2008 Judging Results - Open
Facebook Twitter Pinterest Youtube Instagram GooglePlus

Sign up for email updates from Walworth County Fair

Home > Walworth County Fair > Exhibit > Judging Results > 2008 Judging Results - Open

2008 Judging Results - Open

Open Results

ANTIQUES - COLORED GLASS - VINEGAR CRUET ANY COLOR

1st - Nancy Russell

2nd - Jean Amos

ANTIQUES - COLORED GLASS - CRANBERRY ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - Jean Amos

3rd - Caroline Moore

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - COLORED GLASS - HOBNAIL ITEM

1st - Robert Cole

2nd - Sue Thelen

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - COLORED GLASS - DEPRESSION GLASS ITEM

1st - Judy Nelson

2nd - Denyse Galbreth

3rd - Susan Pruessing

4th - Robert Cole

ANTIQUES - COLORED GLASS - SATIN GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

ANTIQUES - COLORED GLASS - MILK GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - D. M. Voss

3rd - Cynthia K Knutson

4th - Breck Ward

ANTIQUES - COLORED GLASS - WATER PITCHER

1st - John Holt

2nd - Gwen Cole

3rd - Sue Thelen

ANTIQUES - COLORED GLASS - RUBY GLASS ITEM

1st - Judy Nelson

2nd - Robert Cole

3rd - Fran Rodgers

ANTIQUES - COLORED GLASS - CARNIBAL GLASS ITEM

1st - Phyllis Putman

2nd - Robert Cole

3rd - Ann Amera

4th - Nancy Russell

ANTIQUES - COLORED GLASS - TUMBLERS

1st - Shelly Higgins

2nd - Joseph Kompare

3rd - Gwen Cole

ANTIQUES - COLORED GLASS - ART GLASS/DECO ITEM

1st - Caroline Moore

2nd - Nancy Russell

3rd - Katherine Effertz

4th - Denyse Galbreth

ANTIQUES - COLORED GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Keary Gallagher

2nd - Joseph Kompare

3rd - Nancy Russell

4th - Robert Cole

ANTIQUES - CLEAR GLASS - PRESSED GLASS ITEM

1st - Robert Cole

2nd - Ruth Jones

3rd - Christine Thelen

4th - Mariah Amend-Andersen

ANTIQUES - CLEAR GLASS - COMPOTE

1st - Nancy Russell

2nd - Joseph Kompare

3rd - Ruth Jones

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CLEAR GLASS - WATER PITCHER

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Gwen Cole

3rd - Elma Oberla

4th - Margaret Pinnow

ANTIQUES - CLEAR GLASS - COLLECTION OF CLEAR GLASS

1st - Margaret Pinnow

2nd - Dawn Walters

3rd - Joseph Kompare

4th - Gwen Cole

ANTIQUES - CLEAR GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Robert Cole

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS WATER PITCHER

1st - Nancy Russell

2nd - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS VASE

1st - Nancy Russell

2nd - Jean Amos

3rd - Robert Cole

4th - Joyce Deschner

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS BERRY BOWL

1st - Nancy Russell

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Robert Aspinall

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS BOWL

1st - Sue Larkin

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS TUMBLERS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS SUGAR AND CREAM

1st - Peggy Wiswell

2nd - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS PICKLE/CELERY

1st - Nancy Russell

2nd - Marion Morrisey

3rd - Carol Kitzrow

4th - Robert Aspinall

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS TOOTHPICK HOLD

1st - Carol Kitzrow

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS SALT DIPS

1st - Marion Morrisey

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Sandra Busch

ANTIQUES - CUT GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Dawn Walters

2nd - Nancy Russell

3rd - Jean Amos

4th - Elsa Varland

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BLOWN GLASS ITEM

1st - Jean Amos

2nd - Joseph Kompare

3rd - Katherine Effertz

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - VASE

1st - D. M. Voss

2nd - Keary Gallagher

3rd - Shelly Higgins

4th - Gwen Cole

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - OPALESCENT ITEM

1st - Caroline Moore

2nd - Sue Thelen

3rd - Gwen Cole

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BASKET

1st - Gwen Cole

2nd - Sue Thelen

3rd - Joseph Kompare

4th - Barb Moehling

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COLLECTION OF CRUETS

2nd - Doris Eistedt

3rd - Nancy Russell

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - PAPERWEIGHT ITEM

1st - Sue Thelen

2nd - Jean Amos

3rd - Gale Lavota

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - SILVER OVERLAY GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

2nd - Caroline Moore

3rd - Robert Aspinall

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - PERFUME BOTTLE/ATOMIZER

1st - Joseph Kompare

2nd - Ruth Jones

3rd - Carol Kitzrow

4th - Jean Amos

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BOTTLE

1st - Caroline Moore

2nd - Robert Cole

3rd - D. M. Voss

4th - Margaret Pinnow

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - CANNING JAR

1st - Margaret Szlachta

2nd - Peggy Murphy

3rd - Jan Katzman

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - LEMONADE SET

1st - Gwen Cole

2nd - Nancy Russell

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COLLECTION OF GLASS

1st - Gwen Cole

2nd - Fran Rodgers

3rd - Diane Egner

4th - Joseph Kompare

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COCKTAIL SET

1st - Cynthia K Knutson

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - TOOTH PICK HOLDER

1st - Margaret Szlachta

2nd - Gwen Cole

3rd - Sue Thelen

4th - Katie Clark

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Robert Cole

2nd - Robert Wilber

3rd - Sue Larkin

4th - Phyllis Putman

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - BENNINGTON/BROWNWARE

1st - Jan Katzman

2nd - Gwen Cole

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - IRONSTONE CHINA ITEM

1st - Wallace T Rouse

2nd - D. M. Voss

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - CHAMBER POT

1st - Schofield Orchard

2nd - Peggy Murphy

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Vase

1st - Sue Larkin

2nd - Tom Kraus

3rd - Sue Thelen

4th - Nancy Russell

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Majolica Item

1st - Ruth Jones

2nd - Sue Thelen

3rd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Stein

1st - Henry Burmeister

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Ruth Jones

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Stoneware Item

1st - Robert Cole

2nd - Evelyn Ferry

3rd - Joseph Kompare

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Figurine

1st - Nancy Russell

2nd - Ruth Jones

3rd - Ann Amera

4th - Robert Cole

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Oriental

1st - Katherine Effertz

2nd - Gwen Cole

3rd - Michael Mroch

4th - Melanie LaRock-Drall

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Salt & Pepper Shakers

1st - Phyllis Putman

2nd - Robert Cole

3rd - Jan Katzman

4th - Katie Clark

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Cookie Jar

1st - Caroline Moore

2nd - Shelly Higgins

3rd - Peggy Murphy

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Tea or Coffee Pot

1st - Peggy Murphy

2nd - Caroline Moore

3rd - Nancy Russell

4th - Kimberly Brower

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Toothpick Holder

1st - Debi Mancusi

2nd - Katie Clark

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Pitcher

1st - Nancy Russell

2nd - Patricia Smith

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Mustache Cup

1st - Patricia Lauderdale

2nd - Arline L Wolfer

3rd - Sue Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Covered Chees or Butter Dish

1st - Barb Moehling

3rd - Sue Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Flow Blue Item

1st - Nancy Russell

2nd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Creamer and Sugar

1st - Fran Rodgers

2nd - Darlene Langholff

3rd - Lucille Trapp

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Cup and Saucer

1st - Pat Morrisey

2nd - Dawn Walters

3rd - Shelly Higgins

4th - Christine Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Bone Dish

2nd - Gwen Cole

3rd - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - R.S. Prussia Collection

1st - Nancy Russell

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Hat Pin Holder

2nd - Sue Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Fiesta Type Item

1st - Janean Ward

2nd - Carol Kitzrow

3rd - John Holt

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Plate, hand painted

1st - Caroline Moore

2nd - Peggy Wiswell

3rd - Jean Amos

4th - Nancy Russell

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Plate, Sounenir

1st - Sue Larkin

2nd - Susan Pruessing

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Platter

1st - Schofield Orchard

2nd - Caroline Moore

3rd - Fran Rodgers

4th - Evelyn Ferry

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Condiment Dish

1st - D. M. Voss

2nd - Dawn Walters

3rd - Jean Amos

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Demitasse Cup & Saucer

1st - Martha Cucco

2nd - Jan Katzman

3rd - Gwen Cole

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - No Otherwise Specified Item

1st - Gail Peteler

2nd - Nancy Russell

3rd - Peggy Wiswell

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BUTTER CHURN

1st - Schofield Orchard

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - MECHANICAL KITCHEN ITEM

1st - Barb Moehling

2nd - Carol Behrens

3rd - Katherine Effertz

4th - Joyce Deschner

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BREWERY ITEM

1st - Henry Szlachta

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Katherine Effertz

4th - Christine Thelen

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - HOUSEHOLD/STORE SCALE

1st - Theo M Ryer

2nd - Robert Cole

3rd - Rodney Paulsen

4th - Sue Thelen

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - SPICE COLLECTION BOX

1st - Nancy Russell

2nd - Darlene Langholff

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TEA KETTLE TEA OR COFFEE

1st - Elma Oberla

2nd - Greg Morrisey

3rd - Susan Pruessing

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Kitchenware,

1st - Sue Larkin

2nd - Doris Eistedt

3rd - Schofield Orchard

4th - Susan Pruessing

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - PEWTER TEA/COFFEE/WATER

1st - Ruth Jones

2nd - Schofield Orchard

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - THIMBLE COLLECTION

1st - Jan Katzman

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - DOORSTOP

1st - Patricia Lauderdale

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Keary Gallagher

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TIN COOKIE CUTTERS

1st - Carol Kitzrow

2nd - Sue Thelen

3rd - Margaret Szlachta

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - WOODENWARE ITEM

1st - Sue Thelen

2nd - Sue Larkin

3rd - Margaret Szlachta

4th - Robert Wilber

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - CLOTHES IRON

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Evelyn Ferry

4th - Katie Clark

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TRIVET

1st - Gail Peteler

2nd - D. M. Voss

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BRASS CANDLE STICK

1st - Robert Aspinall

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Sawing Machines

1st - Diane Egner

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Bed Trays

1st - Doris Eistedt

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - SILVERPLATED ITEM

1st - Sharon Yanz

2nd - Schofield Orchard

3rd - Gwen Cole

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - STERLING SILVER

1st - Michael Mroch

2nd - Ruth Jones

3rd - Greg Morrisey

4th - Gail Peteler

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - FLATWARE PLACE SETTING

1st - Wallace T Rouse

2nd - Marion Morrisey

3rd - Schofield Orchard

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - COFFEE AND TEA POT ETC

1st - Gwen Cole

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - COLLECTION OF SPOONS

1st - Sue Larkin

2nd - Gail Peteler

3rd - Wallace T Rouse

4th - Jean Amos

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Margaret Pinnow

2nd - Darlene Langholff

ANTIQUES - PRIMITIVES - SMALL FARM/CARPENTER TOOL

1st - Patricia Smith

2nd - Sue Thelen

3rd - Robert Cole

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - PRIMITIVES - BIRD HOUSE

1st - Sandra Busch

ANTIQUES - PRIMITIVES - SPINNING ITEM

2nd - Susan Pruessing

ANTIQUES - PRIMITIVES - COFFEE GRINDER

1st - Jan Katzman

2nd - Christina Wicyk

3rd - Sue Thelen

4th - Joyce Deschner

ANTIQUES - PRIMITIVES - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Susan Pruessing

