2009 Judging Results - Open
Facebook Twitter Pinterest Youtube Instagram GooglePlus

Sign up for email updates from Walworth County Fair

Home > Walworth County Fair > Exhibit > Judging Results > 2009 Judging Results - Open

2009 Judging Results - Open

Open Results

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER CALF SPRING

1st - Jim Behling Family

2nd - Kylecrest Holsteins, LLC

3rd - Diamondhead Holsteins

4th - Riley Davis

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER CALF WINTER

1st - Steven Davis

2nd - Nicole Davis

3rd - Stadan Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER CALF, FALL

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Jim Behling Family

3rd - Jim Behling Family

4th - Stadan Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Jim Behling Family

2nd - Stadan Holsteins

3rd - Jim Behling Family

4th - Erin Lynch

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Kylecrest Holsteins, LLC

2nd - Lauderdale Farms

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Nicole Davis

2nd - Lauderdale Farms

3rd - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - COW 2 YRS OLD

1st - Diamondhead Holsteins

2nd - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - COW 3 YRS OLD

1st - Stadan Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - COW 4 YRS OLD

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Erin Lynch

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - AGED COW 5 YRS AND OLDER

1st - Alvin + Barb Kayser

2nd - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Jim Behling Family

2nd - Lauderdale Farms

DAIRY CATTLE - HOLSTEIN - SENIOR 3 BEST FEMALES

1st - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER CALF SPRING

1st - Diamondhead Holsteins

2nd - Fred Grubofski

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER CALF WINTER

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Stadan Holsteins

3rd - Nate Janssen

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER CALF, FALL

1st - Erin Lynch

2nd - Keizer Farm

3rd - Lauderdale Farms

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Erin Lynch

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Keizer Farm

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Diamondhead Holsteins

2nd - Meyervilla Holsteins

3rd - Erin Lynch

4th - Pauline Schmidt

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - COW 2 YRS OLD

1st - Meyervilla Holsteins

2nd - Bakerdale Holsteins

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - COW 5 YRS AND OLDER

1st - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - DAM AND DAUGHTER

1st - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - PRODUCE OF DAM

1st - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - RED AND WHITE - SENIOR 3 BEST FEMALES

1st - Meyervilla Holsteins

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - HEIFER CALF, FALL

1st - Hogg Farms

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - HIEFER SUMMER YEARLING

1st - Hogg Farms

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - HEIFER FALL YEARLING

1st - Luke Versweyeld

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - COW 2 YRS OLD

1st - Luke Versweyeld

DAIRY CATTLE - GUERNSEY - COW 4 YRS OLD

1st - Hogg Farms

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER CALF SPRING

1st - John/Donna Sherman

2nd - Shari Strickhouser

3rd - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER CALF WINTER

1st - Barlass Jerseys

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER CALF, FALL

1st - Barlass Jerseys

2nd - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Shari Strickhouser

2nd - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Barlass Jerseys

DAIRY CATTLE - JERSEY - COW 2 YRS OLD

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - COW 3 YRS OLD

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - AGED COW DRY OVER 4 YRS

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - PRODUCE OF DAM

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - JUNIOR BEST 3 FEMALES

1st - Barlass Jerseys

2nd - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - JERSEY - SENIOR 3 BEST FEMALES

1st - Shari Strickhouser

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER CALF SPRING

1st - Keely Ward

2nd - Jill Clark

3rd - Jason Gonzales

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER CALF WINTER

1st - Jill Clark

2nd - Jill Clark

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER CALF, FALL

1st - Keely Ward

2nd - Hogg Farms

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - High Hopes Swiss

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER SPRING YEARLING

1st - High Hopes Swiss

2nd - Keely Ward

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Nate Janssen

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - HEIFER FALL YEARLING

1st - High Hopes Swiss

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - COW 2 YRS OLD

1st - Keely Ward

2nd - Jason Gonzales

3rd - High Hopes Swiss

4th - High Hopes Swiss

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - COW 3 YRS OLD

1st - High Hopes Swiss

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - COW 4 YRS OLD

1st - Charles Terry

2nd - Keely Ward

3rd - Hogg Farms

4th - High Hopes Swiss

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - AGED COW 5 YRS AND OLDER

1st - Charles Terry

2nd - Jill Clark

3rd - Hogg Farms

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - AGED COW DRY OVER 4 YRS

1st - Charles Terry

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - DAM AND DAUGHTER

1st - Jill Clark

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - PRODUCE OF DAM

1st - Keely Ward

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Keely Ward

2nd - High Hopes Swiss

3rd - Jill Clark

DAIRY CATTLE - BROWN SWISS - SENIOR 3 BEST FEMALES

1st - High Hopes Swiss

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER CALF SPRING

1st - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Cory/Jennie Bunger

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER WINTER YEARLING

1st - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - HEIFER FALL YEARLING

1st - Luke Versweyeld

2nd - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - DRY COW 3 AND 4 YRS

1st - Luke Versweyeld

2nd - Cory/Jennie Bunger

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - AGED COW DRY OVER 4 YRS

1st - Cory/Jennie Bunger

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - PRODUCE OF DAM

1st - Cory/Jennie Bunger

2nd - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - MILKING SHORTHORN - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER CALF SPRING

1st - Pauline Schmidt

2nd - Oxyoke Dairy

3rd - Oxyoke Dairy

4th - Korinna Bowers

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER CALF, FALL

1st - Pauline Schmidt

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER SUMMER YEARLING

1st - Pauline Schmidt

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER SPRING YEARLING

1st - Pauline Schmidt

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - HEIFER FALL YEARLING

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - COW 3 YRS OLD

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - AGED COW DRY OVER 4 YRS

1st - Oxyoke Dairy

2nd - Pauline Schmidt

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - DAM AND DAUGHTER

1st - Pauline Schmidt

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - PRODUCE OF A DAM

1st - Oxyoke Dairy

DAIRY CATTLE - AYRSHIRE - JUNIOR 3 BEST FEMALES

1st - Pauline Schmidt

2nd - Oxyoke Dairy

BEEF - HEREFORD - BULL CALF JUNIOR

1st - David Delong

2nd - Bakers Polled Herefords

3rd - Eldon & Donn Stanton

4th - Bakers Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - BULL CALF SENIOR

1st - David Delong

BEEF - HEREFORD - YEARLING BULL

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Lininger's Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - JR. HEIFER CALF After Feb. 28

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Bakers Polled Herefords

3rd - Lininger's Polled Herefords

4th - Lininger's Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - Junior Heifer Calf, Feb. 1-28

1st - David Delong

2nd - Bakers Polled Herefords

3rd - Eldon & Donn Stanton

BEEF - HEREFORD - Junior Heifer Calf, Jan. 1-31

1st - Grant Wiswell Family

2nd - David Delong

3rd - Grant Wiswell Family

4th - Eldon & Donn Stanton

BEEF - HEREFORD - SENIOR HEIFER CALF

1st - Grant Wiswell Family

BEEF - HEREFORD - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - John & Jaqui Elfering

2nd - Amazin' Grazin' Acres

BEEF - HEREFORD - Jr Yearling Heifer, April 1-30

1st - Grant Wiswell Family

BEEF - HEREFORD - Jr Yearling Heifer, Mar 1-31

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Grant Wiswell Family

BEEF - HEREFORD - Jr. Yearling Heifer, Feb. 1-28

1st - Payne Farm

2nd - Bakers Polled Herefords

3rd - Kegley Family

4th - Grant Wiswell Family

BEEF - HEREFORD - Jr. Yearling Heifer, Jan 1-31

1st - Grant Wiswell Family

BEEF - HEREFORD - Senior Yearling Heifer

1st - Grant Wiswell Family

2nd - Oak Shade Farms

3rd - Oak Shade Farms

BEEF - HEREFORD - PAIR OF CALVES

1st - David Delong

2nd - Grant Wiswell Family

3rd - Bakers Polled Herefords

4th - Lininger's Polled Herefords

BEEF - HEREFORD - PAIR OF YEARLINGS

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Grant Wiswell Family

3rd - Oak Shade Farms

4th - Grant Wiswell Family

BEEF - HEREFORD - COW 2-3 YEARS

1st - Grant Wiswell Family

2nd - Dan Schutt Farm

BEEF - HEREFORD - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Eldon & Donn Stanton

3rd - Lininger's Polled Herefords

4th - Dan Schutt Farm

BEEF - HEREFORD - PRODUCE OF DAM

1st - Bakers Polled Herefords

2nd - Grant Wiswell Family

3rd - Lininger's Polled Herefords

BEEF - BLACK/RED ANGUS - BULL CALF JUNIOR

1st - Eldon & Donn Stanton

BEEF - BLACK/RED ANGUS - Junior Heifer Calf, Feb 1-28

1st - Eldon & Donn Stanton

BEEF - BLACK/RED ANGUS - Jr. Heifer Calf, Jan 1-31

1st - Eldon & Donn Stanton

BEEF - BLACK/RED ANGUS - Jr Yearling Heifer, March 1-31

1st - Eldon & Donn Stanton

BEEF - BLACK/RED ANGUS - Jr. Yearling Heifer, Feb 1-28

1st - Ken Luety

BEEF - BLACK/RED ANGUS - PAIR OF CALVES

1st - Eldon & Donn Stanton

BEEF - SHORTHORNS - BULL CALF JUNIOR

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - Jr. Heifer Calf, after Feb 28

1st - Ashley Syverson

BEEF - SHORTHORNS - Jr. Heifer Calf, Feb 1-28

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - Junior Heifer Calf, Jan 1-31

1st - Doc Sterken

BEEF - SHORTHORNS - SENIOR HEIFER CALF

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - Karie Brantley

BEEF - SHORTHORNS - Jr. Yearling Heifer, Apr. 1-30

1st - Holmestead Farm

2nd - Jerry Siegler

3rd - John & Jaqui Elfering

BEEF - SHORTHORNS - Jr Yearling Heifer, March 1-31

1st - Doc Sterken

BEEF - SHORTHORNS - Jr. Yearling Heifer, Feb 1-28

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - PAIR OF CALVES

1st - Cheerful Acres

BEEF - SHORTHORNS - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Cheerful Acres

2nd - Doc Sterken

BEEF - SHORTHORNS - PRODUCE OF DAM

1st - Cheerful Acres

BEEF - SIMMENTAL - BULL CALF JUNIOR

1st - Doc Sterken

BEEF - SIMMENTAL - Jr. Heifer Calf, after Feb 28

1st - Mari Hubanks

2nd - Cody Kleven

BEEF - SIMMENTAL - Jr Yearling Heifer, Apr.1-30

1st - Abriel Odling

BEEF - SIMMENTAL - COW 2-3 YEARS

1st - Doc Sterken

BEEF - SIMMENTAL - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Mari Hubanks

BEEF - HIGHLAND CATTLE - Jr. Heifer Calf, after Feb. 28

1st - Carol Segal

BEEF - HIGHLAND CATTLE - SUMMER YEARLING HEIFER

1st - Carol Segal

BEEF - HIGHLAND CATTLE - Jr Yearling Heifer, Feb 1-28

1st - Carol Segal

2nd - Aurora Martinez

BEEF - HIGHLAND CATTLE - Jr. Yearling Heifer, Jan 1-31

1st - Carol Segal

BEEF - HIGHLAND CATTLE - COW 4 YRS AND OLDER

1st - Carol Segal

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Bull Calf, Junior

1st - K. Adams Farm

2nd - K. Adams Farm

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Yearling Bull

1st - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Jr. Heifer Calf, after Feb 28

1st - Ryan Madaus

2nd - Jeff Kniep Family

3rd - Eldon & Donn Stanton

4th - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Jr Heifer Calf, Feb 1-28

1st - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Senior Heifer Calf

1st - Amazin' Grazin' Acres

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Summer Yearling Heifer

1st - Trisha Kniep

2nd - Rachel Dunbar

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Jr Yearling Heifer, March 1-31

1st - Jessica Peck

2nd - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Jr Yearling Heifer, Feb 1-28

1st - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Senior Yearling Heifer

1st - Ryan Madaus

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Pair of Calves

1st - Trisha Kniep

2nd - K. Adams Farm

3rd - Piperland Farms

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Cow, 2-3 years

1st - K. Adams Farm

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Cow, 4 years and older

1st - Trisha Kniep

BEEF - ANY OTHER BEEF BREED - Produce of Dam

1st - Jessica Peck

2nd - Piperland Farms

SWINE - CHESTERS - JANUARY GILT

1st - Clapper Family Farm

SWINE - CHESTERS - FEBRUARY GILT

1st - Clapper Family Farm

SWINE - CHESTERS - MARCH GILT

1st - Garrett Brost

SWINE - DUROC - JANUARY BOAR PIG

1st - Brittany Schoenbeck

SWINE - DUROC - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Eric Benhart

SWINE - DUROC - DECEMBER GILT

1st - Eric Benhart

SWINE - DUROC - JANUARY GILT

1st - Brittany Schoenbeck

2nd - Morgan Henriott

3rd - Eric Benhart

SWINE - DUROC - FEBRUARY GILT

1st - Alice/Brian Davis

2nd - Garrett Brost

3rd - Eric Benhart

4th - Eric Benhart

SWINE - DUROC - YOUNG HERD

1st - Eric Benhart

SWINE - POLAND - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - POLAND - JUNIOR YEAR SOW

1st - Clapper Family Farm

SWINE - POLAND - JANUARY GILT

1st - Clapper Family Farm

2nd - Piperland Farms

3rd - Clapper Family Farm

SWINE - POLAND - FEBRUARY GILT

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Rolling Knoll Farm

3rd - Piperland Farms

4th - Clapper Family Farm

SWINE - SPOTTED POLAND - DECEMBER BOAR PIG

1st - Eric Benhart

SWINE - SPOTTED POLAND - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

2nd - Rolling Knoll Farm

SWINE - SPOTTED POLAND - JUNIOR YEAR SOW

1st - Eric Benhart

SWINE - SPOTTED POLAND - DECEMBER GILT

1st - Eric Benhart

2nd - Eric Benhart

3rd - Clapper Family Farm

SWINE - SPOTTED POLAND - JANUARY GILT

1st - Morgan Henriott

2nd - Eric Benhart

3rd - Piperland Farms

4th - M.L. Schmalfeldt

SWINE - SPOTTED POLAND - FEBRUARY GILT

1st - M.L. Schmalfeldt

1st - Family Speth

2nd - Eric Benhart

2nd - M.L. Schmalfeldt

3rd - Julia Brost

3rd - M.L. Schmalfeldt

4th - Rolling Knoll Farm

SWINE - SPOTTED POLAND - YOUNG HERD

1st - Eric Benhart

SWINE - BERKSHIRE - JUNIOR YEAR SOW

1st - Kaitlin A Cornelison

SWINE - BERKSHIRE - FEBRUARY GILT

1st - Julia Brost

2nd - Morgan Henriott

SWINE - HAMPSHIRE - FEBRUARY BOAR PIG

1st - Rolling Knoll Farm

SWINE - HAMPSHIRE - MARCH BOAR PIG

1st - Morgan Henriott

SWINE - HAMPSHIRE - JANUARY GILT

1st - Morgan Henriott

2nd - Brittany Schoenbeck

SWINE - HAMPSHIRE - FEBRUARY GILT

1st - Alice/Brian Davis

2nd - Rolling Knoll Farm

3rd - Jenny & Kurt Junghen

4th - Brittany Schoenbeck

SWINE - YORKSHIRE - JANUARY GILT

1st - Courtney Schoenbeck

2nd - Alice/Brian Davis

SWINE - YORKSHIRE - FEBRUARY GILT

1st - Family Speth

2nd - Kaitlin A Cornelison

3rd - Alice/Brian Davis

4th - Salome Kyle

SWINE - HEREFORDS - JANUARY GILT

1st - Morgan Henriott

SWINE - HEREFORDS - FEBRUARY GILT

1st - Clapper Family Farm

2nd - Morgan Henriott

SWINE - HEREFORDS - MARCH GILT

1st - Morgan Henriott

2nd - Morgan Henriott

SHEEP - SOUTHDOWNS - YEARLING RAM

1st - Davis Brothers

2nd - Kevin Winche

3rd - Keith Schultz

4th - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - FALL RAM LAMB

1st - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - SPRING RAM LAMB

1st - Keith Schultz

2nd - Kevin Winche

3rd - Keith Schultz

SHEEP - SOUTHDOWNS - YEARLING EWE

1st - Keith Schultz

2nd - Davis Brothers

3rd - Kevin Winche

4th - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - FALL EWE LAMB

1st - Davis Brothers

2nd - Kevin Winche

3rd - Davis Brothers

SHEEP - SOUTHDOWNS - SPRING EWE LAMB

1st - Keith Schultz

2nd - Davis Brothers

3rd - Keith Schultz

4th - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Keith Schultz

2nd - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Keith Schultz

2nd - Davis Brothers

3rd - Kevin Winche

4th - Ashley Syverson

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Keith Schultz

2nd - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Davis Brothers

2nd - Keith Schultz

3rd - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Keith Schultz

2nd - Kevin Winche

SHEEP - SOUTHDOWNS - FLOCK

1st - Keith Schultz

2nd - Davis Brothers

3rd - Kevin Winche

SHEEP - Natural Colored - YEARLING RAM

1st - Ri-Al Farms

2nd - New Begaining Farm

SHEEP - Natural Colored - SPRING RAM LAMB

1st - New Begaining Farm

2nd - Ri-Al Farms

3rd - Ri-Al Farms

SHEEP - Natural Colored - YEARLING EWE

1st - David Hammer

1st - William Kitzrow

3rd - Ri-Al Farms

4th - David Hammer

SHEEP - Natural Colored - FALL EWE LAMB

1st - New Begaining Farm

1st - New Begaining Farm

SHEEP - Natural Colored - SPRING EWE LAMB

1st - Oak Shade Farms

2nd - William Kitzrow

3rd - New Begaining Farm

4th - New Begaining Farm

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - David Hammer

2nd - Ri-Al Farms

3rd - New Begaining Farm

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - New Begaining Farm

2nd - Paul Webber

3rd - Ri-Al Farms

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Ri-Al Farms

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Ri-Al Farms

2nd - New Begaining Farm

SHEEP - Natural Colored - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - New Begaining Farm

2nd - Ri-Al Farms

SHEEP - Natural Colored - FLOCK

1st - Ri-Al Farms

2nd - New Begaining Farm

SHEEP - SUFFOLKS - SPRING RAM LAMB

1st - Andrew Slack

2nd - Suffolkks Kanable

3rd - Tomas D Linneman

4th - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - YEARLING EWE

1st - Andrew Slack

2nd - Ken Essman

3rd - Suffolkks Kanable

4th - Ken Essman

SHEEP - SUFFOLKS - FALL EWE LAMB

1st - Ken Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - SPRING EWE LAMB

1st - Ken Essman

2nd - Andrew Slack

3rd - Tomas D Linneman

4th - Suffolkks Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Ken Essman

2nd - Suffolkks Kanable

3rd - Daniel Kanable

4th - Peggy Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Suffolkks Kanable

2nd - Tomas D Linneman

3rd - Peggy Kanable

4th - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Daniel Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Andrew Slack

2nd - Suffolkks Kanable

3rd - Tomas D Linneman

4th - Peggy Kanable

SHEEP - SUFFOLKS - FLOCK

1st - Andrew Slack

2nd - Tomas D Linneman

3rd - Suffolkks Kanable

4th - Peggy Kanable

SHEEP - HAMPSHIRES - YEARLING RAM

1st - Brian Alwin

2nd - Ri-Al Farms

SHEEP - HAMPSHIRES - SPRING RAM LAMB

1st - Ri-Al Farms

2nd - Ri-Al Farms

SHEEP - HAMPSHIRES - YEARLING EWE

1st - Brian Alwin

2nd - Ri-Al Farms

3rd - Brian Alwin

4th - Ri-Al Farms

SHEEP - HAMPSHIRES - SPRING EWE LAMB

1st - Brian Alwin

2nd - Ri-Al Farms

3rd - Brian Alwin

4th - Ri-Al Farms

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Brian Alwin

2nd - Ri-Al Farms

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Brian Alwin

2nd - Ri-Al Farms

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Ri-Al Farms

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Brian Alwin

2nd - Ri-Al Farms

SHEEP - HAMPSHIRES - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Brian Alwin

2nd - Ri-Al Farms

SHEEP - HAMPSHIRES - FLOCK

1st - Brian Alwin

2nd - Ri-Al Farms

SHEEP - OXFORDS - YEARLING RAM

1st - Laura Meyer

2nd - Shayna Killeen

SHEEP - OXFORDS - SPRING RAM LAMB

1st - Shayna Killeen

2nd - Laura Meyer

3rd - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - YEARLING EWE

1st - Shayna Killeen

2nd - Laura Meyer

3rd - Shayna Killeen

4th - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - FALL EWE LAMB

1st - Laura Meyer

2nd - Shayna Killeen

SHEEP - OXFORDS - SPRING EWE LAMB

1st - Shayna Killeen

2nd - Laura Meyer

3rd - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Shayna Killeen

2nd - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Shayna Killeen

1st - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Laura Meyer

2nd - Shayna Killeen

SHEEP - OXFORDS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Shayna Killeen

