret Pinnow

ANTIQUES - COLORED GLASS - CRANBERRY ITEM

1st - Jean Amos

2nd - Edward C Leahy

3rd - Natalie Morse

ANTIQUES - COLORED GLASS - HOBNAIL ITEM

1st - Joseph Kompare

2nd - Jean Amos

3rd - Cynthia K Knutson

ANTIQUES - COLORED GLASS - DEPRESSION GLASS ITEM

1st - Cherie Schutt

2nd - Robert Cole

3rd - Susan Pruessing

4th - Janean Ward

ANTIQUES - COLORED GLASS - MILK GLASS ITEM

1st - Robert Cole

2nd - Marcy Essman

3rd - Michael Mroch

4th - Diane Hinzpeter

ANTIQUES - COLORED GLASS - WATER PITCHER

1st - Joni Waddell

2nd - Gwen Cole

3rd - Susan Pruessing

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - COLORED GLASS - RUBY GLASS ITEM

1st - Vicky Werner

2nd - Joni Waddell

3rd - Henry Szlachta

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - COLORED GLASS - CARNIBAL GLASS ITEM

1st - Cherie Schutt

2nd - Susan Pruessing

3rd - Gwen Cole

4th - Phyllis Putman

ANTIQUES - COLORED GLASS - TUMBLERS

1st - Gail Grice

2nd - Gwen Cole

3rd - Margaret Pinnow

4th - Marcy Essman

ANTIQUES - COLORED GLASS - ART GLASS/DECO ITEM

1st - Marcy Essman

2nd - SHELBY PETELER

ANTIQUES - COLORED GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Robert Cole

2nd - Joseph Kompare

3rd - Joni Waddell

ANTIQUES - CLEAR GLASS - PRESSED GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - Susan Pruessing

3rd - Elma Oberla

4th - Natalie Morse

ANTIQUES - CLEAR GLASS - COMPOTE

1st - Robert Cole

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - CLEAR GLASS - WATER PITCHER

1st - Robert Cole

2nd - Margaret Pinnow

3rd - D. M. Voss

4th - Joyce Deschner

ANTIQUES - CLEAR GLASS - COLLECTION OF CLEAR GLASS

1st - Joseph Kompare

2nd - Robert Cole

3rd - Bonnie Cornue

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CLEAR GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Katherine Effertz

2nd - Cynthia K Knutson

3rd - Joseph Kompare

4th - Patricia Smith

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS WATER PITCHER

1st - Gwen Cole

2nd - ROBERT ASPINALL

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS VASE

1st - ROBERT ASPINALL

2nd - Ann Amera

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS BERRY BOWL

1st - Robert Cole

2nd - Susan Pruessing

3rd - Marcy Essman

4th - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS BOWL

1st - Elsa Varland

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS TUMBLERS

1st - ROBERT ASPINALL

2nd - Gwen Cole

3rd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS SUGAR AND CREAM

1st - Robert Cole

2nd - Jean Amos

3rd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS PICKLE/CELERY

1st - Jean Amos

2nd - Robert Cole

3rd - Marcy Essman

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS SALT DIPS

1st - Carol Kitzrow

ANTIQUES - CUT GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

2nd - Dorothy Scharine

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - CASTOR SET PICKLE

1st - Carol Kumlien

2nd - Ann Amera

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BLOWN GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - Jean Amos

3rd - Henry Szlachta

4th - Carol Kumlien

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - VASE

1st - Gail Grice

2nd - Joseph Kompare

3rd - Gwen Cole

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - OPALESCENT ITEM

1st - D. M. Voss

2nd - Robert Cole

3rd - Edward C Leahy

4th - Caroline Moore

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BASKET

1st - Sue Davis

2nd - Gwen Cole

3rd - Caroline Moore

4th - ROBERT ASPINALL

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COLLECTION OF CRUETS

1st - Margaret Pinnow

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Vicky Werner

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - PAPERWEIGHT ITEM

1st - Jean Amos

2nd - Bonnie Deutsch

3rd - Dorothy Scharine

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - SILVER OVERLAY GLASS ITEM

1st - Robert Cole

2nd - Caroline Moore

3rd - Gwen Cole

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - PERFUME BOTTLE/ATOMIZER

1st - Natalie Morse

2nd - Gwen Cole

3rd - Carol Kumlien

4th - Carol Kitzrow

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BOTTLE

1st - Wallace T Rouse

2nd - Henry Szlachta

3rd - Katherine Effertz

4th - Susan Boring

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - CANNING JAR

1st - Joseph Kompare

2nd - Jeff Bond

3rd - Henry Szlachta

4th - Joni Waddell

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - LEMONADE SET

1st - Gwen Cole

2nd - Keary Gallagher

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COLLECTION OF GLASS

1st - Joseph Kompare

2nd - Cynthia K Knutson

3rd - Beth Hollenbeck

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COCKTAIL SET

1st - Cynthia K Knutson

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - TOOTH PICK HOLDER

1st - Darlene Langholff

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Gale Lavota

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Kathleen B Tober

2nd - Keary Gallagher

3rd - Sue Davis

4th - Robert C Ludeman

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - BENNINGTON/BROWNWARE

1st - Mrs. George Schmidter Jr.

2nd - Gwen Cole

3rd - Wallace T Rouse

4th - SHELBY PETELER

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - IRONSTONE CHINA ITEM

1st - Elma Oberla

2nd - Jan Katzman

3rd - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - PITCHER AND BOWL SET

1st - Ann Amera

2nd - Caroline Moore

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - CHAMBER POT

1st - Marcy Essman

2nd - Sandra Busch

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Vase

1st - Susan Pruessing

2nd - Gail Grice

3rd - Joni Waddell

4th - Joseph Kompare

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Majolica Item

1st - Natalie Morse

2nd - Robert Cole

3rd - SHELBY PETELER

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Stein

1st - Dorothy Kerestes

2nd - Judy Sokolowski

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Stoneware Item

1st - Jean Amos

2nd - Marcy Essman

3rd - D. M. Voss

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Figurine

1st - Jean Amos

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Oriental

1st - Katherine Effertz

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Carol Kumlien

4th - Judy Sokolowski

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Toby Mug

1st - Ann Amera

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Salt & Pepper Shakers

1st - Peggy Murphy

2nd - Susan Pruessing

3rd - Joni Waddell

4th - Carol Kumlien

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Cookie Jar

1st - Theo M Ryer

2nd - Phyllis Putman

3rd - Joni Waddell

4th - Daniel Hanrahan

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Tea or Coffee Pot

1st - Phyllis Putman

2nd - Judy Sokolowski

3rd - Robert Cole

4th - Caroline Moore

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Toothpick Holder

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Pitcher

1st - Jean Amos

2nd - Schofield's Orchard

3rd - ROBERT ASPINALL

4th - Carol Kumlien

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Mustache Cup

1st - Jean Amos

2nd - Gwen Cole

3rd - Doris Eistedt

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Flow Blue Item

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Ann Amera

3rd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Creamer and Sugar

1st - Robert Cole

2nd - Cynthia K Knutson

3rd - Joseph Kompare

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Cup and Saucer

1st - Gwen Cole

2nd - Dorothy Kerestes

3rd - Dorothy Scharine

4th - Cynthia K Knutson

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Bone Dish

1st - Gwen Cole

2nd - D. M. Voss

3rd - Margaret Pinnow

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Hat Pin Holder

1st - SHELBY PETELER

2nd - Jan Katzman

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Fiesta Type Item

1st - Janean Ward

2nd - Marcy Essman

3rd - Katherine Effertz

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Plate, hand painted

1st - Susan Pruessing

2nd - Marcy Essman

3rd - Natalie Morse

4th - Sue Davis

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Plate, Sounenir

1st - Susan Pruessing

2nd - Marcy Essman

3rd - Jan Katzman

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Tea Set Collection

1st - Peggy Murphy

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Platter

1st - Joyce Deschner

2nd - Sue Davis

3rd - D. M. Voss

4th - Schofield's Orchard

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Condiment Dish

1st - Robert Cole

2nd - Jean Amos

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Demitasse Cup & Saucer

1st - Gwen Cole

2nd - Cynthia K Knutson

3rd - ROBERT ASPINALL

4th - Joseph Kompare

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - No Otherwise Specified Item

1st - Cynthia K Knutson

2nd - Jean Amos

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BUTTER CHURN

1st - Jan Katzman

2nd - Penny Dolan

3rd - Henry Szlachta

4th - Jean Amos

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - MECHANICAL KITCHEN ITEM

1st - Sue Davis

2nd - Christina Wicyk

3rd - ROBERT ASPINALL

4th - Carol Kumlien

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BREWERY ITEM

1st - Henry Szlachta

2nd - Christina Wicyk

3rd - Michael Mroch

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - CHOCOLATE/ICE CREAM MOLD

1st - Carol Kumlien

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - HOUSEHOLD/STORE SCALE

1st - Carol Kumlien

2nd - Beth Hollenbeck

3rd - Darlene Langholff

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - SPICE COLLECTION BOX

2nd - Sandra Busch

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TEA KETTLE TEA OR COFFEE

1st - Breck/Keely Ward

2nd - Jan Katzman

3rd - Peggy Murphy

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Kitchenware,

1st - Vicky Werner

2nd - Jan Katzman

3rd - Carol Kumlien

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - PEWTER TEA/COFFEE/WATER

1st - Wallace T Rouse

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - THIMBLE COLLECTION

1st - Schofield's Orchard

2nd - Janean Ward

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - DOORSTOP

1st - Peggy Murphy

2nd - SHELBY PETELER

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TIN COOKIE CUTTERS

1st - Doris Eistedt

2nd - Mrs. George Schmidter Jr.

3rd - Judy Sokolowski

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - WOODENWARE ITEM

1st - Schofield's Orchard

2nd - Caroline Moore

3rd - Susan Boring

4th - Joyce Deschner

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - CLOTHES IRON

1st - Daniel Hanrahan

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BRASS CANDLE STICK

1st - Jean Amos

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - SILVERPLATED ITEM

1st - Dawn Walters

2nd - Robert Cole

3rd - Schofield's Orchard

4th - Sue Davis

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - STERLING SILVER

1st - Jean Amos

2nd - Marcy Essman

3rd - Bonnie Deutsch

4th - Sue Larkin

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - FLATWARE PLACE SETTING

1st - Wallace T Rouse

2nd - Jean Amos

3rd - Marcy Essman

4th - Caroline Moore

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - COLLECTION OF SPOONS

1st - Caroline Moore

2nd - Jean Amos

3rd - Wallace T Rouse

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Bonnie Deutsch

2nd - Sue Hurkman

ANTIQUES - PRIMITIVES - SMALL FARM/CARPENTER TOOL

1st - Gail Grice

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Robert C Ludeman

4th - Sue Davis

ANTIQUES - PRIMITIVES - BIRD HOUSE

1st - Beverly Wassam

ANTIQUES - PRIMITIVES - COFFEE GRINDER

1st - Daniel Hanrahan

2nd - Henry Szlachta

3rd - Shelby Hanrahan

ANTIQUES - PRIMITIVES - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - John Behrens

2nd - Jan Katzman

3rd - SHELBY PETELER

4th - Natalie Morse

ANTIQUES - MECHANICAL - SALESMAN'S SAMPLE

1st - Henry Szlachta

2nd - SHELBY PETELER

ANTIQUES - MECHANICAL - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Katherine Effertz

2nd - Ann Amera

3rd - Carol Behrens

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - CHRISTMAS ORNAMENT/DECO

1st - Henry Szlachta

2nd - Joni Waddell

3rd - Bonnie Cornue

4th - Carol Kitzrow

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - HOLIDAY COLLECTIBLE

1st - Ann Amera

2nd - Gale Lavota

3rd - Henry Szlachta

4th - Carol Kitzrow

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Carol Kitzrow

2nd - Gale Lavota

ANTIQUES - CHILDREN - INFANT RATTLE/TOY

1st - Sue Larkin

2nd - Gale Lavota

ANTIQUES - CHILDREN - TEDDY BEAR/STUFFED TOY

1st - Susan Pruessing

2nd - Gale Lavota

3rd - Judy Sokolowski

4th - Michael Mroch

ANTIQUES - CHILDREN - LARGE DOLL

1st - SHELBY PETELER

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Theo M Ryer

4th - Susan Pruessing

ANTIQUES - CHILDREN - SMALL DOLL

1st - Mrs. George Schmidter Jr.