2nd - Don Henningfeld

3rd - Ruth Jones

4th - Diane Hinzpeter

ANTIQUES - MECHANICAL - SALESMAN'S SAMPLE

1st - Henry Szlachta

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Gail Peteler

ANTIQUES - MECHANICAL - PHONOGRAPH/MUSIC BOX

1st - Greg Morrisey

2nd - Gale Lavota

ANTIQUES - MECHANICAL - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Ann Amera

2nd - Greg Morrisey

3rd - Katherine Effertz

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - CHRISTMAS ORNAMENT/DECO

1st - Susan Pruessing

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Pat Morrisey

4th - John Holt

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - HOLIDAY COLLECTIBLE

1st - Judy Nelson

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Margaret Szlachta

4th - John Holt

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - HOLIDAY COSTUMES

1st - Greg Morrisey

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Marion Morrisey

2nd - Gale Lavota

ANTIQUES - CHILDREN - INFANT RATTLE/TOY

1st - Sue Larkin

2nd - Gale Lavota

3rd - John Holt

ANTIQUES - CHILDREN - TEDDY BEAR/STUFFED TOY

1st - Gale Lavota

2nd - Susan Pruessing

3rd - Virginia Behrens

4th - Margaret Szlachta

ANTIQUES - CHILDREN - LARGE DOLL

1st - Pat Morrisey

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Rodney Paulsen

4th - Robert Aspinall

ANTIQUES - CHILDREN - SMALL DOLL

1st - Carol Kitzrow

2nd - Gail Peteler

3rd - Gale Lavota

4th - Rodney Paulsen

ANTIQUES - CHILDREN - BRIDE DOLL

1st - Gale Lavota

2nd - Judy Sokolowski

ANTIQUES - CHILDREN - STORYBOOK OR CHARACTER

1st - Margaret Pinnow

ANTIQUES - CHILDREN - TOY

1st - Ann Amera

2nd - Stacey Ambort

3rd - Schofield Orchard

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - CHILDREN - DOLL MINIATURES

1st - Henry Szlachta

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Theo M Ryer

4th - Sue Larkin

ANTIQUES - CHILDREN - ANTIQUE MARBLES

1st - D. M. Voss

2nd - Elma Oberla

3rd - Michael Mroch

4th - Joyce Deschner

ANTIQUES - CHILDREN - TOY MECHANICAL/WIND UP

1st - Margaret Szlachta

2nd - Arline L Wolfer

3rd - Ann Amera

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - CHILDREN - CHILDERN'S BOOKS

1st - Margaret Pinnow

2nd - Kelly K Miller

3rd - Doris Eistedt

4th - Michael Mroch

ANTIQUES - CHILDREN - GAME/BOARD GAME

1st - Schofield Orchard

2nd - Katherine Effertz

3rd - Henry Szlachta

4th - Katie Clark

ANTIQUES - CHILDREN - Children Furniture Item

1st - Ann Amera

2nd - Linda Myers

3rd - Sue Thelen

4th - Pat Morrisey

ANTIQUES - CHILDREN - Rocking Horse, Riding Toy, etc

1st - Sandra Busch

2nd - Susan Pruessing

3rd - Margaret Pinnow

ANTIQUES - FANCY WORK - TABLE LINENS 1

1st - Carol Kitzrow

2nd - Christina Wicyk

3rd - Jean Amos

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - FANCY WORK - DOILIES 3-5

1st - Susan Pruessing

2nd - Joyce Deschner

3rd - Christina Wicyk

4th - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - PILLOW CASES PR

1st - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - CROCHETED ITEM

1st - Jan Katzman

2nd - Kathleen B Tober

3rd - Virginia Behrens

4th - Gale Lavota

ANTIQUES - FANCY WORK - HOOKED ITEM

1st - Wallace T Rouse

2nd - Christina Wicyk

ANTIQUES - FANCY WORK - NEEDLEPOINT ITEM

1st - Wallace T Rouse

ANTIQUES - FANCY WORK - LACE COLLECTION 3-5

1st - Jean Amos

2nd - Ruth Jones

3rd - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - COVERLET/QUILT

1st - Schofield Orchard

2nd - Maureen Weber

3rd - Wallace T Rouse

4th - Theo M Ryer

ANTIQUES - FANCY WORK - COVERLET/QUILT CRIB SIZE

1st - John Holt

2nd - Christina Wicyk

3rd - Ann Amera

4th - Marion Morrisey

ANTIQUES - FANCY WORK - SAMPLER

1st - Wallace T Rouse

2nd - Susan Pruessing

ANTIQUES - FANCY WORK - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Caroline Moore

2nd - Katie Clark

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - BRIDAL GOWN

1st - Susan Pruessing

2nd - Katie Clark

3rd - Robert Aspinall

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - VINTAGE CLOTHING

1st - Gale Lavota

2nd - Theo M Ryer

3rd - Carol Behrens

4th - Carol Matthews

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - VINTAGE CLOTHING CHILD

1st - Caroline Moore

2nd - Theo M Ryer

3rd - Evelyn Ferry

4th - Kimberly Brower

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - ACCESSORY

1st - Joyce Deschner

2nd - D. M. Voss

3rd - Jan Katzman

4th - Theo M Ryer

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - PARASOL OR UMBRELLA

1st - Kimberly Brower

2nd - Jan Katzman

3rd - Ruth Jones

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - FAN

1st - Gale Lavota

2nd - Gwen Cole

3rd - Katie Clark

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - PURSE/BAG

1st - Mary Howard

2nd - Joyce Deschner

3rd - Jan Katzman

4th - Kimberly Brower

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - IVORY ITEM

1st - Sue Larkin

2nd - Caroline Moore

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - CELLULOID

1st - Sandra Busch

2nd - Ruth Jones

3rd - Katherine Effertz

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - COSMETIC COMPACT 1-3

1st - Pat Morrisey

2nd - Kimberly Brower

3rd - Gale Lavota

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - WATCH, POCKET

1st - Wallace T Rouse

2nd - Greg Morrisey

3rd - Mable Comstock

4th - Henry Szlachta

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - JEWELRY

1st - Gail Peteler

2nd - Nancy Russell

3rd - Henry Szlachta

4th - Darlene Langholff

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - JEWELRY CHILD'S

1st - Elma Oberla

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - EYE GLASSES 1-3

1st - Wallace T Rouse

2nd - Jean Amos

3rd - Sue Larkin

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - WALKING CANE/STICK

1st - Rodney Paulsen

2nd - Henry Szlachta

3rd - Ruth Jones

4th - Jean Amos

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - Watch, Pendant

1st - Darlene Langholff

2nd - John Holt

3rd - Wallace T Rouse

4th - Robert Aspinall

ANTIQUES - Wooden Items - BOX

1st - Janean Ward

2nd - Joyce Deschner

3rd - Katherine Effertz

4th - Patricia Smith

ANTIQUES - Wooden Items - SHELF CLOCK

1st - Mable Comstock

2nd - Robert Aspinall

3rd - Pat Morrisey

4th - Melanie LaRock-Drall

ANTIQUES - Wooden Items - ANTIQUE LAMP

1st - Kathleen Gallagher

2nd - D. M. Voss

3rd - Mable Comstock

ANTIQUES - Wooden Items - ELECTRIFIED LAMP

1st - Joyce Deschner

2nd - Marion Morrisey

ANTIQUES - Wooden Items - ELECTRIC LAMP

1st - Katherine Effertz

2nd - Joseph Kompare

3rd - Greg Morrisey

4th - Caroline Moore

ANTIQUES - Wooden Items - LANTERN/MINER'S LAMP

1st - Joseph Kompare

2nd - Elma Oberla

3rd - Sue Larkin

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - Leather Post Card

1st - Robert Wilber

2nd - Jan Katzman

3rd - Martha Cucco

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - DECOY

1st - D. M. Voss

2nd - Susan Pruessing

3rd - Joseph Kompare

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - FISHING PLUGS/LURES

1st - Joseph Kompare

2nd - Darrell Trapp

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - COIN COLLECTION

1st - Wallace T Rouse

2nd - Breck Ward

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - POSTAGE STAMP COLLECTION

1st - Wallace T Rouse

2nd - Peggy Murphy

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - BOX CAMERA

1st - Peggy Murphy

2nd - Henry Burmeister

3rd - Marion Morrisey

4th - Henry Szlachta

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - PHOTOGRAPHY EQUIPMENT

1st - Peggy Murphy

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Shelly Higgins

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - Sporting Equipment

1st - Ann Amera

2nd - Joyce Deschner

3rd - Jodi Leahy

4th - Jan Katzman

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - RAILROAD MEMORABILIA

1st - Sue Larkin

2nd - Jean Amos

3rd - Joseph Kompare

4th - John Holt

ANTIQUES - POTPOURRI - Lunch Box

1st - Kathleen B Tober

2nd - Ann Amera

3rd - Robert Cole

4th - Henry Szlachta

ANTIQUES - POTPOURRI - WAL COUNTY FAIR ITEM

1st - Peggy Wiswell

2nd - Evelyn Ferry

ANTIQUES - POTPOURRI - WAL COUNTY MEMORABILIA

1st - Nancy Russell

2nd - Jean Amos

3rd - Christina Wicyk

4th - Peggy Murphy

ANTIQUES - POTPOURRI - SEWING BUTTONS

1st - Elma Oberla

2nd - Sue Thelen

3rd - Carol Kitzrow

4th - Susan Pruessing

ANTIQUES - POTPOURRI - ANY OTHER BUTTONS

1st - Margaret Szlachta

2nd - Henry Szlachta

3rd - Janean Ward

4th - Carol Kitzrow

ANTIQUES - POTPOURRI - PAPER MACHE ITEM

1st - Katherine Effertz

ANTIQUES - POTPOURRI - FOLK ART ITEM

1st - Michael Mroch

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Gail Peteler

4th - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - BANK STILL OR MECHANICAL

1st - Henry Szlachta

2nd - Tom Kraus

3rd - John Holt

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - POTPOURRI - TOLEWARE ITEM

1st - D. M. Voss

ANTIQUES - POTPOURRI - MUSICAL INSTRUMENT

1st - Elma Oberla

2nd - Schofield Orchard

ANTIQUES - POTPOURRI - PHONOGRAPH RECORD 1-3

1st - Christina Wicyk

ANTIQUES - POTPOURRI - Jack Knife

1st - Nancy Russell

2nd - Schofield Orchard

3rd - D. M. Voss

4th - Darlene Langholff

ANTIQUES - POTPOURRI - BLACK AMERICANA ITEM

1st - Henry Szlachta

2nd - Gail Peteler

3rd - Ann Amera

4th - Jean Amos

ANTIQUES - POTPOURRI - BASKET

1st - Wallace T Rouse

2nd - Gale Lavota

3rd - Jan Katzman

ANTIQUES - POTPOURRI - INDIAN RELIC OR ARTIFACT

1st - D. M. Voss

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Rodney Paulsen

ANTIQUES - POTPOURRI - LICENSE PLATES (3-6)

1st - Greg Morrisey

2nd - Margaret Pinnow

ANTIQUES - POTPOURRI - SMOKING RELATED COLLECT

1st - Margaret Szlachta

2nd - Rodney Paulsen

3rd - Nancy Russell

4th - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - CIGARETTE/CIGAR STORE 1-3

1st - Margaret Szlachta

2nd - Ruth Jones

3rd - Ann Amera

4th - Evelyn Ferry

ANTIQUES - POTPOURRI - SLEIGH BELLS

1st - Gale Lavota

2nd - Kathleen B Tober

ANTIQUES - POTPOURRI - RADIO

1st - Greg Morrisey

ANTIQUES - POTPOURRI - COOKBOOKS 1-3

1st - Sue Thelen

2nd - Bonnie Cornue

3rd - John Holt

4th - Peggy Wiswell

ANTIQUES - POTPOURRI - OTHER BOOKS 1-3

1st - Judy Kompare

2nd - Rodney Paulsen

3rd - Darlene Langholff

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - POTPOURRI - TIN ADVERTISING SIGN