2nd - Laura Meyer

SHEEP - OXFORDS - FLOCK

1st - Laura Meyer

2nd - Shayna Killeen

SHEEP - CORRIEDALES - YEARLING RAM

1st - Frank Hintzsche

2nd - Ralph Giorno

3rd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - FALL RAM LAMB

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - SPRING RAM LAMB

1st - Frank Hintzsche

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - YEARLING EWE

1st - Frank Hintzsche

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Ralph Giorno

4th - Ralph Giorno

SHEEP - CORRIEDALES - FALL EWE LAMB

1st - Frank Hintzsche

2nd - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - SPRING EWE LAMB

1st - Ralph Giorno

2nd - Frank Hintzsche

3rd - Frank Hintzsche

4th - Ralph Giorno

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Frank Hintzsche

2nd - Ralph Giorno

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Frank Hintzsche

2nd - Ralph Giorno

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Frank Hintzsche

2nd - Ralph Giorno

SHEEP - CORRIEDALES - PNE OF 2 MIXED LAMBS

1st - Frank Hintzsche

SHEEP - CORRIEDALES - FLOCK

1st - Frank Hintzsche

2nd - Ralph Giorno

SHEEP - DORSETS - YEARLING RAM

1st - Ken Essman

2nd - Paul Webber

SHEEP - DORSETS - FALL RAM LAMB

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Megan Erickson

SHEEP - DORSETS - SPRING RAM LAMB

1st - Megan Erickson

2nd - Ken Essman

3rd - Paul Webber

SHEEP - DORSETS - YEARLING EWE

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Bill/Pam Sheahan

3rd - Megan Erickson

4th - Megan Erickson

SHEEP - DORSETS - FALL EWE LAMB

1st - John Hancock

2nd - Megan Erickson

3rd - John Hancock

SHEEP - DORSETS - SPRING EWE LAMB

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Andrew Slack

3rd - Ken Essman

4th - Bill/Pam Sheahan

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Megan Erickson

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - John Hancock

3rd - Paul Webber

4th - Megan Erickson

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Megan Erickson

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Megan Erickson

SHEEP - DORSETS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Bill/Pam Sheahan

2nd - Megan Erickson

3rd - Ken Essman

4th - Paul Webber

SHEEP - DORSETS - FLOCK

1st - Bill/Pam Sheahan

SHEEP - Wether Type Shorn - YEARLING RAM

1st - Megan Erickson

SHEEP - Wether Type Shorn - SPRING RAM LAMB

1st - Megan Erickson

SHEEP - Wether Type Shorn - YEARLING EWE

1st - Meudt Show Lambs

2nd - Megan Erickson

3rd - Megan Erickson

SHEEP - Wether Type Shorn - FALL EWE LAMB

1st - Meudt Show Lambs

2nd - Megan Erickson

SHEEP - Wether Type Shorn - SPRING EWE LAMB

1st - Meudt Show Lambs

2nd - Meudt Show Lambs

3rd - Megan Erickson

4th - Kristy McKinney

SHEEP - Wether Type Shorn - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Megan Erickson

SHEEP - Wether Type Shorn - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Meudt Show Lambs

2nd - Megan Erickson

3rd - Kristy McKinney

SHEEP - Wether Type Shorn - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Megan Erickson

SHEEP - Wether Type Shorn - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Megan Erickson

SHEEP - Wether Type Shorn - FLOCK

1st - Megan Erickson

SHEEP - SHROPSHIRES - YEARLING RAM

1st - Donna Douglas

2nd - Sarah Winche Nyen

3rd - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SHROPSHIRES - FALL RAM LAMB

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - SPRING RAM LAMB

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Donna Douglas

3rd - Mark Korf

4th - Tomas D Linneman

SHEEP - SHROPSHIRES - YEARLING EWE

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Donna Douglas

3rd - Tomas D Linneman

4th - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SHROPSHIRES - FALL EWE LAMB

1st - Tomas D Linneman

2nd - Mark Korf

3rd - Tomas D Linneman

4th - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - SPRING EWE LAMB

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Donna Douglas

3rd - Mark Korf

4th - William Kitzrow

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Tomas D Linneman

3rd - Donna Douglas

4th - Mark Korf

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Donna Douglas

3rd - Oak Shade Farms

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Donna Douglas

2nd - Sarah Winche Nyen

SHEEP - SHROPSHIRES - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Tomas D Linneman

3rd - Oak Shade Farms

4th - Donna Douglas

SHEEP - SHROPSHIRES - FLOCK

1st - Sarah Winche Nyen

2nd - Tomas D Linneman

3rd - Donna Douglas

SHEEP - COLUMBIAS - SPRING RAM LAMB

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - YEARLING EWE

1st - Ralph Giorno

2nd - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - SPRING EWE LAMB

1st - Ralph Giorno

2nd - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Ralph Giorno

SHEEP - COLUMBIAS - FLOCK

1st - Ralph Giorno

SHEEP - Lincoln - YEARLING RAM

1st - David Hammer

SHEEP - Lincoln - FALL RAM LAMB

1st - David Hammer

SHEEP - Lincoln - YEARLING EWE

1st - David Hammer

2nd - David Hammer

SHEEP - Lincoln - SPRING EWE LAMB

1st - David Hammer

2nd - David Hammer

SHEEP - Lincoln - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - David Hammer

SHEEP - Lincoln - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - David Hammer

SHEEP - Lincoln - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - David Hammer

SHEEP - Lincoln - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - David Hammer

SHEEP - Lincoln - FLOCK

1st - David Hammer

SHEEP - BORDER LEICESTER - YEARLING RAM

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - FALL RAM LAMB

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - SPRING RAM LAMB

1st - Barb Hintzsche

2nd - Mark Korf

SHEEP - BORDER LEICESTER - YEARLING EWE

1st - Mark Korf

2nd - Barb Hintzsche

3rd - Mark Korf

4th - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - FALL EWE LAMB

1st - Barb Hintzsche

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - SPRING EWE LAMB

1st - Barb Hintzsche

2nd - Barb Hintzsche

3rd - Mark Korf

4th - Mark Korf

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Mark Korf

2nd - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Barb Hintzsche

2nd - Mark Korf

SHEEP - BORDER LEICESTER - PNE OF 2 RAM LAMBS

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Barb Hintzsche

SHEEP - BORDER LEICESTER - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Barb Hintzsche

2nd - Mark Korf

SHEEP - BORDER LEICESTER - FLOCK

1st - Barb Hintzsche

2nd - Mark Korf

SHEEP - ANY OTHER BREED - YEARLING RAM

1st - Kirsten Weidner

2nd - Brian Winche

3rd - Kirsten Weidner

SHEEP - ANY OTHER BREED - FALL RAM LAMB

1st - Brian Winche

2nd - Kirsten Weidner

3rd - Kirsten Weidner

SHEEP - ANY OTHER BREED - SPRING RAM LAMB

1st - Brian Winche

2nd - Kirsten Weidner

3rd - Kirsten Weidner

SHEEP - ANY OTHER BREED - YEARLING EWE

1st - Brian Winche

2nd - Kirsten Weidner

3rd - Kirsten Weidner

4th - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - FALL EWE LAMB

1st - Kirsten Weidner

2nd - Brian Winche

3rd - Kirsten Weidner

SHEEP - ANY OTHER BREED - SPRING EWE LAMB

1st - Brian Winche

2nd - Kirsten Weidner

3rd - Kirsten Weidner

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 YEARLING EWES

1st - Kirsten Weidner

2nd - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 EWE LAMBS

1st - Kirsten Weidner

2nd - Brian Winche

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 RAM LAMBS

1st - Brian Winche

2nd - Kirsten Weidner

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 MIXED YEARLINGS

1st - Brian Winche

2nd - Kirsten Weidner

SHEEP - ANY OTHER BREED - PEN OF 2 MIXED LAMBS

1st - Brian Winche

2nd - Kirsten Weidner

SHEEP - ANY OTHER BREED - FLOCK

1st - Brian Winche

2nd - Kirsten Weidner

SHEEP - WETHERS - Wether Lamb

1st - Meudt Show Lambs

2nd - Andrew Slack

3rd - Kristy McKinney

4th - Meudt Show Lambs

SHEEP - WETHERS - Pen of 2 Wether Lambs

1st - Meudt Show Lambs

2nd - Andrew Slack

3rd - Megan Erickson

4th - Kristy McKinney

GOATS - ALPINES - JUNIOR KID

1st - Kleist Udder Kids

2nd - Emma Kamps

GOATS - ALPINES - INTERMEDIATE KID

1st - Kleist Udder Kids

2nd - Kleist Udder Kids

3rd - Emma Kamps

GOATS - ALPINES - SENIOR YEARLING

1st - Emma Kamps

2nd - Madelyn Goedland

3rd - Cathy Jacques

4th - Kleist Udder Kids

GOATS - ALPINES - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Kleist Udder Kids

GOATS - ALPINES - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Kleist Udder Kids

2nd - Kleist Udder Kids

3rd - Emma Kamps

4th - Emma Kamps

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Kleist Udder Kids

2nd - Kleist Udder Kids

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Brody Vance

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Kleist Udder Kids

GOATS - ALPINES - SENIOR DOE 5 YRS +

1st - Kleist Udder Kids

2nd - Kleist Udder Kids

3rd - Emma Kamps

GOATS - ALPINES - DAM & DAUGHTER

1st - Kleist Udder Kids

2nd - Emma Kamps

GOATS - ALPINES - PRODUCE OF DAM

1st - Emma Kamps

2nd - Kleist Udder Kids

GOATS - ALPINES - EXHIBITOR'S HERD

1st - Kleist Udder Kids

2nd - Emma Kamps

GOATS - Nieuben - SENIOR YEARLING

1st - Owen Goedland

GOATS - Nieuben - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Halianne Davis

GOATS - Nieuben - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Halianne Davis

GOATS - Nieuben - SENIOR DOE 5 YRS + UP

1st - Halianne Davis

2nd - Halianne Davis

GOATS - Nieuben - DAM & DAUGHTER

1st - Halianne Davis

GOATS - Nieuben - EXHIBITOR'S HERD

1st - Halianne Davis

GOATS - SAANEN - JUNIOR KID

1st - Barb Knilans

2nd - Erma Winn

3rd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - INTERMEDIATE KID

1st - Barb Knilans

2nd - Barb Knilans

3rd - Erma Winn

4th - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR KID

1st - Barb Knilans

2nd - Bob Clapper

3rd - Erma Winn

4th - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR YEARLING

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

3rd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Barb Knilans

2nd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Barb Knilans

2nd - Erma Winn

3rd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Erma Winn

2nd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Erma Winn

2nd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - CHAMPION CHALLENGE

1st - Erma Winn

2nd - Erma Winn

3rd - Erma Winn

GOATS - SAANEN - SENIOR GET OF SIRE

1st - Erma Winn

GOATS - SAANEN - DAM & DAUGHTER

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

GOATS - SAANEN - PRODUCE OF DAM

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

GOATS - SAANEN - EXHIBITOR'S HERD

1st - Erma Winn

2nd - Barb Knilans

GOATS - TOGGENBURG - JUNIOR KID

1st - Kayleena McPherson

2nd - Evan Bray

3rd - Kayleena McPherson

4th - Becky Shilts

GOATS - TOGGENBURG - INTERMEDIATE KID

1st - Kayleena McPherson

2nd - Donald Smith

3rd - Daniel McPherson

4th - Donald Smith

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR KID

1st - Kayleena McPherson

2nd - Becky Shilts

3rd - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - JUNIOR YEARLING

1st - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR YEARLING

1st - Becky Shilts

2nd - Hannah Shilts

3rd - Kayleena McPherson

4th - Tim Jacques

GOATS - TOGGENBURG - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Donald Smith

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Kayleena McPherson

2nd - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Kayleena McPherson

2nd - Evan Bray

3rd - Kayleena McPherson

4th - Daniel McPherson

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Becky Shilts

2nd - Daniel McPherson

3rd - Daniel McPherson

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Bryon Smith

2nd - Donald Smith

3rd - Daniel McPherson

4th - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - Bryon Smith

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - CHAMPION CHALLENGE

1st - Bryon Smith

2nd - Bryon Smith

3rd - Kayleena McPherson

4th - Donald Smith

GOATS - TOGGENBURG - SENIOR GET OF SIRE

1st - Donald Smith

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Daniel McPherson

GOATS - TOGGENBURG - DAM & DAUGHTER

1st - Bryon Smith

2nd - Donald Smith

3rd - Daniel McPherson

4th - Kayleena McPherson

GOATS - TOGGENBURG - PRODUCE OF DAM

1st - Kayleena McPherson

2nd - Donald Smith

3rd - Daniel McPherson

4th - Bryon Smith

GOATS - TOGGENBURG - EXHIBITOR'S HERD

1st - Bryon Smith

2nd - Kayleena McPherson

3rd - Donald Smith

4th - Daniel McPherson

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - JUNIOR KID

1st - Donald Smith

2nd - Becky Shilts

3rd - Hannah Shilts

4th - Molly Patterson

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - INTERMEDIATE KID

1st - Donald Smith

2nd - Hannah Shilts

3rd - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR KID

1st - Bryon Smith

2nd - Bryon Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR YEARLING

1st - Hannah Shilts

2nd - Bryon Smith

3rd - Cathy Jacques

4th - Becky Shilts

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Donald Smith

2nd - Hannah Shilts

3rd - Bryon Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Jacqueline Witte

2nd - Hannah Shilts

3rd - Jacqueline Witte

4th - Molly Patterson

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Donald Smith

2nd - Hannah Shilts

3rd - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Bryon Smith

2nd - Jacqueline Witte

3rd - Molly Patterson

4th - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Cathy Jacques

2nd - Molly Patterson

3rd - Hannah Shilts

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - Jacqueline Witte

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - SENIOR GET OF SIRE

1st - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - DAM & DAUGHTER

1st - Jacqueline Witte

2nd - Cathy Jacques

3rd - Molly Patterson

4th - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - PRODUCE OF DAM

1st - Bryon Smith

2nd - Hannah Shilts

3rd - Donald Smith

GOATS - AMERICAN LAMANCHA - EXHIBITOR'S HERD

1st - Donald Smith

2nd - Jacqueline Witte

3rd - Hannah Shilts

4th - Molly Patterson

GOATS - RECORDED GRADES - JUNIOR KID

1st - Donald Smith

2nd - Jordann Bauer

3rd - Halianne Davis

4th - Halianne Davis

GOATS - RECORDED GRADES - INTERMEDIATE KID

1st - Bryon Smith

2nd - Hannah Shilts

3rd - Tim Jacques

4th - Kayleena McPherson

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR KID

1st - Barb Knilans

2nd - Barb Knilans

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR YEARLING

1st - Becky Shilts

2nd - Bryon Smith

3rd - Barb Knilans

4th - Jordann Bauer

GOATS - RECORDED GRADES - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Barb Knilans

2nd - Jordann Bauer

3rd - Halianne Davis

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Jordann Bauer

2nd - Barb Knilans

3rd - Tim Jacques

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Donald Smith

2nd - Donald Smith

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - Matt Monteith

2nd - Jordann Bauer

3rd - Kayleena McPherson

4th - Matt Monteith

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Jordann Bauer

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - Jordann Bauer

GOATS - RECORDED GRADES - CHAMPION CHALLEGE

1st - Jordann Bauer

2nd - Barb Knilans

3rd - Barb Knilans

GOATS - RECORDED GRADES - SENIOR GET OF SIRE

1st - Jordann Bauer

2nd - Donald Smith

GOATS - RECORDED GRADES - DAM & DAUGHTER

1st - Jordann Bauer

2nd - Barb Knilans

3rd - Donald Smith

4th - Kayleena McPherson

GOATS - RECORDED GRADES - PRODUCE OF DAM

1st - Jordann Bauer

2nd - Barb Knilans

3rd - Donald Smith

4th - Halianne Davis

GOATS - RECORDED GRADES - EXHIBITOR'S HERD

1st - Jordann Bauer

2nd - Barb Knilans

3rd - Donald Smith

4th - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - JUNIOR KID

1st - Barb Knilans

2nd - Daniel McPherson

3rd - Daniel McPherson

4th - Barb Knilans

GOATS - OBERHASLI - INTERMEDIATE KID

1st - Kayleena McPherson

2nd - Barb Knilans

3rd - Barb Knilans

4th - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR KID

1st - Barb Knilans

2nd - Daniel McPherson

3rd - Barb Knilans

4th - James Jacques

GOATS - OBERHASLI - JUNIOR YEARLING

1st - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR YEARLING

1st - Barb Knilans

2nd - Daniel McPherson

3rd - Kayleena McPherson

4th - Jacqueline Witte

GOATS - OBERHASLI - JUNIOR GET OF SIRE

1st - Daniel McPherson

2nd - Barb Knilans

3rd - Kayleena McPherson

4th - James Jacques

GOATS - OBERHASLI - SENIOR UNDER 2 YRS

1st - Kayleena McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Barb Knilans

4th - Barb Knilans

GOATS - OBERHASLI - SENIOR DOE 2-3 YRS

1st - Daniel McPherson

2nd - James Jacques

3rd - Kayleena McPherson

4th - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR DOE 3-4 YRS

1st - James Jacques

2nd - Daniel McPherson

3rd - Matt Monteith

4th - Matt Monteith

GOATS - OBERHASLI - SENIOR DOE 4-5 YRS

1st - Kayleena McPherson

2nd - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR DOE 5 YRS+

1st - James Jacques

2nd - Daniel McPherson

3rd - Daniel McPherson

4th - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - CHAMPION CHALLENGE

1st - Daniel McPherson

2nd - Daniel McPherson

3rd - Daniel McPherson

4th - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - SENIOR GET OF SIRE

1st - Daniel McPherson

2nd - Kayleena McPherson

GOATS - OBERHASLI - DAM & DAUGHTER

1st - Kayleena McPherson

2nd - James Jacques

3rd - Daniel McPherson

4th - Barb Knilans

GOATS - OBERHASLI - PRODUCE OF DAM

1st - Kayleena McPherson

2nd - James Jacques

3rd - Daniel McPherson

4th - Barb Knilans

GOATS - OBERHASLI - EXHIBITOR'S HERD

1st - Daniel McPherson

2nd - James Jacques

3rd - Kayleena McPherson

4th - Barb Knilans

GOATS - Any Other Purebred - Junior Kid

1st - Deanna Witte

2nd - Molly Patterson

3rd - Deanna Witte

GOATS - Any Other Purebred - Intermediate Kid

1st - Molly Patterson

GOATS - Any Other Purebred - Senior under 2 years

1st - Molly Patterson

GOATS - Any Other Purebred - Senior Doe 3-4 years

1st - Deanna Witte

2nd - Molly Patterson

3rd - Deanna Witte

GOATS - Any Other Purebred - Senior Doe 4-5 years

1st - Deanna Witte

GOATS - Any Other Purebred - Dam & Daughter

1st - Deanna Witte

2nd - Molly Patterson

GOATS - Any Other Purebred - Exhibitors Herd

1st - Deanna Witte

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, 3 and over/Percheron

1st - Lori E Stewart

2nd - George Sandstrom

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, 2 AND UNDER/Perchero

1st - Tim & Linda Klinger

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion 1 AND UNDER 2/Percher

1st - Plum Creek Percherons

2nd - Floyd Terrebonne

3rd - George Sandstrom

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - STALLION, FOAL, Percheron

1st - Windy Hill Farm

2nd - Tim & Linda Klinger

3rd - Tim & Linda Klinger

4th - Dale View Percherons, LLC

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Yeld Mare, 4 & over,Percheron

1st - Strange Range Stables

2nd - Dale View Percherons, LLC

3rd - Steven Nampel

4th - George Sandstrom

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 4 & over /Percheron

1st - Strange Range Stables

2nd - Tim & Linda Klinger

3rd - Pegasus Farm & Clinic

4th - Plum Creek Percherons

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 3 & under 4 Percheron

1st - Strange Range Stables

2nd - Windy Hill Farm

3rd - Pegasus Farm & Clinic

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 2 & under 3, Percheron

1st - Joseph Volk

2nd - Pegasus Farm & Clinic

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 1 & under 2, Percheron

1st - Tim & Linda Klinger

2nd - Dale View Percherons, LLC

3rd - Plum Creek Percherons

4th - Windy Hill Farm

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Filly Foal, Percheron

1st - Tim & Linda Klinger

2nd - Sugar Acres Percherons

3rd - Sugar Acres Percherons

4th - Windy Hill Farm

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare & Foal, Percheron

1st - Tim & Linda Klinger

2nd - Pegasus Farm & Clinic

3rd - Pegasus Farm & Clinic

4th - Windy Hill Farm

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Produce of Dam Percheron

1st - Tim & Linda Klinger

2nd - Pegasus Farm & Clinic

3rd - Windy Hill Farm

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Get of Sire

1st - Tim & Linda Klinger

2nd - Pegasus Farm & Clinic

3rd - Plum Creek Percherons

4th - Sugar Acres Percherons

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Breeders Herd

1st - Tim & Linda Klinger

2nd - Dale View Percherons, LLC

3rd - Plum Creek Percherons

4th - Windy Hill Farm

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding, 4 & over, Percheron

1st - Robert Kwiatkowski

2nd - Joseph Volk

3rd - Steven Nampel

4th - MaryJane Swedberg

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Jr. Showmanship, Percheron

1st - Tim & Linda Klinger

2nd - Lori E Stewart

3rd - Steven Nampel

4th - Windy Hill Farm

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion, 3 & over, Clydesdale

1st - Bob & Rose Henderson

2nd - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion Foal, Clydesdales

1st - Gregory G Bagley

2nd - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare 4 & over

1st - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 2 & under 3, Clydesdale

1st - Gregory G Bagley

2nd - Doug Lindsey

3rd - Tony/Deb Wilcenski

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 1 & under 2, Clydesdale

1st - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Filly Foal

1st - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare & Foal, Clydesdale

1st - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Get of Sire, Clydesdale

1st - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Breeders Herd, Clydesdales

1st - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding 3 & under, Clydesdales

1st - Gregory G Bagley

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Gelding, 4 & over, Clydesdales

1st - Calvin Larson

2nd - Holian Farms

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Stallion Foal, Belgian

1st - Shari Morris

2nd - Hagemann Bros.