2nd - Gale Lavota

3rd - George Schmidter Jr.

4th - Jan Katzman

ANTIQUES - CHILDREN - BRIDE DOLL

1st - Gale Lavota

ANTIQUES - CHILDREN - STORYBOOK OR CHARACTER

1st - Judy Sokolowski

ANTIQUES - CHILDREN - TOY

1st - Marcy Essman

2nd - Schofield's Orchard

3rd - David Alexander

4th - Darlene Langholff

ANTIQUES - CHILDREN - DOLL MINIATURES

1st - Margaret Szlachta

2nd - Judy Sokolowski

3rd - Susan Pruessing

4th - Donna Teubert

ANTIQUES - CHILDREN - ANTIQUE MARBLES

1st - Elma Oberla

2nd - Dorothy Scharine

3rd - Janean Ward

4th - Mrs. George Schmidter Jr.

ANTIQUES - CHILDREN - TOY MECHANICAL/WIND UP

1st - Henry Szlachta

2nd - Carol Behrens

3rd - Christina Wicyk

4th - Sue Davis

ANTIQUES - CHILDREN - CHILDERN'S BOOKS

1st - Dorothy Scharine

2nd - Kelly K Miller

3rd - Christina Wicyk

4th - Michael Mroch

ANTIQUES - CHILDREN - GAME/BOARD GAME

1st - George Schmidter Jr.

2nd - Mrs. George Schmidter Jr.

3rd - Margaret Szlachta

4th - ROBERT ASPINALL

ANTIQUES - CHILDREN - Children Furniture Item

1st - Margaret Pinnow

2nd - Edward C Leahy

3rd - Darlene Langholff

4th - Marcy Essman

ANTIQUES - CHILDREN - Rocking Horse, Riding Toy, etc

1st - Ann Amera

2nd - Michael Mroch

3rd - Carol Kumlien

ANTIQUES - FANCY WORK - TABLE LINENS 1

1st - Charline Chambers

2nd - ROBERT ASPINALL

3rd - CAROL MATTHEWS

4th - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - DOILIES 3-5

1st - Carol Kitzrow

2nd - Christina Wicyk

3rd - Katherine Effertz

4th - Dorothy Scharine

ANTIQUES - FANCY WORK - PILLOW CASES PR

1st - Dorothy Scharine

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Elma Oberla

4th - Carol Kumlien

ANTIQUES - FANCY WORK - CROCHETED ITEM

2nd - Christina Wicyk

3rd - Gale Lavota

4th - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - HOOKED ITEM

1st - Wallace T Rouse

2nd - Kimberly Brorow

3rd - Jan Katzman

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - FANCY WORK - NEEDLEPOINT ITEM

1st - Wallace T Rouse

ANTIQUES - FANCY WORK - LACE COLLECTION 3-5

1st - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - COVERLET/QUILT

1st - Margaret Szlachta

2nd - Beverly Wassam

3rd - Bonnie Cornue

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - FANCY WORK - SAMPLER

2nd - Sandra Busch

ANTIQUES - FANCY WORK - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Margaret Pinnow

2nd - Joyce Deschner

3rd - Schofield's Orchard

4th - Darlene Langholff

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - BRIDAL GOWN

1st - Susan Pruessing

2nd - Schofield's Orchard

3rd - Gale Lavota

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - VINTAGE CLOTHING

1st - Margaret Pinnow

2nd - Allen Buzzell

3rd - Darlene Langholff

4th - Lawrence Scharine

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - VINTAGE CLOTHING CHILD

1st - Kimberly Brorow

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Susan Pruessing

4th - Schofield's Orchard

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - ACCESSORY

1st - Bonnie Deutsch

2nd - Allen Buzzell

3rd - D. M. Voss

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - PARASOL OR UMBRELLA

1st - Lawrence Scharine

2nd - Doris Eistedt

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - FAN

1st - Bonnie Deutsch

2nd - Gwen Cole

3rd - ROBERT ASPINALL

4th - Joseph Kompare

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - PURSE/BAG

1st - Susan Pruessing

2nd - CAROL MATTHEWS

3rd - Jean Amos

4th - Schofield's Orchard

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - CELLULOID

1st - Mrs. George Schmidter Jr.

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - COSMETIC COMPACT 1-3

1st - Lawrence Scharine

2nd - Joseph Kompare

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - WATCH, POCKET

1st - Margaret Szlachta

2nd - Lawrence Scharine

3rd - Jan Katzman

4th - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - JEWELRY

1st - Wallace T Rouse

2nd - Beth Hollenbeck

3rd - Carol Kumlien

4th - Donna Teubert

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - JEWELRY CHILD'S

1st - Bonnie Deutsch

2nd - Joyce Deschner

3rd - CAROL MATTHEWS

4th - Judy Sokolowski

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - HAT PINS 1-3

1st - Lawrence Scharine

2nd - Bonnie Deutsch

3rd - Jan Katzman

4th - Darlene Langholff

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - EYE GLASSES 1-3

1st - Jean Amos

2nd - Schofield's Orchard

3rd - ROBERT ASPINALL

4th - Jan Katzman

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - WALKING CANE/STICK

1st - Edward C Leahy

2nd - Bonnie Deutsch

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - Watch, Pennant, Ladies

1st - Wallace T Rouse

2nd - Doris Eistedt

ANTIQUES - Wooden Items - BOX

1st - Wallace T Rouse

2nd - Lawrence Scharine

3rd - D. M. Voss

4th - Beth Hollenbeck

ANTIQUES - Wooden Items - SHELF CLOCK

1st - Margaret Pinnow

2nd - Marcy Essman

3rd - Kimberly Brorow

4th - Joseph Kompare

ANTIQUES - Wooden Items - WALL CLOCK

1st - Daniel Hanrahan

ANTIQUES - Wooden Items - FLOOR LAMP

1st - Joyce Deschner

ANTIQUES - Wooden Items - ANTIQUE LAMP

1st - Daniel Hanrahan

2nd - Ann Amera

3rd - Margaret Szlachta

4th - ROBERT ASPINALL

ANTIQUES - Wooden Items - ELECTRIFIED LAMP

1st - Caroline Moore

ANTIQUES - Wooden Items - ELECTRIC LAMP

1st - Patricia Smith

2nd - Christina Wicyk

3rd - Joyce Deschner

ANTIQUES - Wooden Items - LANTERN/MINER'S LAMP

1st - Sue Larkin

2nd - Daniel Hanrahan

3rd - Cynthia K Knutson

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - Leather Post Card

1st - Robert Wilber

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - DECOY

1st - D. M. Voss

2nd - Sandra Busch

3rd - Doris Eistedt

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - COIN COLLECTION

1st - Wallace T Rouse

2nd - Robert C Ludeman

3rd - Sherry Ludeman

4th - Breck/Keely Ward

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - POSTAGE STAMP COLLECTION

1st - Wallace T Rouse

2nd - Peggy Murphy

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - BOX CAMERA

1st - Edward C Leahy

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - PHOTOGRAPHY EQUIPMENT

1st - ROBERT ASPINALL

3rd - Ann Amera

3rd - Kathleen B Tober

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - Sporting Equipment

1st - Jeff Bond

2nd - Jan Katzman

3rd - Breck/Keely Ward

4th - Ann Amera

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - RAILROAD MEMORABILIA

1st - Natalie Morse

2nd - Beth Hollenbeck

3rd - Schofield's Orchard

ANTIQUES - POTPOURRI - WAL COUNTY FAIR ITEM

1st - Susan Newman

2nd - Robert Wilber

3rd - Judy Nelson

4th - Cherie Schutt

ANTIQUES - POTPOURRI - WAL COUNTY MEMORABILIA

1st - Jean Amos

2nd - Cherie Schutt

3rd - Peggy Murphy

4th - Carol Kumlien

ANTIQUES - POTPOURRI - SEWING BUTTONS

1st - Katherine Effertz

2nd - Elma Oberla

3rd - Jean Amos

4th - Kelly K Miller

ANTIQUES - POTPOURRI - ANY OTHER BUTTONS

1st - Henry Szlachta

2nd - Margaret Szlachta

ANTIQUES - POTPOURRI - PAPER MACHE ITEM

1st - Margaret Szlachta

ANTIQUES - POTPOURRI - FOLK ART ITEM

1st - SHELBY PETELER

2nd - Susan Pruessing

ANTIQUES - POTPOURRI - BANK STILL OR MECHANICAL

1st - Jan Katzman

2nd - ROBERT ASPINALL

2nd - Elma Oberla

3rd - Marcy Essman

4th - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - CHALKWARE ITEM

1st - Joseph Kompare

2nd - Robert Cole

3rd - Christina Wicyk

ANTIQUES - POTPOURRI - MUSICAL INSTRUMENT

1st - Elma Oberla

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Schofield's Orchard

4th - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - PHONOGRAPH RECORD 1-3

1st - Margaret Pinnow

2nd - Lawrence Scharine

3rd - Michael Mroch

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - POTPOURRI - Jack Knife

1st - Schofield's Orchard

2nd - Lawrence Scharine

3rd - Breck/Keely Ward

ANTIQUES - POTPOURRI - BLACK AMERICANA ITEM

1st - Margaret Szlachta

2nd - Joseph Kompare

3rd - Sandra Busch

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - POTPOURRI - BASKET

1st - Wallace T Rouse

2nd - Charline Chambers

3rd - Ann Amera

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - POTPOURRI - INDIAN RELIC OR ARTIFACT

1st - Bill Taylor

2nd - Lawrence Scharine

3rd - Jean Amos

4th - Gale Lavota

ANTIQUES - POTPOURRI - LICENSE PLATES (3-6)

1st - Margaret Pinnow

2nd - Phyllis Putman

ANTIQUES - POTPOURRI - SMOKING RELATED COLLECT

1st - Daniel Hanrahan

2nd - Beverly Wassam

3rd - Doris Eistedt

4th - Dorothy Kerestes

ANTIQUES - POTPOURRI - CIGARETTE/CIGAR STORE 1-3

1st - Margaret Szlachta

ANTIQUES - POTPOURRI - SLEIGH BELLS

1st - Gale Lavota

2nd - Jan Katzman

3rd - Daniel Hanrahan

4th - Carol Behrens

ANTIQUES - POTPOURRI - RADIO

1st - Ann Amera

2nd - Joseph Kompare

3rd - Edward C Leahy

4th - ROBERT ASPINALL

ANTIQUES - POTPOURRI - COOKBOOKS 1-3

1st - Christina Wicyk

2nd - Lawrence Scharine

3rd - Bonnie Cornue

4th - CAROL MATTHEWS

ANTIQUES - POTPOURRI - OTHER BOOKS 1-3

1st - Kelly K Miller

2nd - Christina Wicyk

3rd - Lawrence Scharine

4th - Schofield's Orchard

ANTIQUES - POTPOURRI - TIN ADVERTISING SIGN

1st - Margaret Szlachta

2nd - Peggy Murphy

3rd - Michael Mroch

ANTIQUES - POTPOURRI - ADVERTISING ITEM

1st - Margaret Szlachta

2nd - Joseph Kompare

3rd - SHELBY PETELER

4th - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - REVERSE PAINTING

1st - Bonnie Deutsch

2nd - Peggy Murphy

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - PHOTOGRAPHS

1st - Jean Amos

2nd - Mrs. George Schmidter Jr.

3rd - Caroline Moore

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - POTPOURRI - Statue

1st - Joseph Kompare

2nd - Dorothy Kerestes

ANTIQUES - POTPOURRI - Military Item, Not Weapon

1st - Schofield's Orchard

2nd - Mrs. George Schmidter Jr.