1st - Peggy Murphy

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

3rd - Margaret Szlachta

ANTIQUES - POTPOURRI - ADVERTISING ITEM

1st - Margaret Szlachta

2nd - Ann Amera

3rd - Henry Szlachta

4th - Kathleen Gallagher

ANTIQUES - POTPOURRI - REVERSE PAINTING

1st - Peggy Murphy

ANTIQUES - POTPOURRI - PHOTOGRAPHS

1st - Peggy Murphy

ANTIQUES - POTPOURRI - Statue

1st - Joseph Kompare

2nd - Jean Amos

3rd - Sue Larkin

ANTIQUES - POTPOURRI - Military Item, Not Weapon

1st - Gail Peteler

2nd - Rodney Paulsen

3rd - D. M. Voss

4th - John Holt

ANTIQUES - POTPOURRI - Telephone

1st - Nancy Russell

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - TABLE

1st - Schofield Orchard

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Ann Amera

4th - Pat Morrisey

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - TRUNK

1st - Susan Pruessing

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - WICKER ITEM

1st - Sandra Busch

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - FOOT STOOL

1st - Sue Thelen

2nd - Ann Amera

3rd - Peggy Murphy

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - CHAIR

1st - Peggy Wiswell

2nd - Scott Thelen

3rd - Kathleen B Tober

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - BED

1st - Greg Morrisey

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - Plant Stand

1st - Schofield Orchard

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - Magazine Rack

2nd - Virginia Behrens

ANTIQUES - THEME - WAL COUNTY FAIR DISPLAY

1st - Margaret Pinnow

2nd - Cherie Schutt

ANTIQUES - PERIOD POTLUCK - MOOD SETTING

1st - Christina Wicyk

2nd - Mable Comstock

3rd - Schofield Orchard

4th - Dawn Walters

ANTIQUES - PERIOD POTLUCK - HOLIDAY SETTING

1st - Dawn Walters

2nd - Ann Amera

3rd - Christina Wicyk

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - PORTRAIT

1st - Alicia Grzenia

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - Scapes

1st - Mary J Abbott

2nd - Jean Olsen

3rd - Marcia R Koehler

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Marcia R Koehler

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - STILL LIFE

2nd - Jean Olsen

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - FLOWERS

1st - Jean Olsen

2nd - Mary J Abbott

3rd - Marcia R Koehler

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Marcia R Koehler

2nd - Mary J Abbott

3rd - Jean Olsen

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - PORTRAIT

1st - Marilu V Hancock

2nd - Judy Wildermuth

3rd - Norene Watson

4th - Marcia R Koehler

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - Scapes

1st - Ginny Schuld

2nd - Barb Berner

3rd - Marilu V Hancock

4th - Judith G Buzzell

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Norene Watson

2nd - Pat Carravetta

3rd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - STILL LIFE

1st - Barb Berner

2nd - Judy Wildermuth

3rd - Ginny Schuld

4th - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - FLOWERS

1st - Aletha Ludtke

2nd - Ginny Schuld

3rd - Judith G Buzzell

4th - Judy Wildermuth

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Aletha Ludtke

2nd - Judith G Buzzell

3rd - Tyra R Kopf

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - MARINE

1st - Ginny Schuld

2nd - Patricia Cook

3rd - Aletha Ludtke

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - NON-OBJECTIVE - Abstract

1st - Marcia R Koehler

2nd - Norene Watson

3rd - Aletha Ludtke

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - PORTRAIT

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - Scapes

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - WAL COUNTY LANDSCAPE

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - STILL LIFE

2nd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - FLOWERS

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - MARINE

1st - Norene Watson

2nd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - NON-OBJECTIVE - Collection

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - PORTRAIT

1st - Pat Carravetta

2nd - Norene Watson

3rd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - Scapes

1st - Linda Christian

2nd - Norene Watson

3rd - Joyce Ward

4th - Rosie Flores

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - STILL LIFE

2nd - Eldred Anderson

3rd - Norene Watson

4th - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - FLOWERS

1st - Scott Thelen

2nd - Aleasha Nelson

3rd - Janice Davis

4th - Eleanor Borst

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Judy Kompare

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - MARINE

1st - Rosie Flores

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - NON-OBJECTIVE - Abstract

1st - Aleasha Nelson

2nd - Norene Watson

3rd - Rosie Flores

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - PORTRAIT

1st - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Scapes

1st - Audrey Watson

2nd - Tyra R Kopf

3rd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Walworth County Landscape

1st - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - FLOWERS

1st - Geraldine Cook

2nd - Audrey Watson

3rd - Tyra R Kopf

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Sue Boettcher

2nd - Richard Yerkey

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Marine

1st - Geraldine Cook

2nd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - NON-OBJECTIVE - Abstract

1st - Geraldine Cook

2nd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - PORTRAIT

1st - Aleasha Nelson

2nd - Mary J Abbott

3rd - Samantha Piper

4th - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - Scapes

1st - Mary J Abbott

2nd - Katherine Effertz

3rd - Anita L Rosseland

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Geraldine Cook

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - STILL LIFE

1st - Marcia R Koehler

2nd - Norene Watson

3rd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - FLOWERS

1st - Judy Kompare

2nd - Judith G Buzzell

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - ANIMALS AND BIRDS

1st - Anita L Rosseland

2nd - Geraldine Cook

3rd - Norene Watson

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - MARINE

1st - Geraldine Cook

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - NON-OBJECTIVE - Abstract

1st - Judy Kompare

2nd - Norene Watson

3rd - Jennea Boettcher

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - Prints, Block, Silk Screen, et

1st - Alicia Grzenia

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - GREETING CARDS, 4

1st - Aletha Ludtke

2nd - Marcia R Koehler

3rd - Dale Jefchak

4th - Maria Sharpe

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - PORTRAIT

1st - Sarah Swayze

2nd - Aleasha Nelson

3rd - Tyra R Kopf

4th - Autumn Nelson

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - Animals, Birds, Marine

1st - Adam Carter

2nd - Richard Yerkey

3rd - Tyra R Kopf

4th - Alicia Grzenia

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - INK DRAWINGS, 100%

2nd - Lindsey Duesterbeck

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - DRAWINGS

1st - Marlene Wertz

2nd - Sarah Swayze

3rd - Aletha Ludtke

4th - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - MIXED MEDIA

1st - George Caso

2nd - Mary J Abbott

3rd - Richard Yerkey

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - CALLIGRAPHY, 12-18" OR SMALLER

1st - Laura L Osmundsen

2nd - Audrey Watson

3rd - Judith G Buzzell

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - CALLIGRAPHY WITH ART COMBINED,

1st - Judith G Buzzell

2nd - Audrey Watson

3rd - Alicia Grzenia

4th - Laura L Osmundsen

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS FOR FAIR - Rock Around the Fair

1st - Donna Polinski

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

3rd - Kathleen B Tober

4th - Doris Michealson

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS FOR FAIR - Party Animals at the Fair

1st - Denise Murphy

2nd - Alicia Grzenia

3rd - Ruth Polinski

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - WIRE WORK

1st - Liz Abbott

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - Beaded Jewelry

1st - Katherine Effertz

2nd - Megan Hartwig

3rd - Anita L Rosseland

4th - Judy Kompare

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - PAINTING ON METAL OBJECT

1st - Nancy Jacobson

2nd - Nancy Freund

3rd - Mildred Brott

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - FOLK ART FLAT PICTURES

1st - Margo Potter

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - FOLK ART ANY OTHER OBJECT

1st - Nancy Jacobson

2nd - David Buchanan

3rd - Margo Potter

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - DECORATIVE PAINTED MAILBOX

1st - Eileen W Walsh Grzenia

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS POTS/VASES

1st - Scott Thelen

2nd - Alicia Grzenia

3rd - Chrissy Fryar

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS SLIP FORM GLAZED

1st - Jacquelyn Grever

2nd - Sue Schmidt

3rd - George Caso

4th - Autumn Nelson

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS SLIP MOLDS -NOT GLAZE

1st - Jacquelyn Grever

2nd - Kelly Ellertson

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS DOLLS

1st - Jane P Sorenson

2nd - Mary Hulit

3rd - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - ANY OTHER SCULPTURE MED

1st - Aaron Carter

2nd - Fran Rodgers

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - PICTURE DRIED LIVE MATERIAL

2nd - Sue Boettcher

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - PRESSED FLOWER PICTURES

1st - Marlene Wertz

2nd - Sue Boettcher

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - STENCILING ON WOOD

1st - Dale Jefchak

2nd - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - BASKET

1st - Sue Schmidt

2nd - Barb Berner

3rd - Nancy Freund

4th - Judy Wildermuth

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - MINIATURES

1st - Donald Luth

2nd - Janis Anton

3rd - David Buchanan

4th - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOOD BURNINGS

1st - Jodi Grzeczka

2nd - Richard Yerkey

3rd - Audrey Watson

4th - Samantha Piper

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOOD CARVINGS

1st - Richard Yerkey

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOODWORKING

1st - James P Sharpe

2nd - Robert Thelen

3rd - Katie Frederick

4th - Art Styles

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - An article of Creative Design

1st - Frank Bleser

2nd - John Behrens

3rd - Rodney Paulsen

4th - David Buchanan

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - LEATHERWORK ANY OTHER

1st - Richard Yerkey

2nd - Jacquelyn Grever

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - WALL HANGING PAINTING CLOT

1st - Sara Wahlstedt

2nd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - WALL HANGING ANY OTHER

1st - Katherine Effertz

2nd - Jodi Swatek

3rd - Donald Luth

4th - Richard Yerkey

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - CHRISTMAS DECO WREATH

1st - Nancy Jacobson

2nd - Cindy Gruling

3rd - Betty J Rucks

4th - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - Any Wreath

1st - Jodi Swatek

2nd - Karen Raatz

3rd - Judy Kompare

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - CHRISTMAS DECO NO WREATH

1st - Jodi Swatek

2nd - Dorothy Stirmel

3rd - Margo Potter

4th - Richard Yerkey

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - ANY OTHER HOLIDAY DOOR

1st - Nancy Jacobson

2nd - Richard Yerkey

3rd - Betty J Rucks

4th - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - HANDMADE XMAS TREE ORNAM

1st - Richard Yerkey

2nd - Donald Luth

3rd - Janis Anton

4th - Dorothy Stirmel

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - DECO EGG

1st - Janis Anton

2nd - Audrey Watson

3rd - Margo Potter

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - WOVEN ARTICLES

1st - Mary Hulit

2nd - Jane Kitzrow

3rd - Aleasha Nelson

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - TIFFANY GLASS ARTICLE

1st - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - LEADED GLASS ARTICLE

1st - Rodney Paulsen

2nd - Robert Dobroth

3rd - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - Lump Glass

1st - Pat Carravetta

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - PAINTING ANY MEDIA

1st - Olivia Hancock

2nd - Noah Schreiber

3rd - Thomas Guske

4th - Sage Hudec

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - CRAYONS AND PASTELS

1st - Caitlin Svita

2nd - Heath Dillenbeck

3rd - Emily Faul

4th - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - GRAPHICS AND DRAWINGS