3rd - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 4 & over, Belgian

1st - Hagemann Bros.

2nd - Shari Morris

3rd - Shari Morris

4th - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 3 & under 4, Belgian

1st - Wayne Huston

2nd - Hagemann Bros.

3rd - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 2 & under 3, Belgian

1st - Hagemann Bros.

2nd - Pamela Drewek

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare, 1 & under 2

1st - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Filly Foal, Belgian

1st - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Mare & Foal, Belgian

1st - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Produce of Dam, Belgian

1st - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Get of Sire, Belgian

1st - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Breeders Herd, Belgians

1st - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Jr. Showmanship, 13 & under

1st - Hagemann Bros.

3rd - Pamela Drewek

DRAFT HORSE - HALTER CLASSES - Sr. Showmanship, 14 - 18

1st - Hagemann Bros.

2nd - Hagemann Bros.

3rd - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Ladies Cart

1st - Strange Range Stables

2nd - Robert Kwiatkowski

3rd - Plum Creek Percherons

4th - Windy Hill Farm

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Single Horse Hitch, 2 wh, Mn/L

1st - Strange Range Stables

2nd - Robert Kwiatkowski

3rd - Robert Kwiatkowski

4th - Plum Creek Percherons

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Single Horse Hitch, Jr Driver

1st - MaryJane Swedberg

2nd - Pegasus Farm & Clinic

3rd - Robert Kwiatkowski

4th - Windy Hill Farm

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair hitched to Show Wagon,man

1st - Strange Range Stables

2nd - Robert Kwiatkowski

3rd - Plum Creek Percherons

4th - Windy Hill Farm

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched to Show Wagon, LD

1st - Plum Creek Percherons

2nd - Robert Kwiatkowski

3rd - Pegasus Farm & Clinic

4th - Jody Scharbach

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched to Sh Wagon, JR

1st - Pegasus Farm & Clinic

2nd - MaryJane Swedberg

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Unicorn Hitched to Show, harne

1st - Strange Range Stables

2nd - Robert Kwiatkowski

3rd - MaryJane Swedberg

4th - Pegasus Farm & Clinic

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - 4 Abreast, Hitched, Show Harne

1st - Robert Kwiatkowski

2nd - MaryJane Swedberg

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - 4 Horse Hitched show Harness

1st - Strange Range Stables

2nd - Robert Kwiatkowski

3rd - Plum Creek Percherons

4th - MaryJane Swedberg

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - 6 Horse Team Hitched to Wagon

1st - Strange Range Stables

2nd - MaryJane Swedberg

3rd - Plum Creek Percherons

4th - Robert Kwiatkowski

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Ladies Cart

1st - Shari Morris

2nd - Holian Farms

4th - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Single Horse Hitched, Mn/LD

2nd - Holian Farms

3rd - Hagemann Bros.

4th - Shari Morris

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Single Horse Hitched 2w.c. Jr.

2nd - Hagemann Bros.

3rd - Wayne Huston

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched, Sh Wg. Show Harn

1st - Holian Farms

3rd - Wayne Huston

4th - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched to Show Wagon, LD

1st - Holian Farms

2nd - Shari Morris

3rd - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Pair Hitched to Show Wagon

1st - Hagemann Bros.

2nd - Wayne Huston

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - UNICORN,

1st - Shari Morris

2nd - Hagemann Bros.

3rd - Wayne Huston

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Four Horse Hitched

1st - Holian Farms

2nd - Shari Morris

3rd - Hagemann Bros.

DRAFT HORSE - HITCH CLASSES - Six Horse Team Hitch

2nd - Shari Morris

RABBITS - Fuzzy Lop - SENIOR BUCK

1st - Nicole Schmitt

2nd - Nicole Schmitt

3rd - Joan Uhlman

4th - Crystalyn Snyder

RABBITS - Fuzzy Lop - SENIOR DOE

1st - Nicole Schmitt

2nd - Joan Uhlman

3rd - Joan Uhlman

4th - Nicole Schmitt

RABBITS - Fuzzy Lop - JUNIOR BUCK

1st - Joan Uhlman

2nd - Joan Uhlman

RABBITS - Fuzzy Lop - JUNIOR DOE

1st - Joan Uhlman

2nd - Nicole Schmitt

3rd - Crystalyn Snyder

4th - Nicole Schmitt

RABBITS - Dutch Black - JUNIOR BUCK

1st - Melanie Drall

RABBITS - Dutch - Tort - SENIOR DOE

1st - Melanie Drall

RABBITS - Holland Lop Solid - SENIOR BUCK

1st - Ashley Syverson

2nd - Ashley Syverson

RABBITS - Holland Lop Solid - SENIOR DOE

1st - Jennifer Diehn

RABBITS - Holland Lop Solid - JUNIOR DOE

1st - Ashley Syverson

RABBITS - Holland Lop - Broken - SENIOR BUCK

1st - Jennifer Diehn

RABBITS - Mini Lop Solid - SENIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Nicole Schmitt

3rd - Pat Wojcik

4th - Michelle Wojcik

RABBITS - Mini Lop Solid - SENIOR DOE

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

RABBITS - Mini Lop Solid - JUNIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Pat Wojcik

RABBITS - Mini Lop Solid - JUNIOR DOE

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

RABBITS - Mini Lop - Broken - SENIOR BUCK

1st - Pat Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Michelle Wojcik

4th - Nicole Schmitt

RABBITS - Mini Lop - Broken - SENIOR DOE

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Pat Wojcik

4th - Pat Wojcik

RABBITS - Mini Lop - Broken - JUNIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Michelle Wojcik

RABBITS - Mini Lop - Broken - JUNIOR DOE

1st - Michelle Wojcik

2nd - Pat Wojcik

3rd - Nicole Schmitt

4th - Michelle Wojcik

RABBITS - Mini Satin - SENIOR BUCK

1st - Robbie Wampner

2nd - Robbie Wampner

RABBITS - Mini Satin - SENIOR DOE

1st - Christopher Lee

2nd - Robbie Wampner

3rd - Danielle Wurtz

RABBITS - Mini Satin - JUNIOR BUCK

1st - Robbie Wampner

RABBITS - Polish - Black - SENIOR BUCK

1st - Jennifer Diehn

2nd - Jessica Hamlin

RABBITS - Polish - Black - SENIOR DOE

1st - Jennifer Diehn

2nd - Jennifer Diehn

RABBITS - Polish - Black - JUNIOR DOE

1st - Jennifer Diehn

RABBITS - Polish - Broken - SENIOR BUCK

1st - Jennifer Diehn

2nd - Jennifer Diehn

3rd - K. Adams Farm

RABBITS - Polish - Broken - SENIOR DOE

1st - Jennifer Diehn

RABBITS - Polish All Other Colors - SENIOR BUCK

1st - Jennifer Diehn

2nd - Jennifer Diehn

RABBITS - Polish All Other Colors - SENIOR DOE

1st - Jennifer Diehn

2nd - Jennifer Diehn

RABBITS - Polish All Other Colors - JUNIOR BUCK

1st - Jennifer Diehn

2nd - Jennifer Diehn

RABBITS - Polish All Other Colors - JUNIOR DOE

1st - Jennifer Diehn

RABBITS - Sable - SENIOR BUCK

1st - William Ray

RABBITS - Sable - SENIOR DOE

1st - William Ray

RABBITS - Sable - JUNIOR DOE

1st - William Ray

RABBITS - Silver - All Colors - SENIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Silver - All Colors - JUNIOR BUCK

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Silver - All Colors - JUNIOR DOE

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Any Other Breed 4 Class - SENIOR BUCK

1st - Michelle Wojcik

2nd - Robbie Wampner

3rd - Eleanor Monaghan

4th - Michelle Wojcik

RABBITS - Any Other Breed 4 Class - SENIOR DOE

1st - Danielle Wurtz

2nd - Michelle Wojcik

3rd - Michelle Wojcik

4th - Sydney Anderson

RABBITS - Any Other Breed 4 Class - JUNIOR BUCK

1st - Robbie Wampner

2nd - Robbie Wampner

3rd - Christopher Lee

4th - Michelle Wojcik

RABBITS - Any Other Breed 4 Class - JUNIOR DOE

1st - Robbie Wampner

2nd - Robbie Wampner

3rd - Christopher Lee

4th - Danielle Wurtz

RABBITS - Californian - SENIOR BUCK

1st - Fidelis Steinhoff

2nd - Donald Luth

RABBITS - Californian - SENIOR DOE

1st - Fidelis Steinhoff

2nd - Donald Luth

RABBITS - Californian - 6-8 Buck

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Californian - 6-8 Doe

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Californian - JUNIOR BUCK

1st - Donald Luth

2nd - Donald Luth

3rd - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Californian - JUNIOR DOE

1st - Donald Luth

2nd - Donald Luth

3rd - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - SENIOR BUCK

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - SENIOR DOE

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - 6-8 Buck

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - 6-8 Doe

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - JUNIOR BUCK

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Flemish Giant - All Colors - JUNIOR DOE

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - New Zealand - Black & Red - SENIOR BUCK

1st - William Ray

RABBITS - New Zealand - Black & Red - 6-8 Buck

1st - Del Wampner

RABBITS - New Zealand - Black & Red - 6-8 Doe

1st - Del Wampner

RABBITS - New Zealand - Black & Red - JUNIOR DOE

1st - William Ray

RABBITS - New Zealand - White - SENIOR BUCK

1st - Brandon Wampner

2nd - Brandon Wampner

3rd - William Ray

4th - Donald Luth

RABBITS - New Zealand - White - SENIOR DOE

1st - Brandon Wampner

2nd - Jera Monaghan

3rd - William Ray

4th - Donald Luth

RABBITS - New Zealand - White - 6-8 Buck

1st - Brandon Wampner

2nd - Brandon Wampner

3rd - Donald Luth

RABBITS - New Zealand - White - 6-8 Doe

1st - Donald Luth

2nd - William Ray

3rd - William Ray

RABBITS - New Zealand - White - JUNIOR BUCK

1st - Brandon Wampner

2nd - William Ray

3rd - Donald Luth

4th - William Ray

RABBITS - New Zealand - White - JUNIOR DOE

1st - Brandon Wampner

2nd - Brandon Wampner

3rd - Donald Luth

4th - Donald Luth

RABBITS - Palominos - SENIOR BUCK

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Palominos - SENIOR DOE

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Palominos - 6-8 Buck

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Palominos - 6-8 Doe

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Palominos - JUNIOR BUCK

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Palominos - JUNIOR DOE

1st - Jeffrey Lewis

2nd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Black - SENIOR BUCK

1st - Robbie Wampner

RABBITS - Satin - Black - SENIOR DOE

1st - Robbie Wampner

2nd - Tammi Jones

RABBITS - Satin - Black - 6-8 Buck

1st - Christopher Lee

2nd - Christopher Lee

RABBITS - Satin - Black - 6-8 Doe

1st - Fidelis Steinhoff

2nd - Danielle Wurtz

RABBITS - Satin - Black - JUNIOR BUCK

1st - Fidelis Steinhoff

2nd - Tammi Jones

3rd - Jeffrey Lewis

4th - Christopher Lee

RABBITS - Satin - Black - JUINOR DOE

1st - Christopher Lee

2nd - Danielle Wurtz

RABBITS - Satin - Broken - SENIOR BUCK

1st - Robbie Wampner

2nd - Christopher Lee

3rd - Christopher Lee

RABBITS - Satin - Broken - SENIOR DOE

1st - Robbie Wampner

2nd - Danielle Wurtz

3rd - Jeffrey Lewis

4th - Christopher Lee

RABBITS - Satin - Broken - 6-8 Buck

1st - Christopher Lee

2nd - Fidelis Steinhoff

3rd - Danielle Wurtz

4th - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Broken - 6-8 Doe

1st - Robbie Wampner

2nd - Fidelis Steinhoff

3rd - Danielle Wurtz

4th - Danielle Wurtz

RABBITS - Satin - Broken - JUNIOR BUCK

1st - Christopher Lee

2nd - Jeffrey Lewis

3rd - Christopher Lee

4th - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Broken - JUNIOR DOE

1st - Christopher Lee

2nd - Christopher Lee

3rd - Jeffrey Lewis

4th - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Chin - SENIOR BUCK

1st - Paul Jones

2nd - Shayne Hudson

3rd - Shayne Hudson

RABBITS - Satin - Chin - SENIOR DOE

1st - Paul Jones

2nd - Paul Jones

3rd - Tammi Jones

RABBITS - Satin - Chin - 6-8 Doe

1st - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - Chin - JUNIOR DOE

1st - Tammi Jones

2nd - Paul Jones

3rd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - White - SENIOR BUCK

1st - Robbie Wampner

RABBITS - Satin - White - SENIOR DOE

1st - Robbie Wampner

RABBITS - Satin - White - 6-8 Buck

1st - Fidelis Steinhoff

RABBITS - Satin - White - JUNIOR DOE

1st - Fidelis Steinhoff

2nd - Danielle Wurtz

3rd - Christopher Lee

RABBITS - Satin - All Other Colors - Senior Buck

1st - Donald Luth

2nd - Christopher Lee

RABBITS - Satin - All Other Colors - Senior Doe

1st - Robbie Wampner

2nd - Donald Luth

3rd - Jeffrey Lewis

RABBITS - Satin - All Other Colors - 6-8 Buck

1st - Danielle Wurtz

2nd - Danielle Wurtz

RABBITS - Satin - All Other Colors - 6-8 Doe

1st - Danielle Wurtz

2nd - Christopher Lee

RABBITS - Satin - All Other Colors - Junior Buck

1st - Donald Luth

2nd - Donald Luth

3rd - Christopher Lee

4th - Danielle Wurtz

RABBITS - Satin - All Other Colors - Junior Doe

1st - Donald Luth

2nd - Christopher Lee

3rd - Christopher Lee

4th - Donald Luth

RABBITS - Any Other Breed - 6 Class - Senior Buck

1st - Jessica Hamlin

2nd - Jessica Hamlin

3rd - K. Adams Farm

4th - Karen Saxton

RABBITS - Any Other Breed - 6 Class - Senior Doe

1st - William Ray

2nd - Jessica Hamlin

3rd - Danielle Wurtz

4th - Karen Saxton

RABBITS - Any Other Breed - 6 Class - 6-8 Buck

1st - Christopher Lee

RABBITS - Any Other Breed - 6 Class - 6-8 Doe

1st - Christopher Lee

RABBITS - Any Other Breed - 6 Class - Junior Buck

1st - Christopher Lee

2nd - Jessica Hamlin

3rd - Karen Saxton

4th - Karen Saxton

RABBITS - Any Other Breed - 6 Class - Junior Doe

1st - Jessica Hamlin

2nd - K. Adams Farm

3rd - Jessica Hamlin

4th - Christopher Lee

RABBITS - Meat Pen - All Breeds - ALL BREEDS

1st - Fidelis Steinhoff

2nd - Donald Luth

RABBITS - Fryers - All Breeds - Fryers, All Breeds

1st - Danielle Wurtz

2nd - Fidelis Steinhoff

3rd - Danielle Wurtz

4th - Donald Luth

RABBITS - Stewers - All Breeds - Stewers All Breeds

1st - Brandon Wampner

2nd - Del Wampner

3rd - Brandon Wampner

4th - Robbie Wampner

RABBITS - Roasters - All Breeds - Roasters, All Breeds

1st - Fidelis Steinhoff

2nd - Christopher Lee

3rd - Christopher Lee

4th - William Ray

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HAYLAGE HALF PECK

1st - Ben Clark

2nd - Ben Leedle

3rd - Roman Henningfeld

4th - Jenny & Kurt Junghen

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK WINTER WHEAT

2nd - David Featherstone

3rd - Brenda Bruhn

4th - Ben Clark

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK BARLEY VARIETY

3rd - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK OATS Any Variety

1st - David Featherstone

2nd - Mitchell E Considine

3rd - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK SOYBEANS

1st - Ben Leedle

2nd - David Featherstone

4th - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - HALF PECK SHELLED CORN

1st - Roman Henningfeld

2nd - David Featherstone

4th - Jenny & Kurt Junghen

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS HYBRID CORN 100 -

2nd - Roman Henningfeld

4th - Ben Leedle

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS HYBRID CORN 100 +

1st - Don Henningfeld

2nd - Roman Henningfeld

3rd - Jerry Siegler

4th - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS POPCORN ANY

2nd - Jon Hummel

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS ORNAMENTAL/INDIAN

4th - John Krismer

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 GOURDS 5 VARIETY

1st - Kurt Schulz

2nd - Mitchell E Considine

3rd - John Krismer

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - Gourds

1st - Cheryl Ryan

2nd - Dale/JaNean Blackwell

3rd - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 10 EARS SWEET CORN EARLY

2nd - Cheryl Ryan

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - BEST SINGLE EAR HYBRID

1st - David Featherstone

2nd - Don Henningfeld

3rd - Brenda Bruhn

4th - Jenny & Kurt Junghen

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - TALLEST STALK

1st - Don Henningfeld

2nd - Emery Featherstone

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - SUNFLOWER TALLEST STALK

1st - Jessica A White

2nd - Barb Berner

3rd - Becky Sjoerdsma

4th - Elsa Varland

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - LARGEST HEAD SUNFLOWER

1st - Barb Berner

2nd - Lloyd Behrens

3rd - Becky Sjoerdsma

4th - Cathy Grenning

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS CORN 100-

2nd - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - FIELD PRODUCTS - 4 STALKS CORN 100+

1st - Don Henningfeld

2nd - David Featherstone

3rd - Jenny & Kurt Junghen

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRAIN IN SHEAF - OATS ANY VARIETY

1st - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - ALFALFA

3rd - Roman Henningfeld

4th - David Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - RED CLOVER

1st - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - GRASSES IN SHEAF - SOYBEANS ANY VARIETY

1st - David Featherstone

2nd - Roman Henningfeld

3rd - Don Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - ALFALFA HAY

1st - Mitchell E Considine

2nd - Ben Clark

4th - Dan Schutt Farm

FARM PRODUCTS/FRUITS - BALED HAY - MIXED HAY

1st - Adam Lasch

2nd - William Kitzrow

3rd - Jenny & Kurt Junghen

4th - Roman Henningfeld

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - KENNEBEC

2nd - James P Sharpe

3rd - Bill Austin

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - NORLAND

2nd - Lloyd Behrens

3rd - Emery Featherstone

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RED PONTIAC

1st - Lloyd Behrens

3rd - Emery Featherstone

4th - Bill Austin

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RED WARBA

2nd - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - RUSSET Any Variety

3rd - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - SUPERIOR

2nd - John Krismer

3rd - Michelle Schmalfeldt

FARM PRODUCTS/FRUITS - POTATOES - ANY OTHER VARIETY

1st - Sue Hurkman

2nd - James P Sharpe

3rd - Emery Featherstone

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEANS GREEN TEN

1st - James P Sharpe

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Emery Featherstone

4th - Dale/JaNean Blackwell

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEANS YELLOW TEN

3rd - Cheryl Ryan

4th - Brenda Williams

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Beans, Purple, ten

3rd - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BEETS Any Variety

2nd - William Hudson

3rd - Mitchell E Considine

4th - Jon Hummel

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BROCCOLI BUNCH

1st - Dick Golly

2nd - Donald L Luth

3rd - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BRUSSEL SPROUTS TWELVE

3rd - James P Sharpe

4th - William Hudson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE WHITE FOR KRAUT 2