3rd - Daniel Hanrahan

4th - Wallace T Rouse

ANTIQUES - POTPOURRI - Telephone

1st - Kimberly Brorow

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - TABLE

1st - Ann Amera

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Patricia Smith

4th - Edward C Leahy

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - ROCKING CHAIR

1st - Beth Hollenbeck

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - TRUNK

1st - Schofield's Orchard

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - WICKER ITEM

1st - Ann Amera

2nd - Charline Chambers

3rd - Christina Wicyk

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - FOOT STOOL

1st - Edward C Leahy

2nd - Jan Katzman

3rd - ROBERT ASPINALL

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - CHAIR

1st - Wallace T Rouse

2nd - Edward C Leahy

3rd - Jeri Spangler

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - Oriental Rug

1st - Ann Amera

ANTIQUES - THEME - WAL COUNTY FAIR DISPLAY

1st - D. M. Voss

2nd - Marcy Essman

ANTIQUES - PERIOD POTLUCK - MOOD SETTING

1st - Judy Nelson

2nd - Dawn Walters

3rd - Carol Kumlien

4th - Ann Amera

ANTIQUES - PERIOD POTLUCK - HOLIDAY SETTING

1st - Ann Amera

2nd - Christina Wicyk

3rd - Margaret Szlachta

4th - Carol Kumlien

SWINE - CHESTERS - MARCH BOAR PIG

1st - Adam Grice

2nd - Adam Grice

SWINE - CHESTERS - JUNIOR YEAR SOW

1st - Adam Grice

SWINE - CHESTERS - MARCH SOW PIG

1st - Adam Grice

2nd - Adam Grice

SWINE - CHESTERS - YOUNG HERD

1st - Adam Grice

2nd - Adam Grice

SWINE - DUROC - JANUARY BOAR PIG

1st - James Jaquith

SWINE - DUROC - FEBRUARY BOAR PIG

1st - SALOME & SUZ KYLE

SWINE - DUROC - JANUARY SOW PIG

1st - Brian Davis

2nd - SALOME & SUZ KYLE

3rd - Brock Schoenbeck

SWINE - DUROC - FEBRUARY SOW PIG

1st - SALOME & SUZ KYLE

SWINE - DUROC - MARCH SOW PIG

1st - Reb-Kat Livestock

2nd - Rachel Dunbar

SWINE - POLAND - FEBRUARY SOW PIG

1st - Sam Piper

2nd - Bob Clapper

SWINE - SPOTTED POLAND - JANUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - SPOTTED POLAND - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Sam Piper

SWINE - SPOTTED POLAND - JANUARY SOW PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Morgan Henriott

SWINE - SPOTTED POLAND - FEBRUARY SOW PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - SALOME & SUZ KYLE

3rd - Sam Piper

SWINE - SPOTTED POLAND - MARCH SOW PIG

2nd - Morgan Henriott

2nd - Sam Piper

SWINE - BERKSHIRE - JANUARY BOAR PIG

1st - SALOME & SUZ KYLE

SWINE - HAMPSHIRE - DECEMBER GILT

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - HAMPSHIRE - FEBRUARY SOW PIG

1st - Reb-Kat Livestock

SWINE - YORKSHIRE - JANUARY SOW PIG

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - YORKSHIRE - FEBRUARY SOW PIG

1st - Alice D Davis

2nd - Rolling Knoll Farm

3rd - Brian Davis

4th - Morgan Henriott

SWINE - TAMWORTH - JUNIOR YEAR BOAR

1st - Bob Clapper

SHEEP - SOUTHDOWNS - YEARLING RAM

1st - Kevin Winche

2nd - Gil-Bar Farm

3rd - Kevin Winche

4th - Barbara Judd

SHEEP - SOUTHDOWNS - FALL RAM LAMB

1st - Gil-Bar Farm

2nd - Kevin Winche

3rd - Kevin Winche

4th - Barbara Judd

SHEEP - SOUTHDOWNS - SPRING RAM LAMB

1st - Mark Korf

2nd - Mark Korf

3rd - Kevin Winche

4th - Gil-Bar Farm

SHEEP - SOUTHDOWNS - YEARLING EWE

1st - Kevin Winche

2nd - Kevin Winche

3rd - Gil-Bar Farm

4th - Barbara Judd

SHEEP - SOUTHDOWNS - FALL EWE LAMB

1st - Keith Schultz

2nd - Mark Korf

3rd - Gil-Bar Farm

4th - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - SPRING EWE LAMB

1st - Gil-Bar Farm

2nd - Mark Korf

3rd - Kevin Winche

4th - Keith Schultz

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Kevin Winche

2nd - Barbara Judd

3rd - Gil-Bar Farm

4th - Mark Korf

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Gil-Bar Farm

2nd - Mark Korf

3rd - Kevin Winche

4th - Keith Schultz

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Mark Korf

2nd - Gil-Bar Farm

3rd - Kevin Winche

4th - Barbara Judd

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Kevin Winche

2nd - Gil-Bar Farm

3rd - Barbara Judd

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Mark Korf

2nd - Gil-Bar Farm

3rd - Kevin Winche

4th - Barbara Judd

SHEEP - SOUTHDOWNS - FLOCK

1st - Gil-Bar Farm

2nd - Kevin Winche

3rd - Mark Korf

4th - Barbara Judd

SHEEP - Natural Colored - YEARLING RAM

1st - David Hammer

2nd - Roger Watkins

SHEEP - Natural Colored - FALL RAM LAMB

1st - Richard Alwin Family

SHEEP - Natural Colored - SPRING RAM LAMB

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Roger Watkins

3rd - Roger Watkins

SHEEP - Natural Colored - YEARLING EWE

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Bethany Kitzrow

3rd - Roger Watkins

4th - David Hammer

SHEEP - Natural Colored - FALL EWE LAMB

1st - Richard Alwin Family

SHEEP - Natural Colored - SPRING EWE LAMB

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Bethany Kitzrow

3rd - Roger Watkins

4th - Paul Webber

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Roger Watkins

3rd - David Hammer

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Roger Watkins

3rd - Paul Webber

4th - Richard Alwin Family

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Roger Watkins

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - David Hammer

2nd - Roger Watkins

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Richard Alwin Family

3rd - Roger Watkins

SHEEP - Natural Colored - FLOCK

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Roger Watkins

SHEEP - SUFFOLKS - YEARLING RAM

1st - Peggy Kanable

2nd - Suffolkks Kanable

3rd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - SPRING RAM LAMB

1st - Suffolkks Kanable

2nd - Ryan Slack

3rd - Daniel Kanable

4th - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - YEARLING EWE

1st - Ryan Slack

2nd - Suffolkks Kanable

3rd - Ken Kanable

4th - Suffolkks Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - FALL EWE LAMB

1st - Suffolkks Kanable

2nd - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - SPRING EWE LAMB

1st - Ryan Slack

2nd - Suffolkks Kanable

3rd - Ken Essman

4th - Peggy Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Suffolkks Kanable

2nd - Ken Kanable

3rd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Suffolkks Kanable

2nd - Daniel Kanable

3rd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Daniel Kanable

2nd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Peggy Kanable

2nd - Suffolkks Kanable

3rd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Ryan Slack

2nd - Suffolkks Kanable

3rd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - FLOCK

1st - Ryan Slack

2nd - Suffolkks Kanable

3rd - Peggy Kanable

4th - Wendy Koch

SHEEP - HAMPSHIRES - SPRING RAM LAMB

1st - Earl Judd

2nd - Richard Alwin Family

SHEEP - HAMPSHIRES - YEARLING EWE

1st - Richard Alwin Family

2nd - Richard Alwin Family

3rd - Earl Judd

4th - Brian Alwin

SHEEP - HAMPSHIRES - FALL EWE LAMB

1st - Earl Judd

SHEEP - HAMPSHIRES - SPRING EWE LAMB

1st - Earl Judd

2nd - Richard Alwin Family

3rd - Richard Alwin Family

4th - Brian Alwin

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Richard Alwin Family

2nd - Earl Judd

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Earl Judd

2nd - Richard Alwin Family

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Earl Judd

2nd - Richard Alwin Family

SHEEP - HAMPSHIRES - FLOCK

1st - Earl Judd

2nd - Richard Alwin Family

SHEEP - OXFORDS - YEARLING RAM

1st - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - OXFORDS - SPRING RAM LAMB

1st - Laura (Rummler) Meyer

2nd - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - OXFORDS - YEARLING EWE

1st - Laura (Rummler) Meyer

2nd - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - OXFORDS - FALL EWE LAMB

1st - Laura (Rummler) Meyer

2nd - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - OXFORDS - SPRING EWE LAMB

1st - Laura (Rummler) Meyer

2nd - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - OXFORDS - FLOCK

1st - Laura (Rummler) Meyer

SHEEP - CORRIEDALES - YEARLING RAM

1st - Frank Hintzsche

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - FALL RAM LAMB

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - SPRING RAM LAMB

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - YEARLING EWE

1st - Ralph Giorno

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Ralph Giorno

4th - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - FALL EWE LAMB

1st - Ralph Giorno

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - SPRING EWE LAMB

1st - Frank Hintzsche

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Ralph Giorno

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Ralph Giorno

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Frank Hintzsche

2nd - Ralph Giorno

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PNE OF 2 MIXED LAMBS

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - FLOCK

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - DORSETS - YEARLING RAM

1st - Ken Essman

2nd - Paul Webber

3rd - Ruth Ehlen

4th - Heather Hopkins

SHEEP - DORSETS - FALL RAM LAMB

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Heather Hopkins

SHEEP - DORSETS - SPRING RAM LAMB

1st - Paul Webber

2nd - Bill/Pam Sheahan

3rd - Heather Hopkins

4th - Ken Essman

SHEEP - DORSETS - YEARLING EWE

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Ryan Slack

3rd - Bill/Pam Sheahan

4th - Paul Webber

SHEEP - DORSETS - FALL EWE LAMB

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Bill/Pam Sheahan

3rd - Heather Hopkins

SHEEP - DORSETS - SPRING EWE LAMB

1st - Paul Webber

2nd - Ryan Slack

3rd - Bill/Pam Sheahan

4th - Bill/Pam Sheahan

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Paul Webber

3rd - Heather Hopkins

4th - Ruth Ehlen

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Paul Webber

3rd - Heather Hopkins

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Heather Hopkins

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Ken Essman

2nd - Paul Webber

3rd - Ruth Ehlen

4th - Heather Hopkins

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Paul Webber

3rd - Heather Hopkins

4th - Ken Essman

SHEEP - DORSETS - FLOCK

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Ken Essman

SHEEP - Slick Shorn - YEARLING RAM

1st - Heather Hopkins

SHEEP - Slick Shorn - FALL RAM LAMB

1st - Heather Hopkins

SHEEP - Slick Shorn - SPRING RAM LAMB

1st - Heather Hopkins

2nd - Mark Korf

SHEEP - Slick Shorn - YEARLING EWE

1st - Heather Hopkins

2nd - Heather Hopkins

SHEEP - Slick Shorn - FALL EWE LAMB

1st - Mark Korf

2nd - Kristy McKinney

3rd - Heather Hopkins

SHEEP - Slick Shorn - SPRING EWE LAMB

1st - Ethan Meudt

2nd - Kristy McKinney

3rd - Ruth Ehlen

4th - Ruth Ehlen

SHEEP - Slick Shorn - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Heather Hopkins

SHEEP - Slick Shorn - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Kristy McKinney

2nd - Ruth Ehlen

3rd - Heather Hopkins

4th - Mark Korf

SHEEP - Slick Shorn - PNE OF 2 RAM LAMBS

1st - Heather Hopkins

SHEEP - Slick Shorn - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Heather Hopkins

SHEEP - Slick Shorn - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Heather Hopkins