1st - Lucy Perlow

2nd - Thomas Guske

3rd - Olivia Hancock

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - INK DRAWINGS

2nd - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - TEXTILE PAINTINGS

1st - Dylan Swatek

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - 3 DIM ART

1st - Dylan Swatek

2nd - Heath Dillenbeck

3rd - Chuckie Rohner

4th - Emily Faul

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - COMPUTER ART

1st - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - Ceramics/Pottery

1st - Thomas Guske

2nd - Olivia Hancock

3rd - Olivia Peterson

4th - Lucy Perlow

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - PAINTING ANY MEDIA

1st - John Guske

2nd - Nicole Schreiber

3rd - Tessa Dillenbeck

4th - Taylor Ajamian

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - CRAYONS AND PASTELS

1st - John Guske

2nd - Megan Hartwig

3rd - Samantha Piper

4th - Hannah Hartwig

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - GRAPHICS AND DRAWINGS

1st - Aaron Carter

2nd - Adam Carter

3rd - Samantha Piper

4th - Cody Heindl

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - INK DRAWINGS

1st - John Guske

2nd - Maggie Guske

3rd - Trent Sloggett

4th - Clay Wahlstedt

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - TEXTILE PAINTINGS

1st - Nicole Schreiber

2nd - Clay Wahlstedt

3rd - Maggie Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - 3 DIM ART

1st - Lexie Edinger

2nd - Megan Hartwig

3rd - Sarah Counsell

4th - Maggie Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - COMPUTER ART

1st - Sarah Counsell

2nd - John Guske

3rd - Maggie Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - Ceramics/Pottery

1st - Maggie Guske

2nd - Rachel Dunbar

3rd - Sarah Counsell

ARTS AND CRAFTS - Experimental Art - Collage paper, carded only

1st - Judith G Buzzell

2nd - Marcia R Koehler

3rd - Taylor Ajamian

ARTS AND CRAFTS - Experimental Art - Assemblage, found objects

1st - Tony Walton

2nd - Emily Faul

3rd - Gale Lavota

4th - Marcia R Koehler

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HAYLAGE HALF PECK

1st - Frank Henningfeld

2nd - Jenny Junghen

3rd - Ben Clark

4th - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK WINTER WHEAT

1st - David Featherstone

2nd - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK OATS Any Variety

1st - David Featherstone

2nd - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK SOYBEANS

1st - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK SHELLED CORN

1st - Frank Henningfeld

2nd - David Featherstone

3rd - Ben Clark

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS HYBRID CORN 100 -

1st - John Erbentraut

2nd - Don Henningfeld

3rd - Jake Erbentraut

4th - Kim Killoy

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS HYBRID CORN 100 +

1st - David Featherstone

2nd - Jake Erbentraut

4th - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS POPCORN ANY

1st - Jon Hummel

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS ORNAMENTAL/INDIAN

1st - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 GOURDS 5 VARIETY

1st - Kurt Schulz

2nd - John Krismer

3rd - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - BEST SINGLE EAR HYBRID

1st - David Featherstone

2nd - Jake Erbentraut

3rd - Don Henningfeld

4th - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - TALLEST STALK

1st - Emery Featherstone

2nd - Ben Clark

3rd - Henry Burmeister

4th - Walter Jaquith

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - SUNFLOWER TALLEST STALK

1st - Donald Svita

2nd - Barb Berner

3rd - Virginia Behrens

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - LARGEST HEAD SUNFLOWER

1st - Lloyd Behrens

2nd - Mitchell E Considine

3rd - Donald Svita

4th - Barb Berner

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS CORN 100-

1st - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS CORN 100+

1st - David Featherstone

2nd - Don Henningfeld

3rd - Henry Burmeister

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS SUNFLOWER

1st - Henry Burmeister

2nd - Donald Svita

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - SWEEPSTAKES

1st - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRAIN IN SHEAF - OATS ANY VARIETY

1st - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRAIN IN SHEAF - WINTER WHEAT ANY VARIETY

1st - Mitchell E Considine

3rd - Nathan Watson

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - ALFALFA

1st - David Featherstone

2nd - Frank Henningfeld

3rd - Evelyn Ferry

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - Italian Rye Grass

1st - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - RED CLOVER

1st - Frank Henningfeld

2nd - Evelyn Ferry

3rd - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - SOYBEANS ANY VARIETY

1st - Frank Henningfeld

2nd - David Featherstone

3rd - Nathan Watson

4th - Evelyn Ferry

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - ANY OTHER GRASS

1st - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - SWEEPSTAKES

1st - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - ALFALFA HAY

1st - Nathan Watson

2nd - Frank Henningfeld

3rd - Jenny Junghen

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - MIXED HAY

1st - Jenny Junghen

2nd - Mitchell E Considine

3rd - Frank Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - SWEEPSTAKES

1st - Nathan Watson

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - KENNEBEC

1st - Emery Featherstone

2nd - Everett Smith

3rd - John Krismer

4th - Virginia Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - NORLAND

1st - Emery Featherstone

2nd - Butch Jacobson

3rd - Delvin Schaeffer

4th - John Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RED PONTIAC

1st - Lloyd Behrens

2nd - Emery Featherstone

3rd - James P Sharpe

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RED WARBA

1st - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RUSSET Any Variety

1st - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - SUPERIOR

1st - Butch Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - ANY OTHER VARIETY

1st - James P Sharpe

2nd - Anna Featherstone

3rd - Emery Featherstone

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - SWEEPSTAKES

1st - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEANS GREEN TEN

1st - James P Sharpe

2nd - Dale & Joan Blackwell

3rd - Dick Golly

4th - John Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEANS YELLOW TEN

1st - Sue Hurkman

2nd - Jean Amos

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Beans, Purple, ten

1st - Judy & Don Paul

2nd - Anna Featherstone

3rd - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEETS Any Variety

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Jean Amos

3rd - Schofield Orchard

4th - Wallace T Rouse

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BROCCOLI BUNCH

1st - James P Sharpe

2nd - Dale & Joan Blackwell

3rd - Kurt Schulz

4th - Ronald Scott

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BRUSSEL SPROUTS TWELVE

1st - James P Sharpe

2nd - Sue Thelen

3rd - Carrin Davis

4th - Ronald Scott

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE WHITE FOR TABLE 2

1st - Ronald Scott

2nd - Emery Featherstone

3rd - John Behrens

4th - Dick Golly

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE RED TWO

1st - Ronald Scott

2nd - Mitchell E Considine

3rd - Robert Vorpagel

4th - Dick Golly

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS HALF LONG SIX

1st - James P Sharpe

2nd - Ronald Scott

3rd - Roger Larsen

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS LONG SIX

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Everett Smith

3rd - Dale & Joan Blackwell

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS SHORT SIX

1st - Jean Amos

2nd - Sue Hurkman

3rd - Ronald Scott

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS DILL SIX

1st - Judy & Don Paul

2nd - James P Sharpe

3rd - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS PICKLING W/G 6

1st - Judy & Don Paul

2nd - Sue Hurkman

3rd - Ronald Scott

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS SLICING W/G 6

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Ronald Scott

3rd - Breann Vogt

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS YELLOW FOUR

1st - Bill Marquart

2nd - James P Sharpe

3rd - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CAULIFLOWER ONE

1st - Becky Sjoerdsma

2nd - Everett Smith

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - EGG PLANT TWO

1st - Jon Hummel

2nd - Sue Hurkman

3rd - Robert Vorpagel

4th - Donald Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - KOHLRABI SIX

1st - Donald Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - LEEKS Three

1st - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - MELONS MUSKMELON TWO

1st - Dale & Joan Blackwell

2nd - Emery Featherstone

3rd - James P Sharpe

4th - Donald Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - MELONS WATERMELON ONE

1st - Elsa Varland

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS Red FOUR

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Robert Vorpagel

3rd - Lloyd Behrens

4th - Everett Smith

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS Spanish, 6

1st - Everett Smith

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Robert Vorpagel

4th - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS White, 6

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Everett Smith

3rd - Robert Vorpagel

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Onions, yellow

1st - Everett Smith

2nd - Robert Vorpagel

3rd - Lloyd Behrens

4th - Butch Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPERS GREEN FOUR

1st - Delvin Schaeffer

2nd - James P Sharpe

3rd - Robert Vorpagel

4th - Everett Smith

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Bell Peppers, Red

1st - Butch Jacobson

2nd - Everett Smith

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Bart Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPER any color

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Bart Jacobson

3rd - Dale & Joan Blackwell

4th - Butch Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Sweet Peppers

1st - Sue Larkin

2nd - Jon Hummel

3rd - Mitchell E Considine

4th - Bart Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Hot Peppers, Blunt jalepeno

1st - Bill Austin

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - James P Sharpe

4th - Jeff Hiemstra

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Hot peppers, 4 tapered

1st - Mitchell E Considine

2nd - Bart Jacobson

3rd - Roger Larsen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Hot PEPPERS small Habenero

1st - Jeff Hiemstra

2nd - Bart Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKIN FIELD ONE

1st - Kurt Schulz

2nd - Bill Marquart

3rd - James P Sharpe

4th - Anna Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Pumpkin Pie

1st - Donald Luth

2nd - James P Sharpe

3rd - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKINS, Largest one

1st - Walter McManawry

2nd - Mikayla Yates

3rd - Dale & Joan Blackwell

4th - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CELERY

1st - Jean Amos

2nd - Roger Larsen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ACORN GREEN TWO

1st - Kurt Schulz

2nd - Jon Hummel

3rd - John Krismer

4th - Roger Larsen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ACORN any other

1st - Sue Thelen

2nd - Kurt Schulz

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BUTTERCUP TWO

1st - Kurt Schulz

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BUTTERNUT TWO

1st - Donald Luth

2nd - Dale & Joan Blackwell

3rd - Lloyd Behrens

4th - Carrin Davis

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH any other winter

1st - James P Sharpe

2nd - Jon Hummel

3rd - Emery Featherstone

4th - Dale & Joan Blackwell

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH, loargest one

1st - Dale & Joan Blackwell

2nd - James P Sharpe

3rd - Tony Flitcroft

4th - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH Spaghetti

1st - Bill Marquart

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH Zycchini, 2 <10"

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Debbie Lynn

3rd - Lloyd Behrens

4th - Dale & Joan Blackwell

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ZUCCHINI

1st - John Behrens

2nd - Roger Larsen

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ANY OTHER VARIETY 2

1st - Lloyd Behrens

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Sue Hurkman

4th - Debbie Lynn

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES GREEN SIX

1st - Sue Hurkman

2nd - Schofield Orchard

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Judy & Don Paul

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES ITALIAN SIX

1st - Bill Austin

2nd - Jon Hummel

3rd - Delvin Schaeffer

4th - John Krismer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES RED SIX

1st - John Krismer

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Dick Golly

4th - Warren Kohnke

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Tomatos, Yellow, Six

1st - Donald Luth

2nd - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES Any Variety

1st - Roberta Pepper

2nd - James P Sharpe

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Jeff Hiemstra

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES Heirloom

1st - Judy & Don Paul

2nd - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Tomatoes, Sm Cherry, Red, 6

1st - Roberta Pepper

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Warren Kohnke

4th - Jeff Hiemstra

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Tomatoes, Sm. Cherry, Yellow,

1st - James P Sharpe

2nd - Sue Hurkman

3rd - Judy & Don Paul

4th - Geri Wells

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Turnips, 6

1st - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Any Other Vegetable

1st - Mitchell E Considine

2nd - Everett Smith

3rd - Jean Amos

4th - John Krismer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Novelty Vegetables

1st - Everett Smith

2nd - Anna Featherstone

3rd - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Dill, 3-4 Stalks w/Heads,