1st - Dick Golly

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE WHITE FOR TABLE 2

1st - Emery Featherstone

3rd - William Hudson

4th - Robert Vorpagel

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CABBAGE RED TWO

1st - Mitchell E Considine

3rd - John Krismer

4th - William Hudson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS HALF LONG SIX

2nd - Emery Featherstone

3rd - Bill Austin

4th - Jon Hummel

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS LONG SIX

1st - Dale/JaNean Blackwell

3rd - Mitchell E Considine

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CARROTS SHORT SIX

2nd - Wallace T Rouse

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS DILL SIX

3rd - Becky Sjoerdsma

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS PICKLING W/G 6

2nd - Mitchell E Considine

3rd - James P Sharpe

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS SLICING W/G 6

2nd - Everett Smith

3rd - Stephanie Mroch

4th - Becky Sjoerdsma

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CUCUMBERS YELLOW FOUR

2nd - James P Sharpe

3rd - Carol Behrens

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CAULIFLOWER ONE

2nd - Becky Sjoerdsma

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Egg Plant, Two any color

1st - Jon Hummel

2nd - Sue Hurkman

3rd - Emery Featherstone

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - KOHLRABI SIX

1st - Bill Austin

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - LEEKS Three

1st - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - MELONS MUSKMELON TWO

1st - Emery Featherstone

2nd - Dale/JaNean Blackwell

3rd - Donald L Luth

4th - John Krismer

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - MELONS WATERMELON ONE

1st - Mitchell E Considine

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Jon Hummel

4th - Donald L Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS Red FOUR

1st - Everett Smith

2nd - Lloyd Behrens

3rd - Robert Vorpagel

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - ONIONS White, 6

1st - Everett Smith

2nd - Emery Featherstone

3rd - Mitchell E Considine

4th - Robert Vorpagel

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Onions, yellow

1st - Everett Smith

2nd - Lloyd Behrens

3rd - Robert Vorpagel

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPERS GREEN FOUR

1st - James P Sharpe

2nd - William Hudson

3rd - Dick Golly

4th - Bill Austin

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Bell Peppers, Red

1st - Everett Smith

2nd - William Hudson

3rd - John Krismer

4th - Bart Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - BELL PEPPER any color

2nd - Cheryl Ryan

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Sweet Peppers

1st - Jon Hummel

2nd - Bill Austin

3rd - Dick Golly

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Hot Peppers, Blunt jalepeno

1st - Jon Hummel

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Roman Henningfeld

4th - Christopher Lee

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Hot peppers, 4 tapered

1st - Lisa Lasch

2nd - Sue Larkin

3rd - Mitchell E Considine

4th - Bart Jacobson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Hot PEPPERS small Habenero

1st - Jeff Hiemstra

3rd - Bart Jacobson

4th - John O'Conner

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKIN FIELD ONE

1st - Lloyd Behrens

2nd - Emery Featherstone

3rd - James P Sharpe

4th - Jennie Beaudin

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Pumpkin Pie

2nd - Jon Hummel

3rd - Mitchell E Considine

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - PUMPKINS, Largest one

1st - Josh Yates

2nd - Dale/JaNean Blackwell

3rd - Lloyd Behrens

4th - Jeff Hiemstra

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - CELERY

3rd - Lloyd Behrens

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ACORN GREEN TWO

1st - James P Sharpe

2nd - John O'Conner

3rd - Kurt Schulz

4th - Donald L Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ACORN any other

1st - Everett Smith

2nd - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BUTTERCUP TWO

1st - Donald L Luth

2nd - Jon Hummel

3rd - Kurt Schulz

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH BUTTERNUT TWO

1st - Emery Featherstone

2nd - Cheryl Ryan

3rd - James P Sharpe

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH HUBBARD ONE

1st - William Hudson

2nd - Mitchell E Considine

3rd - Donald L Luth

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH any other winter

1st - Everett Smith

2nd - Jon Hummel

3rd - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH, largest one

1st - Donald L Luth

2nd - Dale/JaNean Blackwell

3rd - Lloyd Behrens

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH Spaghetti

1st - Lloyd Behrens

2nd - Sue Thelen

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH Zycchini, 2 <10"

1st - Cheryl Ryan

2nd - James P Sharpe

3rd - Lloyd Behrens

4th - Sue Hurkman

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ZUCCHINI

1st - Dale/JaNean Blackwell

2nd - Christopher Lee

3rd - Emery Featherstone

4th - Bill Austin

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SQUASH ANY OTHER VARIETY 2

2nd - Lloyd Behrens

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - SWEET POTATOES FOUR

2nd - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES GREEN SIX

1st - Roberta Pepper

2nd - Sharon Yanz

3rd - William Hudson

4th - Carrin Davis

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES ITALIAN SIX

1st - Jon Hummel

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Jeff Hiemstra

4th - Dick Golly

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES RED SIX

1st - Lloyd Behrens

2nd - William Hudson

3rd - Mitchell E Considine

4th - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Tomatos, Yellow, Six

2nd - Jon Hummel

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES Any Variety

1st - Brenda Williams

2nd - William Hudson

4th - Ken Lehmann

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - TOMATOES Heirloom

1st - Brenda Williams

2nd - William Hudson

3rd - Cheryl Ryan

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Tomatoes, Sm Cherry, Red, 6

1st - Dale/JaNean Blackwell

2nd - Jeff Hiemstra

3rd - Donald L Luth

4th - James P Sharpe

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Tomatoes, Sm. Cherry, Yellow,

1st - Brenda Williams

2nd - James P Sharpe

3rd - Christopher Lee

4th - William Hudson

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Any Other Vegetable

1st - Emery Featherstone

2nd - Jeff Hiemstra

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Novelty Vegetables

1st - Cheryl Ryan

2nd - Mitchell E Considine

4th - Emery Featherstone

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Dill, 3-4 Stalks w/Heads,

2nd - Brenda Williams

3rd - Carrin Davis

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Herb Collection, labeled

1st - Lisa Lasch

2nd - Mitchell E Considine

3rd - Brenda Williams

4th - Janis Notz

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Edible Flower

1st - Leslie Leith

2nd - Lisa Lasch

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - GARDEN DISPLAY

1st - Emery Featherstone

2nd - James P Sharpe

3rd - Everett Smith

4th - Jeff Hiemstra

FARM PRODUCTS/FRUITS - VEGETABLES - Garden Display -w/ accessories

1st - Emery Featherstone

2nd - Dale/JaNean Blackwell

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - CORTLAND

1st - Schofield Orchard

2nd - Apple Barn

4th - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - DELICIOUS GOLDEN

1st - Schofield Orchard

3rd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - DELICIOUS RED

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ENTERPRISE

3rd - Deborah Polansky

4th - Mitchell E Considine

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - FAMEUSE OR SNOW

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - GALA

1st - Schofield Orchard

3rd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - GREENING Any

1st - Schofield Orchard

3rd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - HONEYCRISP

1st - Apple Barn

4th - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - IDA RED

1st - Deborah Polansky

3rd - Apple Barn

4th - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - JONAGOLD

3rd - Schofield Orchard

4th - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - JONATHAN

4th - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - LIBERTY

1st - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MACOUNS

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MCINTOSH

2nd - Deborah Polansky

3rd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - MUSTU

3rd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - PRIMA

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - RUSSET

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - SPARTAN

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - SPIGOLD

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - WINESAP

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ANY OTHER STANDARD VAR

1st - Deborah Polansky

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - APPLES (PLATE OF 5) - ANY OTHER WINTER VAR

2nd - Apple Barn

3rd - Deborah Polansky

4th - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - SPECIAL APPLE DISPLAY - DISP 5 VARIETY WI FALL

1st - Deborah Polansky

2nd - Apple Barn

FARM PRODUCTS/FRUITS - SPECIAL APPLE DISPLAY - DISP 5 VARIETY WI WINTER

1st - Apple Barn

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - CORTLAND

2nd - Deborah Polansky

3rd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - DELICIOUS GOLDEN

1st - Schofield Orchard

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - DELICIOUS RED

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - FAMEUSE OR SNOW

3rd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - GREENING, Any Variety

3rd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Honey Crisp

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Ida Reds

1st - Schofield Orchard

3rd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - McIntosh

1st - Schofield Orchard

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Liberty

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Prima

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Spigold

3rd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - McMahan

3rd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - TRAY OF APPLES - Gala

2nd - Deborah Polansky

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - BARTLETT PEARS FIVE

2nd - Schofield Orchard

3rd - Stacey Ambort

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - LINCOLN PEARS FIVE

2nd - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - SECKEL PEARS FIVE

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - ANY OTHER VARIETY PEAR FIVE

1st - Schofield Orchard

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - CONCORD GRAPES 3 BUNCHES

1st - Cheryl Ryan

2nd - James P Sharpe

3rd - Toni Price

4th - Tom Lorden

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - Peaches

1st - Cheryl Ryan

FARM PRODUCTS/FRUITS - MISCELLANEOUS FRUIT - Everbearing Raspberries

1st - Jerry Bauman

FARM PRODUCTS/FRUITS - Pride on Display - Pride on Display

1st - Everett Smith

2nd - Apple Barn

3rd - Emery Featherstone

4th - Daniel Knox

FLOWERS/PLANTS - NICHE - First Trip to the Fair

1st - Diane Hinzpeter

2nd - Lisa Lasch

3rd - Margo Potter

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - NICHE - Are You Game

1st - Lisa Lasch

2nd - Beth Gallagher

3rd - Kelly Ellertson

4th - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Man of the Hour

2nd - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Herbal Pitcher Fun

1st - Lisa Lasch

2nd - Brenda Williams

3rd - Diane Bauman

4th - Cathy Grenning

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Ther Gardener's Calendar

1st - D. M. Voss

2nd - Lisa Lasch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Mother Nature's Tea Party

1st - Leslie Leith

2nd - Martha Cucco

3rd - Marie G Kropp

4th - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Rhythm of the Pines

1st - Beth Gallagher

2nd - D. M. Voss

3rd - Nicole Schreiber

4th - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - The Egg and I

1st - Carole R Sandner

2nd - D. M. Voss

3rd - Brenda Williams

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Sink or Swim

1st - Jennifer Forbeck

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Let Freedom Ring

1st - Kelly Ellertson

2nd - Diane Hinzpeter

3rd - Tammy Bray

4th - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Surprise

1st - Gwen Tveter

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Trick or Treat

1st - Beth Gallagher

2nd - Kelly Ellertson

3rd - D. M. Voss

4th - Francine Atkinson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - It's Cold Outside

1st - Leslie Leith

2nd - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Shades of Green

1st - Sue Larkin

2nd - Jennifer Forbeck

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Fruits of the Harvest

1st - Kathy Hill

2nd - Leslie Leith

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Golden Years

1st - Kelly Ellertson

2nd - Lisa Lasch

4th - Nicole Schreiber

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Pitter Patter

1st - Sue Larkin

2nd - Kelly Ellertson

3rd - Carole R Sandner

4th - D. M. Voss

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Junk or Treasure

1st - Kathy Hill

2nd - Jennifer Forbeck

3rd - Nicole Schreiber

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - South of the Border

1st - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Happy Ending

1st - Grace Hanny

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - All for One

1st - D. M. Voss

2nd - Carole R Sandner

3rd - Jennifer Forbeck

4th - Lucille Trapp

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Veggie Madness

1st - Dale/JaNean Blackwell

2nd - Dawn Walters

3rd - Margo Potter

4th - Kathleen B Tober

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Wild Thing

1st - Kathleen B Tober

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - My Garden's Best

1st - Carole R Sandner

2nd - Lucille Trapp

3rd - Lisa Lasch

4th - Nicole Schreiber

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Holiday Wreath

1st - Brenda Williams

2nd - Ruth Jones

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Welcome Swag

1st - Brenda Williams

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Homemade Garden Accessory

1st - Gale Borger

2nd - Karen Meadows

3rd - Lisa Lasch

4th - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Last Minute Challenge

1st - Deanna Stirmel

2nd - Kelly Ellertson

3rd - D. M. Voss

4th - Lisa Lasch

FLOWERS/PLANTS - COMPOSTITIONS ARRANGEMENTS - Artistic Interpretation, 12 &

1st - Annamarie Sandner

3rd - Amelia Guanci

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MINI ZINNIA 1 BLOOM

1st - Kelly K Miller

2nd - Janet L Miller

3rd - Martha Cucco

4th - Marie Henderson

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - GIANT ZINNIA 1 STEM

1st - Janet L Miller

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Emery Featherstone

4th - Kelly K Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - CELOSIA CRESTED 1 SPIKE

1st - Lloyd Behrens

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - CELOSIA PLUMED 1 SPIKE

1st - Donna Teubert

2nd - Tom Lorden

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - ASSORTED ASTERS 5 STEMS

1st - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - SNAPDRAGONS 5 SPIKES

2nd - Sue Larkin

3rd - Mary King

4th - Trevor Stirmel

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - COSMOS 5 STEMS

1st - Cathy Grenning

2nd - Sue Hurkman

4th - Gale Borger

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 GOLD

1st - Jo Anderson

2nd - Mary Lehner

3rd - Dorothy Stirmel

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 BRONZE

1st - Kelly K Miller

2nd - Dorothy Stirmel

3rd - Tom Lorden

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 YELLOW

1st - Kelly K Miller

2nd - Darlene Polyock

3rd - Marilyn Susina

4th - Tom Lorden

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS SMALL 5 ORANGE

1st - Kelly K Miller

2nd - Tom Lorden

3rd - Wallace T Rouse

4th - Dorothy Stirmel

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE 5 GOLD

3rd - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE 5 YELLOW

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - MARIGOLDS LARGE ORANGE

2nd - Kelly K Miller

3rd - Wallace T Rouse

4th - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - DWARF MARIGOLD ASSORTED 5

1st - Kelly K Miller

2nd - Dorothy Stirmel

3rd - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE WHITE

1st - Tom Lorden

2nd - Donna Teubert

4th - Kelly K Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE PINK

1st - Misty Gray

2nd - Donna Teubert

3rd - Kelly K Miller

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE LAVENDER

1st - Kelly K Miller

3rd - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE PURPLE

1st - Tom Lorden

2nd - Patty Stern

3rd - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS SINGLE RED

2nd - Darlene Polyock

3rd - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PETUNIAS DOUBLE ANY VAR.

1st - Donna Teubert

2nd - Darlene Polyock

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - PANSIES 5 BLOOMS

1st - Donna Teubert

3rd - Kelly K Miller

4th - Kelly Ellertson

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - VERBENA 1 STEM

1st - Diane Bauman

2nd - Marlene Schoenbeck

3rd - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Impatients, 3 Bloom, Any Color

1st - Tom Lorden

2nd - Donna Teubert

3rd - Dorothy Stirmel

4th - Richard Koch

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Cleome,1 Stem

1st - Gale Borger

2nd - Marie Henderson

3rd - Leslie Leith

4th - Donna Teubert

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Any other Annual, 5 Blooms

1st - Richard Koch

2nd - Kelly K Miller

3rd - LaDonna P Morse

4th - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - ANNUALS - Sunflowers

1st - Lloyd Behrens

2nd - Sue Larkin

3rd - Deanna Karbowski

4th - Gale Borger

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - CHRYSANTHEMUM SMALL 1

1st - Tom Lorden

2nd - Steve Schoenbeck

4th - LaDonna P Morse

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES HYBRID TEA 1 BLOOM

1st - Darrell Trapp

3rd - Dorothy Stirmel

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES FLORIBUNDA 1 SPRAY

1st - Mary Lehner

2nd - Trevor Stirmel

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES MINI 1 SPRAY

1st - Darrell Trapp

2nd - Mary Lehner

3rd - LaDonna P Morse

4th - Dorothy Stirmel

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ROSES HYBRID TEA FIVE

2nd - Mary Lehner

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ACHILLEA YARROW FIVE HEADS

2nd - Donna Teubert

3rd - Sharon Yanz

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - SHASTA DAISIES FIVE STEMS

1st - Sue Larkin

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - Sedum, 1 Stem

1st - Dorothy Stirmel

2nd - Diane Bauman

3rd - Carrin Davis

4th - Wallace T Rouse

FLOWERS/PLANTS - PERENNIALS - ANY OTHER PERENNIAL FIVE

1st - Dorothy Stirmel

2nd - Carrin Davis

3rd - Patty Stern

4th - Lucille Trapp

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS STANDARD

1st - John Krismer

2nd - Diane Bauman

3rd - Tom Lorden

4th - Deanna Karbowski

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS MINI 1 SPIKE

3rd - Carrin Davis

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - DAHLIAS LARGE 1 BLOOM

1st - Diane Bauman

2nd - Tom Lorden

3rd - Kelly Ellertson

4th - Carol Behrens

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - DAHLIAS UNDER 5 " 1 BLOOM

1st - Janet L Miller

2nd - Tom Lorden

3rd - Darrell Trapp

4th - Gale Borger

FLOWERS/PLANTS - FLOWERS FROM BULBS - GLADIOLUS ASSORTED 5

1st - John Krismer

3rd - Tom Lorden

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - African Violet, Single

1st - Steve Schoenbeck

3rd - Marlene Schoenbeck

4th - Diane Egner

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - African Violet, Double

2nd - Marlene Schoenbeck

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Ferns,

1st - Diane Bauman

3rd - Wallace T Rouse

4th - Diane Hinzpeter

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Any other Flowering plant

1st - Elsa Varland

3rd - Jan Katzman

4th - Sue Hurkman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Dish with Succulents

1st - Carole R Sandner

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Debbie Lynn

4th - Marlene Schoenbeck

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Succulent, Single

1st - Darrell Trapp

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Steve Schoenbeck

4th - Leslie Leith

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Cactus

1st - Darrell Trapp

2nd - Christine Wisniewski

3rd - Marlene Schoenbeck

4th - Steve Schoenbeck

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Desert Dish Cactus

2nd - Marlene Schoenbeck

3rd - Darrell Trapp

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - A Little Bit of Sole

1st - Steve Schoenbeck

2nd - Marlene Schoenbeck

3rd - Sue Hurkman

4th - Leslie Leith

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Foliage, House Plant

1st - Elizabeth Kiefer

2nd - Marlene Schoenbeck

3rd - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Hanging Plants, Foliage

1st - Gale Borger

2nd - LaDonna P Morse

4th - Diane Bauman

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Hanging Plants, Flowers

1st - Leslie Leith

2nd - Debbie Lynn

3rd - Gale Borger

4th - LaDonna P Morse

FLOWERS/PLANTS - PLANTS - Window Box, 24" x 8"

1st - Sharon Yanz

2nd - Marilyn Susina

3rd - Shari Strickhouser

4th - Darlene Polyock

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - PORTRAIT

1st - Mary J Abbott

2nd - Anita L Rosseland

3rd - Vivian Davies

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - Scapes

1st - Mary J Abbott

2nd - Joan Labutski

3rd - Linda Christian

4th - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Anita L Rosseland

2nd - Linda Christian

3rd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - STILL LIFE

1st - Mary J Abbott

2nd - Joan Labutski

3rd - Vivian Davies

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - FLOWERS

1st - Mary J Abbott

2nd - Trevor Stirmel

ARTS AND CRAFTS - OIL PAINTINGS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Marcia R Koehler

2nd - Joan Labutski

3rd - Mary J Abbott

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - PORTRAIT

1st - Marilu V Hancock

2nd - Geraldine Cook

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - Scapes

1st - Ginny Schuld

2nd - Barb Berner

3rd - Joan Labutski

4th - Marcia R Koehler

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Geraldine Cook

2nd - Norene Watson

3rd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - STILL LIFE

1st - Marilu V Hancock

2nd - Marcia R Koehler

3rd - Norene Watson

4th - Aletha Ludtke

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - FLOWERS

1st - Ginny Schuld

2nd - Marcia R Koehler

3rd - Aletha Ludtke

4th - Judith G Buzzell

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Marcia R Koehler

2nd - Barb Berner

3rd - Judith G Buzzell

4th - Ginny Schuld

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - Non-Objective

1st - Norene Watson

2nd - Patricia Cook

3rd - Geraldine Cook

4th - Judith G Buzzell

ARTS AND CRAFTS - WATERCOLORS - Abstract

1st - Ginny Schuld

2nd - Geraldine Cook

3rd - Norene Watson

4th - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - PORTRAIT

1st - Patricia Cook

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - Scapes

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Patricia Cook

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - STILL LIFE

1st - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - FLOWERS

1st - Casey M Mack

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Norene Watson

2nd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - Non-Objective

2nd - Norene Watson

3rd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - TEMPRAS - Abstract

1st - Norene Watson

2nd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - PORTRAIT

1st - Denise Murphy

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - Scapes

1st - Anita L Rosseland

2nd - Denise Murphy

3rd - Norene Watson

4th - Vintage on the Ponds

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Anita L Rosseland

2nd - Vintage on the Ponds

3rd - Norene Watson

4th - on the Ponds Vintage

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - STILL LIFE

1st - Norene Watson

4th - Trevor Stirmel

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - FLOWERS

1st - Sarah R Mack

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Denise Murphy

2nd - Tyra R Kopf

3rd - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - Non-Objective

1st - Janice Davis

2nd - Marilu V Hancock

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - ACRYLIC AND POLYMERS - Abstract