2nd - Mark Korf

SHEEP - SHROPSHIRES - YEARLING RAM

1st - Donna Douglas

2nd - Sarah Winche Nyen

3rd - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - FALL RAM LAMB

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Donna Douglas

3rd - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - SPRING RAM LAMB

1st - Gordon P Smith

2nd - William Kitzrow

3rd - Donna Douglas

4th - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - YEARLING EWE

1st - William Kitzrow

2nd - Donna Douglas

3rd - Sarah Winche Nyen

4th - Gordon P Smith

SHEEP - SHROPSHIRES - FALL EWE LAMB

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Donna Douglas

3rd - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - SPRING EWE LAMB

1st - Gordon P Smith

2nd - Gordon P Smith

3rd - William Kitzrow

4th - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Gordon P Smith

2nd - Sarah Winche Nyen

3rd - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Gordon P Smith

2nd - Sarah Winche Nyen

3rd - William Kitzrow

4th - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Donna Douglas

2nd - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Gordon P Smith

2nd - William Kitzrow

3rd - Sarah Winche Nyen

4th - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - FLOCK

1st - Gordon P Smith

2nd - William Kitzrow

3rd - Donna Douglas

4th - Sarah Winche Nyen

SHEEP - COLUMBIAS - YEARLING RAM

1st - Ralph Giorno

2nd - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - FALL RAM LAMB

1st - Ralph Giorno

2nd - Alyssa Jaquith

SHEEP - COLUMBIAS - SPRING RAM LAMB

1st - David Hammer

SHEEP - COLUMBIAS - YEARLING EWE

1st - Ralph Giorno

2nd - Alyssa Jaquith

SHEEP - COLUMBIAS - FALL EWE LAMB

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - SPRING EWE LAMB

1st - David Hammer

2nd - Ralph Giorno

3rd - David Hammer

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Ralph Giorno

2nd - David Hammer

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - David Hammer

2nd - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - FLOCK

1st - Ralph Giorno

SHEEP - RAMBOUILLETS - YEARLING RAM

1st - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - SPRING RAM LAMB

1st - Carlson Rambouillet

2nd - Carlson Rambouillet

SHEEP - RAMBOUILLETS - YEARLING EWE

1st - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - FALL EWE LAMB

1st - Carlson Rambouillet

2nd - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - SPRING EWE LAMB

1st - Carlson Rambouillet

2nd - Carlson Rambouillet

3rd - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Carlson Rambouillet

2nd - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Carlson Rambouillet

SHEEP - RAMBOUILLETS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Carlson Rambouillet

SHEEP - RAMBOUILLETS - FLOCK

1st - David Hammer

SHEEP - BORDER LEICESTER - YEARLING RAM

1st - Barb Hintzsche

2nd - Gwen Martens

SHEEP - BORDER LEICESTER - FALL RAM LAMB

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - SPRING RAM LAMB

1st - Barb Hintzsche

2nd - Gwen Martens

3rd - Gwen Martens

SHEEP - BORDER LEICESTER - YEARLING EWE

1st - Gwen Martens

2nd - Gwen Martens

3rd - Barb Hintzsche

4th - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - FALL EWE LAMB

1st - Barb Hintzsche

2nd - Gwen Martens

3rd - Gwen Martens

4th - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - SPRING EWE LAMB

1st - Gwen Martens

2nd - Barb Hintzsche

3rd - Barb Hintzsche

4th - Gwen Martens

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Gwen Martens

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Gwen Martens

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PNE OF 2 RAM LAMBS

1st - Barb Hintzsche

2nd - Gwen Martens

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Barb Hintzsche

2nd - Gwen Martens

SHEEP - BORDER LEICESTER - PNE OF 2 MIXED LAMBS

1st - Gwen Martens

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - FLOCK

1st - Gwen Martens

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - ANY OTHER BREED - YEARLING RAM

1st - Roger Watkins

2nd - Earl Judd

3rd - David Hammer

SHEEP - ANY OTHER BREED - FALL RAM LAMB

1st - Earl Judd

SHEEP - ANY OTHER BREED - SPRING RAM LAMB

1st - Earl Judd

2nd - Roger Watkins

3rd - David Hammer

4th - Brandon Jenson

SHEEP - ANY OTHER BREED - YEARLING EWE

1st - Earl Judd

2nd - David Hammer

3rd - Roger Watkins

4th - Earl Judd

SHEEP - ANY OTHER BREED - FALL EWE LAMB

1st - Earl Judd

2nd - Ryan Slack

SHEEP - ANY OTHER BREED - SPRING EWE LAMB

1st - Earl Judd

2nd - David Hammer

3rd - Roger Watkins

4th - Roger Watkins

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Earl Judd

2nd - David Hammer

3rd - Roger Watkins

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Earl Judd

2nd - Roger Watkins

3rd - David Hammer

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Earl Judd

2nd - Roger Watkins

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Earl Judd

2nd - Roger Watkins

3rd - David Hammer

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Earl Judd

2nd - Roger Watkins

3rd - David Hammer

SHEEP - ANY OTHER BREED - FLOCK

1st - Earl Judd

2nd - Roger Watkins

3rd - David Hammer

SHEEP - WETHERS - WETHER LAMB

1st - Ethan Meudt

2nd - Ryan Slack

3rd - Ethan Meudt

4th - Ryan Slack

SHEEP - WETHERS - PEN OF 2 WETHER LAMBS

1st - Ethan Meudt

2nd - Ryan Slack

3rd - Heather Hopkins

BEEF - HEREFORD - BULL CALF JUNIOR

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Eldon & Donn Stanton

3rd - Chester E Lininger

4th - Bakers Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - BULL CALF SENIOR

1st - Oak Shade Farms

BEEF - HEREFORD - YEARLING BULL

1st - Bakers Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - JR. HEIFER CALF After Feb. 28

1st - Eldon & Donn Stanton

2nd - Grant Wiswell Family

3rd - Chester E Lininger

BEEF - HEREFORD - SENIOR HEIFER CALF

2nd - Oak Shade Farms

2nd - Grant Wiswell Family

3rd - Cherie Schutt

BEEF - HEREFORD - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - David Delong

2nd - John & Jaqui Elfering

3rd - Oak Shade Farms

4th - John & Jaqui Elfering

BEEF - HEREFORD - JR. YEARLING HEIFER

1st - Grant Wiswell Family

2nd - Oak Shade Farms

3rd - Kathryn Wilke

4th - Grant Wiswell Family

BEEF - HEREFORD - Senior Yearling Heifer

1st - Kegley Family

BEEF - HEREFORD - PAIR OF CALVES

1st - David Delong

2nd - Bakers Polled Herefords

3rd - Eldon & Donn Stanton

4th - Oak Shade Farms

BEEF - HEREFORD - PAIR OF YEARLINGS

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - David Delong

3rd - Oak Shade Farms

BEEF - HEREFORD - COW 3 YEARS

1st - David Delong

2nd - Bakers Polled Herefords

3rd - Grant Wiswell Family

4th - Alyssa Jaquith

BEEF - HEREFORD - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Amazin' Grazin' Acres

BEEF - HEREFORD - PRODUCE OF DAM

1st - David Delong

2nd - Bakers Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - JR. HEIFER CALF JAN

1st - David Delong

2nd - David Delong

3rd - Eldon & Donn Stanton

4th - Bakers Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - Jr Heifer Calf Feb

1st - David Delong

2nd - Eldon & Donn Stanton

3rd - Chester E Lininger

4th - Oak Shade Farms

BEEF - HEREFORD - Junior Yearling Heifer, Jan

1st - Oak Shade Farms

2nd - David Delong

3rd - Chester E Lininger

BEEF - HEREFORD - Junior Yearling Heifer, Feb

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - David Delong

3rd - Eldon & Donn Stanton

BEEF - BLACK/RED ANGUS - BULL CALF JUNIOR

1st - Eldon & Donn Stanton

BEEF - BLACK/RED ANGUS - JUNIOR HEIFER CALF

1st - Eldon & Donn Stanton

2nd - Eldon & Donn Stanton

3rd - Hannah Wilke

4th - Kathyrn Johnson

BEEF - BLACK/RED ANGUS - JUNIOR YEARLING HEIFER

1st - Eldon & Donn Stanton

2nd - Claudia Wilke

3rd - Allison Luety

BEEF - BLACK/RED ANGUS - JUNIOR YEARLING HEIFER

1st - Hannah Wilke

BEEF - SHORTHORNS - JUNIOR HEIFER CALF

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - JUNIOR HEIFER CALF

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - Cheerful Acres

2nd - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - JUNIOR YEARLING HEIFER

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - JUNIOR YEARLING HEIFER

1st - Sterken Doc

BEEF - SHORTHORNS - PAIR OF CALVES

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - PAIR OF YEARLINGS

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - PRODUCE OF DAM

1st - Cheerful Acres

BEEF - SIMMENTAL - BULL CALF JUNIOR

1st - Ann& Roger Williams

BEEF - SIMMENTAL - JUNIOR HEIFER CALF

1st - Ann& Roger Williams

BEEF - SIMMENTAL - JUNIOR HEIFER CALF

1st - Ann& Roger Williams

BEEF - SIMMENTAL - JUNIOR YEARLING HEIFER

1st - Sterken Doc

BEEF - SIMMENTAL - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Ann& Roger Williams

2nd - Ann& Roger Williams

BEEF - HIGHLAND CATTLE - BULL CALF JUNIOR

1st - Four T acres

2nd - Four T acres

BEEF - HIGHLAND CATTLE - YEARLING BULL

1st - Jeff Nelson (Cobblestone)

BEEF - HIGHLAND CATTLE - JUNIOR HEIFER CALF

1st - Four T acres

2nd - Four T acres

BEEF - HIGHLAND CATTLE - JUNIOR YEARLING HEIFER

1st - Jeff Nelson (Cobblestone)

2nd - Four T acres

BEEF - HIGHLAND CATTLE - PAIR OF CALVES

1st - Four T acres

2nd - Four T acres

BEEF - HIGHLAND CATTLE - COW 3 YEARS

1st - Jeff Nelson (Cobblestone)

BEEF - HIGHLAND CATTLE - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Four T acres

BEEF - HIGHLAND CATTLE - PRODUCE OF DAM

1st - Four T acres

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Junior Heirfer Calf

1st - K. Adams Farm

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Junior Heifer Calf

1st - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Junior Yearling Heifer

1st - Trisha Kniep

2nd - Cherie Schutt

CLOTHING - INFANTS - CAP OR BONNET

1st - Melodie A West

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING - INFANTS - BIBS

1st - Donna Teubert

2nd - Millie Swets

3rd - Theo M Ryer

4th - Faye Brugge

CLOTHING - INFANTS - T-SHIRT

1st - Melodie A West

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING - INFANTS - SLEEPWEAR

1st - Amanda Kyle

2nd - Diana Haeberlin

CLOTHING - INFANTS - PLAYSUIT

1st - Theo M Ryer

2nd - Melodie A West

CLOTHING - INFANTS - BABY BLANKET

1st - Mildred Brott

2nd - Linda Jinkins

3rd - Millie Swets

CLOTHING - INFANTS - STUFFED TOY/DOLL

1st - Theo M Ryer

2nd - Barb Wells

3rd - Katherine Effertz

CLOTHING - INFANTS - Any Infant Article, Embroid.