2nd - Carrin Davis

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Herb Collection

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Mitchell E Considine

4th - Judy & Don Paul

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Edible Flower

1st - Eileen W Walsh Grzenia

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - GARDEN DISPLAY

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Emery Featherstone

3rd - James P Sharpe

4th - Ronald Scott

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Garden Display -w/ accessories

1st - Anna Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - CORTLAND

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

3rd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - DELICIOUS GOLDEN

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - DELICIOUS RED

1st - Apple Barn

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - DUCHESS

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ENTERPRISE

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - FAMEUSE OR SNOW

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - GALA

1st - Deborah Polansky

2nd - Apple Barn

3rd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - GREENING RHODE ISLAND

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - HONEYCRISP

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

3rd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - IDA RED

1st - Deborah Polansky

2nd - Apple Barn

3rd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - JONAGOLD

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - JONATHAN

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - LIBERTY

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MACOUNS

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MCINTOSH

1st - Apple Barn

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MUSTU

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - PAULA RED

1st - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - PRIMA

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - RUSSET

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - SPARTAN

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - SPIGOLD

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - WINESAP

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ANY OTHER STANDARD VAR

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

3rd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ANY OTHER WINTER VAR

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - SPECIAL APPLE DISPLAY - DISP 5 VARIETY WI FALL

1st - Deborah Polansky

2nd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - SPECIAL APPLE DISPLAY - DISP 5 VARIETY WI WINTER

1st - Deborah Polansky

2nd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - DELICIOUS GOLDEN

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - GREENING, Any Variety

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Ida Reds

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - McIntosh

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Liberty

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Spigold

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - BARTLETT PEARS FIVE

1st - Stacey Ambort

2nd - Schofield Orchard

3rd - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - LINCOLN PEARS FIVE

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - SECKEL PEARS FIVE

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - ANY OTHER VARIETY PEAR FIVE

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - CONCORD GRAPES 3 BUNCHES

1st - James P Sharpe

1st - Robert Thelen

2nd - Mitchell E Considine

4th - Christine Thelen

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - Everbearing Raspberries

1st - Jerry Bauman

FLOWERS/PLANTS - NICHE - First Trip to the Fair

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Ruth Polinski

3rd - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - NICHE - Are You Game

1st - Kelly Ellertson

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Dawn Walters

4th - Nicole Schreiber

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Man of the Hour

1st - Andrew Larkin

2nd - Alvin Susina

3rd - Scott Sorce

4th - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Herbal Pitcher Fun

1st - Diane Bauman

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

3rd - Sara Wahlstedt

4th - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Ther Gardener's Calendar

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Diane Hinzpeter

4th - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Mother Nature's Tea Party

1st - Sara Wahlstedt

2nd - Lucille Trapp

3rd - Eileen W Walsh Grzenia

4th - Kathy Hill

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Rhythm of the Pines

1st - Lucille Trapp

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Kelly Ellertson

4th - Virginia Behrens

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - The Egg and I

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Sue Larkin

3rd - D. M. Voss

4th - Sandra Busch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Sink or Swim

1st - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Surprise

1st - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Trick or Treat

1st - Diane Bauman

2nd - Margo Potter

3rd - Kelly Ellertson

4th - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - It's Cold Outside

1st - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Shades of Green

1st - Virginia Behrens

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Lucille Trapp

4th - Kathy Hill

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Fruits of the Harvest

1st - Dorothy Stirmel

2nd - Dan Stirmel

3rd - Inspiration Ministries

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Golden Years

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Pitter Patter

1st - Sue Larkin

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Virginia Behrens

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Junk or Treasure

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Kelly Ellertson

4th - Inspiration Ministries

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - South of the Border

1st - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Happy Ending

1st - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - All for One

1st - Inspiration Ministries

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Veggie Madness

1st - Ruth Polinski

2nd - Margo Potter

3rd - Dorothy Stirmel

4th - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - What's Your Sign

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Wild Thing

1st - Kathy Hill

2nd - Lucille Trapp

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - My Garden's Best

1st - Darrell Trapp

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Virginia Behrens

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Welcome Swag

1st - Judy & Don Paul

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Homemade Garden Accessory

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Margo Potter

3rd - Diane Hinzpeter

4th - Dawn Walters

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Last Minute Challenge

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Deanna Stirmel

3rd - Sara Wahlstedt

4th - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - School Daze

1st - Clay Wahlstedt

2nd - Tessa Dillenbeck

3rd - Nicole Schreiber

4th - Emily Faul

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MINI ZINNIA 1 BLOOM

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Schofield Orchard

3rd - Shari Strickhouser

4th - Sue Larkin

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - GIANT ZINNIA 1 STEM

1st - Kelly K Miller

2nd - Schofield Orchard

3rd - Wallace T Rouse

4th - Delvin Schaeffer

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - CELOSIA CRESTED 1 SPIKE

1st - Kelly Ellertson

2nd - Aletha Ludtke

3rd - Lloyd Behrens

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - CELOSIA PLUMED 1 SPIKE

1st - Donna Teubert

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Tom Lorden

4th - Eileen W Walsh Grzenia

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - SNAPDRAGONS 5 SPIKES

1st - Tom Lorden

2nd - Sue Larkin

3rd - Donna Teubert

4th - Delvin Schaeffer

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - COSMOS 5 STEMS

1st - Eileen W Walsh Grzenia

2nd - Tom Lorden

3rd - Shannnon Alme

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 GOLD

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Donna Teubert

3rd - Misty Gray

4th - Ruth Polinski

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 BRONZE

1st - Donna Teubert

2nd - Diane Bauman

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Christine Thelen

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 YELLOW

1st - LaDonna P Morse

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Bernie Kruizenga

4th - Virginia Behrens

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 ORANGE

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Donna Teubert

3rd - Shari Strickhouser

4th - Misty Gray

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE 5 GOLD

1st - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE 5 YELLOW

1st - Tom Lorden

2nd - Kelly K Miller

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Gale Borger

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE ORANGE

1st - Shannnon Alme

2nd - Tom Lorden

3rd - Gale Borger

4th - Ruth Polinski

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - DWARF MARIGOLD ASSORTED 5

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Donna Teubert

3rd - Dorothy Stirmel

4th - Ruth Polinski

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE WHITE

1st - Kelly K Miller

2nd - Donna Teubert

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Jan Katzman

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE PINK

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Kelly K Miller

3rd - Misty Gray

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE LAVENDER

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Ruth Polinski

3rd - Tom Lorden

4th - Virginia Behrens

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE PURPLE

1st - Tom Lorden

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Lucille Trapp

4th - Misty Gray

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE RED

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Dorothy Stirmel

3rd - Tom Lorden

4th - Kelly K Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS DOUBLE ANY VAR.

1st - Kelly K Miller

2nd - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PANSIES 5 BLOOMS

1st - Donna Teubert

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Ruth Polinski

4th - Jan Katzman

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - VERBENA 1 STEM

1st - Janet L Miller

2nd - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Impatiens, 3 Bloom, Any Color

1st - Kelly K Miller

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Donna Teubert

4th - LaDonna P Morse

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Chelone, 1 Stem

1st - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Any other Annual, 5 Blooms

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Kelly K Miller

3rd - Diane Bauman

4th - Janet L Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Sunflowers

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Deanna Karbowski

3rd - Kelly K Miller

4th - Caitlin Svita

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Grand Prize

1st - Shannnon Alme

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - CHRYSANTHEMUM SMALL 1

1st - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES HYBRID TEA 1 BLOOM

1st - Scott Sorce

2nd - Marilyn Susina

3rd - Virginia Behrens

4th - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES FLORIBUNDA 1 SPRAY

1st - Shari Strickhouser

2nd - Virginia Behrens

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES MINI 1 SPRAY

1st - Darrell Trapp

2nd - Shari Strickhouser

3rd - Mary Lehner

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES HYBRID TEA FIVE

1st - Mary Lehner

2nd - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ACHILLEA YARROW FIVE HEADS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Donna Teubert

3rd - Inspiration Ministries

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - Sedum, 1 Stem

1st - Sara Wahlstedt

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Delvin Schaeffer

4th - LaDonna P Morse

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ANY OTHER PERENNIAL FIVE

1st - LaDonna P Morse

2nd - Eileen W Walsh Grzenia

3rd - Diane Bauman

4th - Ruth Polinski

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS STANDARD

1st - Donna Teubert

2nd - John Krismer

3rd - Diane Bauman

4th - Laura Leedle

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS MINI 1 SPIKE

1st - Carrin Davis

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - DAHLIAS LARGE 1 BLOOM

1st - Gale Borger

2nd - Donna Teubert

3rd - Virginia Behrens

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - DAHLIAS UNDER 5 " 1 BLOOM

1st - Lloyd Behrens

2nd - Shari Strickhouser

3rd - Nichole Svita

4th - Tom Lorden

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS ASSORTED 5

1st - Donna Teubert

2nd - Deanna Karbowski

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - African Violet, Single

1st - Marlene Schoenbeck

2nd - Delvin Schaeffer

3rd - Misty Gray

4th - Debbie Lynn

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Ferns,

1st - Diane Bauman

2nd - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Any other Flowering plant

1st - Delvin Schaeffer

2nd - Sue Hurkman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Dish with Succulents

1st - Lucille Trapp

2nd - Inspiration Ministries

3rd - LaDonna P Morse

4th - Debbie Lynn

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Succulent, Single

1st - Wallace T Rouse

2nd - Lucille Trapp

3rd - Elsa Varland

4th - Debbie Lynn

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Cactus

1st - Wallace T Rouse

2nd - Darrell Trapp

3rd - Debbie Lynn

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Desert Dish Cactus

1st - Marlene Schoenbeck

2nd - Darrell Trapp

3rd - Wallace T Rouse

4th - Aletha Ludtke

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - A Little Bit of Sole

1st - Marlene Schoenbeck

2nd - Inspiration Ministries

3rd - Sandra Busch

4th - Melanie LaRock-Drall

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Terrarium

1st - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Foliage, House Plant

1st - Diane Bauman

2nd - Marlene Schoenbeck

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Hanging Plants, Foliage

1st - LaDonna P Morse

2nd - Diane Bauman

3rd - Shari Strickhouser

4th - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Hanging Plants, Flowers

1st - LaDonna P Morse

2nd - Jan Katzman

3rd - Debbie Lynn

4th - Delvin Schaeffer

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Window Box, 24" x 8"