1st - Janice Davis

2nd - Judith G Buzzell

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - PORTRAIT

1st - Audrey Watson

2nd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Scapes

1st - Marcia R Koehler

2nd - Audrey Watson

3rd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Walworth County Landscape

1st - Geraldine Cook

2nd - Audrey Watson

3rd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - STILL LIFE

1st - Geraldine Cook

2nd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - FLOWERS

1st - Tyra R Kopf

2nd - Marcia R Koehler

3rd - Geraldine Cook

4th - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - ANIMALS AND BIRDS

1st - Marcia R Koehler

2nd - Audrey Watson

3rd - Geraldine Cook

4th - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Non-Objective

1st - Geraldine Cook

2nd - Audrey Watson

3rd - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - CRAYONS AND PASTELS - Abstract

1st - Marcia R Koehler

2nd - Patricia Cook

3rd - Geraldine Cook

4th - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - PORTRAIT

1st - Geraldine Cook

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - Scapes

1st - Marcia R Koehler

2nd - Mary J Abbott

3rd - Judith G Buzzell

4th - Patricia Cook

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - WAL COUNTY LANDSCAPE

1st - Geraldine Cook

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - STILL LIFE

1st - Geraldine Cook

2nd - Marcia R Koehler

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - FLOWERS

1st - Norene Watson

2nd - Mary J Abbott

3rd - Geraldine Cook

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - ANIMALS AND BIRDS

1st - Marcia R Koehler

2nd - Sue Boettcher

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - Non-Objective

1st - Marcia R Koehler

2nd - Geraldine Cook

3rd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - MIXED MEDIA - Abstract

1st - Marcia R Koehler

2nd - Norene Watson

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - Prints, Block, Silk Screen, et

2nd - Lindsey Duesterbeck

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - GREETING CARDS, 4

1st - Beth Gallagher

2nd - Dale Jefchak

3rd - Maria Sharpe

4th - Sue Hurkman

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - PORTRAIT

1st - Sarah Swayze

2nd - Tyra R Kopf

3rd - Vivian Davies

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - Animals, Birds, Marine

1st - Allison Conway

2nd - Aletha Ludtke

3rd - M.L. Schmalfeldt

4th - Elizabeth Schulz

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - INK DRAWINGS, 100%

2nd - Lindsey Duesterbeck

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - DRAWINGS

1st - Aletha Ludtke

2nd - M.L. Schmalfeldt

3rd - Jan Roeda

4th - Vivian Davies

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - CALLIGRAPHY, 12-18" OR SMALLER

1st - Jan Roeda

2nd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - PRINTS AND DRAWINGS - CALLIGRAPHY WITH ART COMBINED,

1st - Jan Roeda

2nd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS FOR FAIR - Hats Off To The Fair

1st - Denise Murphy

2nd - Elizabeth Schulz

3rd - Vintage on the Ponds

4th - Kathleen B Tober

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS FOR FAIR - 160 Yrs of Memories at the Fai

1st - Denise Murphy

2nd - Bonnie Kruizenga

3rd - Vintage on the Ponds

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - METALWORK JEWELRY

1st - M.L. Schmalfeldt

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - WIRE WORK

1st - Jennea Boettcher

ARTS AND CRAFTS - METAL/WIRE/LAPIDARY - Beaded Jewelry

1st - Katherine Effertz

2nd - Judy Kompare

3rd - Dale Jefchak

4th - Sue Hurkman

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - PAINTING ON METAL OBJECT

1st - Nancy Jacobson

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - FOLK ART FLAT PICTURES

1st - Nancy Jacobson

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - FOLK ART ANY OTHER OBJECT

1st - George Rakidzich

2nd - Diane Abbott

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - ROSEMALING

1st - Anita L Rosseland

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - ROSEMALING ANY OTHER

1st - Anita L Rosseland

2nd - Sue Hurkman

ARTS AND CRAFTS - METAL ARTS - DECORATIVE PAINTED MAILBOX

1st - Beth Gallagher

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS POTS/VASES

1st - Michelle Counsell

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS SLIP FORM GLAZED

1st - Jacquelyn Grever

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS SLIP MOLDS -NOT GLAZE

1st - Nancy Howard

2nd - Jacquelyn Grever

3rd - Monica Hodge

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - CERAMICS DOLLS

1st - Jane P Sorenson

ARTS AND CRAFTS - CERAMICS - ANY OTHER SCULPTURE MED

1st - Casey M Mack

2nd - Michelle Counsell

3rd - Sue Boettcher

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - PICTURE DRIED LIVE MATERIAL

1st - Katherine Effertz

2nd - Jan Roeda

3rd - Ruth Jones

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - PRESSED FLOWER PICTURES

1st - Dale Jefchak

2nd - Ruth Jones

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - STENCILING ON WOOD

2nd - Dale Jefchak

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - BASKET

1st - Donald L Luth

2nd - Barb Berner

3rd - Elsa Varland

4th - Sue Schmidt

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - MINIATURES

1st - David Buchanan

2nd - Dorothy Stirmel

3rd - Nancy Jacobson

ARTS AND CRAFTS - CRAFTS - Any type of Relief

1st - Nancy Howard

2nd - Ruth Jones

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOOD BURNINGS

1st - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - WOODWORKING

1st - Roland D Stohl

2nd - Donald L Luth

3rd - James P Sharpe

4th - Robert C Ludeman

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - An article of Creative Design

1st - Marie Churchill

3rd - Dan Stirmel

4th - Diane Abbott

ARTS AND CRAFTS - WOOD/LEATHER - LEATHERWORK ANY OTHER

1st - Katherine Effertz

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - WALL HANGING PAINTING CLOT

2nd - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - WALL HANGING ANY OTHER

1st - Dawn Walters

2nd - Margo Potter

3rd - Donald L Luth

4th - Betty J Wuttke

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - CHRISTMAS DECO WREATH

1st - Vicki L Lange

2nd - Diane Drewitz

3rd - Nancy Jacobson

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - Any Wreath

1st - Vicki L Lange

2nd - Jacquelyn Grever

3rd - Jodi Swatek

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - CHRISTMAS DECO NO WREATH

1st - Barb Wells

2nd - Ruth Jones

3rd - Jodi Swatek

4th - Betty J Rucks

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - ANY OTHER HOLIDAY DOOR

1st - Nancy Jacobson

2nd - Margo Potter

3rd - Barb Wells

4th - Ruth Jones

ARTS AND CRAFTS - DECORATIONS - HANDMADE XMAS TREE ORNAM

1st - Nancy Jacobson

2nd - Beth Gallagher

3rd - Carol Kitzrow

4th - Barb Wells

ARTS AND CRAFTS - OTHER ARTICLES - DECO EGG

1st - Diane Abbott

2nd - Margo Potter

3rd - Audrey Watson

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - PAINTING ANY MEDIA

1st - Hollie Stirmel

2nd - Lily Regalia

3rd - Skylar Tuttle

4th - Taylor Bikcwski

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - CRAYONS AND PASTELS

1st - Skylar Tuttle

2nd - Lily Regalia

3rd - Max Reynolds

4th - Hollie Stirmel

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - GRAPHICS AND DRAWINGS

1st - Max Reynolds

2nd - Lily Regalia

3rd - Olivia Peterson

4th - Taylor Bikcwski

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - INK DRAWINGS

1st - Lily Regalia

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - TEXTILE PAINTINGS

1st - Dylan Swatek

2nd - Amelia Guanci

3rd - Taylor Bikcwski

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - 3 DIM ART

1st - Dylan Swatek

2nd - Taylor Bikcwski

3rd - Skylar Tuttle

4th - Hollie Stirmel

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 6-9 YRS OLD - Ceramics/Pottery

1st - Olivia Peterson

2nd - Hollie Stirmel

3rd - Abigail Center

4th - Amelia Guanci

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - PAINTING ANY MEDIA

1st - Joe Pieters

2nd - Tessa Dillenbeck

3rd - Sarah Counsell

4th - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - CRAYONS AND PASTELS

1st - Lucy Perlow

2nd - Sarah Counsell

3rd - John Guske

4th - Joe Pieters

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - GRAPHICS AND DRAWINGS

1st - Maggie Guske

2nd - Joe Pieters

3rd - Sarah Counsell

4th - John Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - INK DRAWINGS

1st - Sarah Counsell

2nd - Maggie Guske

3rd - Joe Pieters

4th - Lucy Perlow

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - TEXTILE PAINTINGS

1st - Sarah Counsell

2nd - Maggie Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - 3 DIM ART

1st - Maggie Guske

2nd - Sarah Counsell

3rd - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - COMPUTER ART

1st - Sarah Counsell

2nd - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - JUNIOR FINE ARTS 10-14 YRS OLD - Ceramics/Pottery

2nd - Thomas Guske

ARTS AND CRAFTS - Experimental Art - Collage paper & cardboard

1st - Linda Christian

2nd - Marcia R Koehler

ARTS AND CRAFTS - Experimental Art - Assemblage, found objects

1st - Carol Kitzrow

2nd - Marcia R Koehler

3rd - David Buchanan

4th - Gale Lavota

ARTS AND CRAFTS - Create & Decorate Your Own Hat - "Hats Off to the Fair"

1st - Phyllis Burnette

2nd - Penny Vogel

3rd - Barb Wells

4th - Francine Atkinson

ANTIQUES - COLORED GLASS - VINEGAR CRUET ANY COLOR

2nd - Shari Loveless

ANTIQUES - COLORED GLASS - CRANBERRY ITEM

1st - D. M. Voss

ANTIQUES - COLORED GLASS - HOBNAIL ITEM

1st - Carol Keown

2nd - Schofield Orchard

3rd - Betty J Wuttke

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - COLORED GLASS - DEPRESSION GLASS ITEM

1st - D. M. Voss

2nd - Katherine Effertz

3rd - Natalie Reno

4th - Phyllis Putman

ANTIQUES - COLORED GLASS - SATIN GLASS ITEM

1st - Gwen Cole

ANTIQUES - COLORED GLASS - MILK GLASS ITEM

1st - Kathleen B Tober

2nd - Elma Oberla

3rd - Phyllis Putman

4th - Amy E Hill

ANTIQUES - COLORED GLASS - WATER PITCHER

1st - Robert Cole

2nd - Peggy Murphy

3rd - Betty J Wuttke

4th - Margaret Pinnow

ANTIQUES - COLORED GLASS - RUBY GLASS ITEM

1st - Patricia Smith

2nd - Betty J Wuttke

3rd - Shelly Higgins

4th - Robert Cole

ANTIQUES - COLORED GLASS - CARNIBAL GLASS ITEM

1st - Phyllis Putman

2nd - Tom Kraus

3rd - Bonnie Cornue

4th - Carol Behrens

ANTIQUES - COLORED GLASS - TUMBLERS

1st - Elma Oberla

2nd - John Holt

3rd - Sue Thelen

4th - Gale Lavota

ANTIQUES - COLORED GLASS - ART GLASS/DECO ITEM

1st - Robert Cole

2nd - Joseph Kompare

3rd - Katherine Effertz

ANTIQUES - COLORED GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Susan Pruessing

2nd - Marie G Kropp

3rd - Cheryl Ryan

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CLEAR GLASS - PRESSED GLASS ITEM

1st - Peggy Wiswell

2nd - Carol Matthews

3rd - Kimberly Andersen

4th - Phyllis Putman

ANTIQUES - CLEAR GLASS - COMPOTE

1st - Carol Kitzrow

2nd - Gwen Cole

ANTIQUES - CLEAR GLASS - WATER PITCHER

1st - Cheryl Ryan

2nd - Robert Cole

3rd - Susan Pruessing

4th - Beth Hollenbeck

ANTIQUES - CLEAR GLASS - COLLECTION OF CLEAR GLASS

1st - Debi Mancusi

2nd - Dawn Walters

3rd - Phyllis Putman

4th - Gwen Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS WATER PITCHER

1st - Sue Larkin

2nd - Robert Cole

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS VASE

2nd - Liz Episcopo

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS BERRY BOWL

2nd - Sue Karsten

3rd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS BOWL

1st - Gwen Cole

2nd - Robert Cole

3rd - Mariah Amend-Andersen

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS TUMBLERS

1st - Gwen Cole

2nd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS SUGAR AND CREAM

1st - Peggy Wiswell

2nd - Gwen Cole

3rd - Sue Heidelmeier

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS PICKLE/CELERY

2nd - Robert Aspinall

3rd - Sue Heidelmeier

4th - Mary Hulit

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS TOOTHPICK HOLD

1st - Mary Hulit

ANTIQUES - CUT GLASS - CUT GLASS SALT DIPS

1st - Carol Kitzrow

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Mary Hulit

4th - Sandra Busch

ANTIQUES - CUT GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Carol Kitzrow

2nd - Nancy Russell

3rd - Peggy Wiswell

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BLOWN GLASS ITEM

1st - D. M. Voss

2nd - Katherine Effertz

3rd - Robert Cole

4th - Pat Stach

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - VASE

1st - Lenore Cameron

2nd - Gwen Cole

3rd - D. M. Voss

4th - Dawn Walters

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - OPALESCENT ITEM

1st - Betty J Wuttke

2nd - Ann Amera

3rd - Carol Keown

4th - Gwen Cole

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BASKET

1st - Vicky Werner

2nd - Robert Pruessing

3rd - D. M. Voss

4th - Sue Larkin

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COLLECTION OF CRUETS

1st - Nancy Russell

2nd - Robert Aspinall

3rd - Sue Larkin

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - PAPERWEIGHT ITEM

1st - Phyllis Putman

2nd - Janean Ward

3rd - Betty J Wuttke

4th - Mary Hulit

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - SILVER OVERLAY GLASS ITEM

1st - Katherine Effertz

2nd - Gwen Cole

3rd - Peggy Wiswell

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - PERFUME BOTTLE/ATOMIZER

1st - Sandra Busch

2nd - Gale Lavota

3rd - Phyllis Putman

4th - Carol Kitzrow

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - BOTTLE

1st - Michael Mroch

2nd - Robert Cole

3rd - Wallace T Rouse

4th - Joetta Simmerman

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - CANNING JAR

1st - Carol Golly

2nd - Shari Loveless

3rd - Margaret Szlachta

4th - Phyllis Putman

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - LEMONADE SET

1st - Sue Heidelmeier

2nd - Janean Ward

3rd - Bethel Lasch

4th - Gwen Cole

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COLLECTION OF GLASS

1st - Dawn Walters

2nd - Gwen Cole

3rd - Brenda Walter

4th - Vivian Ferry

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - COCKTAIL SET

1st - Robert Cole

2nd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - TOOTH PICK HOLDER

1st - Betty J Wuttke

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Sue Thelen

4th - Mary Lou Pekul

ANTIQUES - MISCELLANEOUS GLASS - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Brenda Walter

2nd - Joseph Kompare

3rd - Michelle Knull

4th - Shelly Higgins

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - BENNINGTON/BROWNWARE

1st - D. M. Voss

2nd - Joseph Kompare

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - IRONSTONE CHINA ITEM

1st - Schofield Orchard

2nd - Sue Thelen

3rd - Elma Oberla

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - PITCHER AND BOWL SET

2nd - Jerry Peters

3rd - Shari Loveless

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - CHAMBER POT

1st - Shari Loveless

2nd - Peggy Murphy

3rd - Sue Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Vase

1st - Sue Larkin

2nd - Ruth Jones

3rd - D. M. Voss

4th - Mary King

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Majolica Item

1st - Catherine O'Malley

2nd - Lenore Cameron

3rd - Robert Pruessing

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Stein

1st - Ann Amera

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Stoneware Item

1st - Shelly Higgins

2nd - Robert Cole

3rd - Evelyn Ferry

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Figurine

1st - Janis Notz

2nd - Nancy Russell

3rd - Marie G Kropp

4th - Susan Pruessing

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Oriental

1st - Peggy Murphy

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Katherine Effertz

4th - Tom Kraus

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Salt & Pepper Shakers

1st - Robert Pruessing

2nd - Evelyn Ferry

3rd - Lucille Trapp

4th - Sherry Ludeman

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Cookie Jar

1st - Sue Thelen

2nd - Peggy Murphy

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Tea or Coffee Pot

1st - Shari Loveless

2nd - Ann Amera

3rd - Dawn Walters

4th - Janean Ward

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Toothpick Holder

1st - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Covered Vegetable Dish

1st - Sue Larkin

2nd - Robert Aspinall

3rd - Liz Episcopo

4th - Sue Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Pitcher

1st - Robert Aspinall

2nd - John Holt

3rd - Jerry Peters

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Mustache Cup

1st - Robert Pruessing

2nd - Carole R Sandner

3rd - Shari Loveless

4th - Robert Cole

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Covered Chees or Butter Dish

1st - Sue Thelen

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Flow Blue Item

1st - Carole R Sandner

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Betty J Wuttke

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Creamer and Sugar

1st - Nancy Russell

2nd - Margaret Pinnow

3rd - Katherine Effertz

4th - Joseph Kompare

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Cup and Saucer

1st - Ann Amera

2nd - Pat Stach

3rd - Gwen Cole

4th - Shari Loveless

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Bone Dish

1st - Margaret Pinnow

2nd - Mildred Brott

3rd - Sue Larkin

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - R.S. Prussia Collection

1st - Robert Aspinall

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Hat Pin Holder

1st - Carol Kitzrow

2nd - Sandra Busch

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Fiesta Type Item

1st - Janean Ward

2nd - Peggy Murphy

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Plate, hand painted

1st - Susan Pruessing

2nd - Lenore Cameron

3rd - Nancy Russell

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Plate, Sounenir

1st - Susan Pruessing

2nd - Bonnie Cornue

3rd - Sue Karsten

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Tea Set Collection

1st - Beverly Kraus

2nd - Dawn Walters

3rd - Pat Stach

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Matching Candle Holders/bowl

1st - Catherine O'Malley

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Platter

1st - Linda Dantuma

2nd - Sue Larkin

3rd - Susan Pruessing

4th - Shari Loveless

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Condiment Dish

1st - Sue Thelen

2nd - Katherine Effertz

3rd - Robert Cole

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - Demitasse Cup & Saucer

1st - Dawn Walters

2nd - Dianne Kegley

3rd - Margaret Pinnow

4th - Gwen Cole

ANTIQUES - CERAMICS AND CHINA - No Otherwise Specified Item

1st - Harold Hartshorne

2nd - Liz Episcopo

3rd - Catherine O'Malley

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BUTTER CHURN

1st - Stacey Ambort

2nd - Robert Pruessing

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - MECHANICAL KITCHEN ITEM

1st - Grace Hanny

2nd - Sherry Ludeman

3rd - Lucille Trapp

4th - Michael Mroch

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BREWERY ITEM

1st - Margaret Szlachta

2nd - Michael Mroch

3rd - Katherine Effertz

4th - Stephanie Mroch

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - CHOCOLATE/ICE CREAM MOLD

1st - Janis Notz

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - HOUSEHOLD/STORE SCALE

1st - Margaret Pinnow

2nd - William Kitzrow

3rd - Christina Wicyk

4th - Dawn Walters

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TEA KETTLE TEA OR COFFEE

1st - Pat Stach

2nd - Vicky Werner

3rd - Marcia Quade

4th - Ann Amera

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Kitchenware,

1st - Sue Larkin

2nd - D. M. Voss

3rd - Dawn Walters

4th - Shelly Higgins

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - PEWTER TEA/COFFEE/WATER

1st - Wallace T Rouse

2nd - Sue Thelen

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - THIMBLE COLLECTION

1st - Shari Loveless

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - DOORSTOP

1st - Ann Amera

2nd - Robert Pruessing

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TIN COOKIE CUTTERS

1st - Darlene Langholff

2nd - Jan Katzman

3rd - John Holt

4th - Elma Oberla

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - WOODENWARE ITEM

1st - D. M. Voss

2nd - Robert Wilber

3rd - Sue Thelen

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - CLOTHES IRON

1st - Pat Stach

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Peggy Wiswell

4th - Vicky Werner

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - TRIVET

1st - D. M. Voss

2nd - Peggy Wiswell

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - BRASS CANDLE STICK

1st - D. M. Voss

2nd - Lenore Cameron

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Sawing Machines

1st - Ron Swenson

2nd - Debbie Swenson

3rd - Shari Loveless

ANTIQUES - HOUSEHOLD ITEMS - Bed Trays

1st - Joseph Kompare

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - SILVERPLATED ITEM

1st - Lenore Cameron

2nd - Janis Notz

3rd - Wallace T Rouse

4th - Ruth Ramsey

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - STERLING SILVER

1st - Sue Larkin

2nd - Marie G Kropp

3rd - Lenore Cameron

4th - Grace Hanny

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - FLATWARE PLACE SETTING

1st - Schofield Orchard

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Sandra Busch

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - COFFEE AND TEA POT ETC

1st - Dawn Walters

2nd - John Holt

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - COLLECTION OF SPOONS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Joseph Kompare