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - HAT OR HAIR ACCESSORY

1st - Melodie A West

2nd - Theo M Ryer

3rd - Barb Steinmetz

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - T-SHIRT

1st - Melodie A West

2nd - Theo M Ryer

3rd - Faye Brugge

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - VEST

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - SLEEPWEAR

1st - Diana Haeberlin

2nd - Melodie A West

3rd - Linda Jinkins

4th - Jane P Sorenson

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - 2 PIECE PLAY/SPORTS WINTER

1st - Diana Haeberlin

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - JUMPER

1st - Jane P Sorenson

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - SHIRT/BLOUSE GIRLS

1st - Theo M Ryer

2nd - Allison Luety

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - LONG PANTS/SHORTS

1st - Melodie A West

2nd - Theo M Ryer

3rd - Faye Brugge

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - Matching Outfits, Dresswear

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - DECO ARTICLE

1st - Barb Steinmetz

2nd - Theo M Ryer

3rd - Cindy Luessenhop

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - STUFFED TOY

1st - Cindy Luessenhop

2nd - Vicky Werner

3rd - Barb Steinmetz

4th - Barb Wells

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - WASH DRESS 2-6

1st - Gwen Veltkamp

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - SPECIAL OCCASION GARMENT

1st - Melodie A West

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - Any Garment, Embroidered

1st - Theo M Ryer

2nd - Barb Steinmetz

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - Garment made by youth under 14

1st - Allison Luety

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - ANY FLEECE SHIRT/JACKET

1st - Melodie A West

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - ANY RECYCLED GARMENT

1st - Melodie A West

2nd - Faye Brugge

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - GRAND PRIZE

1st - Gwen Veltkamp

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - APRON

1st - Theo M Ryer

2nd - Ginny Schuld

3rd - Katherine Effertz

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - VEST

1st - Melodie A West

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - SKIRT

1st - Carol Kitzrow

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - SLACKS/SHORTS

1st - Carol Kitzrow

2nd - Melodie A West

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - BLOUSE/SHIRT CASUAL

1st - Donna Thormahlen

2nd - Carol Kitzrow

3rd - LaVerne Glens

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - BLOUSE/SHIRT DRESSY

1st - Carol Kitzrow

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - NIGHTGOWN/PJS/ROBE

1st - Carol Kitzrow

2nd - Barb Steinmetz

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - COSTUME

1st - Vicky Werner

3rd - Deb Williamson

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - SPORTSWEAR

1st - Melodie A West

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - DECO ARTICLE

1st - Helen L Austin

2nd - Theo M Ryer

3rd - Barb Steinmetz

4th - Jacqueline Knox

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - ANY FLEECE SHIRT/JACKET

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - JACKET/BLAZER UNLINED

1st - Donna Junghen

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - DRESS

1st - Karen Walter

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - DRESS EVENING BEST

1st - Marcia Wilks

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - Any Garment machine embro.

1st - Carol Kitzrow

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - ANY PATCHWORK GARMENT

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - ANY RECYCLED GARMENT

1st - Bailey Alexander

2nd - Melodie A West

3rd - Cindy Luessenhop

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - Any Accessory Machine Embroid.

1st - Carol Kitzrow

2nd - Theo M Ryer

3rd - Barb Steinmetz

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - SCARF/COLLAR

1st - Faye Brugge

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - PURSE/HANDBAG/TOTE

1st - Donna Junghen

2nd - Carol Kitzrow

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - HAIR ACCESSORY

1st - Melodie A West

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - DOLL BLANKET OR QUILT

1st - Donna Junghen

2nd - Barb Steinmetz

3rd - Katherine Effertz

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - ANY RECYCLED ACCESSORY

1st - Melodie A West

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - DOLL OR BEAR

1st - Theo M Ryer

2nd - Jane P Sorenson

3rd - Donna Teubert

CLOTHING - Senior Citizens - Bingo Fair Challenge

1st - Barbara M Sommers

2nd - Donna Junghen

3rd - Donna Thormahlen

4th - Faye Brugge

CLOTHING - Senior Citizens - Any Article for Child

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - Senior Citizens - Any Adult Dress Wear

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - Senior Citizens - Any Adult Sportswear

1st - Jacqueline Knox

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER CALF SPRING

1st - Diamondhead Holsteins

2nd - Dutch-Made Holsteins

3rd - Diamondhead Holsteins

4th - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER CALF WINTER

1st - Dutch-Made Holsteins

2nd - Broege Acres

3rd - Jim Behling Family

4th - Remarc Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Jim Behling Family

2nd - Steven Davis

3rd - Meyervilla Holsteins

4th - Keizer Farm

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Jim Behling Family

2nd - Dutch-Made Holsteins

3rd - Steven Davis

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Stacey & Dan Ambort

2nd - Lauderdale Farms

3rd - Bakerdale Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Stacey & Dan Ambort

2nd - Lauderdale Farms

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER FALL YEARLING

1st - Stacey & Dan Ambort

2nd - Remarc Holsteins

3rd - Steven Davis

4th - Jim Behling Family

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - COW 2 YRS OLD

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Diamondhead Holsteins

3rd - Jim Behling Family

4th - Kenney Family

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - COW 3 YRS OLD

1st - Alvin + Barb Kayser

2nd - Jim Behling Family

3rd - Dutch-Made Holsteins

4th - Bakerdale Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - COW 4 YRS OLD

1st - Broege Acres

2nd - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - AGED COW 5 YRS AND OLDER

1st - Remarc Holsteins

2nd - Meyervilla Holsteins

3rd - Lauderdale Farms

4th - Jill Clark

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - DRY COW 3 AND 4 YRS

1st - Remarc Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - AGED COW DRY OVER 4 YRS

1st - Alvin + Barb Kayser

2nd - Steven Davis

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - 100,000 LB MILK LIFETIME

1st - Dutch-Made Holsteins

2nd - Jim Behling Family

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - DAM AND DAUGHTER

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Jim Behling Family

3rd - Diamondhead Holsteins

4th - Steven Davis

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - PRODUCE OF DAM

1st - Bakerdale Holsteins

2nd - Remarc Holsteins

3rd - Lauderdale Farms

4th - Broege Acres

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Stacey & Dan Ambort

2nd - Jim Behling Family

3rd - Remarc Holsteins

4th - Broege Acres

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - SENIOR 3 BEST FEMALES

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Remarc Holsteins

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER CALF SPRING

1st - Alan Ainger

2nd - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER CALF WINTER

1st - Don Cunningham

2nd - Broege Acres

3rd - Stacey & Dan Ambort

4th - Keizer Farm

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Diamondhead Holsteins

3rd - Erin Lynch

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Broege Acres

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Mey-Villa Farm

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Diamondhead Holsteins

3rd - Broege Acres

4th - Jim Behling Family

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER FALL YEARLING

1st - Diamondhead Holsteins

2nd - Kevin Gregory

3rd - Tanner Schmaling

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - COW 2 YRS OLD

1st - Broege Acres

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - COW 4 YRS OLD

1st - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - DAM AND DAUGHTER

1st - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - HEIFER CALF SPRING

1st - Twin Maple Farms

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Twin Maple Farms

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Twin Maple Farms

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Twin Maple Farms

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER CALF SPRING

1st - Shari Strickhouser

2nd - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER CALF WINTER

1st - Jackie Florent

2nd - Shari Strickhouser

3rd - Pat+Gabe Sizemore

4th - Pat+Gabe Sizemore

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - COW 2 YRS OLD

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - COW 3 YRS OLD

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - COW 4 YRS OLD

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - AGED COW 5 YRS AND OLDER

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - DRY COW 3 AND 4 YRS

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - AGED COW DRY OVER 4 YRS

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - 50,000 LB MILK LIFETIME

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - DAM AND DAUGHTER

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - PRODUCE OF DAM

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - JUNIOR BEST 3 FEMALES

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - SENIOR 3 BEST FEMALES

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER CALF SPRING

1st - Richard Schauer

2nd - Meghan Brockmeyer

3rd - Breck/Keely Ward

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER CALF WINTER

1st - Breck/Keely Ward

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - St Wallen Swiss Farm

2nd - St Wallen Swiss Farm

3rd - St Wallen Swiss Farm

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Jill Clark

2nd - Ethan Watson

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Emily Watson

2nd - Jenny Junghen

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Meghan Brockmeyer

2nd - Emily Watson

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER FALL YEARLING

1st - Cabren Spangler

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - COW 2 YRS OLD

1st - Cabren Spangler

2nd - Emily Watson

3rd - Emily Watson

4th - Reb-Kat Livestock

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - COW 3 YRS OLD

1st - Paul R Terry

2nd - Jenny Junghen

3rd - Meghan Brockmeyer

4th - Emily Watson

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - COW 4 YRS OLD

1st - Meghan Brockmeyer

2nd - Paul R Terry

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - AGED COW 5 YRS AND OLDER

1st - Meghan Brockmeyer

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - DRY COW 3 AND 4 YRS

1st - Reb-Kat Livestock

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - AGED COW DRY OVER 4 YRS

1st - Paul R Terry

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - DAM AND DAUGHTER

1st - Meghan Brockmeyer

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - PRODUCE OF DAM

1st - Meghan Brockmeyer

2nd - Emily Watson

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Cabren Spangler

2nd - St Wallen Swiss Farm

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - SENIOR 3 BEST FEMALES

1st - Paul R Terry

2nd - Emily Watson

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER CALF SPRING

1st - Korinna Bowers

2nd - Cory Bunger

3rd - Reb-Kat Livestock

4th - Cory Bunger

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Luke Versweyeld

2nd - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Luke Versweyeld

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Cory Bunger

2nd - Jillian Versweyveld

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Cory Bunger

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER FALL YEARLING

1st - Cory Bunger

2nd - Jillian Versweyveld

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - COW 2 YRS OLD

1st - Cory Bunger

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - AGED COW 5 YRS OLDER

1st - Cory Bunger

2nd - Cory Bunger

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - DRY COW 3 AND 4 YRS

1st - Jillian Versweyveld

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - DAM AND DAUGHTER

1st - Cory Bunger

2nd - Cory Bunger

3rd - Jillian Versweyveld

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - PRODUCE OF DAM

1st - Cory Bunger

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Cory Bunger

2nd - Jillian Versweyveld

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - SENIOR 3 BEST FEMALES

1st - Cory Bunger

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER CALF SPRING

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER CALF WINTER

1st - Korinna Bowers

2nd - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER CALF, YOUNG FALL

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER CALF, OLDER FALL

1st - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - COW 3 YRS OLD

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - COW 4 YRS OLD

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - DAM AND DAUGHTER

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - PRODUCE OF A DAM

1st - Oxyoke Dairy

2nd - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Oxyoke Dairy

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - BABY QUILT

1st - Nancy Lightfield

2nd - JOANNE QUICK

3rd - Roberta Pepper

4th - Arlene Redell

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Baby quilt, hand stitchery

1st - Kathryn Jorenby

2nd - Susan Lavin

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Lap Robe, pieced/appliqued

1st - Nancy R Delaney

2nd - Nancy Lightfield

3rd - Cindy Larsen

4th - Roberta Pepper

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Lab Robe, Rag method

1st - Mildred Brott

2nd - Cindy Gruling

3rd - JOANNE QUICK

4th - Cindy Luessenhop

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, robe, sewn

1st - Amanda Kyle

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, lap robe, sewn

1st - JOANNE QUICK

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt tied

2nd - Elizabeth Cousland

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, pieced by machine/hand

1st - KAY FRANZEN

2nd - Helen L Austin

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt pieced by machine

1st - Sharon Phillips

2nd - Karen Walter

3rd - Arlene Redell

4th - Ann Torgerson

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, pieced / stitched hand

1st - Donna Thormahlen

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, 1st time

1st - RITA NYFFELER

2nd - Ann Torgerson

3rd - Peg Reedy

4th - JOANNE QUICK

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, sewn and long arm

1st - KAY FRANZEN

2nd - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilt, Appliqued

1st - Nancy Lightfield

2nd - Cheryl Neinfeldt

3rd - RITA NYFFELER

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Quilted Pieced

1st - Nancy Lightfield

2nd - Peg Reedy

3rd - CAROL VAN DYKE

4th - Mildred Brott

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Fun & Functional Lap Robe

1st - Helen L Austin

2nd - Donna Junghen

3rd - Cindy Luessenhop

4th - Millie Swets

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - TOWELS Any Variety

2nd - Carol Kitzrow

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - POTHOLDERS 3

1st - Linda Jinkins

2nd - Theo M Ryer

3rd - LaVerne Glens

4th - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - BBQ MITTS PR

1st - Theo M Ryer

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - HOT DISH MAT

1st - Theo M Ryer

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - HOT DISH CARRIER

1st - Millie Swets

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Any other machine embroidered

1st - Carol Kitzrow

2nd - Nancy R Delaney

3rd - Theo M Ryer

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Napkins, Set of 4

1st - Donna Teubert

2nd - Yvonne Brownlie

3rd - Carol Kitzrow

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Placemats Any hand needlework

1st - Bailey Alexander

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - 4 Placemats, pieced/ quilted

1st - Susan Lavin

2nd - Yvonne Brownlie

3rd - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - 4 Placemats Any type

1st - Linda Jinkins

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Pieced Work, Candlemat/ miniqu

1st - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Table Runner- any hand needlew

1st - Karen Pierce

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Table Runner, pieced/ quilted

1st - Nancy R Delaney

2nd - Cindy Gruling

3rd - Peg Reedy

4th - Yvonne Brownlie

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Table Runner - appliqued

1st - Yvonne Brownlie

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Tablecloth, embroidered/ hand

1st - Donna Teubert

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Tablecloth, Piecwork, Quilt, a

1st - Peg Reedy

2nd - Nancy R Delaney

3rd - Karen Walter

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Any other Tablecloth/Runner

1st - Jane Kitzrow

2nd - Yvonne Brownlie

3rd - Paulette Jensen

4th - Kathryn Jorenby

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - DRESSER SCARF, ANY OTHER TYPE

1st - Elma Oberla

2nd - Jane Kitzrow

3rd - Nancy R Delaney

4th - Carol Kitzrow

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOWCASES ANY HAND NEEDLEWRK

1st - Elma Oberla

2nd - Helen L Austin

3rd - Donna Teubert

4th - Cheri Neiman

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOW CASES, MACHINE EMBROID.