1st - Shari Strickhouser

2nd - LaDonna P Morse

3rd - Delvin Schaeffer

4th - Marilyn Susina

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Bozai

1st - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Grand Prize

1st - Shari Strickhouser

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 FARM SCENES

1st - Dan Lippens

2nd - Tina Schuenke

3rd - Debi Mancusi

4th - Laura Leedle

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 WAL COUNTY FAIR SHOTS

1st - Barb Berner

2nd - Debi Mancusi

3rd - Sue Bitler

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 SCAPES

1st - Sue Bitler

2nd - Mary Jo Swayze

3rd - Laura Leedle

4th - Jodi Grzeczka

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 PORTRAITS, ADULTS ONLY

1st - Debi Mancusi

2nd - Barb Berner

3rd - Judy Wildermuth

4th - Laura Lauderdale

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 SHOTS SAME SUBJECT

1st - Barb Berner

2nd - Debi Mancusi

3rd - Brady Hollenbeck

4th - Edwin Scherzer

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 PHOTO CHILDREN

1st - Barb Berner

2nd - Sue Bitler

3rd - Cheryl Markee

4th - Erla M Clearmont

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Farm Scenes

1st - Barb Berner

2nd - Nancy Jacobson

3rd - Judy Wildermuth

4th - Kelly Bascom

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Walworth County Fair Shots

1st - Belle Hempel

2nd - Stacey Ambort

3rd - Rita Jasurda

4th - Sue Bitler

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Shots Same Subject

1st - Corey Geiger

2nd - Erin Pugh

3rd - Mary Jo Swayze

4th - Natalie Lippens

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 SCAPES

1st - Brady Hollenbeck

2nd - Sue Bitler

3rd - Dan Lippens

4th - Jordann Bauer

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 2 Portraits, ADULT

1st - James E Meldrum

2nd - Barb Berner

3rd - Rebekah Straws

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 2 Photos of Children

1st - Judy Wildermuth

2nd - Becky Sharpe

3rd - Barb Berner

4th - Belle Hempel

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Action Photos

1st - Sarah Swayze

2nd - James E Meldrum

3rd - Shane Westphal

4th - Judith G Buzzell

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 WEATHER

1st - Barb Berner

2nd - Daniel Cheverie

3rd - Debi Mancusi

4th - Judy Wildermuth

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - B/W Enlargement

1st - James E Meldrum

2nd - Sue Bitler

3rd - Rebekah Straws

4th - Judith G Buzzell

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Enlargement, ADULT/ADULTS

1st - Erin Pugh

2nd - Sue Bitler

3rd - David Underwood

4th - Diane Drewitz

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Enlargement SCAPES

1st - Holly Fleming

2nd - Brady Hollenbeck

3rd - Kelly Bascom

4th - Jodi Swatek

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Color Enlargement, animals

1st - Rita Jasurda

2nd - William D Hempel

3rd - Janice Davis

4th - George Caso

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Color Enlargement, insect/flow

1st - Sue Bitler

2nd - Sharon Wuttke

3rd - George Caso

4th - Amy Wolfe

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Architectual B & W

1st - David Underwood

2nd - George Caso

3rd - Barb Berner

4th - James E Meldrum

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Architectual Colored

1st - Barb Berner

2nd - Laura Lauderdale

3rd - James E Meldrum

4th - Denise Schneider

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - REFLECTIONS

1st - Brady Hollenbeck

2nd - Kathy White

3rd - Jodi Swatek

4th - Debi Mancusi

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Table Top Still Life Set ups

1st - Belle Hempel

2nd - Laura L Osmundsen

3rd - James E Meldrum

4th - Barb Berner

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Patterns

1st - Barb Berner

2nd - Martha Cucco

3rd - Amy Wolfe

4th - Linda Christian

PHOTOGRAPHY - Photography - Landscape or Marine, B&W 5X7

1st - Jordann Bauer

2nd - Brady Hollenbeck

3rd - Linda Christian

4th - Edwin Scherzer

PHOTOGRAPHY - Photography - ADULTS/ADULTS, B&W 5X7

1st - Barb Berner

2nd - Debi Mancusi

3rd - Corey Geiger

4th - Judy Wildermuth

PHOTOGRAPHY - Photography - LANDSCAPE/MARINE C 5X7

1st - Becky Sharpe

2nd - Jan Burnette

3rd - Linda Christian

4th - Sharon Wuttke

PHOTOGRAPHY - Photography - ADULT/ADULTS, C, 5X7

1st - James E Meldrum

2nd - Roberta Zess

3rd - Belle Hempel

4th - Judy Wildermuth

PHOTOGRAPHY - Photography - Child or Children

1st - Belle Hempel

2nd - Lindsey Duesterbeck

3rd - Jodi Grzeczka

4th - Breann Vogt

PHOTOGRAPHY - DIGITALIZED - Manipulated Computer Image

1st - David Underwood

2nd - Rebekah Straws

3rd - Belle Hempel

4th - Everett Stech

PHOTOGRAPHY - 6-9 YEAR OLDS - 2 PICS PEOPLE/ANIMALS

1st - Olivia Peterson

2nd - Andrew Klug

3rd - Caitlin Svita

PHOTOGRAPHY - 6-9 YEAR OLDS - 2 PICS LANSCAPE/MARINE

1st - Nicole Schreiber

2nd - Olivia Peterson

3rd - Anna Featherstone

4th - Caitlin Svita

PHOTOGRAPHY - 10-14 YEAR OLDS - 2 PICS PEOPLE/ANIMALS

1st - Caitlin Leahy

2nd - Connor Leahy

3rd - Nicole Schreiber

4th - Jordann Bauer

PHOTOGRAPHY - 10-14 YEAR OLDS - 2 PICS LANSCAPE/MARINE

1st - Nichole Svita

2nd - Patrick Terpstra

3rd - Taylor Ajamian

4th - Tessa Dillenbeck

PHOTOGRAPHY - Walworth County Parks - Natural Attributes

1st - Judy Wildermuth

SWINE - CHESTERS - JANUARY SOW PIG

1st - Morgan Henriott

2nd - Adam Grice

3rd - Adam Grice

SWINE - CHESTERS - FEBRUARY SOW PIG

1st - Bob Clapper

2nd - Morgan Henriott

SWINE - DUROC - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Jenny Junghen

2nd - Eric Benhart

SWINE - DUROC - JANUARY SOW PIG

1st - Family Speth

2nd - James Jaquith

3rd - Robert Vorpagel

SWINE - DUROC - FEBRUARY SOW PIG

1st - Brock Schoenbeck

2nd - Jenny Junghen

3rd - Brian Davis

4th - Alyssa Jaquith

SWINE - DUROC - MARCH SOW PIG

1st - Julia Brost

SWINE - POLAND - JANUARY SOW PIG

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - POLAND - FEBRUARY SOW PIG

1st - Rachel Dunbar

2nd - Bob Clapper

SWINE - SPOTTED POLAND - JANUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - SPOTTED POLAND - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - SPOTTED POLAND - JANUARY SOW PIG

1st - Family Speth

2nd - Rolling Knoll Farm

3rd - Rolling Knoll Farm

4th - Samantha Piper

SWINE - SPOTTED POLAND - FEBRUARY SOW PIG

1st - Logan Schmalfeldt

2nd - Rolling Knoll Farm

3rd - Logan Schmalfeldt

4th - Logan Schmalfeldt

SWINE - SPOTTED POLAND - YOUNG HERD

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - HAMPSHIRE - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Rolling Knoll Farm

SWINE - HAMPSHIRE - JANUARY SOW PIG

1st - Brian Davis

2nd - Rolling Knoll Farm

3rd - Jenny Junghen

SWINE - HAMPSHIRE - FEBRUARY SOW PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Rolling Knoll Farm

SWINE - HAMPSHIRE - YOUNG HERD

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - YORKSHIRE - JANUARY SOW PIG

1st - Alice Davis

2nd - Rolling Knoll Farm

3rd - Morgan Henriott

4th - Robert Vorpagel

SWINE - YORKSHIRE - FEBRUARY SOW PIG

1st - Alice Davis

SWINE - HEREFORDS - FEBRUARY SOW PIG

2nd - Morgan Henriott

SWINE - HEREFORDS - MARCH SOW PIG

1st - Morgan Henriott

SWINE - TAMWORTH - SENIOR SOW PIG

1st - Bob Clapper

SWINE - TAMWORTH - JANUARY SOW PIG

1st - Bob Clapper

2nd - Bob Clapper

BEEF - HEREFORD - BULL CALF JUNIOR

1st - David Delong

2nd - Eldon & Donn Stanton

3rd - Bakers Polled Herefords

4th - Bakers Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - BULL CALF SENIOR

1st - Oak Shade Farms

BEEF - HEREFORD - YEARLING BULL

1st - Amazin' Grazin' Acres

2nd - Lininger's Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - JR. HEIFER CALF After Feb. 28

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - John & Jaqui Elfering

BEEF - HEREFORD - Junior Heifer Calf, Feb. 1-28

1st - David Delong

2nd - Bakers Polled Herefords

3rd - Eldon & Donn Stanton

4th - Eldon & Donn Stanton

BEEF - HEREFORD - Junior Heifer Calf, Jan. 1-31

1st - David Delong

BEEF - HEREFORD - SENIOR HEIFER CALF

1st - Grant Wiswell Family

2nd - Oak Shade Farms

3rd - Oak Shade Farms

4th - Dan Schutt Farm

BEEF - HEREFORD - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - John & Jaqui Elfering

2nd - Grant Wiswell Family

3rd - Cody Kleven

4th - Amazin' Grazin' Acres

BEEF - HEREFORD - JR. YEARLING HEIFER

1st - David Delong

2nd - John & Jaqui Elfering

3rd - Bakers Polled Herefords

4th - Grant Wiswell Family

BEEF - HEREFORD - Jr Yearling Heifer, Mar 1-31

1st - Grant Wiswell Family

2nd - Grant Wiswell Family

3rd - Bakers Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - Jr. Yearling Heifer, Feb. 1-28

1st - Deidra Payne

2nd - Oak Shade Farms

3rd - Lininger's Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - Jr. Yearling Heifer, Jan 1-31

1st - Eldon & Donn Stanton

2nd - Eldon & Donn Stanton

3rd - Bakers Polled Herefords

4th - Lininger's Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - Senior Yearling Heifer

1st - Grant Wiswell Family

2nd - Oak Shade Farms

BEEF - HEREFORD - PAIR OF CALVES

1st - David Delong

2nd - Bakers Polled Herefords

3rd - Oak Shade Farms

4th - Lininger's Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - PAIR OF YEARLINGS

1st - John & Jaqui Elfering

2nd - Grant Wiswell Family

3rd - Oak Shade Farms

4th - Lininger's Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - COW 2-3 YEARS

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - John & Jaqui Elfering

3rd - Dan Schutt Farm

BEEF - HEREFORD - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Lininger's Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - PRODUCE OF DAM

1st - Oak Shade Farms

BEEF - BLACK/RED ANGUS - BULL CALF JUNIOR

1st - Eldon & Donn Stanton

2nd - David Meddaugh

3rd - David Meddaugh

BEEF - BLACK/RED ANGUS - Jr Yearling Heifer, March 1-31

1st - Eldon & Donn Stanton

2nd - Eldon & Donn Stanton

BEEF - BLACK/RED ANGUS - Jr. Yearling Heifer, Jan 1-31

1st - Eldon & Donn Stanton

2nd - Eldon & Donn Stanton

BEEF - BLACK/RED ANGUS - PAIR OF CALVES

1st - David Meddaugh

BEEF - SHORTHORNS - BULL CALF JUNIOR

1st - Cheerful Acres

2nd - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - Jr. Heifer Calf, Feb 1-28

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - Junior Heifer Calf, Jan 1-31

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - SENIOR HEIFER CALF

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - Jerry Siegler

BEEF - SHORTHORNS - Jr. Yearling Heifer, Apr. 1-30

1st - Doc Sterken

BEEF - SHORTHORNS - Jr Yearling Heifer, March 1-31

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - Jr. Yearling Heifer, Feb 1-28

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - PAIR OF CALVES

1st - Cheerful Acres

2nd - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - PAIR OF YEARLINGS

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - COW 2-3 YEARS

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - PRODUCE OF DAM

1st - Cheerful Acres

BEEF - SIMMENTAL - Jr. Heifer Calf, Jan 1-31

1st - Jeff Leonard

2nd - Jeff Leonard

BEEF - SIMMENTAL - Jr Yearling Heifer, Apr.1-30

1st - Doc Sterken

BEEF - HIGHLAND CATTLE - BULL CALF JUNIOR

1st - Janet Larson

2nd - Janet Larson

BEEF - HIGHLAND CATTLE - Jr. Heifer Calf, Feb 1-28

1st - GordonCarole Segal

BEEF - HIGHLAND CATTLE - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - Janet Larson