3rd - Ruth Jones

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - SILVER PLATE OR STERLING - Baby Mugs

1st - Schofield Orchard

2nd - Sandra Busch

ANTIQUES - PRIMITIVES - SMALL FARM/CARPENTER TOOL

1st - D. M. Voss

2nd - Jan Katzman

3rd - Carol Kitzrow

4th - Dale/JaNean Blackwell

ANTIQUES - PRIMITIVES - BIRD HOUSE

1st - Gale Lavota

ANTIQUES - PRIMITIVES - COFFEE GRINDER

1st - Dawn Walters

2nd - Vicky Werner

3rd - Margaret Szlachta

4th - Grace Hanny

ANTIQUES - PRIMITIVES - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Earlene M Olsen

2nd - John O'Conner

3rd - Robert Pruessing

4th - Mary Wendt

ANTIQUES - MECHANICAL - SALESMAN'S SAMPLE

1st - Margaret Szlachta

2nd - Henry Szlachta

ANTIQUES - MECHANICAL - PHONOGRAPH/MUSIC BOX

1st - Linda Dantuma

2nd - Ann Amera

3rd - Taishiang Monaghan

4th - Dorothy Kerestes

ANTIQUES - MECHANICAL - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Joe Reichel

2nd - Kathleen B Tober

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - CHRISTMAS ORNAMENT/DECO

1st - Margaret Szlachta

2nd - Sandra Busch

3rd - Robert C Ludeman

4th - John Holt

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - HOLIDAY COLLECTIBLE

1st - Margaret Szlachta

2nd - Sandra Busch

3rd - Gale Lavota

ANTIQUES - HOLIDAY COLLECTIBLES - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Michael Mroch

2nd - Gale Lavota

ANTIQUES - CHILDREN - INFANT RATTLE/TOY

1st - Sue Larkin

2nd - Gale Lavota

ANTIQUES - CHILDREN - TEDDY BEAR/STUFFED TOY

1st - Janis Notz

2nd - Gale Lavota

3rd - Henry Szlachta

4th - Amy E Hill

ANTIQUES - CHILDREN - LARGE DOLL

1st - Margaret Pinnow

2nd - Dawn Walters

3rd - Christina Wicyk

4th - Gale Lavota

ANTIQUES - CHILDREN - SMALL DOLL

1st - Gale Lavota

2nd - Katherine Effertz

3rd - Elma Oberla

ANTIQUES - CHILDREN - BRIDE DOLL

1st - Sue Karsten

ANTIQUES - CHILDREN - STORYBOOK OR CHARACTER

1st - Gale Lavota

2nd - Ann Amera

3rd - Bonnie Cornue

ANTIQUES - CHILDREN - TOY

1st - Henry Szlachta

2nd - Donna Teubert

3rd - Beth Hollenbeck

4th - John Holt

ANTIQUES - CHILDREN - DOLL MINIATURES

1st - Sharon Dexter

2nd - Henry Szlachta

3rd - Carol Kitzrow

4th - Mary Lou Pekul

ANTIQUES - CHILDREN - ANTIQUE MARBLES

1st - Elma Oberla

2nd - Michael Mroch

3rd - Stephanie Mroch

4th - Melanie Drall

ANTIQUES - CHILDREN - TOY MECHANICAL/WIND UP

1st - Elma Oberla

2nd - Henry Szlachta

3rd - Vivian Ferry

4th - Vicky Werner

ANTIQUES - CHILDREN - CHILDERN'S BOOKS

1st - Schofield Orchard

2nd - Robert Pruessing

3rd - Kelly K Miller

4th - Ann Amera

ANTIQUES - CHILDREN - GAME/BOARD GAME

1st - Henry Szlachta

2nd - Joseph Kompare

3rd - Carol Behrens

4th - Marcia Quade

ANTIQUES - CHILDREN - Children Furniture Item

1st - Earlene M Olsen

2nd - John Holt

3rd - Christina Wicyk

4th - Sue Thelen

ANTIQUES - CHILDREN - Rocking Horse, Riding Toy, etc

1st - Marcia K Boeing

2nd - Linda Dantuma

3rd - Christina Wicyk

4th - Susan Pruessing

ANTIQUES - FANCY WORK - TABLE LINENS 1

1st - D. M. Voss

2nd - Darlene Langholff

3rd - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - DOILIES 3-5

1st - Pat Stach

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Katherine Effertz

4th - D. M. Voss

ANTIQUES - FANCY WORK - PILLOW CASES PR

1st - Ruth Jones

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Shari Loveless

4th - Evelyn Ferry

ANTIQUES - FANCY WORK - CROCHETED ITEM

1st - Gale Lavota

2nd - Brenda Walter

3rd - Barb Moehling

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - FANCY WORK - HOOKED ITEM

1st - Wallace T Rouse

ANTIQUES - FANCY WORK - NEEDLEPOINT ITEM

1st - D. M. Voss

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Christina Wicyk

ANTIQUES - FANCY WORK - LACE COLLECTION 3-5

1st - Carol Kitzrow

ANTIQUES - FANCY WORK - COVERLET/QUILT

1st - Brenda Walter

2nd - Janice Vigdahl

3rd - Susan Pruessing

4th - Christina Wicyk

ANTIQUES - FANCY WORK - COVERLET/QUILT CRIB SIZE

1st - John Holt

ANTIQUES - FANCY WORK - NOT OTHERWISE SPECIFIED

1st - Mable Comstock

2nd - Dawn Walters

3rd - Christina Wicyk

4th - Ann Amera

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - BRIDAL GOWN

1st - Susan Pruessing

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - VINTAGE CLOTHING

1st - Beverly Wassam

2nd - Grace Eckland

3rd - Evelyn Ferry

4th - Susan Pruessing

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - VINTAGE CLOTHING CHILD

1st - Carol Matthews

2nd - Brenda Walter

3rd - Margaret Pinnow

4th - Peggy Wiswell

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - ACCESSORY

1st - Susan Pruessing

2nd - Jan Katzman

3rd - Joseph Kompare

4th - Linda Dantuma

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - PARASOL OR UMBRELLA

1st - Evelyn Ferry

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - FAN

1st - Betty J Wuttke

2nd - Peggy Wiswell

3rd - Gwen Cole

4th - Gale Lavota

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - PURSE/BAG

1st - Dianne Kegley

2nd - Jan Katzman

3rd - Susan Pruessing

4th - Gale Lavota

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - IVORY ITEM

1st - Betty J Wuttke

2nd - Ann Amera

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - CELLULOID

1st - Ann Amera

2nd - Katherine Effertz

3rd - Darlene Langholff

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - COSMETIC COMPACT 1-3

1st - Kimberly Brower

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - WATCH, POCKET

1st - Michael J Wisniewski

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Pat Stach

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - JEWELRY, mans item

1st - Schofield Orchard

2nd - Peggy Wiswell

3rd - Margaret Pinnow

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - JEWELRY CHILD'S

1st - Margaret Pinnow

2nd - Evelyn Ferry

3rd - Gale Lavota

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - HAT PINS 1-3

1st - Bethel Lasch

2nd - Sue Thelen

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - EYE GLASSES 1-3

1st - Gale Lavota

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Susan Pruessing

4th - Sherry Ludeman

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - WALKING CANE/STICK

1st - Carol Keown

2nd - Schofield Orchard

3rd - Gale Lavota

4th - Evelyn Ferry

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - Watch, Pendant

1st - Cindy Lussenhop

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - CLOTHING AND ACESSORIES - Ladies Jewelry

1st - Dianne Kegley

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Sue Larkin

4th - Melanie Drall

ANTIQUES - Wooden Items - BOX

1st - Carole R Sandner

2nd - Dawn Walters

3rd - Robert Cole

4th - Gale Lavota

ANTIQUES - Wooden Items - SMALL TRUNKS

1st - Carol Keown

ANTIQUES - Wooden Items - SHELF CLOCK

1st - Don Schell

2nd - Ruth Jones

3rd - Joseph Kompare

4th - Linda Dantuma

ANTIQUES - Wooden Items - WALL CLOCK

1st - Robert Aspinall

2nd - Sue Thelen

ANTIQUES - Wooden Items - ANTIQUE LAMP

1st - Catherine O'Malley

2nd - Robert Pruessing

3rd - Sandra Busch

4th - Shari Loveless

ANTIQUES - Wooden Items - ELECTRIFIED LAMP

1st - Ruth Jones

2nd - Shari Loveless

3rd - Debbie Swenson

ANTIQUES - Wooden Items - ELECTRIC LAMP

1st - Betty J Wuttke

2nd - Kimberly Brower

3rd - Ann Amera

ANTIQUES - Wooden Items - MINIATURE ANTIQUE LAMP

1st - Sandra Busch

ANTIQUES - Wooden Items - LANTERN/MINER'S LAMP

1st - Margaret Szlachta

2nd - Sandra Busch

3rd - Joseph Kompare

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - Leather Post Card

1st - Stephanie Mroch

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - DECOY

1st - Sandra Busch

2nd - D. M. Voss

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - FISHING PLUGS/LURES

1st - Bernie Kruizenga

2nd - Ron Swenson

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - COIN COLLECTION

1st - Wallace T Rouse

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - POSTAGE STAMP COLLECTION

1st - Wallace T Rouse

2nd - Peggy Murphy

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - BOX CAMERA

1st - Sue Hurkman

2nd - Peggy Murphy

3rd - Robert C Ludeman

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - PHOTOGRAPHY EQUIPMENT

1st - Vivian Ferry

2nd - Ruth Jones

3rd - Peggy Murphy

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - Sporting Equipment

1st - Michelle Knull

2nd - Schofield Orchard

3rd - Alec Wiswell

4th - Robert Wilber

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - RAILROAD MEMORABILIA

1st - Sue Larkin

2nd - Ruth Jones

ANTIQUES - HOBBIES AND SPORTS - Nautical Memorabilia Collectio

1st - Robert Aspinall

2nd - Joseph Kompare

ANTIQUES - POTPOURRI - Lunch Box

1st - Sandra Busch

2nd - Linda Dantuma

3rd - Kimberly Brower

ANTIQUES - POTPOURRI - WAL COUNTY FAIR ITEM

1st - Margaret Szlachta

2nd - Shari Loveless

ANTIQUES - POTPOURRI - WAL COUNTY MEMORABILIA

1st - Nancy Russell

2nd - Carol Keown

3rd - Peggy Murphy

4th - Shari Loveless

ANTIQUES - POTPOURRI - POLITICAL BUTTONS

1st - Kathleen B Tober

ANTIQUES - POTPOURRI - SEWING BUTTONS

1st - Sue Thelen

2nd - Elma Oberla

3rd - Carol Kitzrow

4th - Katherine Effertz

ANTIQUES - POTPOURRI - ANY OTHER BUTTONS

1st - Henry Szlachta

2nd - Margaret Szlachta

ANTIQUES - POTPOURRI - PAPER MACHE ITEM

1st - Peggy Murphy

2nd - Katherine Effertz

ANTIQUES - POTPOURRI - FOLK ART ITEM

1st - Susan Pruessing

2nd - Stephanie Mroch

3rd - Earlene M Olsen

4th - Ann Amera

ANTIQUES - POTPOURRI - BANK STILL OR MECHANICAL

1st - Amy E Hill

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Stephanie Mroch

4th - Sue Thelen

ANTIQUES - POTPOURRI - CHALKWARE ITEM

1st - Jodi Leahy

2nd - Sue Thelen

3rd - Peggy Murphy

ANTIQUES - POTPOURRI - TOLEWARE ITEM

1st - Christina Wicyk

ANTIQUES - POTPOURRI - MUSICAL INSTRUMENT

1st - Sue Larkin

2nd - Ann Amera

3rd - Brenda Walter

4th - Schofield Orchard

ANTIQUES - POTPOURRI - PHONOGRAPH RECORD 1-3

1st - Pat Stach

2nd - Christina Wicyk

3rd - Robert Pruessing

ANTIQUES - POTPOURRI - Jack Knife

1st - Mable Comstock

2nd - Schofield Orchard

3rd - Carol Kitzrow

4th - Keely Ward

ANTIQUES - POTPOURRI - BLACK AMERICANA ITEM

1st - Henry Szlachta

2nd - Bernie Kruizenga

ANTIQUES - POTPOURRI - BASKET

1st - Wallace T Rouse

2nd - Robert Pruessing

ANTIQUES - POTPOURRI - INDIAN RELIC OR ARTIFACT

1st - Ruth Jones

2nd - Beth Hollenbeck

3rd - Wallace T Rouse

4th - Bernie Kruizenga

ANTIQUES - POTPOURRI - LICENSE PLATES (3-6)

1st - Robert Pruessing

2nd - Melanie Drall

ANTIQUES - POTPOURRI - SMOKING RELATED COLLECT

1st - Marie G Kropp

2nd - Henry Szlachta

3rd - Dorothy Kerestes

4th - Peggy Wiswell

ANTIQUES - POTPOURRI - CIGARETTE/CIGAR STORE 1-3

1st - Henry Szlachta

2nd - Mable Comstock

3rd - Shelly Higgins

ANTIQUES - POTPOURRI - SLEIGH BELLS

1st - Linda Dantuma

2nd - Bernie Kruizenga

ANTIQUES - POTPOURRI - RADIO

1st - Schofield Orchard

2nd - Joseph Kompare

ANTIQUES - POTPOURRI - COOKBOOKS 1-3

1st - Marcia Quade

2nd - Robert Cole

3rd - Christina Wicyk

4th - Michael Mroch

ANTIQUES - POTPOURRI - OTHER BOOKS 1-3

1st - Christina Wicyk

2nd - Robert Pruessing

3rd - Carol Keown

4th - Mable Comstock

ANTIQUES - POTPOURRI - TIN ADVERTISING SIGN

1st - Henry Szlachta

2nd - Linda Dantuma

3rd - Peggy Murphy

4th - Margaret Szlachta

ANTIQUES - POTPOURRI - ADVERTISING ITEM

1st - Henry Szlachta

2nd - Margaret Szlachta

3rd - Ruth Jones

4th - Dawn Walters

ANTIQUES - POTPOURRI - REVERSE PAINTING

1st - Peggy Murphy

ANTIQUES - POTPOURRI - PHOTOGRAPHS

1st - Robert Aspinall

2nd - Peggy Murphy

ANTIQUES - POTPOURRI - Statue

1st - Gwen Cole

2nd - Dorothy Kerestes

3rd - Joseph Kompare

ANTIQUES - POTPOURRI - Military Item, Not Weapon

1st - Sue Hurkman

2nd - Elma Oberla

3rd - Jerry Peters

4th - Allen Buzzell

ANTIQUES - POTPOURRI - Telephone

1st - Carol Behrens

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - Wash Stand

1st - Sue Thelen

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - TABLE

1st - Christina Wicyk

2nd - Kathleen B Tober

3rd - Mable Comstock

4th - Jodi Grzeczka

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - ROCKING CHAIR

1st - Peggy Wiswell

2nd - Wallace T Rouse

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - WICKER ITEM

1st - Robert Wilber

2nd - Sandra Busch

3rd - Sue Thelen

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - FOOT STOOL

1st - Sue Thelen

2nd - Beverly Wassam

3rd - Gale Lavota

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - CHAIR

1st - Susan Pruessing

2nd - Sandra Busch

3rd - Natalie Reno

4th - Ruth Jones

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - BENCH

1st - Christina Wicyk

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - Plant Stand

1st - Wallace T Rouse

2nd - Sue Thelen

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - Magazine Rack

1st - Ann Amera

2nd - Evelyn Ferry

ANTIQUES - FURNITURE AND MISCELLANEOUS - HALL TREE

1st - Peggy Wiswell

2nd - Joseph Kompare

3rd - Peggy Murphy

ANTIQUES - PERIOD POTLUCK - MOOD SETTING

1st - Ruth Jones

2nd - Ann Amera

3rd - Mary Lou Pekul

4th - Linda Dantuma

ANTIQUES - PERIOD POTLUCK - HOLIDAY SETTING

1st - Pat Stach

2nd - Christina Wicyk

3rd - Ruth Jones

4th - Ann Amera

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 FARM SCENES

1st - Dan Lippens

2nd - Natalie Lippens

3rd - Amy E Hill

4th - Jodi Grzeczka

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 WAL COUNTY FAIR SHOTS

1st - Stacey Ambort

2nd - Debi Mancusi

3rd - Steve Kaminski

4th - Cheryl Markee

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 SCAPES

1st - Deanna Reczynski

2nd - Eileen Tauscher

3rd - Laverne Froemming

4th - James E Meldrum

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 PORTRAITS, ADULTS ONLY

1st - Robert A Rendo

2nd - Marcia Wilks

3rd - Barb Berner

4th - Cheryl Markee

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 SHOTS SAME SUBJECT

1st - Debi Mancusi

2nd - James E Meldrum

3rd - J. Lorene Kitzman

4th - Deanna Reczynski

PHOTOGRAPHY - B/W PHOTO - 4 PHOTO CHILDREN

1st - Rachael McKaig

2nd - Mary Jo Swayze

3rd - Sue Bitler

4th - Robert A Rendo

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Farm Scenes

1st - Barb Berner

2nd - Daniel Cheverie

3rd - Natalie Lippens

4th - MIchelle R Carey

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Walworth County Fair Shots

1st - Stacey Ambort

2nd - Cheryl Markee

3rd - Belle Hempel

4th - Kelly Bascom

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Shots Same Subject

1st - Barb Berner

2nd - Beth Hollenbeck

3rd - Marcia Wilks

4th - Kelly Bascom

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 SCAPES

1st - Sue Bitler

2nd - Ann P Reilly

3rd - Sharon Yanz

4th - Thomas White

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 2 Portraits, ADULT

1st - Marcia Wilks

2nd - Tina Schuenke

3rd - Barb Berner

4th - Amy Wolfe

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 2 Photos of Children

1st - Rebecca Weidner

2nd - Becky Sharpe

3rd - Bailey Alexander

4th - Andrew Wolfe

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 Action Photos

1st - Dan Lippens

2nd - Thomas White

3rd - MIchelle R Carey

4th - Rebecca Weidner

PHOTOGRAPHY - COLOR PHOTO - 4 WEATHER

1st - James E Meldrum

2nd - Kelly Bascom

3rd - Nancy Jacobson

4th - Barb Berner

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - B/W Enlargement

1st - Debi Mancusi

2nd - James E Meldrum

3rd - Deanna Reczynski

4th - Judith G Buzzell

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Black and White - adults

1st - James E Meldrum

2nd - Sue Bitler

3rd - Tina Schuenke

4th - Robert A Rendo

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Colored Prints, Adults

1st - Belle Hempel

2nd - Barb Berner

3rd - Sue Bitler

4th - Tina Schuenke

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Colored Children

1st - Carole R Sandner

2nd - MIchelle R Carey

3rd - Diane Drewitz

4th - Tina Schuenke

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Colored Scape

1st - Andrew Wolfe

2nd - Rosalee Carey

3rd - Julie Rossman

4th - Sarah Stodola

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Color- subject animal/s

1st - Amy Wolfe

2nd - Sue Bitler

3rd - MIchelle R Carey

4th - Tina Schuenke

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Color using a insect or flower

1st - Linda Randall

2nd - Martha Cucco

3rd - Carole R Sandner

4th - Sue Bitler

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Architectural

1st - Riley Green

2nd - Debi Mancusi

3rd - Jeanette V Kudick

4th - Barb Berner

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Architectural, Colored

1st - Julie Rossman

2nd - Debi Mancusi

3rd - Maria Sharpe

4th - Sally Churchill

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Reflections

1st - Debi Mancusi

2nd - Sharon Wuttke

3rd - Sarah Stodola

4th - Dan Lippens

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Table Top Still Life Set Ups