1st - Nancy R Delaney

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Kirsten Ackerman

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOW CASES/SHAMS, SEWN

1st - Helen L Austin

2nd - Millie Swets

3rd - Linda Jinkins

4th - Carol Kitzrow

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Christmas Stocking

1st - Carol Kitzrow

2nd - Cindy Gruling

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Set of 3 X-mas Ornaments

1st - Carol Kitzrow

2nd - Barb Wells

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Christmas Tree Skirt

1st - Susan Lavin

2nd - Bailey Alexander

3rd - RITA NYFFELER

4th - Kathryn Jorenby

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Stuffed Article

1st - Gale Lavota

2nd - Kathryn Jorenby

3rd - Barb Wells

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Latch Hook Rug

1st - Janis Davis

2nd - Cheri Neiman

3rd - Lindsey Duesterbeck

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Any other Rug

1st - Jane Kitzrow

2nd - Linda Jinkins

3rd - Diane Fenney

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW, SINGLE COLOR WORK

1st - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW EMBROIDERED CREWEL

1st - Yvonne Brownlie

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW COUNTED CROSS

1st - Faye Brugge

2nd - ISABEL ROBERS

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW PIECED WORK

1st - Kathryn Jorenby

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW APPLIQUED

1st - Sharon Yanz

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - Pillow, Machine Embroidered

1st - Vicky Werner

2nd - Paulette Jensen

3rd - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - Pillow Any Other Kind

1st - Bailey Alexander

2nd - Nancy R Delaney

3rd - Mildred Brott

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING EMBROIDERED

2nd - Barbara Bielinski

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING NEEDLEPOINT

1st - Karen Pierce

2nd - Donna Teubert

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING X-STITICH

1st - Diane Drewitz

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING, X-STITCH 16+UND

1st - Linda Randall

2nd - Michelle Schmalfeldt

3rd - Barb Berner

4th - Tammy Taylor

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING, X-STITCH LINEN

1st - Karen Pierce

2nd - Christine M Groth

3rd - Linda Randall

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING, 1 COLOR STITCH

1st - Susan Lavin

2nd - Nancy R Delaney

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGIN APPLIQUED

2nd - Cindy Larsen

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGIN PIECED/QUILTED

1st - Kim Brandes

2nd - Nancy Lightfield

3rd - Vicki Ryan

4th - Yvonne Brownlie

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WAL HANGING ANY COMBO 9 + 10

1st - Susan Boring

2nd - Yvonne Brownlie

3rd - Kathryn Jorenby

4th - Vicki Ryan

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING SEASONAL

1st - Yvonne Brownlie

2nd - Susan Boring

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - ANY PAPER PIECED WALL

1st - Yvonne Brownlie

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - FABRIC WALL HANGING

1st - Sara Wahlstedt

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING, ANY 1 TIME EXHIB

1st - Vivian Davies

2nd - Cindy Larsen

3rd - RITA NYFFELER

4th - Sharon Yanz

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING FEATURING MACHINE

1st - Nancy R Delaney

2nd - Barb Steinmetz

3rd - LaVerne Glens

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING ANY HARDANGER

1st - Paulette Jensen

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING, ANY OTHER TYPE

1st - Nancy R Delaney

2nd - Kathryn Jorenby

HOME FURNISHINGS - Professional Classes - EMBROIDERED ARTICLE

1st - Margaret A West

HOME FURNISHINGS - Professional Classes - Any Bedroom Linens

1st - Margaret A West

HOME FURNISHINGS - Professional Classes - Any Pillow

1st - Margaret A West

HOME FURNISHINGS - Professional Classes - Any Wall hanging

1st - Margaret A West

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Embroidered Article

1st - Elma Oberla

2nd - Donna Teubert

3rd - Betty J Rucks

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Any Plastic Canvas Article

1st - Betty J Rucks

2nd - Katherine Effertz

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Any other stitchery Item

1st - Theo M Ryer

2nd - Elma Oberla

3rd - Betty J Rucks

4th - Katherine Effertz

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Stuffed article for home

1st - Barb Wells

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Any other creative accessory

1st - Barb Wells

2nd - Mildred Brott

3rd - Katherine Effertz

4th - Theo M Ryer

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Pillow

1st - Katherine Effertz

2nd - Elizabeth Cousland

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Wall Hanging, stitchery

1st - Donna Teubert

2nd - Barbara Bielinski

3rd - Katherine Effertz

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Wall Hanging, pieced, appl. qu

1st - Jacqueline Knox

2nd - RITA NYFFELER

3rd - Elizabeth Cousland

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Quilt

1st - Donna Thormahlen

2nd - Donna Teubert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion 1 AND UNDER 2/Percher

1st - Tim & Linda Klinger

2nd - Tim & Linda Klinger

3rd - Anne Clary

4th - Michael Deneen

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - STALLION, FOAL, Percheron

1st - Dale View Percherons, LLC

2nd - Tim & Linda Klinger

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Anne Clary

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Champion Stallion/Percheron

1st - Tim & Linda Klinger

2nd - Tim & Linda Klinger

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Yeld Mare, 4 & over,Percheron

1st - Dale View Percherons, LLC

2nd - Tim & Linda Klinger

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Heier Farms, LLC

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 4 & over /Percheron

1st - Heier Farms, LLC

2nd - George Sandstrom

3rd - Matthew Reichert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 3 & under 4 Percheron

2nd - Christopher Reysen

3rd - Anne Clary

4th - Matthew Reichert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 2 & under 3, Percheron

1st - Dale View Percherons, LLC

2nd - Anne Clary

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 1 & under 2, Percheron

1st - Heier Farms, LLC

2nd - Christopher Reysen

3rd - Tim & Linda Klinger

4th - Eric Margelowsky

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Filly Foal, Percheron

1st - Joseph Volk

2nd - George Sandstrom

3rd - Matthew Reichert

4th - Gary Nampel

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare & Foal, Percheron

1st - George Sandstrom

2nd - Heier Farms, LLC

3rd - Joseph Volk

4th - Matthew Reichert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Produce of Dam Percheron

1st - Dale View Percherons, LLC

2nd - Christopher Reysen

3rd - Anne Clary

4th - Joseph Volk

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Get of Sire

1st - Dale View Percherons, LLC

2nd - Tim & Linda Klinger

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Tim & Linda Klinger

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Breeders Herd

1st - Tim & Linda Klinger

2nd - Dale View Percherons, LLC

3rd - George Sandstrom

4th - Heier Farms, LLC

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding 3 & under, Percheron

1st - MaryJane Swedberg

2nd - Daren J Fischer

3rd - Dennis Schwochert

4th - Dennis Schwochert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding, 4 & over, Percheron

1st - Joseph Volk

2nd - Joseph Schomer

3rd - Dennis Schwochert

4th - Dennis Schwochert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Jr. Showmanship, Percheron

1st - Gary Nampel

2nd - Tim & Linda Klinger

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Daren J Fischer

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Sr. Showmanship, Percheron

1st - Steven Nampel

2nd - Christopher Reysen

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Dennis Schwochert

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, 3 & over, Clydesdale

1st - Bob & Rose Henderson

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion Foal, Clydesdales

1st - Gregory G Bagley

2nd - Mike LaCrosse

3rd - David B Soukup

4th - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare 4 & over

1st - Bob & Rose Henderson

2nd - David B Soukup

4th - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 3 & under 4, Clydes.

1st - David B Soukup

2nd - David B Soukup

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 2 & under 3, Clydesdale

1st - Gene Coughlin

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 1 & under 2, Clydesdale

1st - Mike LaCrosse

2nd - David B Soukup

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Filly Foal

1st - Gregory G Bagley

2nd - Mike LaCrosse

3rd - Tony/Deb Wilcenski

4th - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare & Foal, Clydesdale

1st - Mike LaCrosse

2nd - Mike LaCrosse

3rd - David B Soukup

4th - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Produce of Dam, Clydesdales

1st - Bob & Rose Henderson

2nd - David B Soukup

3rd - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Get of Sire, Clydesdale

1st - Gregory G Bagley

2nd - Mike LaCrosse

3rd - David B Soukup

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Breeders Herd, Clydesdales

1st - David B Soukup

2nd - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding, 4 & over, Clydesdales

1st - HOLIAN FARMS

2nd - Bob & Rose Henderson

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, 2 & under, Belgian

1st - Shari Morris

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, 1 & under 2, Belgian

1st - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion Foal, Belgian

1st - Hagemann Bros.

2nd - Dennis Garoutte

3rd - Michael Deneen

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 4 & over, Belgian

1st - Hagemann Bros.

2nd - Shari Morris

3rd - Wayne Huston

4th - Dennis Garoutte

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 3 & under 4, Belgian

1st - Dennis Garoutte

2nd - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 2 & under 3, Belgian

1st - Hagemann Bros.

2nd - Shari Morris

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 1 & under 2

1st - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Filly Foal, Belgian

1st - Hagemann Bros.

2nd - Hagemann Bros.

3rd - Michael Deneen

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare & Foal, Belgian

1st - Hagemann Bros.

2nd - Dennis Garoutte

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Produce of Dam, Belgian

1st - Hagemann Bros.

2nd - Dennis Garoutte

3rd - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Get of Sire, Belgian

1st - Hagemann Bros.

2nd - Shari Morris

3rd - Hagemann Bros.

4th - Dennis Garoutte

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Breeders Herd, Belgians

1st - Hagemann Bros.

2nd - Shari Morris

3rd - Hagemann Bros.

4th - Dennis Garoutte

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding, 3 & under 4, Belgians

1st - Smokey Hollow Farm

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding, 4 & over, Belgian

1st - Smokey Hollow Farm

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Ladies Cart

1st - Joseph Schomer

2nd - Daren J Fischer

3rd - Heier Farms, LLC

4th - Jody Scharbach

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Single Horse Hitch, 2 wh, Mn/L

1st - Joseph Schomer

2nd - Heier Farms, LLC

3rd - Dennis Schwochert

4th - Steven Nampel

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Single Horse Hitch, Jr Driver

1st - Steven Nampel

2nd - Gary Nampel

3rd - Heier Farms, LLC

4th - MaryJane Swedberg

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair hitched to Show Wagon,

1st - Joseph Schomer

2nd - Heier Farms, LLC

3rd - Steven Nampel

4th - Dennis Schwochert

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched to Show Wagon, LD

1st - Joseph Schomer

2nd - MaryJane Swedberg

3rd - Robert Kwiatkowski

4th - Heier Farms, LLC

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched to Sh Wagon, JR

1st - Gary Nampel

2nd - Steven Nampel

3rd - Joseph Schomer

4th - Heier Farms, LLC

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Unicorn Hitched to Show, harne

1st - Joseph Schomer

2nd - MaryJane Swedberg

3rd - Daren J Fischer

4th - Heier Farms, LLC

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - 4 Abreast, Hitched, Show Harne

1st - Joseph Schomer

2nd - MaryJane Swedberg

3rd - Eric Margelowsky

4th - Heier Farms, LLC

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - 4 Horse Hitched show Harness

1st - Joseph Schomer

2nd - Heier Farms, LLC

3rd - Gary Nampel

4th - Daren J Fischer

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - 6 Horse Team Hitched to Wagon

1st - MaryJane Swedberg

2nd - Joseph Schomer

3rd - Daren J Fischer

4th - Dennis Schwochert

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Ladies Cart

1st - HOLIAN FARMS

2nd - Wayne Huston

3rd - Shari Morris

4th - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Single Horse Hitched, Mn/LD

1st - HOLIAN FARMS

2nd - Smokey Hollow Farm

3rd - Mike LaCrosse

4th - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Single Horse Hitched 2w.c. Jr.