2nd - GordonCarole Segal

BEEF - HIGHLAND CATTLE - Jr Yearling Heifer, April 1-30

1st - GordonCarole Segal

BEEF - HIGHLAND CATTLE - SENIOR YEARLING HEIFER

1st - GordonCarole Segal

BEEF - HIGHLAND CATTLE - PAIR OF CALVES

1st - Janet Larson

BEEF - HIGHLAND CATTLE - PAIR OF YEARLINGS

1st - GordonCarole Segal

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Bull Calf, Junior

1st - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Yearling Bull

1st - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Jr. Heifer Calf, after Feb 28

1st - Jessica Peck

2nd - Cheerful Acres

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Jr Heifer Calf, Feb 1-28

1st - Trisha Kniep

2nd - Samantha Piper

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Senior Heifer Calf

1st - Ryan Madaus

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Jr Yearling Heifer, April 1-30

1st - K. Adams Farm

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Jr Yearling Heifer, March 1-31

1st - Trisha Kniep

2nd - Cody Kleven

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Pair of Calves

1st - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Pair of Yearlings

1st - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Cow, 2-3 years

1st - Dan Schutt Farm

2nd - GordonCarole Segal

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Cow, 4 years and older

1st - Trisha Kniep

CLOTHING - INFANTS - CAP OR BONNET

1st - Melodie A West

2nd - Faye Brugge

3rd - Cindy Luessenhop

CLOTHING - INFANTS - BIBS

1st - Faye Brugge

2nd - Cindy Luessenhop

3rd - Renee M Howell

CLOTHING - INFANTS - T-SHIRT

1st - Melodie A West

CLOTHING - INFANTS - BAPTISM/SPECIAL GARMENT

1st - Barbara M Sommers

CLOTHING - INFANTS - PLAYSUIT

1st - Amanda Kyle

CLOTHING - INFANTS - BABY BLANKET

1st - Theo M Ryer

2nd - Mildred Brott

CLOTHING - INFANTS - STUFFED TOY/DOLL

1st - Melodie A West

2nd - Cindy Luessenhop

CLOTHING - INFANTS - Any Infant Article, Embroid.

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - INFANTS - COAT JACKET/SNOWSUIT

1st - Melodie A West

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - HAT OR HAIR ACCESSORY

2nd - Melodie A West

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - COSTUME

1st - Melodie A West

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - T-SHIRT

1st - Faye Brugge

2nd - Melodie A West

3rd - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - SLEEPWEAR

1st - Theo M Ryer

2nd - Diana Haeberlin

3rd - Melodie A West

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - Matching Outfits Play/Sports

1st - Barb Steinmetz

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - 2 PIECE PLAY/SPORTS SUMMER

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - 2 PIECE PLAY/SPORTS WINTER

1st - Debi Mancusi

2nd - Donna Junghen

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - SHIRT/BLOUSE GIRLS

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - LONG PANTS/SHORTS

1st - Diana Haeberlin

2nd - Theo M Ryer

3rd - Melodie A West

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - DECO ARTICLE

1st - Theo M Ryer

2nd - Cindy Luessenhop

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - STUFFED TOY

1st - Renee M Howell

2nd - Cindy Luessenhop

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - Casual DRESS 2-6

1st - Melodie A West

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - BEST DRESS 2-6

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - BEST DRESS 7-14

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - Any Garment, Embroidered

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - ANY FLEECE SHIRT/JACKET

1st - Melodie A West

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - ANY RECYCLED GARMENT

1st - Melodie A West

2nd - Cindy Luessenhop

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - APRON

1st - Arline L Wolfer

2nd - Theo M Ryer

3rd - Faye Brugge

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - VEST

1st - Jacqueline Knox

2nd - Donna Junghen

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - SKIRT

2nd - Donna Junghen

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - SLACKS/SHORTS

1st - Diana Haeberlin

2nd - Melodie A West

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - BLOUSE/SHIRT CASUAL

1st - Donna Thormahlen

2nd - Melodie A West

3rd - Donna Teubert

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - NIGHTGOWN/PJS/ROBE

1st - Amanda Kyle

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - DECO ARTICLE

1st - Theo M Ryer

2nd - Pam Edwards

3rd - Jacqueline Knox

4th - Barb Steinmetz

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - JACKET/BLAZER LINED

1st - Pam Edwards

2nd - Mildred Brott

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - JACKET/BLAZER UNLINED

1st - Mary Howard

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - DRESS

2nd - Casey M Mack

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - DRESS EVENING BEST

1st - Diane Egner

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - Any Garment machine embro.

1st - Pam Edwards

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - Adult Article 1st time exhibit

1st - Mary Howard

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - ANY PATCHWORK GARMENT

1st - Theo M Ryer

2nd - Pam Edwards

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - ANY RECYCLED GARMENT

1st - Sara Wahlstedt

2nd - Cindy Luessenhop

3rd - Melodie A West

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - Any Accessory Machine Embroid.

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - SCARF/COLLAR

1st - Faye Brugge

2nd - Cindy Luessenhop

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - PURSE/HANDBAG/TOTE

1st - Carol Kitzrow

2nd - Mary Howard

3rd - Sara Wahlstedt

4th - Katherine Effertz

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - DOLL BLANKET OR QUILT

1st - Diane Meyer

2nd - Joanne Quick

3rd - Donna Junghen

4th - Barb Steinmetz

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - ANY RECYCLED ACCESSORY

1st - Donna Junghen

2nd - Melodie A West

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - DOLL OR BEAR

1st - Theo M Ryer

2nd - Diane Meyer

3rd - Jane P Sorenson

CLOTHING - Fair Challenge - Walworth County Fair Challenge

1st - Donna Junghen

2nd - Sandra Ginner

3rd - Barbara M Sommers

4th - Pam Edwards

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Stuffed doll or toy

1st - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Bibs, Set of 2

1st - Ginny Schuld

2nd - Debbie Kirch

3rd - Cheryl Edwards

4th - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Cap or Hat

1st - Elma Oberla

2nd - Donna Junghen

3rd - Donna Bjorge

4th - Janean Ward

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Mitten's

1st - Elma Oberla

2nd - Linda Mortensen-Dunwiddie

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Slippers or Booties

1st - Elma Oberla

2nd - Donna Junghen

3rd - Donna Bjorge

4th - Cheryl Edwards

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Sweater or Coat

1st - Ginny Schuld

2nd - Linda Mortensen-Dunwiddie

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Afghan, Blanket, or Shawl

1st - Linda Mortensen-Dunwiddie

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Any other item

1st - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Slippers

1st - Elma Oberla

4th - Alyssa Jaquith

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Hat or Cap

1st - Elma Oberla

2nd - Ginny Schuld

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Mittens

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Scarf

1st - Cheryl Edwards

2nd - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, Pattern stit

1st - Linda Mortensen-Dunwiddie

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, color patter

1st - Ginny Schuld

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Mittens

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Hat or Cap

1st - Cheryl Edwards

2nd - Diane Hyndman

3rd - Elma Oberla

4th - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Scarf

1st - Ginny Schuld

2nd - Elma Oberla

3rd - Sheri Alexander

4th - Cheryl Edwards

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Socks

1st - Ginny Schuld

2nd - Linda Mortensen-Dunwiddie

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Slippers

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Poncho, shawl, Cape

1st - Cheryl Edwards

2nd - Denyse Galbreth

3rd - Diane Hyndman

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any other accessory

1st - Diane Hyndman

2nd - Cheryl Edwards

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Sleeveless sweater or vest

4th - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Pullover sweater, pattern stit

1st - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Cardigan, plain/stripped

1st - Donna Teubert

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Cardigan, Pattened stitch

1st - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Cardigan, color pattern

1st - Cheryl Edwards

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any felted item

1st - Sheri Alexander

2nd - Ginny Schuld

3rd - Cheryl Edwards

4th - Denyse Galbreth

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any other knitted garment

2nd - Mary Hulit

KNITTING/CROCHETING - Machine Knitting - Infant Item

1st - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - Machine Knitting - Adult

1st - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Dish clothes/ potholders, set

1st - Ginny Schuld

2nd - Janean Ward

3rd - Debbie Kirch

4th - Jane Christiansen

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Doll or bear clothing

1st - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Tablecloth, lunch, placemats 4

2nd - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Lap Robe

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Afghan/Adult Size

1st - Elizabeth Cox

2nd - Cheryl Edwards

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Stuffed toy or doll

1st - Pat Wojcik

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Breann Vogt

4th - Debbie Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Bibs- Set of 2

1st - Elma Oberla

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Debbie Kirch

4th - Renee M Howell

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Cap or hat

1st - Renee M Howell

2nd - Elma Oberla

3rd - Sara Sokolowski

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Mittens

1st - Betty J Rucks

2nd - Debbie Kirch

3rd - Pat Wojcik

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Slippers or booties

1st - Breann Vogt

2nd - Faye Brugge

3rd - Sara Sokolowski

4th - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Sweater or coat

1st - Betty J Rucks

2nd - Pat Wojcik

3rd - Sara Sokolowski

4th - Renee M Howell

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Afghan, blanket, shawl

1st - Michelle Finnberg

2nd - Jane Christiansen

3rd - Sara Sokolowski

4th - Debbie Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Any other item

1st - Sara Sokolowski

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Katherine Effertz

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - SLIPPERS

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - HAT/CAP

1st - Elma Oberla

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Sara Sokolowski

4th - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Mittens

1st - Elma Oberla

2nd - Cheryl Edwards

3rd - Michelle Finnberg

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Scarf

1st - Betty J Rucks

2nd - Pat Wojcik

3rd - Michelle Finnberg

4th - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Cape, Poncho, Shawl

1st - Katherine Effertz

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Vest

1st - Sara Sokolowski

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Pullover sweater, pattern stit

1st - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, pl/ stripped

1st - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, pattern stit

1st - Breann Vogt

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - DRESS OR SUIT

1st - Debbie Kirch

2nd - Betty J Rucks

3rd - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Any other Item

1st - Cindy Luessenhop

2nd - Katherine Effertz

3rd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Mittens or gloves

1st - Elma Oberla

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Betty J Rucks

4th - Cheryl Edwards

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Hat or Cap

1st - Betty J Rucks

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Debbie Kirch

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Scarf

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Elma Oberla

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Socks

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Slippers

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Any other accessory

1st - Betty J Rucks

2nd - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Poncho, shawl, cape

1st - Renee M Howell

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Sleeveless sweater or vest

1st - Sara Sokolowski

2nd - Breann Vogt

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Cardigan, pattern stitch

1st - Debbie Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Cardigan Color Pattern

1st - Debbie Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Pillow cover on pillow

1st - Pat Wojcik

2nd - Betty J Rucks

3rd - Michelle Finnberg

4th - Debbie Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Dishclothes or Potholders

1st - Elma Oberla

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Debbie Kirch

4th - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Christmas Item

1st - Renee M Howell

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Sara Sokolowski

4th - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Doll or bear Clothing

1st - Donna Bjorge

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Pet - Sweater or coat

1st - Betty J Rucks

2nd - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Tablecloth, lunch cl., placema