1st - MIchelle R Carey

2nd - Jeanette V Kudick

3rd - Linda Randall

4th - William D Hempel

PHOTOGRAPHY - ENLARGEMENTS - Patterns

1st - Barb Berner

2nd - Debi Mancusi

3rd - Marcia Wilks

4th - MIchelle R Carey

PHOTOGRAPHY - Photography - Landscape or Marine, B&W 5X7

1st - Jessica A White

2nd - Mary Jo Swayze

3rd - Andrew Wolfe

4th - Sue Bitler

PHOTOGRAPHY - Photography - ADULTS/ADULTS, B&W 5X7

1st - Marcia Wilks

2nd - Deanna Reczynski

3rd - Jeanette V Kudick

4th - Sue Bitler

PHOTOGRAPHY - Photography - Child/Children BW

1st - Jeanette V Kudick

2nd - Belle Hempel

3rd - Mary Jo Swayze

4th - Natalie Lippens

PHOTOGRAPHY - Photography - Landscape or Marine

1st - Eileen Tauscher

2nd - Natalie Lippens

3rd - Andrew Wolfe

4th - MIchelle R Carey

PHOTOGRAPHY - Photography - Adult or Adults

1st - MIchelle R Carey

2nd - Tina Schuenke

3rd - Jeanette V Kudick

4th - Sue Bitler

PHOTOGRAPHY - Photography - Child or Children, color

1st - Rebecca Weidner

2nd - Jeanette V Kudick

3rd - Becky Sharpe

4th - Tina Schuenke

PHOTOGRAPHY - DIGITALIZED - Manipulated Computer Image

1st - Becky Pruessing

2nd - Belle Hempel

3rd - Andrew Wolfe

4th - Lester Crisman

PHOTOGRAPHY - 6-9 YEAR OLDS - 2 PICS PEOPLE/ANIMALS

1st - Macaylah Beno

2nd - Abigail Center

3rd - Amelia Guanci

4th - Andrew Klug

PHOTOGRAPHY - 6-9 YEAR OLDS - 2 PICS LANSCAPE/MARINE

1st - Taylor Bikcwski

2nd - Claire Beyers

3rd - Riley Bally

4th - Dylan Swatek

PHOTOGRAPHY - 10-14 YEAR OLDS - 2 PICS PEOPLE/ANIMALS

1st - Caitlin Leahy

2nd - Megan Leahy

3rd - Rebecca Ellertson

4th - Taylor Radtke

PHOTOGRAPHY - 10-14 YEAR OLDS - 2 PICS LANSCAPE/MARINE

1st - Connor Leahy

2nd - Rebecca Ellertson

3rd - Taylor Radtke

PHOTOGRAPHY - Walworth County Parks - Four Seasons W.C. Parks

1st - Daniel Cheverie

PHOTOGRAPHY - Walworth County Parks - Natural Attributes

1st - Sue Larkin

2nd - Daniel Cheverie

3rd - Belle Hempel

4th - Debi Mancusi

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - Nut Brittle

1st - Patty Stern

2nd - Carol Henningfeld

3rd - Ivan Dee

4th - Mary Lehner

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - Divinity or Seafoam

1st - Patty Stern

2nd - Kelly Ellertson

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - Any Fudge

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Elaine Maas

3rd - Kelly K Miller

4th - Karla Logterman

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - CARAMELS

1st - Elaine Maas

2nd - Karbet Sawtelle

3rd - Tom Lorden

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - FUDGE CHOCOLATE

1st - Sherry Klewin

2nd - Joetta Simmerman

3rd - Tom Lorden

4th - Jacqueline Knox

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - XMAS CANDY

1st - John Mancusi

2nd - Karbet Sawtelle

3rd - Shannon Gallagher

4th - Elaine Maas

PANTRY STORES/FOODS - CANDY - ANY OTHER VARIETY

1st - John Mancusi

2nd - Casey Rohde

3rd - Joetta Simmerman

4th - Shannon Gallagher

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - PEACH

1st - Karla Logterman

2nd - Janice Schilz

3rd - Sherry Klewin

4th - Jacqueline Knox

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - RHUBARB

1st - Kelly K Miller

2nd - Jacqueline Knox

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - PUMPKIN

1st - Marianna Nelson

2nd - Janice Schilz

3rd - Sherry Klewin

4th - Harriette Immega

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - BERRY

1st - Sam Zoromski

2nd - Dean Markee

3rd - Ivan Dee

4th - Sherry Klewin

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - Any Other Fruit Pie

1st - Jacqueline Knox

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - APPLE

1st - Jennie Lenling

2nd - Alicia Grzenia

3rd - Harriette Immega

4th - Sherry Klewin

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - CHERRY

1st - Karla Logterman

2nd - Ivan Dee

3rd - Jacqueline Knox

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - MERINGUE

1st - Sherry Klewin

2nd - Linda Myers

3rd - Jacqueline Knox

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - PECAN

1st - Betty J Rucks

2nd - Marianna Nelson

3rd - Sherry Klewin

4th - Jacqueline Knox

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - Any other pie, not fruit

1st - Karla Logterman

2nd - Betty J Rucks

3rd - Janice Schilz

4th - Debi Mancusi

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - Baked Pastry Shell

1st - Christine Dodge

2nd - Karla Logterman

3rd - Sherry Klewin

PANTRY STORES/FOODS - PIES(PANTRY CRUST) - Any Other Pie Shell

1st - Debi Mancusi

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - CHIFFON CAKE

1st - Karbet Sawtelle

2nd - Barb Wells

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - ANGEL FOOD CAKE

1st - Chris Welcenbach

2nd - Virginia Nitz

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - SPONGE CAKE

1st - Connie Field

2nd - Patty Stern

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - BUTTER CAKE

1st - Barb Berner

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - CUP CAKES LIGHT FIVE

1st - Chris Lorden

2nd - Diane Drewitz

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - CUP CAKES DARK FIVE

1st - Diane Drewitz

2nd - Connie Field

3rd - Chris Lorden

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - SPICE CAKE

1st - Kelly K Miller

2nd - Nicole Schreiber

3rd - Ivan Dee

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - ROLL JELLY CAKE 1/2

1st - Betty J Rucks

2nd - Connie Field

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - APPLE CAKE

1st - Janice Schilz

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - POUND CAKE

1st - Christine Dodge

2nd - Ivan Dee

3rd - Casey Rohde

4th - Maureen Weber

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - ANY BUNDT CAKE, IDENTIFY

1st - Marianna Nelson

2nd - Sue Bitler

3rd - Diane Drewitz

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - ANY OTHER

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Christina Wicyk

3rd - Kelly K Miller

4th - Sam Zoromski

PANTRY STORES/FOODS - UNFROSTED CAKE - Any Sugar Free Unfrosted Cake

1st - Betty J Rucks

2nd - Dawn Walters

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - MARBLE CAKE

1st - Patty Stern

2nd - Barb Berner

3rd - Christine Dodge

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - COCONUT CAKE

1st - Ivan Dee

2nd - Karbet Sawtelle

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - Chocolate Cake, any kind

1st - Sheri Kaminski

2nd - Bonnie Cornue

3rd - John Mancusi

4th - Ivan Dee

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - Any Torte, w/recipe

1st - John Mancusi

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - CARROT CAKE

1st - Kelly K Miller

2nd - Michelle Schmalfeldt

3rd - Jenny Pajor

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - BANANA CAKE

1st - Sue Bitler

2nd - Karbet Sawtelle

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - ANY OTHER

1st - Patty Stern

2nd - Linda Myers

PANTRY STORES/FOODS - FROSTED LAYER CAKE - Any Sugar Free Frosted Cake

1st - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - DECORATED CAKE - Special Event Adult

1st - Patty Stern

2nd - Amy E Hill

PANTRY STORES/FOODS - DECORATED CAKE - Hats Off to the Fair

1st - Elsa Varland

2nd - Francine Atkinson

PANTRY STORES/FOODS - DECORATED CAKE - CUPCAKES FIVE

1st - Patty Stern

2nd - Melissa A Field

3rd - Shannon Gallagher

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - Molasses or Sorghum

1st - Carol Henningfeld

2nd - Karbet Sawtelle

3rd - Patty Stern

4th - Sheri Kaminski

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - APPLESAUCE COOKIES

1st - Betty J Rucks

2nd - Harriette Immega

3rd - Emily Gore

4th - Casey Rohde

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - GINGER

1st - Patricia Reese

2nd - Emily Gore

3rd - Debi Mancusi

4th - Brenda Bruhn

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - WHITE

1st - Barb Berner

2nd - Karbet Sawtelle

3rd - Carol Henningfeld

4th - Debi Mancusi

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - OATMEAL

1st - Carol Henningfeld

2nd - Chris Lorden

3rd - Sherry Klewin

4th - Brenda Bruhn

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - PEANUT BUTTER

1st - Jacqueline Knox

2nd - Mary Lehner

3rd - Susan Johnson

4th - Joetta Simmerman

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - CHOCOLATE DROP

1st - Barb Wells

2nd - Elaine Maas

3rd - Sue Bitler

4th - Kelly K Miller

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - MACAROONS

1st - Vicki L Lange

2nd - Sherry Klewin

3rd - Chris Lorden

4th - Carol Henningfeld

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - FILLED OR SANDWICH

1st - Jacqueline Knox

2nd - Elaine Maas

3rd - Chris Lorden

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - ICE BOX COOKIES

1st - Barb Berner

2nd - Patty Stern

3rd - Chris Lorden

4th - Carol Henningfeld

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - CHOCOLATE CHIP

1st - Donna Bjorge

2nd - Vicki L Lange

3rd - Harriette Immega

4th - Carol Henningfeld

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - Any Other Cookie

1st - Betty J Rucks

2nd - Patricia Reese

3rd - Phyllis Burnette

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - NATIONALITY

1st - Barb Berner

2nd - Jenny Pajor

3rd - Phyllis Burnette

4th - Karen Housley - Raatz

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - Chocolate Brownies

1st - Caitlin Svita

2nd - Karen Housley - Raatz

3rd - Karbet Sawtelle

4th - Marianna Nelson

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - Any Brownie, not chocolate

1st - Kelly K Miller

2nd - Karbet Sawtelle

3rd - Tom Lorden

4th - Emily Gore

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - Any Bar Cookie

1st - Diane Drewitz

2nd - Colleen Loomer

3rd - Jo Anderson

4th - Karbet Sawtelle

PANTRY STORES/FOODS - COOKIES - Any bar using a mix as ingred.

1st - Sue Bitler

2nd - Laura Griswold

3rd - Linda Myers

4th - Donna Bjorge

PANTRY STORES/FOODS - DAIRY DELIGHT RECIPE CONTEST - Unbaked Cheesecake,

1st - Kimberly Adams

2nd - Stacey Adams

3rd - Kelly K Miller

4th - Bonnie Cornue

PANTRY STORES/FOODS - DAIRY DELIGHT RECIPE CONTEST - Baked Cheesecale

1st - Patty Stern

2nd - Kimberly Adams

3rd - Elaine Maas

4th - Casey Rohde

PANTRY STORES/FOODS - Refridgerated Items - Bag Lunch

1st - Chris Lorden

2nd - Karen Housley - Raatz

PANTRY STORES/FOODS - Refridgerated Items - Dip

1st - Janean Ward

2nd - Jacqueline Knox

3rd - Chris Lorden

4th - Diane Hinzpeter

PANTRY STORES/FOODS - Refridgerated Items - Cheesecake

1st - Christine Dodge

2nd - Diane Drewitz

3rd - Lisa Brockman

PANTRY STORES/FOODS - Refridgerated Items - Any refrigerated pastry

1st - Kelly K Miller

2nd - Loretta Kelly

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - WHITE BREAD

1st - Connie Field

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - WHOLE WHEAT BREAD

1st - Sue Heidelmeier

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - ANY OTHER YEAST BREAD

1st - Sue Heidelmeier

2nd - George Rakidzich

3rd - Harriette Immega

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - ROLLS, Plain, 3

1st - John Mancusi

2nd - Harriette Immega

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - ROLLS Cinnamon, 3

1st - Beth Hollenbeck

2nd - Harriette Immega

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - Raised Donuts

1st - Tom Lorden

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - COFFEE CAKE

1st - John Mancusi

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - HAMBURGER BUNS THREE

1st - George Rakidzich

2nd - John Mancusi

3rd - Beth Hollenbeck

PANTRY STORES/FOODS - YEAST BREAD AND ROLLS - CROISSANTS THREE

1st - John Mancusi

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - BANANA BREAD

1st - Sue Heidelmeier

2nd - Mary Lehner

3rd - Connie Field

4th - Chris Lorden

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - ZUCCHINI BREAD

1st - Stacey Ambort

2nd - Connie Field

3rd - Lael Vandenburgh

4th - Joetta Simmerman

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - PUMPKIN/SQUASH BREAD

1st - Karen Housley - Raatz

2nd - Elaine Maas

3rd - Jo Anderson

4th - Maurine Albright

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - ANY OTHER FRUIT BREAD

1st - Cheryl Ryan

2nd - Karen Housley - Raatz

3rd - Donna Bjorge

4th - Casey Rohde

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - BAKING POWDER BIS THREE

1st - John Mancusi

2nd - Tom Lorden

3rd - Sue Heidelmeier

4th - Nicole Wilke

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - CORN MEAL MUFFINS THREE

1st - Nicole Schreiber

2nd - Karen Housley - Raatz

3rd - Casey Rohde

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - Fruit Muffins

1st - Maria Sharpe

2nd - Barb Wells

3rd - Michael W Loomer

4th - Dawn Walters

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - COFFEE CAKE

1st - Ivan Dee

2nd - Barb Wells

3rd - Joetta Simmerman

4th - Marianna Nelson

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - ANY OTHER KIND MUFFN THREE

1st - Barb Wells

2nd - Joetta Simmerman

3rd - Tom Lorden

4th - Maurine Albright

PANTRY STORES/FOODS - QUICK BREADS AND BISCUITS - Any Fried Donuts

1st - Tom Lorden

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - BLACK RASPBERRIES

1st - Betty J Rucks

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Donna Teubert

4th - Marlene Schoenbeck

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - PEARS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Maria Sharpe

3rd - Cheryl Ryan

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - PEACHES

1st - Cheryl Ryan

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - PLUMS

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - CHERRIES

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - RED RASPBERRIES

1st - Darlene Considine

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - RHUBARB

1st - Wallace T Rouse

2nd - Mary Hulit

3rd - Monica Hodge

4th - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - APRICOTS

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - APPLESAUCE

1st - Maria Sharpe

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Betty J Rucks

4th - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - ANY OTHER KIND FRUIT JUICE

1st - Betty J Rucks

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Darlene Considine

4th - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - CANNED FRUIT - ANY CANNED FRUIT PIE FILLING

1st - Cheryl Ryan

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATOES CUT

1st - Wallace T Rouse

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Debbie Lynn

4th - Mark Steinmetz

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATOES WHOLE

1st - Debbie Lynn

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Mark Steinmetz

4th - Jennie Beaudin

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - STEWED TOMATOES

1st - Maria Sharpe

2nd - Dick Golly

3rd - Elaine Maas

4th - Christine Dodge

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - CORN

1st - Wallace T Rouse

2nd - Darlene Considine

3rd - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - CARROTS

1st - Donna Teubert

2nd - Darlene Considine

3rd - Sue Hurkman

4th - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - BEANS GREEN

1st - Darlene Considine

2nd - Christine Dodge

3rd - Dick Golly

4th - Sue Hurkman

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - BEANS YELLOW

1st - Sue Hurkman

2nd - Donna Teubert

3rd - Bill Austin

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - PEAS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - BEETS

1st - Wallace T Rouse

2nd - Donna Teubert

3rd - Darlene Considine

4th - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - ASPARAGUS

1st - Donna Teubert

2nd - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATO JUICE

1st - Wallace T Rouse

2nd - Christina Wicyk

3rd - Betty J Rucks

4th - Dick Golly

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - TOMATO JUICE BLEND

1st - Elaine Maas

2nd - Maria Sharpe

3rd - Wallace T Rouse

4th - Bill Austin

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - SAUERKRAUT

1st - William Kitzrow

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - CANNED VEGETABLES - MIXED VEGETABLES

1st - Wallace T Rouse

2nd - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - APPLE

1st - Christina Wicyk

2nd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - CURRANT

4th - Lisa Brockman

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - GRAPE

1st - Monica Hodge

2nd - Christina Wicyk

3rd - Diana Haeberlin

4th - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - RASPBERRY

1st - Diane Bauman

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Diane Drewitz

4th - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - PLUM

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - STRAWBERRY

1st - Wallace T Rouse

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Diane Drewitz

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - ANY COMBO

1st - Christina Wicyk

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - ANY OTHER KIND

1st - Wallace T Rouse

2nd - Christina Wicyk

3rd - Donna Teubert

4th - Diana Haeberlin

PANTRY STORES/FOODS - JELLY - Cherry

1st - Christina Wicyk

2nd - Nancy Atkinson

3rd - Diana Haeberlin

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY FRUIT BUTTER

1st - Wallace T Rouse

2nd - Caitlin Svita

3rd - Elaine Maas

4th - Mary Hulit

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ORANGE MARMALADE

1st - Connie Field

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - TOMATO PRESERVES

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - STRAWBERRY JAM

1st - Connie Field

2nd - Donna Teubert

3rd - Monica Hodge

4th - Marilyn Thelen

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - BLACK RASPBERRY JAM

1st - Nancy Atkinson

2nd - Donna Teubert

3rd - Betty J Rucks

4th - Mary Hulit

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - PEAR JAM

1st - Wallace T Rouse

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Debbie Bromeland

4th - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - RED RASPBERRY JAM

1st - Maria Sharpe

2nd - Jennie Lenling

3rd - Diane Bauman

4th - Lisa Brockman

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - PEACH JAM

1st - Marilyn Thelen

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Elaine Maas

4th - Cheryl Ryan

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - RHUBARB JAM

1st - Judy Kompare

2nd - Marilyn Thelen

3rd - Betty J Rucks

4th - Linda Jinkins

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY COMBO

1st - Nancy Atkinson

2nd - Marilyn Thelen

3rd - Diane Bauman

4th - Cheryl Ryan

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY OTHER KIND

1st - Connie Field

2nd - Mary Hulit

3rd - Darlene Considine

4th - Marilyn Thelen

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY CONSERVE

1st - Betty J Rucks

2nd - Judy Kompare

PANTRY STORES/FOODS - JAMS CONSERVES AND PRESERVES - ANY PRESERVE

1st - Darlene Considine

2nd - Nicole Schreiber

3rd - Judy Kompare

4th - Connie Field

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - DILL

1st - Jacqueline Knox

2nd - Jennie Beaudin

3rd - Maria Sharpe

4th - Debbie Lynn

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - BREAD AND BUTTER

1st - Dick Golly

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Sue Heidelmeier

4th - Sue Hurkman

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - BEET

1st - Diane Bauman

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Debbie Lynn

4th - Jennie Beaudin

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - PICKLED BEANS

1st - Loretta Kelly

2nd - Marilyn Thelen

3rd - Francine Atkinson

4th - Mary Hulit

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - WATERMELON

1st - Wallace T Rouse

2nd - Sue Hurkman

3rd - Betty J Rucks

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - SWEET

1st - Jacqueline Knox

2nd - Grace Eckland

3rd - Mary Hulit

4th - Cheryl Ryan

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - SPICED FRUIT

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - GREEN TOMATO PICKLES

1st - Darlene Considine

2nd - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - ANY OTHER PICKLES

1st - Jacqueline Knox

2nd - Darlene Considine

3rd - Debbie Lynn

4th - Maria Sharpe

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - TOMATO CATSUP

1st - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - CHILI SAUCE

1st - Cheryl Ryan

2nd - Wallace T Rouse

3rd - Bill Austin

4th - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - ZUCCHINI RELISH

1st - Sue Hurkman

2nd - Diane Bauman

3rd - Donald Svita

4th - Caitlin Svita

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - CORN RELISH

1st - Elaine Maas

2nd - Nancy Atkinson

3rd - Darlene Considine

4th - Wallace T Rouse

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - CUCUMBER RELISH

1st - Maria Sharpe

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Darlene Considine

4th - Sue Hurkman

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - PEPPER RELISH

1st - Cheryl Ryan

2nd - Marilyn Thelen

3rd - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - Any Other Relish, Give Recipe

1st - Nancy Atkinson

2nd - Cheryl Ryan

3rd - Wallace T Rouse

4th - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - Spaghetti Sauce

1st - William Kitzrow

2nd - Mark Steinmetz

3rd - Bill Austin

4th - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - PICKLES - Salsa or Picante Sauce

1st - Wallace T Rouse

2nd - Darlene Considine

3rd - Diana Haeberlin

4th - Mary Hulit

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - CANNED FRUITS

1st - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - CANNED VEGETABLES

1st - Debbie Lynn

2nd - Darlene Considine

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - JELLIES

1st - Christina Wicyk

2nd - Mary Hulit

3rd - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - JAMS/CONSERVES/PRESERVES

1st - Cheryl Ryan

2nd - Mary Hulit

3rd - Marilyn Thelen

4th - Donna Teubert

PANTRY STORES/FOODS - GROUPS - PICKLES/RELISHES

1st - Cheryl Ryan

2nd - Darlene Considine

3rd - Debbie Lynn

CLOTHING - INFANTS - CAP OR BONNET

1st - Faye Brugge

2nd - Melodie A West

3rd - Cindy Lussenhop

4th - Katherine Effertz

CLOTHING - INFANTS - BIBS

1st - Cindy Lussenhop

2nd - Michelle Mortensen

3rd - Faye Brugge

CLOTHING - INFANTS - T-SHIRT

1st - Faye Brugge

2nd - Melodie A West

CLOTHING - INFANTS - DRESS

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - INFANTS - BAPTISM/SPECIAL GARMENT

1st - Mildred Brott

2nd - Bonnie Cornue

CLOTHING - INFANTS - PLAYSUIT

1st - Becky Featherstone

CLOTHING - INFANTS - BABY BLANKET

1st - Theo M Ryer

2nd - Michelle Mortensen

3rd - Helen Schmaling

4th - Debbie Bromeland

CLOTHING - INFANTS - TOY/DOLL

1st - Katherine Effertz

2nd - Susan Knudtson

3rd - Melodie A West

CLOTHING - INFANTS - Any Infant Article, Embroid.