1st - Mike LaCrosse

2nd - Shari Morris

3rd - Mike LaCrosse

4th - Wayne Huston

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched, Sh Wg. Show Harn

1st - Smokey Hollow Farm

2nd - Wayne Huston

3rd - HOLIAN FARMS

4th - Shari Morris

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched to Show Wagon, LD

1st - HOLIAN FARMS

2nd - Shari Morris

3rd - David B Soukup

4th - Mike LaCrosse

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched to Show Wagon

1st - Mike LaCrosse

2nd - Shari Morris

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - UNICORN,

1st - Shari Morris

2nd - David B Soukup

3rd - Mike LaCrosse

4th - Wayne Huston

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Four Abreast

1st - David B Soukup

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Four Horse Hitched

1st - HOLIAN FARMS

2nd - Wayne Huston

3rd - Shari Morris

4th - David B Soukup

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Six Horse Team Hitch

1st - HOLIAN FARMS

2nd - Wayne Huston

3rd - Shari Morris

4th - David B Soukup

GOATS - ALPINES - JUNIOR KID

1st - Korey Statton

2nd - Kids Udder

3rd - Kids Udder

GOATS - ALPINES - INTERMEDIATE KID

1st - Korey Statton

2nd - Korey Statton

3rd - Kids Udder

4th - Bethel Lasch

GOATS - ALPINES - SENIOR KID

1st - Korey Statton

2nd - Korey Statton

3rd - Cathy Jacques

GOATS - ALPINES - SENIOR YEARLING

1st - Brody Vance

2nd - Taylor Radtke

3rd - Peter Marucha

4th - Peter Marucha

GOATS - ALPINES - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Korey Statton

2nd - Kids Udder

GOATS - ALPINES - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Korey Statton

2nd - Kids Udder

3rd - Kids Udder

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Korey Statton

2nd - Cathy Jacques

3rd - Kids Udder

4th - Bethel Lasch

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Korey Statton

2nd - Kids Udder

3rd - Kids Udder

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Korey Statton

2nd - Kids Udder

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 5 YRS +

1st - Kids Udder

GOATS - ALPINES - CHAMPION CHALLENGE

1st - Korey Statton

2nd - Cathy Jacques

GOATS - ALPINES - SENIOR GET OF SIRE

1st - Kids Udder

GOATS - ALPINES - DAM & DAUGHTER

1st - Korey Statton

2nd - Cathy Jacques

3rd - Kids Udder

GOATS - ALPINES - PRODUCE OF DAM

1st - Cathy Jacques

2nd - Peter Marucha

3rd - Kids Udder

GOATS - ALPINES - EXHIBITOR'S HERD

1st - Korey Statton

2nd - Cathy Jacques

3rd - Kids Udder

GOATS - ANY OTHER BREED - JUNIOR KID

1st - Daniel McPherson

2nd - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - INTERMEDIATE KID

1st - Daniel McPherson

2nd - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - SENIOR KID

1st - Daniel McPherson

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - SENIOR YEARLING

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Daniel McPherson

4th - Kayleena McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Daniel McPherson

2nd - Kayleena McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - DAM & DAUGHTER

1st - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - PRODUCE OF DAM

1st - Daniel McPherson

GOATS - ANY OTHER BREED - EXHIBITOR'S HERD

1st - Daniel McPherson

GOATS - SAANEN - JUNIOR KID

1st - Rebecca Kessler

2nd - Erma Winn

3rd - Erma Winn

4th - Luke Cucchi

GOATS - SAANEN - INTERMEDIATE KID

1st - Rebecca Kessler

2nd - Barb Knilans

3rd - Erma Winn

4th - Barb Knilans

GOATS - SAANEN - SENIOR KID

1st - Erma Winn

2nd - Erma Winn

3rd - Luke Cucchi

GOATS - SAANEN - SENIOR YEARLING

1st - Rebecca Kessler

2nd - Erma Winn

3rd - Erma Winn

4th - Luke Cucchi

GOATS - SAANEN - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

GOATS - SAANEN - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

3rd - Barb Knilans

4th - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

3rd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Erma Winn

2nd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR DOE 5 YRS +

1st - Erma Winn

2nd - Joe Steinmetz

GOATS - SAANEN - SENIOR GET OF SIRE

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

GOATS - SAANEN - DAM & DAUGHTER

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

3rd - Joe Steinmetz

GOATS - SAANEN - PRODUCE OF DAM

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

3rd - Luke Cucchi

GOATS - SAANEN - EXHIBITOR'S HERD

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

3rd - Luke Cucchi

GOATS - TOGGENBURG - JUNIOR KID

1st - Daniel McPherson

2nd - Ben Winn

3rd - Kayleena McPherson

4th - Daniel McPherson

GOATS - TOGGENBURG - INTERMEDIATE KID

1st - Joe Steinmetz

2nd - Joe Steinmetz

3rd - Kayleena McPherson

4th - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR KID

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Joe Steinmetz

4th - Joe Steinmetz

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR YEARLING

1st - Bryon Smith

2nd - Donald Smith

3rd - Daniel McPherson

4th - Ben Winn

GOATS - TOGGENBURG - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Bryon Smith

2nd - Joe Steinmetz

3rd - Daniel McPherson

4th - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Donald Smith

2nd - Daniel McPherson

3rd - Daniel McPherson

4th - Ben Winn

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Daniel McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Bryon Smith

4th - Donald Smith

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Bryon Smith

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Tim Jacques

4th - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - Tim Jacques

2nd - Bryon Smith

3rd - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - CHAMPION CHALLENGE

1st - Daniel McPherson

2nd - Bryon Smith

3rd - Joe Steinmetz

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR GET OF SIRE

1st - Daniel McPherson

2nd - Bryon Smith

3rd - Kayleena McPherson

4th - Ben Winn

GOATS - TOGGENBURG - DAM & DAUGHTER

1st - Donald Smith

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Bryon Smith

4th - Joe Steinmetz

GOATS - TOGGENBURG - PRODUCE OF DAM

1st - Bryon Smith

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Daniel McPherson

4th - Ben Winn

GOATS - TOGGENBURG - EXHIBITOR'S HERD

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Bryon Smith

4th - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - JUNIOR KID

1st - Jacqueline Witte

2nd - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - INTERMEDIATE KID

1st - Bryon Smith

2nd - Katie Klarkowski

3rd - Katie Klarkowski

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR YEARLING

1st - Bryon Smith

2nd - Donald Smith

3rd - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Donald Smith

2nd - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Bryon Smith

2nd - Bryon Smith

3rd - Cathy Jacques

4th - Katie Klarkowski

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Katie Klarkowski

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR GET OF SIRE

1st - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - DAM & DAUGHTER

1st - Katie Klarkowski

2nd - Donald Smith

3rd - Bryon Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - PRODUCE OF DAM

1st - Donald Smith

2nd - Katie Klarkowski

3rd - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - EXHIBITOR'S HERD

1st - Bryon Smith

2nd - Katie Klarkowski

3rd - Donald Smith

GOATS - RECORDED GRADES - JUNIOR KID

1st - Rebecca Kessler

2nd - Rebecca Kessler

3rd - Brianna Rullman

4th - Debbie Winn

GOATS - RECORDED GRADES - INTERMEDIATE KID

1st - Barb Knilans

2nd - Bryon Smith

3rd - Barb Knilans

4th - Bryon Smith

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR KID

1st - Debbie Winn

2nd - Rebecca Kessler

3rd - Debbie Winn

4th - Rebecca Kessler

GOATS - RECORDED GRADES - JUNIOR YEARLING

1st - Joe Steinmetz

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR YEARLING

1st - Bryon Smith

2nd - Rebecca Kessler

3rd - Jordann Bauer

4th - Brianna Rullman

GOATS - RECORDED GRADES - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Bryon Smith

2nd - Joe Steinmetz

3rd - Cassandra Winn-Marucha

4th - Jordann Bauer

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Cassandra Winn-Marucha

2nd - Debbie Winn

3rd - Brianna Rullman

4th - Matt Monteith

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Jordann Bauer

2nd - Cassandra Winn-Marucha

3rd - Debbie Winn

4th - Debbie Winn

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Bryon Smith

2nd - Jordann Bauer

3rd - Debbie Winn

4th - Joe Steinmetz

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - Jordann Bauer

2nd - Cassandra Winn-Marucha

3rd - Joe Steinmetz

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR GET OF SIRE

1st - Debbie Winn

2nd - Jordann Bauer

3rd - Cassandra Winn-Marucha

GOATS - RECORDED GRADES - DAM & DAUGHTER

1st - Bryon Smith

2nd - Jordann Bauer

3rd - Debbie Winn

4th - Cassandra Winn-Marucha

GOATS - RECORDED GRADES - PRODUCE OF DAM

1st - Jordann Bauer

2nd - Cassandra Winn-Marucha

3rd - Debbie Winn

4th - Barb Knilans

GOATS - RECORDED GRADES - EXHIBITOR'S HERD

1st - Jordann Bauer

2nd - Cassandra Winn-Marucha

3rd - Bryon Smith

4th - Debbie Winn

GOATS - OBERHASLI - JUNIOR KID

1st - Korey Statton

2nd - Daniel McPherson

3rd - Kayleena McPherson

4th - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - INTERMEDIATE KID

1st - Barb Knilans

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Daniel McPherson

4th - Barb Knilans

GOATS - OBERHASLI - SENIOR KID

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Daniel McPherson

4th - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR YEARLING

1st - Korey Statton

2nd - Korey Statton

3rd - Bethel Lasch

4th - Daniel McPherson

GOATS - OBERHASLI - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Korey Statton

2nd - Daniel McPherson

3rd - Barb Knilans

4th - Barb Knilans

GOATS - OBERHASLI - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Barb Knilans

4th - James Jacques

GOATS - OBERHASLI - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - James Jacques

2nd - Jacqueline Witte

3rd - Daniel McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - Daniel McPherson

GOATS - OBERHASLI - CHAMPION CHALLENGE

1st - Daniel McPherson

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Kayleena McPherson

4th - Daniel McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR GET OF SIRE

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

GOATS - OBERHASLI - DAM & DAUGHTER

1st - Daniel McPherson

2nd - Kayleena McPherson

3rd - James Jacques

4th - Barb Knilans

GOATS - OBERHASLI - PRODUCE OF DAM

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Korey Statton

4th - James Jacques

GOATS - OBERHASLI - EXHIBITOR'S HERD

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Barb Knilans

4th - James Jacques

RABBITS - Fuzzy Lop - SENIOR BUCK

1st - Nicole Schmitt

2nd - Nicole Schmitt

3rd - Michelle Wojcik

4th - Michelle Wojcik

RABBITS - Fuzzy Lop - SENIOR DOE

1st - Nicole Schmitt

2nd - Tiffany Schwandt

3rd - Nicole Schmitt

RABBITS - Fuzzy Lop - JUNIOR DOE

1st - Nicole Schmitt

RABBITS - Dutch Black - SENIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch Black - SENIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch Black - JUNIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch Black - JUNIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch Chocolate - SENIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch Chocolate - SENIOR DOE

1st - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch Chocolate - JUNIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch Chocolate - JUNIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch - Gray - SENIOR BUCK