1st - Michelle Finnberg

2nd - Jane Christiansen

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Doilies, 1lg, or 2 small

1st - Renee M Howell

2nd - Jennie Lenling

3rd - Sara Sokolowski

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Rug

1st - Michelle Finnberg

2nd - Mildred Brott

3rd - Sara Sokolowski

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Any other item for the home

1st - Elma Oberla

2nd - Katherine Effertz

3rd - Sara Sokolowski

4th - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Lap Robe

1st - Michelle Finnberg

2nd - Debbie Kirch

3rd - Jane Christiansen

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Afghan

1st - Michelle Finnberg

2nd - Mildred Brott

3rd - Pat Wojcik

4th - Orlene G Gardiner

KNITTING/CROCHETING - Knitting - Show Your Packer Spirit

1st - Debbie Kirch

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Faye Brugge

4th - Betty J Rucks

SHEEP - SOUTHDOWNS - YEARLING RAM

1st - Kevin Winche

2nd - Mark Korf

3rd - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - FALL RAM LAMB

1st - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - SPRING RAM LAMB

1st - Kevin Winche

2nd - Keith Schultz

SHEEP - SOUTHDOWNS - YEARLING EWE

1st - Keith Schultz

2nd - Kevin Winche

3rd - Kevin Winche

4th - Keith Schultz

SHEEP - SOUTHDOWNS - FALL EWE LAMB

1st - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - SPRING EWE LAMB

1st - Keith Schultz

2nd - Mark Korf

3rd - Mark Korf

4th - Keith Schultz

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Keith Schultz

2nd - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Keith Schultz

2nd - Kevin Winche

3rd - Mark Korf

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Kevin Winche

2nd - Mark Korf

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Kevin Winche

2nd - Keith Schultz

SHEEP - SOUTHDOWNS - FLOCK

1st - Keith Schultz

2nd - Kevin Winche

3rd - Mark Korf

SHEEP - Natural Colored - YEARLING RAM

1st - Richard Alwin

SHEEP - Natural Colored - SPRING RAM LAMB

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Richard Alwin

3rd - Richard Alwin

4th - David Hammer

SHEEP - Natural Colored - YEARLING EWE

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Richard Alwin

3rd - Bethany Kitzrow

4th - Richard Alwin

SHEEP - Natural Colored - SPRING EWE LAMB

1st - David Hammer

2nd - Bethany Kitzrow

3rd - Richard Alwin

4th - Richard Alwin

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Bethany Kitzrow

2nd - Richard Alwin

3rd - Paul Webber

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Richard Alwin

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Richard Alwin

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Richard Alwin

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Richard Alwin

2nd - Bethany Kitzrow

3rd - David Hammer

SHEEP - Natural Colored - FLOCK

1st - Richard Alwin

2nd - Bethany Kitzrow

SHEEP - SUFFOLKS - YEARLING RAM

1st - Kanable Suffolks

2nd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - SPRING RAM LAMB

1st - Ryan Slack

2nd - Wendy Koch

3rd - Kanable Suffolks

4th - Ken Essman

SHEEP - SUFFOLKS - YEARLING EWE

1st - Ryan Slack

2nd - Ken Kanable

3rd - Ken Essman

4th - Ken Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - FALL EWE LAMB

1st - Kanable Suffolks

2nd - Kanable Suffolks

3rd - Ken Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - SPRING EWE LAMB

1st - Kanable Suffolks

2nd - Ryan Slack

3rd - Tomas D Linneman

4th - Kanable Suffolks

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Kanable Suffolks

2nd - Ken Kanable

3rd - Tomas D Linneman

4th - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Kanable Suffolks

2nd - Ken Essman

3rd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Kanable Suffolks

2nd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Kanable Suffolks

2nd - Ken Essman

3rd - Wendy Koch

SHEEP - SUFFOLKS - FLOCK

1st - Kanable Suffolks

2nd - Ryan Slack

3rd - Wendy Koch

4th - Ken Essman

SHEEP - HAMPSHIRES - YEARLING RAM

1st - Earl Judd

SHEEP - HAMPSHIRES - FALL RAM LAMB

1st - Earl Judd

SHEEP - HAMPSHIRES - SPRING RAM LAMB

1st - Richard Alwin

2nd - Earl Judd

3rd - Richard Alwin

4th - Brian Alwin

SHEEP - HAMPSHIRES - YEARLING EWE

1st - Earl Judd

2nd - Richard Alwin

3rd - Richard Alwin

4th - Earl Judd

SHEEP - HAMPSHIRES - FALL EWE LAMB

1st - Richard Alwin

2nd - Earl Judd

SHEEP - HAMPSHIRES - SPRING EWE LAMB

1st - Brian Alwin

2nd - Earl Judd

3rd - Richard Alwin

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Richard Alwin

2nd - Earl Judd

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Earl Judd

2nd - Richard Alwin

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Richard Alwin

2nd - Earl Judd

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Earl Judd

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Richard Alwin

2nd - Earl Judd

3rd - Brian Alwin

SHEEP - HAMPSHIRES - FLOCK

1st - Richard Alwin

2nd - Earl Judd

SHEEP - OXFORDS - YEARLING RAM

1st - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - FALL RAM LAMB

1st - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - SPRING RAM LAMB

1st - Laura Meyer

2nd - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - YEARLING EWE

1st - Laura Meyer

2nd - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - FALL EWE LAMB

1st - Laura Meyer

2nd - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - SPRING EWE LAMB

1st - Laura Meyer

2nd - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - FLOCK

1st - Laura Meyer

SHEEP - CORRIEDALES - YEARLING RAM

1st - Frank Hintzsche

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - FALL RAM LAMB

1st - Ralph Giorno

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - SPRING RAM LAMB

1st - Frank Hintzsche

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - YEARLING EWE

1st - Ralph Giorno

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Ralph Giorno

4th - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - FALL EWE LAMB

1st - Ralph Giorno

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - SPRING EWE LAMB

1st - Frank Hintzsche

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Ralph Giorno

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Ralph Giorno

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PNE OF 2 MIXED LAMBS

1st - Ralph Giorno

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - FLOCK

1st - Ralph Giorno

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - DORSETS - YEARLING RAM

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Paul Webber

3rd - Ken Essman

SHEEP - DORSETS - SPRING RAM LAMB

1st - Ryan Slack

2nd - Bill/Pam Sheahan

3rd - Heather Hopkins

4th - Paul Webber

SHEEP - DORSETS - YEARLING EWE

1st - Paul Webber

2nd - Ryan Slack

3rd - Bill/Pam Sheahan

4th - Ken Essman

SHEEP - DORSETS - FALL EWE LAMB

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Bill/Pam Sheahan

3rd - Heather Hopkins

4th - Ruth Ehlen

SHEEP - DORSETS - SPRING EWE LAMB

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Bill/Pam Sheahan

3rd - Heather Hopkins

4th - Ruth Ehlen

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Ruth Ehlen

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Heather Hopkins

3rd - Ruth Ehlen

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Paul Webber

2nd - Bill/Pam Sheahan

3rd - Ken Essman

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Heather Hopkins

3rd - Paul Webber

SHEEP - DORSETS - FLOCK

1st - Bill/Pam Sheahan

SHEEP - Wether Type Shorn - YEARLING RAM

1st - Oak Shade Farms

SHEEP - Wether Type Shorn - SPRING RAM LAMB

1st - Heather Hopkins

SHEEP - Wether Type Shorn - YEARLING EWE

1st - Kristy McKinney

2nd - Kristy McKinney

3rd - Oak Shade Farms

SHEEP - Wether Type Shorn - SPRING EWE LAMB

1st - Ruth Ehlen

2nd - Oak Shade Farms

3rd - Heather Hopkins

4th - Ruth Ehlen

SHEEP - Wether Type Shorn - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Kristy McKinney

SHEEP - Wether Type Shorn - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Ruth Ehlen

SHEEP - Wether Type Shorn - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Oak Shade Farms

SHEEP - Wether Type Shorn - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Heather Hopkins

SHEEP - Wether Type Shorn - FLOCK

1st - Oak Shade Farms

SHEEP - SHROPSHIRES - YEARLING RAM

1st - Tomas D Linneman

2nd - Sarah Winche Nyen

3rd - LeRoy Kipp

SHEEP - SHROPSHIRES - FALL RAM LAMB

1st - LeRoy Kipp

2nd - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SHROPSHIRES - SPRING RAM LAMB

1st - Ellen Check

2nd - Gordon P Smith

3rd - Sarah Winche Nyen

4th - Gordon P Smith

SHEEP - SHROPSHIRES - YEARLING EWE

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Gordon P Smith

3rd - LeRoy Kipp

4th - Gordon P Smith

SHEEP - SHROPSHIRES - FALL EWE LAMB

1st - LeRoy Kipp

2nd - LeRoy Kipp

3rd - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SHROPSHIRES - SPRING EWE LAMB

1st - Tomas D Linneman

2nd - Gordon P Smith

3rd - LeRoy Kipp

4th - Gordon P Smith

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Gordon P Smith

2nd - LeRoy Kipp

3rd - Sarah Winche Nyen

4th - William Kitzrow

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Gordon P Smith

2nd - LeRoy Kipp

3rd - Tomas D Linneman

4th - Ellen Check

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Gordon P Smith

2nd - Ellen Check

3rd - Sarah Winche Nyen

4th - LeRoy Kipp

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Tomas D Linneman

2nd - Sarah Winche Nyen

3rd - LeRoy Kipp

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Ellen Check

2nd - Gordon P Smith

3rd - LeRoy Kipp

4th - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SHROPSHIRES - FLOCK

1st - Tomas D Linneman

2nd - Gordon P Smith

3rd - Sarah Winche Nyen

4th - Ellen Check

SHEEP - COLUMBIAS - YEARLING RAM

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - FALL RAM LAMB

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - SPRING RAM LAMB

1st - Alyssa Jaquith

SHEEP - COLUMBIAS - YEARLING EWE

1st - David Hammer

2nd - Ralph Giorno

3rd - Alyssa Jaquith

SHEEP - COLUMBIAS - FALL EWE LAMB

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - SPRING EWE LAMB

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - FLOCK

1st - Ralph Giorno

SHEEP - Lincoln - YEARLING EWE

1st - David Hammer

SHEEP - Lincoln - SPRING EWE LAMB

1st - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - FALL RAM LAMB

1st - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - SPRING EWE LAMB

1st - David Hammer

SHEEP - RAMBOUILLETS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - David Hammer

SHEEP - BORDER LEICESTER - YEARLING RAM

1st - Barb Hintzsche

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - FALL RAM LAMB

1st - Barb Hintzsche

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - SPRING RAM LAMB

1st - Barb Hintzsche

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - YEARLING EWE

1st - Barb Hintzsche

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - FALL EWE LAMB

1st - Barb Hintzsche

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - SPRING EWE LAMB

1st - Barb Hintzsche

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PNE OF 2 RAM LAMBS

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PNE OF 2 MIXED LAMBS

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - FLOCK

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - ANY OTHER BREED - YEARLING RAM

1st - Barbara Judd

SHEEP - ANY OTHER BREED - FALL RAM LAMB

1st - Barbara Judd

2nd - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - SPRING RAM LAMB

1st - Barbara Judd

2nd - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - YEARLING EWE

1st - Barbara Judd

2nd - Barbara Judd

3rd - Brian Winche

4th - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - FALL EWE LAMB

1st - Barbara Judd

2nd - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - SPRING EWE LAMB

1st - Barbara Judd

2nd - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Barbara Judd

2nd - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Barbara Judd

2nd - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Barbara Judd

2nd - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Barbara Judd

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Barbara Judd

2nd - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - FLOCK

1st - Barbara Judd

2nd - Brian Winche

SHEEP - WETHERS - WETHER LAMB

1st - Kristy McKinney

2nd - Mark Korf

3rd - Kristy McKinney

4th - Sarah Winche Nyen

SHEEP - WETHERS - PEN OF 2 WETHER LAMBS

1st - Kristy McKinney

2nd - Mark Korf

3rd - Heather Hopkins

Back to
Top
Tickets & Deals