1st - Theo M Ryer

2nd - Debbie Bromeland

CLOTHING - INFANTS - COAT JACKET/SNOWSUIT

1st - Donna Teubert

2nd - Melodie A West

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - HAT OR HAIR ACCESSORY

1st - Faye Brugge

2nd - Melodie A West

3rd - Barb Steinmetz

4th - Cindy Lussenhop

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - COSTUME

1st - Melodie A West

2nd - Barbara M Sommers

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - T-SHIRT

1st - Melodie A West

2nd - Faye Brugge

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - VEST

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - SLEEPWEAR

1st - Diana Haeberlin

2nd - Amanda Kyle

3rd - Melodie A West

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - 2 PIECE PLAY/SPORTS SUMMER

1st - Theo M Ryer

2nd - Amanda Kyle

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - JUMPER

1st - Amanda Kyle

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - SHIRT/BLOUSE GIRLS

1st - Millie Swets

2nd - Theo M Ryer

3rd - Diana Haeberlin

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - LONG PANTS/SHORTS

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - Matching Outfits, Dresswear

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - DECO ARTICLE

1st - Katherine Effertz

2nd - Cindy Lussenhop

3rd - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - Toy, Doll or puppet

1st - Cindy Lussenhop

2nd - Melodie A West

3rd - Stacey Adams

4th - Katherine Effertz

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - BEST DRESS 2-6

1st - Katherine Effertz

2nd - Karen J Nuccio

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - BEST DRESS 7-14

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - SPECIAL OCCASION GARMENT

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - ANY FLEECE SHIRT/JACKET

1st - Melodie A West

2nd - Barb Steinmetz

CLOTHING - TWO YEARS AND OVER - ANY RECYCLED GARMENT

1st - Cindy Lussenhop

2nd - Melodie A West

3rd - Theo M Ryer

4th - Faye Brugge

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - APRON

1st - Debi Mancusi

2nd - Donna Junghen

3rd - Faye Brugge

4th - Becky Featherstone

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - SLACKS/SHORTS

1st - Carol Kitzrow

2nd - Donna Teubert

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - BLOUSE/SHIRT CASUAL

1st - Donna Thormahlen

2nd - Diana Haeberlin

3rd - Theo M Ryer

4th - Donna Junghen

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - BLOUSE/SHIRT DRESSY

1st - Diana Haeberlin

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - NIGHTGOWN/PJS/ROBE

1st - Donna Teubert

2nd - Melodie A West

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - COSTUME

1st - Donna Teubert

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - DECO ARTICLE

1st - Theo M Ryer

2nd - Donna Junghen

3rd - Cindy Lussenhop

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - ANY FLEECE SHIRT/JACKET

1st - Barb Steinmetz

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - DRESS

1st - Donna Teubert

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - ANY GARMENT

1st - Theo M Ryer

2nd - Cindy Lussenhop

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - Any Garment machine embro.

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - ANY PATCHWORK GARMENT

1st - Donna Junghen

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING - ADULT MENS + WOMENS - ANY RECYCLED GARMENT

1st - Melodie A West

2nd - Debi Mancusi

3rd - Donna Junghen

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - Any Accessory Machine Embroid.

1st - Theo M Ryer

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - SCARF/COLLAR

1st - Faye Brugge

2nd - Theo M Ryer

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - PURSE/HANDBAG/TOTE

1st - Cheryl Bartz

2nd - Sue Karsten

3rd - Nancy Lightfield

4th - Donna Junghen

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - HAIR ACCESSORY

1st - Melodie A West

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - DOLL BLANKET OR QUILT

1st - Karen J Nuccio

2nd - Debbie Goad

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - ANY RECYCLED ACCESSORY

1st - Melodie A West

2nd - Lisa Lasch

3rd - Karen J Nuccio

4th - Theo M Ryer

CLOTHING - ACCESSORIES/DOLL CLOTHING - DOLL OR BEAR

1st - Donna Teubert

2nd - Theo M Ryer

3rd - Diane Meyer

4th - Katherine Effertz

CLOTHING - Senior Citizens - Clothing Challenge

1st - Daniel Knox

2nd - Jacqueline Knox

3rd - Faye Brugge

4th - Lisa Lasch

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Stuffed doll or toy

1st - Rosemary Ebbott

2nd - Donna Junghen

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Bibs, Set of 2

2nd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Cap or Hat

1st - Audrey Wuttke

2nd - Bailey Alexander

3rd - Rosemary Ebbott

4th - Sandi Pillman

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Mitten's

1st - Rosemary Ebbott

2nd - Elma Oberla

3rd - Janean Ward

4th - Audrey Wuttke

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Slippers or Booties

2nd - Rosemary Ebbott

3rd - Donna Junghen

4th - Donna Bjorge

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Sweater or Coat

1st - Rosemary Ebbott

2nd - Sue Karsten

3rd - Diane Hyndman

4th - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Afghan, Blanket, or Shawl

1st - Diane Hyndman

2nd - Ruth Jones

3rd - Jane Christiansen

4th - Sandi Pillman

KNITTING/CROCHETING - INFANTS - Any other item

1st - Donna Junghen

2nd - Rosemary Ebbott

3rd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Slippers

1st - Elma Oberla

2nd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Hat or Cap

1st - Bailey Alexander

2nd - Ginny Schuld

3rd - Elma Oberla

4th - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Mittens

1st - Kathryn Jorenby

2nd - Audrey Wuttke

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Scarf

1st - Audrey Wuttke

2nd - Ruth Jones

3rd - Kathryn Jorenby

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Sock's

1st - Rosemary Ebbott

2nd - Ginny Schuld

3rd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Poncho, shawl, cape

1st - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Vest

1st - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Pullover sweater, pattern stit

1st - Ginny Schuld

2nd - Rosemary Ebbott

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, plain/stripp

1st - Rosemary Ebbott

KNITTING/CROCHETING - TWO YEARS AND OVER - Cardigan Sweater, Pattern stit

1st - Rosemary Ebbott

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Mittens

1st - Audrey Wuttke

2nd - Jane Christiansen

3rd - Elma Oberla

4th - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Hat or Cap

1st - Ginny Schuld

2nd - Audrey Wuttke

3rd - Elma Oberla

4th - Kathryn Jorenby

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Scarf

1st - Rosemary Ebbott

2nd - Kathryn Jorenby

3rd - Bailey Alexander

4th - Diane Hyndman

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Socks

1st - Gina McManaway

2nd - Ginny Schuld

3rd - Donna Junghen

4th - Diana L Swan

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Slippers

1st - Elma Oberla

2nd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Poncho, shawl, Cape

1st - Kathryn Jorenby

2nd - Bailey Alexander

3rd - Jodi Grzeczka

4th - Rosemary Ebbott

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any other accessory

1st - Audrey Wuttke

2nd - Ruth Jones

3rd - Rosemary Ebbott

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Sleeveless sweater or vest

1st - Gina McManaway

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Pullover color pattern

1st - Sue Karsten

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Cardigan, plain/stripped

1st - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Cardigan, Pattened stitch

1st - Nancy Manschot

2nd - Rosemary Ebbott

3rd - Joanne Howe

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any felted item

1st - Ginny Schuld

2nd - Sheri Alexander

KNITTING/CROCHETING - ADULT - Any other knitted garment

1st - Ginny Schuld

2nd - Ruth Jones

3rd - Kathryn Jorenby

KNITTING/CROCHETING - Machine Knitting - Infant Item

1st - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - Machine Knitting - 2 years and over

1st - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - Machine Knitting - Adult

1st - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Pillow cover w/ pillow

1st - Debbie Kirch

2nd - Sheri Alexander

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Dish clothes/ potholders, set

1st - Bailey Alexander

2nd - Diane Hyndman

3rd - Debbie Kirch

4th - Janean Ward

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Christmas Item

1st - Elma Oberla

2nd - Rosemary Ebbott

3rd - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Pet sweater or coat

1st - Ginny Schuld

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Tablecloth, lunch, placemats 4

1st - Rosemary Ebbott

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Any other item for the home

1st - Bailey Alexander

2nd - Rosemary Ebbott

3rd - Lisbeth Cox

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Lap Robe

1st - Stacey Adams

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Afghan/Adult Size

1st - Sheri Alexander

2nd - Susan Holmes

3rd - Audrey Wuttke

4th - Ruth Ramsey

KNITTING/CROCHETING - For the Home - Bedspread

1st - Rosemary Ebbott

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Stuffed toy or doll

1st - Sara Sokolowski

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Rebecca Weidner

4th - Debbie Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Bibs- Set of 2

1st - Debbie Kirch

2nd - Betty J Rucks

3rd - Barbara M Sommers

4th - Cindy Lussenhop

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Cap or hat

1st - Rebecca Weidner

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Katherine Effertz

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Mittens

1st - Elma Oberla

2nd - Cindy Lussenhop

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Slippers or booties

1st - Sara Sokolowski

2nd - Debbie Kirch

3rd - Faye Brugge

4th - Laura E Kuehl

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Sweater or coat

1st - Sara Sokolowski

2nd - Rosemary Ebbott

3rd - Debbie Kirch

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Afghan, blanket, shawl

1st - Michelle Finnberg

2nd - Cheryl Bartz

3rd - Pat Wojcik

4th - Phyllis Putman

KNITTING/CROCHETING - FOR INFANTS - Any other item

1st - Rosemary Ebbott

2nd - Betty J Rucks

3rd - Debbie Kirch

4th - Cindy Lussenhop

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - SLIPPERS

1st - Audrey Wuttke

3rd - Betty J Rucks

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - HAT/CAP

1st - Cindy Lussenhop

2nd - Katherine Effertz

3rd - Elma Oberla

4th - Debbie Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Mittens

1st - Elma Oberla

2nd - Cindy Lussenhop

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Scarf

1st - Sara Sokolowski

2nd - Elma Oberla

3rd - Debbie Kirch

4th - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Socks

1st - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Cape, Poncho, Shawl

1st - Betty J Rucks

2nd - Cindy Lussenhop

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Vest

1st - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Pullover sweater, pattern stit

1st - Sara Sokolowski

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR CHILD TWO YEARS AND OVER - Any other Item

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Mittens or gloves

1st - Michelle Finnberg

2nd - Audrey Wuttke

3rd - Jane Christiansen

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Hat or Cap

1st - Mary Hulit

2nd - Pat Wojcik

3rd - Michelle Finnberg

4th - Renee M Howell

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Scarf

1st - Ruth Jones

2nd - Audrey Wuttke

3rd - Cindy Lussenhop

4th - Sara Sokolowski

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Socks

1st - Cindy Lussenhop

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Slippers

1st - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Any other accessory

1st - Betty J Rucks

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Sheri Alexander

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Poncho, shawl, cape

1st - Betty J Rucks

3rd - Laura E Kuehl

4th - Ruth Jones

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Sleeveless sweater or vest

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Pullover Sweater, pattern stit

1st - Betty J Rucks

2nd - Debbie Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Cardigan, pattern stitch

1st - Cheryl Bartz

2nd - Debbie Kirch

KNITTING/CROCHETING - FOR ADULTS - Any other crocheted garment

1st - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Pillow cover on pillow

1st - Faye Brugge

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Katherine Effertz

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Dishclothes or Potholders

1st - Michelle Finnberg

2nd - Betty J Rucks

3rd - Katherine Effertz

4th - Faye Brugge

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Christmas Item

1st - Jennie Lenling

2nd - Sara Sokolowski

3rd - Betty J Rucks

4th - Michelle Finnberg

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Doll or bear Clothing

1st - Rosemary Ebbott

2nd - Michelle Finnberg

3rd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Pet - Sweater or coat

1st - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Tablecloth, lunch cl., placema

1st - Sandra Madl

2nd - Ruth Jones

3rd - Mildred Brott

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Doilies, 1lg, or 2 small

1st - Jennie Lenling

2nd - Rosemary Ebbott

3rd - Mildred Brott

4th - Pat Wojcik

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Rug

1st - Mildred Brott

2nd - Pat Wojcik

3rd - Betty J Rucks

4th - Katherine Effertz

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Any other item for the home

1st - Betty J Rucks

2nd - Rosemary Ebbott

3rd - Faye Brugge

4th - Elma Oberla

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Lap Robe

1st - Jane Christiansen

2nd - Betty J Rucks

KNITTING/CROCHETING - FOR THE HOME - Afghan

1st - Pat Wojcik

2nd - Faye Brugge

3rd - Michelle Finnberg

4th - Mildred Brott

KNITTING/CROCHETING - Knitting - Brown-The New Black

1st - Sheri Alexander

2nd - Faye Brugge

3rd - Donna Junghen

4th - Ginny Schuld

HOME FURNISHINGS - BEDROOM SPREADS - Fun & Functional Lap Robe

1st - Sharon Yanz

2nd - Kathryn Jorenby

3rd - Cindy Lussenhop

4th - Faye Brugge

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - TOWELS Any Variety

1st - Donna Teubert

2nd - Carol Kitzrow

3rd - Jacqueline Knox

4th - Cindy Lussenhop

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - POTHOLDERS 3

1st - Linda Jinkins

2nd - Melodie A West

3rd - Carol Kitzrow

4th - LaVerne Glens

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - BBQ MITTS PR

1st - Jacqueline Knox

2nd - Renee M Howell

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - HOT DISH CARRIER

1st - Millie Swets

2nd - Elma Oberla

3rd - Cindy Lussenhop

4th - LaVerne Glens

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Any other machine embroidered

1st - Carol Kitzrow

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Napkins, Set of 4

1st - Linda Jinkins

2nd - Kirsten Ackerman

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - 4 Placemats, pieced/ quilted

1st - Linda Jinkins

2nd - Diane Egner

3rd - Cindy Lussenhop

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - 4 Placemats Any type

1st - Cheryl Bartz

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Table Runner/topper, piecework

1st - Janice Vigdahl

2nd - Debbie Goad

3rd - Sharon Yanz

4th - Cindy Gruling

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Table Runner/Topper, appliqued

1st - Nancy Lightfield

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Tablecloth, embroidered/ hand

1st - Donna Teubert

2nd - Mildred Brott

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Tablecloth, Piecwork, Quilt, a

1st - Helen Schmaling

2nd - Cindy Gruling

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Any other Tablecloth/Runner

2nd - Barb Steinmetz

HOME FURNISHINGS - DINING ROOM KITCHEN ACCESSORY - Any Needle Punch Item

1st - Diane Meyer

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - DRESSER SCARF, ANY OTHER TYPE

1st - Betty J Rucks

2nd - Theo M Ryer

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOWCASES ANY HAND NEEDLEWRK

1st - Donna Teubert

2nd - Mildred Brott

3rd - Elma Oberla

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOWCASES HAND PAINT PR

1st - Betty J Rucks

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOW CASES, MACHINE EMBROID.

1st - LaVerne Glens

2nd - Jacqueline Knox

3rd - Kirsten Ackerman

HOME FURNISHINGS - BEDROOM LINENS - PILLOW CASES/SHAMS, SEWN

1st - Jacqueline Knox

2nd - Linda Jinkins

3rd - Melodie A West

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Christmas Stocking

1st - Debbie Goad

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Set of 3 X-mas Ornaments

1st - Carol Kitzrow

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Christmas Tree Skirt

1st - Bernice Neff

2nd - Rosemary Ebbott

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Stuffed Article

1st - Kathryn Jorenby

2nd - Renee M Howell

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Latch Hook Rug

1st - Donna Teubert

2nd - Lindsey Duesterbeck

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Any other Rug

1st - Julie Hoffman

HOME FURNISHINGS - STUFFED ARTICLE/RUG/TREE SKIRT - Any Throw (not quilted)

1st - Sheryl Korsi

2nd - Darcie Henriott

3rd - Katherine Effertz

4th - Cindy Lussenhop

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW NEEDLEPOINT

1st - Ruth Ramsey

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW EMBROIDERED CREWEL

1st - Bonnie Cornue

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW COUNTED CROSS

1st - Debbie Goad

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW PIECED WORK

1st - Sue Karsten

2nd - Sharon Yanz

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - PILLOW, HOOKED

2nd - Lindsey Duesterbeck

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - Pillow, Machine Embroidered

1st - Sharon Yanz

2nd - Barb Steinmetz

3rd - Joanne Howe

HOME FURNISHINGS - PILLOWS - Pillow Any Other Kind

1st - Faye Brugge

2nd - Katherine Effertz

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - Wall Hanging,, Any Hand work

1st - Karen Pierce

2nd - Susan Knudtson

3rd - Donna Teubert

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - Wall Hanging Counted Cross

1st - Donna Thormahlen

2nd - Susan Knudtson

3rd - Mike Briggs

4th - Linda Randall

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING X-STITICH

1st - Karen Pierce

2nd - Michelle Schmalfeldt

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING, Any red

1st - Faye Brugge

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - WALL HANGING,Needle Punch

1st - Amy Gallagher

2nd - Vivian Davies

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - Wall Hanging, Appliqued

1st - Lois Larson

2nd - Janice Vigdahl

3rd - Diane Egner

4th - Eleanor Wilson

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - Wall Hanging, pieced or quilte

1st - Barbara M Sommers

2nd - Karbet Sawtelle

3rd - Rita Nyffeler

4th - Joanne Howe

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - Wall Hanging, Any combination

1st - Cheryl Neinfeldt

2nd - Lois Larson

3rd - Diane Egner

4th - Barb Moehling

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - Wall Hanging, Seasonal

1st - Nancy Lightfield

2nd - Helen Schmaling

3rd - Laura Johnson

4th - Diane Egner

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - Wall Hanging, Any 1st time Exh

1st - Helen Schmaling

2nd - Gina McManaway

3rd - Casey Wellnitz

4th - Barbara Majkrzak

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - Wall Hanging, machine, emb

1st - Carol Kitzrow

2nd - Theo M Ryer

3rd - Barbara Majkrzak

4th - Sharon Yanz

HOME FURNISHINGS - WALL HANGINGS - Wall Hanging, Any other type

1st - Mary Knapp

2nd - Bernice Neff

3rd - Sharon Yanz

HOME FURNISHINGS - Home furnishings, - Home Furnishings Challenge

1st - Barbara M Sommers

2nd - Linda Jinkins

3rd - Donna Thormahlen

4th - Lisa Lasch

HOME FURNISHINGS - Quilted By Hand - BABY QUILT

1st - Kay Franzen

HOME FURNISHINGS - Quilted By Hand - Any Tied Quilt

1st - Mildred Brott

2nd - Donna Thormahlen

HOME FURNISHINGS - Quilted by Exhibitor - Baby Quilt

1st - Debbie Goad

2nd - Cheryl Bartz

3rd - Cindy Lussenhop

4th - Donna Teubert

HOME FURNISHINGS - Quilted by Exhibitor - Lap Robe

1st - Nancy Lightfield

2nd - Cindy Gruling

3rd - Janice Vigdahl

4th - Diane Egner

HOME FURNISHINGS - Quilted by Exhibitor - Rag Quilt

1st - Mildred Brott

HOME FURNISHINGS - Quilted by Exhibitor - Quilt pieced by machine

1st - Debbie Goad

2nd - Donna Teubert

3rd - Diane Egner

4th - Joanne Howe

HOME FURNISHINGS - Quilted by Exhibitor - Quilt featuring applique'

1st - Nancy Lightfield

2nd - Eleanor Wilson

HOME FURNISHINGS - Quilted by Exhibitor - Quilt-any other

1st - Marilyn J Johnson

2nd - Becky Sharpe

HOME FURNISHINGS - Quilted on Home Sewing Machine - Quilt pieced, long arm machine

1st - Kay Franzen

2nd - Melissa Pontel

HOME FURNISHINGS - Top Commerically Quilted - Baby Quilt

1st - Bernice Neff

2nd - Susan Knudtson

HOME FURNISHINGS - Top Commerically Quilted - Lap Robe

1st - Bernice Neff

2nd - Peg Reedy

HOME FURNISHINGS - Top Commerically Quilted - Quilt - pieced

1st - Bernice Neff

2nd - Peg Reedy

3rd - Nancy Lightfield

4th - Debbie Goad

HOME FURNISHINGS - Top Commerically Quilted - Quilt featuring applique

1st - Nancy Lightfield

2nd - Earlene M Olsen

HOME FURNISHINGS - Top Commerically Quilted - Quilt Any other

1st - Bernice Neff

2nd - Nancy Atkinson

3rd - Amanda Kyle

Back to
Top
Tickets & Deals