1st - Tiffany Schwandt

RABBITS - Dutch - Gray - SENIOR DOE

1st - Tiffany Schwandt

RABBITS - Dutch - Gray - JUNIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch - Gray - JUNIOR DOE

1st - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch - Tort - SENIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch - Tort - SENIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch - Tort - JUNIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Tiffany Schwandt

RABBITS - Dutch - Tort - JUNIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Dan Schwandt

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Tiffany Schwandt

RABBITS - Dutch All Other Colors - SENIOR DOE

1st - Tiffany Schwandt

RABBITS - Dutch All Other Colors - JUNIOR BUCK

1st - Dan Schwandt

RABBITS - Dutch All Other Colors - JUNIOR DOE

1st - Dan Schwandt

2nd - Tiffany Schwandt

RABBITS - Holland Lop - Solid - SENIOR BUCK

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Amanda Donley

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Amanda Donley

RABBITS - Holland Lop - Solid - SENIOR DOE

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Tiffany Schwandt

3rd - Kelly Saxton

4th - Amanda Donley

RABBITS - Holland Lop - Solid - JUNIOR BUCK

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Amanda Donley

3rd - Amanda Donley

4th - Tiffany Schwandt

RABBITS - Holland Lop - Solid - JUNIOR DOE

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Amanda Donley

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Amanda Donley

RABBITS - Holland Lop - Broken - SENIOR BUCK

1st - Amanda Donley

2nd - Tiffany Schwandt

3rd - Kelly Saxton

4th - Tiffany Schwandt

RABBITS - Holland Lop - Broken - SENIOR DOE

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Tiffany Schwandt

RABBITS - Holland Lop - Broken - JUNIOR BUCK

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Amanda Donley

3rd - Amanda Donley

4th - Tiffany Schwandt

RABBITS - Holland Lop - Broken - JUNIOR DOE

1st - Tiffany Schwandt

2nd - Amanda Donley

3rd - Tiffany Schwandt

4th - Amanda Donley

RABBITS - Mini Lop - Solid - SENIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Pat Wojcik

4th - Nicole Schmitt

RABBITS - Mini Lop - Solid - SENIOR DOE

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Pat Wojcik

4th - Nicole Schmitt

RABBITS - Mini Lop - Solid - JUNIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

RABBITS - Mini Lop - Solid - JUNIOR DOE

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

RABBITS - Mini Lop- Broken - SENIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Nicole Schmitt

RABBITS - Mini Lop- Broken - SENIOR DOE

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Pat Wojcik

4th - Nicole Schmitt

RABBITS - Mini Lop- Broken - JUNIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Pat Wojcik

4th - Nicole Schmitt

RABBITS - Mini Lop- Broken - JUNIOR DOE

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

RABBITS - Mini Rex - SENIOR BUCK

1st - Tiffany Poritz

2nd - Tiffany Poritz

RABBITS - Mini Rex - SENIOR DOE

1st - Tiffany Poritz

2nd - Tiffany Poritz

RABBITS - Mini Rex - JUNIOR BUCK

1st - Tiffany Poritz

2nd - Tiffany Poritz

RABBITS - Mini Rex - JUNIOR DOE

1st - Tiffany Poritz

2nd - Tiffany Poritz

RABBITS - Polish - Black - SENIOR BUCK

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Jennifer Klapczynski

RABBITS - Polish - Black - SENIOR DOE

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Jennifer Klapczynski

RABBITS - Polish - Black - JUNIOR BUCK

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Jennifer Klapczynski

RABBITS - Polish - Black - JUNIOR DOE

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Jennifer Klapczynski

RABBITS - Polish - All Other Colors - SENIOR BUCK

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Jennifer Klapczynski

RABBITS - Polish - All Other Colors - SENIOR DOE

1st - Jennifer Klapczynski

RABBITS - Polish - All Other Colors - JUNIOR BUCK

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Jennifer Klapczynski

RABBITS - Polish - All Other Colors - JUNIOR DOE

1st - Jennifer Klapczynski

2nd - Jennifer Klapczynski

RABBITS - Rex - Black & Blue - SENIOR BUCK

1st - Don Jr Paul

2nd - Don Jr Paul

3rd - Judy & Don Paul

RABBITS - Rex - Black & Blue - SENIOR DOE

1st - Don Jr Paul

2nd - Judy & Don Paul

3rd - Don Jr Paul

RABBITS - Rex - Black & Blue - JUNIOR BUCK

1st - Don Jr Paul

2nd - Judy & Don Paul

3rd - Judy & Don Paul

4th - Don Jr Paul

RABBITS - Rex - Black & Blue - JUNIOR DOE

1st - Judy & Don Paul

2nd - Don Jr Paul

3rd - Don Jr Paul

RABBITS - Sable - SENIOR BUCK

1st - Del Wampner

2nd - Del Wampner

3rd - Don Jr Paul

4th - Judy & Don Paul

RABBITS - Sable - SENIOR DOE

1st - Judy & Don Paul

2nd - Del Wampner

3rd - Don Jr Paul

RABBITS - Sable - JUNIOR BUCK

1st - Judy & Don Paul

2nd - Del Wampner

3rd - Don Jr Paul

4th - Del Wampner

RABBITS - Sable - JUNIOR DOE

1st - Judy & Don Paul

2nd - Del Wampner

3rd - Don Jr Paul

RABBITS - Silver - All Colors - SENIOR BUCK

1st - Fidelis C steinhoff

2nd - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Silver - All Colors - SENIOR DOE

1st - Fidelis C steinhoff

2nd - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Silver - All Colors - JUNIOR BUCK

1st - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Silver - All Colors - JUNIOR DOE

1st - Fidelis C steinhoff

2nd - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Standard Chinchilla - SENIOR DOE

1st - Paul Jones

RABBITS - Any Other Breed 4 Class - SENIOR BUCK

1st - Robbie Wampner

2nd - Robbie Wampner

3rd - Sydney Anderson

4th - Sydney Anderson

RABBITS - Any Other Breed 4 Class - SENIOR DOE

1st - Robbie Wampner

2nd - Robbie Wampner

3rd - Mary Beth Weber

4th - Mary Beth Weber

RABBITS - Any Other Breed 4 Class - JUNIOR BUCK

1st - Robbie Wampner

2nd - Robbie Wampner

3rd - Sydney Anderson

RABBITS - Any Other Breed 4 Class - JUNIOR DOE

1st - Robbie Wampner

2nd - Robbie Wampner

RABBITS - Californian - SENIOR BUCK

1st - Fidelis C steinhoff

2nd - Sarah Luth

3rd - Don & Linda Luth

4th - Tammi Jones

RABBITS - Californian - SENIOR DOE

1st - Fidelis C steinhoff

2nd - Sarah Luth

3rd - Don & Linda Luth

RABBITS - Californian - 6-8 Buck

1st - Fidelis C steinhoff

2nd - Don & Linda Luth

RABBITS - Californian - 6-8 Doe

1st - Don & Linda Luth

2nd - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Californian - JUNIOR BUCK

1st - Paul Jones

2nd - Sarah Luth

3rd - Fidelis C steinhoff

4th - Don & Linda Luth

RABBITS - Californian - JUNIOR DOE

1st - Don & Linda Luth

2nd - Don & Linda Luth

3rd - Sarah Luth

4th - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - SENIOR BUCK

1st - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - SENIOR DOE

1st - Fidelis C steinhoff

2nd - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - 6-8 Buck

1st - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - 6-8 Doe

1st - Fidelis C steinhoff

2nd - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - JUNIOR BUCK

1st - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - JUNIOR DOE

1st - Fidelis C steinhoff

RABBITS - New Zealand - Black & Red - SENIOR BUCK

1st - Don Jr Paul

2nd - Judy & Don Paul

RABBITS - New Zealand - Black & Red - SENIOR DOE

1st - Judy & Don Paul

2nd - Don Jr Paul

RABBITS - New Zealand - Black & Red - 6-8 Buck

1st - Judy & Don Paul

2nd - Don Jr Paul

RABBITS - New Zealand - Black & Red - 6-8 Doe

1st - Judy & Don Paul

2nd - Don Jr Paul

RABBITS - New Zealand - Black & Red - JUNIOR BUCK

1st - Judy & Don Paul

2nd - Judy & Don Paul

3rd - Don Jr Paul

RABBITS - New Zealand - Black & Red - JUNIOR DOE

1st - Don Jr Paul

2nd - Judy & Don Paul

3rd - Judy & Don Paul

RABBITS - New Zealand - White - SENIOR BUCK

1st - Don Jr Paul

2nd - Don & Linda Luth

3rd - Judy & Don Paul

4th - Sarah Luth

RABBITS - New Zealand - White - SENIOR DOE

1st - Judy & Don Paul

2nd - Don Jr Paul

3rd - Don & Linda Luth

4th - Sarah Luth

RABBITS - New Zealand - White - 6-8 Buck

1st - Don & Linda Luth

2nd - Judy & Don Paul

3rd - Sarah Luth

4th - Don Jr Paul

RABBITS - New Zealand - White - 6-8 Doe

1st - Judy & Don Paul

3rd - Don & Linda Luth

3rd - Don Jr Paul

RABBITS - New Zealand - White - JUNIOR BUCK

1st - Judy & Don Paul

2nd - Don & Linda Luth

3rd - Sarah Luth

RABBITS - New Zealand - White - JUNIOR DOE

1st - Sarah Luth

2nd - Don & Linda Luth

3rd - Judy & Don Paul

4th - Judy & Don Paul

RABBITS - Palominos - SENIOR BUCK

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Palominos - SENIOR DOE

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Palominos - 6-8 Buck

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Palominos - 6-8 Doe

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Palominos - JUNIOR DOE

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Black - SENIOR BUCK

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Black - SENIOR DOE

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Black - 6-8 Buck

1st - Robbie Wampner

3rd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Black - JUNIOR BUCK

1st - Christopher Lee

RABBITS - Satin - Black - JUINOR DOE

1st - Christopher Lee

RABBITS - Satin - Broken - SENIOR BUCK

1st - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Broken - SENIOR DOE

1st - Robbie Wampner

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Broken - 6-8 Buck

1st - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Broken - 6-8 Doe

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Broken - JUNIOR BUCK

1st - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Chin - SENIOR DOE

1st - Tammi Jones

2nd - Tammi Jones

RABBITS - Satin - Chin - 6-8 Buck

1st - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Chin - JUNIOR BUCK

1st - Paul Jones

2nd - Tammi Jones

RABBITS - Satin - Chin - JUNIOR DOE

1st - Paul Jones

RABBITS - Satin - White - SENIOR BUCK

1st - Robbie Wampner

RABBITS - Satin - White - 6-8 doe

1st - Robbie Wampner

RABBITS - Satin - White - JUNIOR BUCK

1st - Robbie Wampner

RABBITS - Satin - All Other Colors - Senior Buck

1st - Don & Linda Luth

RABBITS - Satin - All Other Colors - Senior Doe

1st - Don & Linda Luth

2nd - Don & Linda Luth

RABBITS - Satin - All Other Colors - Junior Buck

1st - Don & Linda Luth

2nd - Don & Linda Luth

3rd - Christopher Lee

RABBITS - Satin - All Other Colors - Junior Doe

1st - Don & Linda Luth

2nd - Don & Linda Luth

3rd - Christopher Lee

RABBITS - Meat Pen - All Breeds - ALL BREEDS

1st - Sarah Luth

2nd - Judy & Don Paul

3rd - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Fryers - All Breeds - ALL BREEDS

1st - Don & Linda Luth

2nd - Del Wampner

3rd - Christopher Lee

4th - Fidelis C steinhoff

RABBITS - Stewers - All Breeds - Roasters All Breeds

1st - Sarah Luth

2nd - Fidelis C steinhoff

3rd - Robbie Wampner

4th - Don & Linda Luth

RABBITS - Roasters - All Breeds - All Breeds

1st - Don & Linda Luth

2nd - Sarah Luth

3rd - Robbie Wampner

4th - Fidelis C steinhoff

Back to
Top
Tickets & Deals